CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrsInsp

SUSAH NGANDUNG SBB BELA KUCING!!!HUHUHU

makcik dtg rumah aku pun tegur aku jgak
pasal bela kucing
aku dan laki sayang kucing
bela cam anak sendrik
last2 laki aku ckap..rezeki tu dtg dr allah
berkaitan kucing..xdpat anak tu karut marut
org bodoh aje yg percaya

Reply 1# MrsInsp

Mengarut punya theory....

Kalau dah takdir illahi perempuan tu akan mengandung....tetap akan mengandung walaupun sewaktu make love tu ada sekor dua kucing dok gagau telur hubby dia.

Reply 22# nighunter71

hihihihi

tu la mrs... kita pun ada kene benda sama. paling kecewa, depa boleh pula samakan kita ngan kucing2 tu. siap ada pual yang penah kata - kucing2 subur2 belaka, pas beranak ngandung, pas beranak, ngandung. tapi tuan dia MANDUL. mulut masing2...

penah sekali sedih sangat, cakap kat sekor mak kucing yang paling subur ni, udah2 le tu beranak, aku pun nak gak rasa jadi mak. dia panjat pangku kita, pandang mata lamaa.... pastu tu le last jumpa dia. dia angkut semua anak2 dia g mana ntah.. sampai skrg dah tak jumpa

adk ipar sy,bela kucing ok jer...siap dah bersalin pon....sume kuasa Allah...sy dah sthn kawin pon lum ader anak w'pon x bela kucing....

tepek arr gambo kucing tu ;)

Follow Us
what i can say is NONSENSE la !!!!

aku bela 2 ekor kucing dari dia kecik sampai skang dh tua..dari aku bujang sampai aku dh ada anak 2. alhamdulillah tkde apa pun..it is just that..once ko pregnant, make sure ko tk handle najis dia coz it can effect your kandungan..mcm2 leh jadi, keguguran, anak cacat etc..walahualam.

tk baik assume camtu..ko bela kucing dan jaga depa baik2 insy depa pun aakan doakan rezeki utk ko..kucing kan haiwan kesayangan nabi..kwn aku dulu pun dr zaman remaja dia bela kucing sampai 10 ekor,,skang elok je beranak pinak ..nk masuk 5 lg anak dia..mmg produktif btul..tp dia jg kucing2 dia betul2 la..ada cage msing2..and bwk to vaccination..mmg tip top lah..makcik2 aku kt kmpg yg mmg gile kucing tu pun so far anak2 dia 7 org..malah rezeki bertambah2 lagi..syukurlah..kakak aku lg lah masa pregnant di usap2 nye kucing kesayangan dia tu..skang anak dia 3 org yg jd penyambung fanatik kucing hahahaha!! anak buah aku tu, kdg strays pun dia gi beli daging whiskas kt kedai then dia bg kucing tu makan.. kucing yg jatuh longkang pun dia sanggup angkatkan..huhuhu

aku penah tnya hal ni kt gynae aku..dia ckp tkde kena mengena langsung..cuma yg mcm aku ckp td la..klu ko tau dh pregnant ko kena hati2 la slalu..masa aku peknen, kucing2 aku bg kawan aku jaga..husband aku tk berapa sgt dgn penjagaan kucing ni..tp sofar alhamdulillah ok..even anak2 aku pun suka kucing..pantang nmpk kucing berlari depa..tp aku make sure jugak kucing2 tu bersih..kucing org bela..tp tk bermakna kucing strays tu aku menyampah..cuma tk pegang sgt la..yela sometimes ada yg berkurap bagai kan..pandai2 la..

so jgn la terlampau pikir mcm tu, bela kucing bukan penyebab ko tu tkleh pregnant..insyaAllah ada lah nanti rezeki ko dtg..kite sama2 doa ya...

