CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: MrsInsp

SUSAH NGANDUNG SBB BELA KUCING!!!HUHUHU

wahhhhh...thanx xbb ramai kwn2 yg bg pandangan dan sokongan....sya ni jnis happy go lucky n jnis tak ...
MrsInsp Post at 25-10-2010 23:33

When your MIL pesan kat makcik u yang utk sampaikan pesanan tu, (bukan dia sendiri yang cakap depan2 u) itu dah cukup menunjukkan betapa your MIL usaha jaga hati u. Don't forget that..
**Some MIL will just recommend their son a new 'candidate fro DIL' instead. Do consider how lucky you r to hv her as your MIL...

Just my seposen...

ada dengar juga org sebut pasal nie..tapi apa pun rezeki, jodoh ditentukan Allah..

Reply 61# surfin_net82

Sebab tu sya ckp my MIL tk kisah....dlm kes ni sya geram kt makcik dia tu bkn my MIL...my MIL tk pernah persoalkan apa2 bab anak2 ni....sya lak slalu bgthu dia apa2 treatment yg sya buat..kdg2 dia suggest gi mana2 sya ikut je sbb dia jnis tk ambk pusing..tp makcik tu la kecoh2..nmpk sgt la dia ada ckp apa2 ttg sya lepas dia blik dr umah sya aritu...lgipun MIL n FIL mmg ada bela kucing sndri kt umah dia...smpai beranak pinak....dia pn syang ngn budak2 kt umah ni...kalu dtg slalu dia main2 ngn diaorg...so far ngn  MIL mmg tkde ape...sbb tu sya trkjut bila MIL ckp cmtu tba2 je...ni mulut makcik tu le...

pernah dgr gak org tua2 cakap, bela kucing takde anak tapi lebih percaya kuasa ALLAH yg bagi rezeki....

cemp pon nyaris2 nk buang 'budak2' gara2 percaya citer yg TT ckp kn...syg ooo nk buang da la comel time dorg gurau2 tu rase nk join je lompat sane lompat sini..time menyusu tu alahai tibe2 rase cam sebak xtaw knp..pas tu berebut hehe..cemp handle sepenuh nye budak2 hat 4 ekor tu somi plak handle mak dorg..tp tula kalo wat hal marah tetap kena marah haha

Hurmm.. aku baru je tadi kena sound ngan kakak opis ni pasal ni lah. . Bila aku tanya mana dapat info? dia kata ada lah terbaca dlm paper... bila tanya paper mana.. dia kata : " Adalaahhh entah dah lupa, tapi itulah..akak pon dah bagitaw ngan anak buah akak pasal ni.. lagipun sedara mara akak yang penah bela kucing semuanya tak mengandung lagi.. " Tau lah aku ni lom ade rezeki lagi. Baru 1tahun 9 bulan usia perkahwinan.. sibuk la dia bagi ceramah merepek ni.

Fuhh... menyirap darah aku bila dengar statement tak boleh blah dia tu!!. Hanya yang boleh aku bagitaw ngan dia..itu semua rezeki Allah..busu aku yang giler sgt ngan kucing tu pon boleh mengandung. Terus aku google pasal ni.. takde pon artikel mengenai tu.. Setahu aku bulu kucing tak boleh bagi org asma dan alahan nanti selesema ( aku le tu..). Kalau ibu mengandung elok elakkan sementara waktu sebab takut jangkitan kutu..tapi ikut org jugak la.. kalau dia antibodi tinggi tak de masalah punye. Takde pulak dengar kalau BELA KUCING TAK BOLEH MENGANDUNG!!

Kalau percaya sangat kurafat jadinya..malas nak layan org yang kalau nak bagi ceramah kat kita tapi tak tahu dari sumber mana dan fakta dalam sains yang menyokong fakta tu.

Ceh!!.. buang masa aku fikirkan. Go to hell kakak oii.. semak pikiran aku..

Follow Us
GERAMMMMM!!!! mau je aku sound..akak masa dulu lama baru dapat anak sebab akak bela kucing la ni ya?

Reply 56# poison_paradise

aku ms baru2 kawen ngan my hubby siap bela kucing 7 ekor lg..actually kitaorg bela since tgh bertunang..2-2 suke kucing..so dia bela 3,i bela 4..bila da kawen..bwk la 'anak2' tu sekali..luckily derang leh 'kawan'..

tp aku peknen jugak..bunting pelamin lg..kawen bulan 12, bulan 9 thn berikutnye da kuar anak..boy lg..siap ms peknen duk bg makan kucing..mandikan derang and dukung2 lg..so far ok jek?anak aku pun sehat walafiat dah boleh belari..

