CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bubuk_bearbear

Fasha Sandha & Rakan Selebriti Adakan Solat Hajat, Lancar Tabung Khas Buat Nad Zainal

cikatilia replied at 30-11-2022 10:54 AM
ish byk nya.. so dey ols bayar installment bulanan kepada hospital??
200k mana nak cekau.. dpt uma ...

kutip sumbangan dr kwn2 & company pasangan pon ada bantu byr jg

jambatannetizen replied at 30-11-2022 12:21 PM
Ingat aku sorang je pelik. Aku mcm tak kesian dgn dia ini, better kesian kan lagi dgn orang yang l ...

Hoi 18k tu kira byk juga utk marhaen mcm aku hahaha. Takpelah moga dpermudahkan urusan ko Nad

nylliette replied at 30-11-2022 02:47 PM
aku tau je. yg taktau tu retis. sbb diorg yg dah biasa mewah ni tak pernah jejak hosp gomen pun ak ...

Issue is artis ini mewah sgt ke hidopnye. What u see in a social media, tuk dipamerkan je ponnnnn. Netizen pun percaya hidup depa mewah Part kau kata kena masuk ward ramai sbb doctors senang check itu mmg betul. Aku pun penah kena, so aku pindah ward ramai kejap. Duduk private room kalau ada org teman takpa. Kalau duduk sorang2, aku pun takut. Sebab aku pernah tengok movie, pesakit tidur, pastu ada enemy ambil bantal lemaskan pesakit itu. Trauma taw duduk private room bila takda orang teman , tidur sorang2.  

Adeakukesah11 replied at 30-11-2022 02:50 PM
Hoi 18k tu kira byk juga utk marhaen mcm aku hahaha. Takpelah moga dpermudahkan urusan ko Nad

Pada aku 18k is sikit untuk dia. Since ramai artis2 dah sebarkan tabung itu, alih2, dapat 18k je. Aku ingat dah kutip 60k busuk pun.

xperlu nk pelik kenapa retis sng minta derma ramai kot yg akan menyumbang nanti mesti kejap je cecah ratus ribu tu. kt umah iols duk umah banglo pun minta sumbangan juga utk bayar bil spital. kdg medical card limited dh xleh nk cover. org tu tgh bertarung nyawa lagi ank2 kecik lagi tak perlu kot nk persoal itu ini. terima jela bahagian masing2. aku pun mmg takkan menyumbang juga tapi idok la nk pertikai itu ini.

SisLena replied at 30-11-2022 08:46 AM
Aku pun fikir camni. Masuk jela gomen kalo tahu pendapatan beshe2 je..boleh je nk keluarkan dr hos ...

demi jaga standard retis kekdahnya tu yg nak masuk private hospital..sorry la naa, iollss lagi kesiankan rakyat marhaen tak pun si bad ex ashira garit tu lagi kesian da status oku da pun dia tu..

Follow Us
jambatannetizen replied at 30-11-2022 02:56 PM
Issue is artis ini mewah sgt ke hidopnye.  What u see in a social media, tuk dipamerkan je po ...

ye itula yang aku nak sampaikan. diorg tak kaya pun tapi bajet mewah. cam nad ni la tgk gaya rambut oren tapi hakikatnya insurans dia pun mgkin limit 300k je sbb tu dah x cukup skrg. private kalo ada org teman tiap malam bole la ambik single. kalo idak aku penakut bilik lawa pun still its a hospital. tapi ada skali aku ambik bilik dua org sekali org sebelah menyembang dgn bini dia tak hingat dunia terkukik2 haisshh taktau ka org sebelah ni nak rehat. cepat2 aku ckp kt nurse nak bilik single. mcm2 la hai

lee_sakura replied at 30-11-2022 09:39 AM
rasa mcm dh cecah ratus ribu ni, sbb rawatan doktor pakar yg berlainan setiap hari & lebih semingg ...

Ya Allah banyaknyehhhhh..kesian kat waris nak cekau duit kat mana la tu..

dekmieDandy replied at 30-11-2022 10:18 AM
hidung budak ijat tu tak boleh nak repair dah ye

lana nodin x ajak dak ijat gi repair skali ri tu..wakakakakkaka

nylliette replied at 30-11-2022 03:08 PM
ye itula yang aku nak sampaikan. diorg tak kaya pun tapi bajet mewah. cam nad ni la tgk gaya rambu ...

Mcm adik beradik Anzalna. Haha. Bajet2 kaya masing2 kecuali adik bongsu dia dgn mia. Afifah nasir kalau buat Q&A questions aku rasa yang tanya dia sendiri. Eh bapak u ceo kan. Eh you duduk canada kan. Sepesen je soklan Itu belum lagi buat demo depan maserati semata nak SHOW OFF.