Reply  manganini
bila balik keja diaorg la smbut dpn pintu ari2...bila husbnd takde diaorg la peneman...mmg dah sayang sgt2...
MrsInsp Post at 23-10-2010 20:16

my sister bela kucing masa dia mula2 kahwin... elok je dia pregnant... kucing tu mcm abg kepada anak ...
girlpower Post at 23-10-2010 22:21

I faham TT..I ni selepas kawin 6 bulan, i berhenti keje..masa tu masih dok umah Mak i..tapi memang undeniably lonely, plak tu hb tak slalu kat umah..so masa tu anak2 sedara jadi peneman..jadi my "anak pinjam" kejap..bila I pindah umah PIL plak, kucing parsi mertua lah jadi kawan..
La ni kalau anak I kluar, kucing nilah jadik makcik pada budak ni..kucing ni dah 7 thn mertua bela. MIL pon ada kata, lepas kucing ni dia taknak bela lagi kucing dah..

I have many cats and still i have Kids..get real people.... anak tu kan kurniaan Allah..awat nak pi letak sebab musabab yang tak munasabah ni...

buat pe lah nak pi dengar rungutan orang tentang kita anda anak ke dok. be happy with what you have and who cares what ppl says.

tak logik dan leh mendatangkan syirik kalu percaya menda2 karut tu..

ekceli uncle asben aku penah ckp kat aku masa kami dah beberapa tawun kawen dulu dia ckp tak yah bela kucing dulu.. antor kampung bila dah dpt anak baru amek balik..

ahhh seme pun atas keizinannya.. tak maw aku nak lepaskan kucing2 aku.. lambat atau cepat kalu ada rezeki nak timang anak.. Insyaallah adalah rezeki tu..  cam aku sendiri.. memang lambattttttt dpt anak.. 11 tawun kawen.. tp alhamdullillah dpt gak walau bela kucing yg aku sayang bagai nak rak.. sekian tima kaceh.. hehe

isk xde kena mengena langsung kucing dgn pregnancy
mmg la sains ada kata kuman dr najis kucing itu boleh buat baby dlm kandungan bermslh kan..but xde la kata langsung xleh bela kucing kan

ok je tgk makcik i bela kucen smpai 4 ekor tuh..dr anak dara sampai la anak 3 nih, alhamdulillah xde mslh pon..

Memang perasaan mudah sensitif bila kita rasa diri kita ada kekurangan.. Sebab tu nak kena ada self esteem yang tinggi.. Barulah kita tak mudah nak masukkan dalam hati, apa2 yg orang cakap.. tak mudah nak perceive sesuatu perkara tu secara negatif. ada ke proven studies yg menunjukkan co-relasi antara pelihara kucing ngan susah dapat anak.. kalau tak de, ignore je..Depa cakap kita angguk2, tapi jgn masukkan dalam hati.. Masa tu kehidupan, jangan buang masa dengan orang2 yang bersifat toxic.

Kalau berfikiran positif, kita akan cernakan yang baik2 aje.. Walaupun tak ada anak, u dah ada suami yang baik..  Ramai lagi yg kat luar tu, belum ada suami. Ada ramai gak yg ada suami teruk. Menghadapi ujian hidup ni, kita kena bersifat redha dan sabar. Sentiasa bersangka baik dengan Allah. Minta doa betul2 dengan yakin yang Allah akan makbulkan permintaan kita.

ler..kakak ipor saya bela kucing punya lah byk...elok jer pregnant...anak dah 6 org..anak bongsu dia kembar 2....saya pun bela kucing elok jer ada anak..anak kita org tak pernah kena lelah atau alergik bulu

Reply 1# MrsInsp

u jgnla sedey tt..i pon belum ada rezeki utk mengandung..i xpernah dgr pulak
kalo bela kucing kita xkeh ngandung..tapi skang i ada bela 9ekor kucing 5 drpdanya
baru jer lahir few days ago.. kita dah syg sgt kat dorang,mana sanggup nk buang kaannnn

Memang perasaan mudah sensitif bila kita rasa diri kita ada kekurangan.. Sebab tu nak kena ada self  ...
aaz Post at 25-10-2010 13:18

Kita ni kan hamba Allah memang lah bnyk kekurangan..yang dok pi kira kekurangan pas tu rasa renda diri tu buat apa...cuba mai kira kurnian Allah pada kita ni.. hamba yang tak tau nak bersyukur..hari hari dok mengeluh kenapa tak dak ni kenapa tak dak tu.

ada member aku, evry time pregnant, gugur.
sampai 3 x.

check with doktor, Toxoplasma tu duduk attack the fetus.

masalahnya benda tu mmg ada dlm badan. dia dormant jek, n will only react bila ko pregnant. member aku tu kecik2 dulu suka main kucing. now tak de la. so doctor kata, Toxoplasma tu mmg dah ada dlm badan dia since dulu tu la.

dah lepas treatment, baru lah dia manage to carry her pregnancy to terms.

again, semua ni kuasa Allah.