Dulu..waktu i baru kawin.. i lambat pregnant... about 9 bulan jugaklah kosong lepas nikah tu..sedangkan kawan2 yang kawin lambat dari i pun dah mengandung...

So, i pun belalah kucing...untuk menghilangkan kesunyian.. memanglah i tatang kucing i tu..bagai menatang minyak yang penuh.. macam anak i jaga.. i ambik 2 ekor..betina dua2... and lepas tu..dua2 pun pregnant..dan masing2 melahirkan 6 ekor anak kucing... so kucing i jadilah 14 ekor dalam sekejap ajer waktunya....

Waktu tu.. ramai yang marah i..cakap..kalau bela kucing nanti tak boleh pregnant..but not to me.. i dont think so.. sebab.. after 9 bulan tu... i pregnant even at that time..i ada 14 ekor kucing dengan i.... i still can get pregnant....

So to me..tak ada isu bila bela kucing tak boleh pregnant... i mengandung jugak... lagi pulak.. everytime i bagi diorang makan...atau i baring and lepak2 dengan kucing2 keliling i... bila i usap2 kepala kucing tu.. i cakap kat diorang.. "herbie doakan mummy pregnant cepat ek.... ".. bila i main dengan sekor lagi.. i cakap benda yang sama.. "Ferbie doakan mummy cepat pregnant..murah rezeki ek..."... alhamdulillah... dengan bela 14 ekor kucing tu.. sebulan i spent about rm 800.00 untuk makan diorang...dan pasir..but sampai la nie..i terfikir.. mana i boleh dapat duit banyak tu untuk spent kat kucing2 i....

hai sya...kucing bukan penyebab la kita xleh dpt anak...moi pon bela 3 ekor kucing blh je preggy...skrg pon tgh ngandung 4 bln...kucing pon ada je kat umah tuh...mmg dh pesan kat huby jgn dgr ckp org yg soh kita buang kucing2 nih...moi syg n jaga derang sama cam anak sdri...tak patut salahkan kucing lak...yg penting kita kene jaga kebersihan

yup kucing pon memahami...skrg masih manja2 lagi cuma moi sembang2 ngan dia jgn tdo dekat2 sgt ngan mama nanti bulu mausk idung hehehe...dia paham tdo kat kaki, tak pon atas sofa je berpeluk ngan adik dia hehehe...even ngandung kasih syg tak luak sikit pon..kalo anak moi naik skuter dlm umah tergelek ekor kucing pon moi dh bising2 hehehe syg sama rata je sama ngan anak sdri..kalo buat salah pon sama gak tetap kena sama rata (luku kepala pelan je la) hehehe...ada satu ari tuh derang jatuhkan laptop, semua wat muka bodo, last2 luku semua sbb nk bg sama adil, sbb semua main kejar2 heheh

yup moi pon slalu sembang2 ngan derang "doakan mama selamat ye, doakan mama n papa murah rezeki, nanti xde la kita putus makanan " hehehhe n derang pon cam paham je...anak moi pon penyayang ngan kucing. kucing mana dtg umah ada la rezeki utk derang...xde la semua moi amik masuk umah sbb yg kat dlm3 ekor betul2 dh indoor cats, so mana dtg mintak mkn kami bg makan minum je la..pastu pegi, esok dtg lagi...hehee

bela kucing boleh tapi pakai ni..

dan ini..

rezeki masing2. cepat atau lmbat, DIA je yang tau.

Karut la... sy bela kucing byk ekor kawin kejap je ngandung... Somi pun suka kucing... Kucing ni bawa rezeki...  Bertahun2 bela kucing ok je... seronok. Pnah kami gi market 2 org amik kucing bawa balik

kan heheheh....ramai je geng2 forum pencinta kucing yg ngandung n punya ramai anak hehee contoh kak leo hehehe...so jgn buang kucing kesayangan semata2 percaya mitos nih huhuhu...sian derang...my hubby pon mula2 xsuka kucing bila dh start bela terlebih2 syg..skr urusan litter tray semua dia buat...moi tak pernah pegang dah since ngandung nih...cuma bg makan n main2 je la hehehe...even si comot 9kucing luar) yg dtg umah kami pon huby rajin bg makan hehehe...walopon berkurap2 n buruk rupanya maklumla kucing terbiar...apa salahnya kita bg sket rezeki yg ada, beskut2 yg lemau yg anak2 bulu xmo dah tuh dari buang baik bg je kucing luar tuh, idok la membazir hehehe...ish aku nih dah off topic nih...kuar tajuk hehe