Lapislazuli2912 replied at 30-11-2022 02:08 PM
Bukan icu je. Wad biasa pun terbaik. Servis tiptop walau taklah selesa mana. Tapi cukup dah. Warde ...

betul..relatives iols kena stroke dok spital serdang brapa kali masuk icu..sebln jugak kat spital stayed rehab ward..family ready ribu jugak sbb icu x sedar diri 2 ke 3 x pastu memacam la..tgk2 kena less than 1k..alhamdulillah doc pakar suma memang bagus skarang follow up utk ubat saraf kat gh je nak dekat 11 thn dah..

acepark replied at 30-11-2022 11:55 AM
semoga nad sembuh.berdasarkan pengalaman mak i .bile kena cuci buah pinggang ni dia banyak pakai dui ...

pakcik iolllss cuci buah pinggang sampai minta ihsan Baitulmal..skali dialisis da brapa kos..

Lapislazuli2912 replied at 30-11-2022 02:24 PM
Iye betul. Kat gov beranak 45 ringgit je. Beranak normal kt KPJ kena 5k. Xmasuk lagi checkup bulan ...

betul sgt..iols kena c sect anak sulung kena 15 sbb gov servant..anak c sect no 2 kena 1k + spital putrajaya,.anak no 3 s sect skali ikat kena 150 je walaupun dah x keja gomen…murah sgt2

sumbangan sesama kawan ok lah, kekawan retis kaya2 belaka
ni bila mintak kat orang awam ni yg macam tak patut sikit

nylliette replied at 30-11-2022 02:18 PM
tu la bukan nak bitter tapi aku rasa retis ni lebih kepada nak menyenangkan diri je, mana nak dok ho ...

so damn true yachh..seb baik la si zamani tu da tegak sikit da badan tu pun dia laki bini tagih nak operate kat private hosp..agaknya kalau govt hosp lambat sangat kot dorang pikir..

Edited by Prickford at 30-11-2022 07:31 AM
mamajawie replied at 30-11-2022 07:06 AM
demi jaga standard retis kekdahnya tu yg nak masuk private hospital..sorry la naa, iollss lagi kes ...

Betul ramai lagi yg selayaknya kita kesiankan. Bila ramai2 bagi pendapat tentang hospital gomen, mula la pencacai penjilat artis hentam balik. Eh helloo...duit kalau dah takde, buat cara takde duit. Minta org ramai derma & anggap sedekah, banyak plak cekadak. Iolls baca komen dekat FB, UIA cakap insuran Nad dah overlimit. Mcm tak paham game spital swasta. Dia tau korang ade insuran, dia akan tekan harga bukan2. Dah tau cara ni sebab member iolls jangkitan kuman dekat otak. Pegi swasta, dia nak tekan insuran 50K utk operate otak. Tak sedap hati member iolls. Dia pegi kerajaan, warded, pastu makan ubat & check up je. Buat follow up, sihat balik. Bayar berapa rat je tak silap.

nylliette replied at 30-11-2022 02:18 PM
tu la bukan nak bitter tapi aku rasa retis ni lebih kepada nak menyenangkan diri je, mana nak dok ho ...

Ye… iols beranak gov je chuols… ok je.. serba serbi lengkap.. selesa plus nurse baik2… kazen i hadap beranak swasta padahal laki keje polis trafik je.. pangkat bwhn… ????

Prickford replied at 30-11-2022 03:27 PM
Betul ramai lagi yg selayaknya kita kesiankan. Bila ramai2 bagi pendapap tentang hospital gomen, m ...

but yet rakyat still tengok sebelah mata je spital gomen ni..ingat lagi masa iollss warded nak bersalin bulan 9 ri tu, katil sebelah iollss tu cinkies nak masuk anak ketiga tapi kne warded sebab dia ada gdm plus baby ada komplikasi sikit..dia 1st time masuk spital gomen siap ckap terharu sebab nurses & doctors rajin pantau sheollss x cam masa nak bersalin anak 1st n 2nd kat private hosp..tu pun dia masuk govt hosp sebab private hosp tolak sheollss sbab deyollss x cukup peralatan..

pp_gurl replied at 30-11-2022 02:19 PM
betul..kdg aku tak selesema pun dia kasinya ubat selesemasemuanya sbb nak charge
tp aku ada borak  ...

Yg ni dgr gak.. tapi department lain.. tak yah operate pun doctor godek operate gak sebab KPI.. kena pandai pilih doctor jgk wei

Private memang mahal. I masuk kpj sehari 3k++, nasib insurans cover. Ni dia dok icu lagi mahal lah kena caj sehari. Doc swasta memang betul2 buat duit, cucuk bius caj rm800 dah. Kaya².