CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: CARI-MRO

Chef Wan Sanggup Upah Jururawat Peribadi RM6,000 Sebulan Untuk Jaga Ibu Sakit

bitterchoc replied at 1-12-2022 10:12 PM
Ooo gitu. Thanks acik. Good info ni.

Sama2… all the best

juruterra replied at 30-11-2022 03:42 PM
untung adik beradik cepwan, sheols tanggung segala2nya demi mak tercinta. mak saya pun tak sihat, tp ...

Biasa la tu. Adik beradik kl ada sorang yg willing jaga org tua / adik beradik yg istimewa perlukn perhatian lebih.. yg lain lps tgn. Dgn alasan " kl aku kaya nanti aku jaga lah emak", "ala die mmg patut jaga sebab die x byk komitmen" " die patut jaga sbb die x keje", "aku ni ank ramai bilik utk mak xde nti mak x selesa", " die ank perempuan patut die jaga sbb aurat" , dan byk lagi alasan2 mengelak utk org2 yg buat mak mcm abis madu sepah di buang. TAPI.... bila mak meninggal disinilah kuasa agama digunakan.. "aku ni lelaki aku akan guna kuasa aku untuk faraid", "ni ko dgr ni ustad kata kene faraid kl x berdosa besar", "awak berhak dpt lebih sbb awak ank lelaki" ayat racun dari isteri dan mcm2 lagi.
Dah muak dgr cerita mcm ni. Dan kerana benda ni juga aku melihat dgn mata aku sendiri yang manusia2 yg mcm ni hidupnya byk derita dari happy.. sbb apa. Sbb syurga (mak) yg ada depan dah ko sia2 kan. X yah tunggu akhirat mmg skrg pon da byk belaku yg merebut harta pusaka hidup nya anak beranak byk masalah. Adakah kite masih x ble berfikir lagi.
Peringatan ni nmg untuk aku khususnya supaya sentiasa buat yg terbaik mengenai hal2 org tua aku. Bagi yg kene jaga, bersabarlah... kerana pahala dan rezeki bagi org2 yang ikhlas menjaga org tua sgt cepat Allah swt bagi. Ramai anak2 berjaya berkat doa org tua. So.. yom kite mulai hari kite dgn kasih syg utk org tua adik beradik sedara mara kawan2 dan org2 yg baik

Bagus berhabis utk ibunya

chefwan ni mmg bagus…arwah bekas isteri dulu pun dia jaga dgn baik