CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DanIno

Apa faedah kumpul kredit banyak2 dalam Cari Forum ni?

aku tau ade bod tu kedekut bagi tacang...tapi kalau potong tacang tu laju je.
tabasco Post at 2-11-2010 12:57

hahahahaha.. shhh jgn ckp kekoat nnt mod dia mai skodeng mati kita kene beger dah la susah nak dpt kedit la neh

hahahahaha.. shhh jgn ckp kekoat nnt mod dia mai skodeng mati kita kene beger  dah la s ...
genchi Post at 2-11-2010 13:03

hihihihi..aku pun malas nak komplen.lagipun aku tak tau ape kriteria yang dia letakkan utk layak dapat tacang

3x warning akan di post banhammer selama sebulan nemesis..udah betui dah tu...
medangmru Post at 2-11-2010 12:54

Bro Mod, cuba senaraikan strategi supaya saya dapat menjadi seorang Legenderer dalam masa sebulan atau 2 minggu jer. Tolong yer...

Saya tahu yang jadi Mod ni tak dibayar gaji, jadi apa sebenarnya faedah yang bro Medangmru dpat daripada tugas sebagai seorang Mod ni? Takkan takde ganjaran langsung kot?

laaa... xde pekdah ke??? bru je jeles tgk forumers yg beribu2 credits tuh... xperla... at least dpt  ...
clarizsa Post at 2-11-2010 01:50

Kan? Macam buang masa je cari kredit banyak2 takdep pekdah untuk digunakan? Orang Kelantan kata tadok hasil...  Kalau info yg didapati tu beneficial takpe gak, kalau info ajaran sesat dan menyusahkan itu memang boleh menjadi marah!:@

3x di bg warning...akan terus jadik postbanhammer selama sebulan...udah betui dah tu nemes ...
medangmru Post at 2-11-2010 12:55

Aku perhatikan macam ada dendam peribadi yang tak berkesudahan antara sesetengah forummer terhadap senior posters dan moderators macam Darsita dan Maideen., apa masalah antara mereka sebenarnya? Tak habis2 duk maki hamun dan buat spam...

hihihihi..aku pun malas nak komplen.lagipun aku tak tau ape kriteria yang dia letakkan utk ...
tabasco Post at 2-11-2010 13:10

huhuhu yekew?? gen tak taw lak.. takpelahh nak wat cemana khen?? kosa ditgn dia.. {:2_67:}

Follow Us
hahahahahahaaa.. bila kredit byk maka naik la RA.. pstu leh masuk trid hot dan eksklusip... bese yg  ...
genchi Post at 2-11-2010 10:12

Gilak ah ko punya R.P sampai 18! Jeles aku tengok...

• Post Rank: Phi
  • R.P.: 18

Mesti ko gigih memonen ni... Memang la aku minat nak kumpul kredit tapi makan masa dan usaha yg lama la, macam buang masa lak, baik aku gigih study dan cari duit!

Bro Mod, cuba senaraikan strategi supaya saya dapat menjadi seorang Legenderer dalam masa  ...
DanIno Post at 2-11-2010 13:17

mod dpt posting direk tanpa perlu tunggu 10 seken ..
mod dpt posting hatta  urup sajork tanpa perlu cukupkan 10 character.
mod dpt masuk bilik RA225 ke 255
mod dapat masuk bod spesel namanya bod moderators ke hapo??
mod dpt rate <kasik tashang> dan tolak kedit. <terhad dibod jagaan sajork>
mod leh mrh2 poremer.. dgn tulisang merah besar <terhad dibod jagaan sajork>
mod boleh delete posting2 poremer <terhad dibod jagaan sajork>
mod disenangi dan dihormati serta disukai <kes leh dpt tashang >

siler mod medang tmbh senarai di atas..   n dani hang mo jdk mod?? sile apply tuk jdk mod

Aku perhatikan macam ada dendam peribadi yang tak berkesudahan antara sesetengah forummer  ...
DanIno Post at 2-11-2010 13:19

kes tolak kedit ... jahhh   dasat tak penangan kedit neh

Gilak ah ko punya R.P sampai 18! Jeles aku tengok...

