CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Belum Setahun Kahwin, Suami Mahu Semua Belanja Rumah Bayar Separuh, "Nafkah Langsung Tak Bagi"

One more thing, kalau ada any of u yg ada same problem, kena tengok juga komen2 mcm mana. Jangan rasa hidup uol loser bila baca komen kat fb ka ig ka even kat forum ni. At least u masih ada kekuatan untuk meluah. N you are strong enough untuk hadapi masalah u ol. Kadang kat sosial media ni org boleh bragging apa saja. Lagi2 kat forum. Anyone can be someone. So jngan rasa lemah dan rasa useless ok.

vee_zara replied at 3-12-2022 04:46 PM
Sikap toleransi tu penting. Baru setahun kawen rasanya financial family tak stabil lagi. Kalau kita  ...

Jarang jumpa acik2 yang rasional macam ni. Tahniah lah. Boleh guna skrip ni untuk nasihat pasangan2 yang baru berangan2 nak kawin. Mitos2 tentang perkahwinan harus diluruskan

ladybugz replied at 4-12-2022 02:06 PM
itulah bahaya kalau hati dah tawarkan? i doakan supaya Allah tunjukkan jalan yg terbaik buat u. uj ...

Selagi kita hidup selagi tu Allah bg ujian..tp xkn nk down n depress kan..hidup msti diteruskan..wlupn hidup dgn org yg kita dh xde perasaan tp cuba letak jauh2 perasaan tu..ht manusia ni Allah yg pegang bila2 masa boleh berbolak balik..

signal awal tu...tu blom ada anak lagi..sok2 bila dah berduit ..dia senyap2 je...nak ajak kongsi ni bkn salah..tapi biarlah berhemah....

Edited by limesherbet at 4-12-2022 07:14 PM
brego replied at 4-12-2022 10:41 AM
patut la asik gaduh. mindset pun dah salah.  

taat pada suami adalah wajib.

TAK WAJIB untuk isteri masak kalau husband perintah.

Ini lah bahaya tak attend class tafsir al-quran....you main tafsir ikut kepala sendiri..main google je.

It's not permissible untuk husband bagi arahan kat wife untuk masak dan wife tak berdosa bila dia tak buat arahan tu....sebab Allah yang perintahkan suami untuk sediakan makanan, masak, mencuci, mengemas etc. Suami kalau tak reti masak sila beli di luar put on the table atau upah maid untuk isteri jika isteri tak larat masak atau mengemas.

para isteri memasak sebab ikhlas nak masak untuk suami, keluarga...bukan sebab Allah perintah isteri untuk masak.

Yang wajib untuk isteri:
whenever suami nak "bersama" dia kena pergi ke suami...tengah basuh pinggan, pergi spa pun kena bergegas pergi ke suami...(kalau wife letih or tak sihat minta izin suami utk postpone, suami yg memahami akan bertolak ansur).Jaga harta benda suami, tak sex dengan lelaki lain, tak keluar rumah tanpa izin suami. Itu maksud taat

Bahaya bila isteri dominant. Awal2 ni nampak macam biasa je lah, sharing konon, lama2 bila tak cukup apa2, isteri top up. Lastly, semua isteri bayar. At the end, disebabkan dominant, isteri boleh tinggi suara dan marah2 suami, sebab semua yang ada itu hak milik isteri, suami hanya penumpang. So, buat suami, jangan biarkan isteri anda independent and dominant. You won't know what will happen at the end. The End!