Slm TT, diharapkan berbahagia dan jgn bersedih hati... cuba TT ambil kata2 MIL secara positif.
Sebagaimana kawan2 yang reply kat cni, mmg najis kucing ada kuman yang merbahaya kpd wanita mengandung- itu fakta.
Kalau TT betul2 nak ank, kena la betul berusaha, mungkin antara usaha tu- berpisah sekejap dgn kucing2 TT tu...
Jgn kata saya xsuka kucing, sy pun bela kucing jgk, siap peluk2 lagi.

Sy pun tiap2 bulan kene tinggal dek suami berhari2 sbb profesion suami sy hampir sama dgn suami TT. Mmg kucing la yang jadi peneman saya.
Tp bla sy mengandung, sy tinggalkan kucing tu dan lebih utamakan anak dlm kandungan.
Skrg anak2 dah besar, sy start bela kucing balik..anak2 pun suka sama...

**Sy pernah dgr org kata, kalau bela arnab, si pembela cepat je ngandung... xtau la nape..
Kalau TT boring bela la arnab pulak ye..

P/s: Jgn disebabkan kucing, TT n MIL bermasam muka...ada masanya kita kena berkorban sebelah pihak..
Kalau open for adoption, mesti ramai je nak tlg jgkan kucing TT tu, don wori ek~

Post Last Edit by Lady_On_Earth at 25-10-2010 15:43

to me, anak ni rezeki, tak ada kene mengena dengan bela kucing atau tidak, ada jer orang yang ramai anak at the same time dia ada kucing jugak, and ada jer yang tak bela kucing dan takada rezeki lagi untuk dapat anak..
aku rasa makcik ko tu tak faham apa toxoplasmosis sebenarnya. kalau ko tanya toxoplasmosis kat makcik ko mesti dia menggigil nak jawab. dia pun tak tahu rasanya. dia just dengar cakap2 orang jer, ini yang bahaya, lepas tu suka hati dia nak melaser ko pasal bela kucing tak dapat anak. what a statement. kesian ko TT, bertabah la.

toxoplasmosis ni bukan boleh sebabkan wanita susah mengandung, tapi ia mengancam ibu mengandung contohnya ibu mengandung boleh kene jangkitan toxoplasmosis dan boleh beri efek pada baby sebab tu wanita mengandung tak digalakkan membersihkan najis kucing, kalau ada kucing kene ambik langkah2 berjaga2 contohnya pakai sarung tagan masa nak bersihkan najis kucing..  langsung takde kene mengene dengan kesukaran untuk mengandung.

lagi satu bukan semua kucing ada toxoplasmosis ni, hanya kucing2 yang affected saja lah, but since u cakap kucing dah di vaccinate etc, shud be no prob. toxoplasmosis bukan ada dalam najis kucing jer, tapi jugak dalam tanah, so thats y nak berkebun pun kene hati2 pegang tanah, sebab kuman tu ada dalam tanah jugak, dan jugak haiwan2 ternakkan ladang yer. selain tu macam yang forumer lain cakap ada dalam daging(infected) pun ada parasit ni jugak..

so janganlah ko risau, mungkin belum preggy sebab belum ada rezeki lagi, jangan buang kucing ko tu yer, budak2 tu pun mendoakan ko jugak. percayalah. jaga lah dorang dengan penuh kasih sayang. makcik ko nak kata apa, lantak dia lah. kalau aku, jangan la siapa berani suruh aku ketepikan anak2 bulu aku(aku ada kucing dak, persian X dua orang, adik beradik kembar satu boy satu girl), aku jaga n sayang dorang lebih dari nyawa sendiri.. bersin, batul, selsema skit pun aku panggil vet datang.. jahitkan selimut, beli tempat tido mahal2, heheh.. sampai kan masa aku nak beli quilt kat satu kedai quilt ni untuk lapik tidur kucing aku kan, taukeh tu kata, dia rasa macam nak bertukar jadi kucing aku sebab rasa aku manjakan sangat bebudak tuh hehehe.. pergi memana, memang takkan balik ngan tangan ksong, mesti ada jer mainan aku belikan untuk dorang, heheh.. aku pun ada jahitkan selimut untuk dorang.. tak pernah kene marah bebudak tu, sentiasa cakap dengan ton lembut dengan dorang.. kalau dia tido pun aku tak kacau, siap jalan jengket2 n cakap slow2 lagi tak nak kasi dia bangun.. bayangkan ler betapa sayangnya aku kat bebudak tuh..