Post Rank: Phi [* ...
DanIno Post at 2-11-2010 13:23

gilalahhh gen pong tak taw brape RA gen
makasih ksk taw.. hang tak p tgk hat yg lagenderer tuh?? lagik gilos 100K hokeh??
itupong gen dah cuti berporem 1 tahun.. apo dayo.. momod tempt gen lepak smer murah hati ksk tashang

ok...aku nak bagi pendapat aku plak..

sebenarnya dah lame sangat2 aku lepak sini, rasanya dari umur aku 18tahun, skang dah 23 tahun, so see?? 5 tahun, awalnya aku tak  register, pas2 baru 2 tahun ni kot aku register...orang kalau dah 5 tahun mesti dah ada yang jadi moderator ke ape ke, aku tak la...bagi aku, forum ni penghibur hati aku dikala sunyi....( ni lebih kepada ape faedahnya aku melepak kat sini ) OT jap boleh momod?

aku bnyak dapat info dari sini, dan FYI, info dari sini lebih laju daripada info radio dan TV, tak boleh nak dinafikan lagi, kalau tak percaya, cuba pergi tengok kat board CI, tak pon board Gosip, memang lajuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu sangat2 la info,dan paling confirm, info2 yang ada kat sini kadang2 tak keluar dekat mane2 TV, radio, apetah lagi paper....
so, ni memang ikhlas dari hati aku, sehari tanpa CARI, aku rasa hidup mcm tak lengkap, aku masuk semua board, selalunya cuma jadi silent reader je, sebab aku tahu, dalam forum ni, bukan calang2 orang, ada doktor, ada nurse, ada cikgu, duta2 malaysia pon ada, dan Tengku Puan pahang ( ampun tuanku ) pon ade daftar kat sini....

jadinya, tak rugi aku melepak kat sini, forum ni insyaALLAH aku akan setia kat sini sampai aku dah tua,......bukan kredit yang aku kejar sangat ( kadang2 aku kejar jugak kalau nak masuk forum yang dinaikkan rating) tapi aku lebih kejarkan info2 menarik kat sini..

so, go CARI go

Rate

1

ok...aku nak bagi pendapat aku plak..

sebenarnya dah lame sangat2 aku lepak sini, rasanya dari um ...
kaishi Post at 2-11-2010 13:48

Dah jadi gratitude thread

Tapi kadang2 info yg ada dalam ni info menipu dan takleh pakai gak, sebab ada gak orang yg mendaftar sebagai forummer untuk menipu dan menganiayai orang lain, jadi kena sentiasa hati2 :@ Setiap benda yg Allah jadikan memang ada pro and cons dia, macam pisau yg tajamlah, boleh guna untuk sembelih binatang atau sembelih manusia

Reply 52# DanIno

bab2 menipu memang tak dinafikan, skang ni kat mane2 ade je penipu, boleh kata, kalau 10 orang, 10suku orang pernah menipu...., memang tak semua info boleh dipercayai, tapi kat CI, info dia memang laju, tu yang aku suka tu..

5 tahun aku melepak sini, cuma 2 3 menjak ni je baru daftar and aktif, before2 ni aku SR je...huhuhu,

tp, banyak2 forum aku pergi, Cari ni memang terbaik la

Reply  DanIno

bab2 menipu memang tak dinafikan, skang ni kat mane2 ade je penipu, boleh kat ...
kaishi Post at 2-11-2010 14:11

Terbaik kat Malaysia ni ke? Aku banyak join football forum, boleh kata kat Cari ni bukan the best football forum, tapi Cari punya football forum boleh lead kita ke the best football forum, kira kat sini ada info yg bagus la for football...