Follow Us
P tuntut fasakh..X yah berlaki kalo mcm ni..membazirkan masa Dan duit sendiri je..baik hidup sendiri...Lg seronok enjoy leh p holiday sana sini..

vee_zara replied at 3-12-2022 04:46 PM
Sikap toleransi tu penting. Baru setahun kawen rasanya financial family tak stabil lagi. Kalau kita  ...

lebih kurang mcm aku & wife

wife aku bayar coway & bil air je. dgn kereta dia.

pastu ada la top up apa2 yg perlu. aku jarang belikan dia baju, tp selalu belikan dia tudung dari acik2 bawang ofis aku

Bila dah berkongsi belanja rumah dan nafkah duit x bagi langsung...bini tak layak utk jadi babu tukang masak..tukang kemas rumah...sbb tanggungjawab dah pergi ke arah situ..aku kalo jadi pompuan nih... aku bagi je syarat kalo nk kongsi semua..keja rumah.. anak2.. buat sama2...xde goyang telur hitam ko sambil layan tv

Sepatutnya sebelum kahwin dah semak kemampuan diri dan buat kira-kira perbelanjaan bulanan dan berapa sumbangan laki dan bini. Kalau waktu tu tak agree tak payah kahwin. Bukannya lepas kahwin baru tahu laki tu tak cukup duit nak tanggung bini.

awal2 kawen ni blh lah tlg sikit2 sbb dah byk perabeh utk kawen..tapi ni bukan standing instruction...mungkin utk setahun dua sampai income stabilise...

Tolong oklah tapi kalau sampai you separuh saya separuh, teman serumah nyewa sesama ajelah konsep dia

limesherbet replied at 4-12-2022 05:48 PM

Ini lah bahaya tak attend class tafsir al-q ...

ohh memasak tu  br tau xwajib

raxief replied at 4-12-2022 07:05 PM
lebih kurang mcm aku & wife

wife aku bayar coway & bil air je. dgn kereta dia.

ok la tu ada jgk hadiah..perempuan lg suka tudung

green~tea replied at 4-12-2022 12:25 PM
Aku pun prefer duk rumah.. jaga anak, masak everyday.. dah pernah cuba pun almost 1 year ambil unp ...

untung dpt laki gitu.kalau laki mampu apa salahnyaa..nape kita nk berebut keluar duit kn...kalau dpt laki yg blh provide semua gitu i pun nk kawen terus..duit gaji i xyh usik langsung kn best..tp realitinya lelaki2 dikeliling i ini biasa2 sajork..kalau kawen pun mcm kena byr kereta sendiri jer..

sblm kawen kena make sure dpt laki yg mampu provide semua mcm acik2 porem yach..hrp2 bf turki i nanti kaya ok
kakak @kakikuDibibirmu tersnyum sinis

edayildiz replied at 4-12-2022 09:06 PM
sblm kawen kena make sure dpt laki yg mampu provide semua mcm acik2 porem yach..hrp2 bf turki i nant ...

Muah cikeddd

Give and take lah, no black and white.  Kalau suami provide nafkah tip-top tapi asyik x ada kat rumah, manjang ot mlm ke weekend, isteri juga rasa alone, semua kena buat sendiri, mcm x ada suami.  Berpada-padalah, setiap pasangan Allah uji x sama.

Edited by brego at 4-12-2022 10:07 PM
limesherbet replied at 4-12-2022 05:48 PM

Ini lah bahaya tak attend class tafsir al-q ...

tafsir sendiri apa pulak. pandai2 jer kau judge orang.
aku dengar kata ulama la.

korang yang perempuan ni yang suka ikut2 orang.
korang tak ikut ulama,
tapi suka ikut kata perempuan lain yang suruh derhaka pada suami.

itu pasal perempuan ramai dalam neraka.

KUFUR/KAFIR dengan suami nya sendiri.

ini direct dari AYAT NABI. bukan nya aku yang reka.

ko mesti tak tahu pasal kisah anak Nabi, Fatimah
yang mengadu pada Nabi yang dia penat buat keje rumah, dan minta pembantu.

Nabi ada suruh Saidina Ali tolong Fatimah buat kerja rumah?
TAKDE
Nabi suruh Fatimah berzikir - Subhanallah, Alhamdulillah, Allahu Akbar
masa buat kerja rumah.

di panggil jugak Zikir Fatimah

ini ayat ulama. yang ulas dari ayat Nabi sendiri
kalau jahil, pegi la belajar agama.

jaga diri korang ni semua dari api neraka.
jangan ikut MAJORITI perempuan yang bakal di humban masuk neraka.