kalau ada bebudak notty datang rumah, aku cemung anak2 aku masuk dalam bilik sebab aku tak nak budak2 main kasar2 dengan anak2 aku heheh..

anggap semua ni rezeki dari Allah, so kita tak tahu bila dia nak kasi.. and for the time being, enjoy jer ngan kehidupan rumahtangga, may be ALlah nak kasi lebih masa untuk ko honeymoon hehe.. now aku enjoy jer gi holiday sana sini.. dan aku sayang anak2 bulu aku, kat luar rumah pun aku ada beberapa orang anak2 angkat gak heheh.. ada yang buta mata, ada yang tempang, dah macam clinic veterinar dah rumah aku, yang luka dapat ubat luka, yang lapar dapat makan, yang kene kutu aku kasi ubat kutu.. skrg ni salah sorang dari anak angkat aku ada di clinic, aku kasi dia dok situ dr jaga sebab dia bersalin, baru bersalin 3 hari.. kalau kat rumah aku ni dia outdoor, stray cat kan.. so time lepas bersalin ni aku rasa lagi bagus dia dapat penjagaan rapi..  smlm taukeh tempat tu call kasi tau anak angkat aku dah beranak 4 ekor.. petang tu aku gi nenegok, comel anak dia.. heheh.. mak dia pun nampak relax jer dok menyusu..

so TT jangan lah risau yer, nikmatilah saat berdua dengan suami ko ni dengan hati yang gumbira, ambik lah peluang untuk gi cuti berduaan, jalan berpegangan tangan, bercanda ria bla bla bla... heheh... nanti once dah ada anak, u gonna miss those moments tau..

dalam masa yang sama teruskan berusaha, dan berdoa.. jangan buang budak2 tu tau.. dorang pun ada perasaan..  

what i can say is NONSENSE la !!!!

aku bela 2 ekor kucing dari dia kecik sampai skang dh tua..dar ...
mummychiaz Post at 25-10-2010 08:57

kalau ada button like aku dah like lama dah post ko ni..hehehe..
agree sangat2... kucing tu insyaALlah akan mendoakan TT jugak kan..

salam tt...
saya pun nak syer story pasal kucing ne...
saya dpt rezeki (anak) selepas 5 thn berkhawin..
tapi dlm tempoh tu ramai yg cakap jgn bela kucing kalau nak anak cepat..
tapi sy memang tak ambil port pun..
coz sy tetap bela kucing seperti biasa..
kalau hubby night shif pun, saya akan tido dgn sekor kucing kt atas katil buat peneman..
Al-hamdulilah, selepas 5 thn, saya disahkan ngandung..
tapi tak sedikit pun kasih sayang saya luak tuk kucing2 tersebut..
malah saya menjalankan rutin seperti biasa, membelai, bermain ,
mencuci dan membuang najis kucing.
semasa saya mengandung pulak, suami pulak tak henti2 bawa balik kucing..
habis kucing kt tepi jalan nak dikutipnya..
mak saya kata suami ne terkena pembawakan kucing...
semasa saya menuggu hari, kucing kesayangan saya yg saya rasa
kucing ne yg yg mungkin sama2 mendoakan sy memperolehi zuriat
pergi tuk selama-lamanya..
dia mati atas pangkuan saya didalam kereta
menuju ke klinik.. serius.. hati sedih memang tak terkata....
skrg anak saya pun sukakan kucing...memang cukup pantang nampak kucing
pasti nak dipegangnya... mungkin pembawakan semasa saya ngandung dulu kot...

tuk tt.. kuatkan semangat, tabahkan hati...
jangan ambil peduli sangat kalau org kata kucing penyebab lambat dapat zuriat..
ini semua kerja Tuhan... mungkin ader hikmah disebaliknya...