Reply 51# kaishi

stujuk dgn awk...
aku pon dulu2 SR jek..2tahun dah...pastu tgerak ati nak dftr..dlm bln 1 hari tuh baru dftr...
tapi xde komen satu hapah pun...
bila masuk thread gosip tuh,,makin byk la pulak yg RA..hangennnn jekkk...

nak taknak aku komen la sket2 mana2 isu semata2 nk baca gosip2 artis tu..

Bro Mod, cuba senaraikan strategi supaya saya dapat menjadi seorang Legenderer dalam masa  ...
DanIno Post at 2-11-2010 01:17 PM

Hmmmmmmm......nak jadik legenderer dlm masa sebulan.....kene buat posting giler tak hengat,,,,sehari 1000 posting,,,esp kat umah2 Borak,,,...pehtu wat posting ilmiah ( sikit2 pun takper ...xyah nak wat posting panjang2 ) kat BOD jagaan aku.....

Mmg MOD tak dapek gaji,.,...aku apply mOD ni pun sbb nak gembirakan Poremer2 dengan bagi kredit,..ye lah...aku dulu pun asal2 dr poremer gak...so biler dapat kredit mmg rs happy banget walaupun tahu yg kredit tu takder apa2 function dan boleh redeem apa2 voucher....mmg suka nengok poremer lain ceria dan happy......lain tujuan mmg takder ...

hahahahaha.. shhh jgn ckp kekoat nnt mod dia mai skodeng mati kita kene beger  dah la s ...
genchi Post at 2-11-2010 01:03 PM

alaaa gen....MOD lain mana leh kacdo BOD org lain...nak kene bentes ngan aku ngan yo nanti ( kalau kat BOD sini la )...

mod dpt posting direk tanpa perlu tunggu 10 seken ..
mod dpt posting hatta  urup sajork t ...
genchi Post at 2-11-2010 01:26 PM

1. mod dpt posting direk tanpa perlu tunggu 10 seken ..

Tak amik pusiong pun.....sama je kot bg aku...

mod dpt posting hatta  urup sajork tanpa perlu cukupkan 10 character.

Pun sama mcm kat atas...tak amik pusing...

mod dpt masuk bilik RA225 ke 255

Kat BOD jagaan je la....kat BOD lain enggak buleh dong....

BOD Moderator Only....Hmmm.....sekalisekala masuk....jarang MOD wat post ( tgk musim ..kalau ada berita panasss..mmg byk post

mod dpt rate <kasik tashang> dan tolak kedit. <terhad dibod jagaan sajork>

Hmmm....yg ni tujuan utama aku jadik MOD....kasik tashang...pasal Tolak kredit mmg teramat2 jarang ..

mod leh mrh2 poremer.. dgn tulisang merah besar <terhad dibod jagaan sajork>
kdg2 je...

mod boleh delete posting2 poremer <terhad dibod jagaan sajork>
Kalau Posting yg berbau provocation

mod disenangi dan dihormati serta disukai <kes leh dpt tashang >
InsyaAllah...

alaaa gen....MOD lain mana leh kacdo BOD org lain...nak kene bentes ngan aku ngan yo nanti ...
medangmru Post at 2-11-2010 14:45

eheheh... takpelah tu hak mod tu sndri.. mgkn dia nak laborkan dan branakkan tashang tu kot <mcm la boleh >

takpong mgkn ada pertndingan tashang mod mana paleng byk.. ade tak??

gen leh lepak bod yg mod dia baik2 cam mod med <tak bodek > dan ramai lagik yg ok.. papepong kredit neh hal kecik.. bg gen .. tp kalo kene tolak kedit ttp tak pueh ati boleh?

1. mod dpt posting direk tanpa perlu tunggu 10 seken ..

Tak amik pusiong pun.....sama je kot  ...
medangmru Post at 2-11-2010 14:52

ehehheeh.. insyaAllah mod yg baik harus owang suke.. mod yg kudut.. plh kaseh.. terlebih tegas.. mmg mengundang pd maki hamun jah..   papepong respek kt mod med boleh jg 3 bod <yg gen tau> sekaligus syabas beta..