CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puakakuburz

siapa ikhlas hati nak tolong aku??

mana tt nih? dah dpt keje..............

at least mohon baitulmal, kes cmni dh dikira sbg gol. asnaf , kurang2 dpt sket bantuan utk teruskn kehidupan, jgn malu ngn segan. buat tu semua tuk anak2 famili..

apa gunanye zakat yg terkumpul smpai berbillion2 tapi tk digunakan?,

kalu baitulmal xlayan, kita orang report kt karam sigh walia, baru dorg tau...hehe

salam tt,

niat di hati mmg nak tolong tapi kalau kat kl ni boleh digagahi jugak....

tt, bila last withdraw epf acct 2?  kalau dah melepasi 6bln, why not apply utk pengeluaran sekali lagi.  cuba gi epf and check balance kat acct 2. since tt baru jer berhenti keje,  mungkin ada lagi baki sikit2 kat dlm acct 2 yg boleh tt guna.  at least boleh jugak cover payment utk house loan tu or guna utk keperluan rumah..

insya Allah selasa nie kawan pi check... nak check kat internet lupe password... esok cuti umum utk negeri johor...  dan lepas tu kawan pi baitul mal sekali....

5-6 Dec 2010 ni saya ada interview kat awana kijal terengganu,company tasnee... oil and gas company.. kepada semua kawan2 harap dapatlah doakan saya supaya dpt kerja,tak kire lah kat mana2 pun...  pertolongan drp kalian semua amatlah saya hargai....  terima kasih byk2...

5-6 Dec 2010 ni saya ada interview kat awana kijal terengganu,company tasnee... oil and gas company. ...
puakakuburz Post at 24-11-2010 00:53

doa, solat hajat, sangka baik dgn Allah...and tak pe... just go jer..relax..chill  out..

i wish you well. bless you. tanam niat  kerja lillahi taala dan redha.
    selamat maju jaya.

Follow Us
salam tt,

niat di hati mmg nak tolong tapi kalau kat kl ni boleh digagahi jugak....

tt, bila l ...
cmf_Arwen Post at 20-11-2010 12:23

Nak tanya.. boleh ke keluarkan epf dr acc 2 utk hal cam ni? Bukan ianya hanya leh dikeluarkan utk beli rumah @ perubatan jer ke?

account 2 tu boleh dikeluarkan bukan utk beli rumah jer tp juga utk bayar loan rumah  dr masa ke semasa tp application utk pengeluaran kalau x silap every 6 mths ...kalau dulu epf mmg strict..epf bayar direct ke bank tapi skrg dia bagi choice utk kita pilih sama ada nak bayar direct or masuk account kita .tp procedure ttp kena ikut la...bila nak apply pengeluaran kenala mintak status loan kita kat bank dulu.  duit tu mmg kita kena guna utk bayar rumah tp dlm keadaan terdesak camni mungkin tt boleh guna utk keperluan rumah sikit. that's why kat atas tu saya suggest tt guna utk bayar loan rumah dia yg dah 3bln tertunggak.

insya Allah selasa nie kawan pi check... nak check kat internet lupe password... esok cuti umum utk  ...
puakakuburz Post at 21-11-2010 23:46

so tt, dah check dgn epf ke belum?

yg penting jgn tggl solat... slalu bt solat sunat dhuha... insyaAllah dbuka kn rezeki
kalu leh bt solat sunat tahajud.. mintak sggh2 ngan Allah.. Allah maha mendengar..
jgn putus asa dn sntisa berusaha... smoga sabar yekk...

Reply 4# puakakuburz

ko dok jln apa kat scientex tu?

moga dipermudahkan segala urusan utk TT dan dilindungi dari hasad dengki dan fitnah manusia.

Reply 71# Aefy_Laily

serindit 30,

yg penting jgn tggl solat... slalu bt solat sunat dhuha... insyaAllah dbuka kn rezeki
kalu leh bt s ...
greenred Post at 25-11-2010 15:32

أن الله يقول للملائكة انطلقوا إلى عبدي فصبوا عليه البلاء صبا فإني أحب أن أسمع صوته
Dari Abu Umamah al Bahili, " Allah berfirman kepada Malaikat-Nya,
Pergilah kamu kepada hamba-Ku, lalu kamu timpakan bermacam-macam ujiankepadanya kerana Aku suka mendengar rintihannya

Kdg2 kite ni tk pasan.. maybe ade yg kurang dlm amalan kite selama ni.. maybe kite kurang bersyukur sblm ni.. maybe solat kite kurang khsyuk selama ni.. maybe doa kita sekadar melepaskan batuk ditangga..
Inilah masenye kite nk wat spot check akan sgl kekurangan tu.. Mudah2an ALLAH tunjukkan jalan yg benar.. amin.. *peringatan buat diriku yg selalu lupa.. *

Moga TT dibukakan pintu rezeki seluas2nya slps ni.. insyaALLAH..

Reply 73# puakakuburz

smlm aku gi cari umah ko.. no 53, serindit 9... rupanya salah rumah...

beb hitachi chemical ko minta jawatan apa? ko interview dgn en ridwan ke ? bg nama ko ? nnt aku soh dia pertimbangkan application ko.. minta interview kali ke 2 ke...

lg satu ko gi la pusat bandar.. kat papan tanda nak masuk food court tu.. kan byk giler vavi iklan jawatan kosong..

Assalamualaikum, tentang sakit gangguan, saya juga mengalaminya. masa awal kena tak tahu itu adalah gangguan, asyik berulang alik klinik sja. darah tinggi naik tak hendak turun, macam-macam ubat doktor bagi, tetap tak nak turun. Dah buntu cuba pulak rawatan Islam. memang bila dah kena, tak boleh nak kerja, kepala berat, tengkuk berat, sakit sendi-sendi, semput nafas, cakap sikit dah semput, jantung berdebar, mudah terkejut, bila berjalan macam nak tumbang, macam bawa beban berat, ada sekali tu jantung saya macam disentap, tiba-tiba kaki tangan jadi sejuk, terus telefon ustaz, ustaz buat rawatan melalui telefon, Alhamdulillah jantung jadi o.k. 4 bulan tak boleh tido, bila terlelap saja, kaki tangan, kepala, mulut, perut macam disentap, muka jadi cengkung, mata nampak lebam, makan tak ada selera, Saya seorang guru, masa mengajar bagi latihan saja, pelajar jawab rujuk buku teks.Jadi saya faham masalah saudara, orang yang kena gangguan, memang tak bolh nak kerja. Sekarang saya 90% o.k. Sejak kena tu saya banyak buat muhasabah diri, sebelum ni kita lalai, kita lupa Allah, walaupun saya tidak pernah tinggal solat, solat kita mungkin tak ada roh, cincai saja. Sejak kena tu saya banyak buat solat tahajud dan solat duha, banyak berzikir, mengaji Quran. Kata ustaz dan ustazah yang merawat saya, saya terkena saka orang, saka orang buang terkena kepada kita. Apa yang Tuhan bagi adalah untuk pembersihan dosa kerana kita manusia memang tak lari dari dosa.

assalamualaikum..

selamat pagi, maaf sebab lama tak pegang kibod.. sekarang saya bekerja kat restoran asam pedas limau purut kat bukit dahlia... dah 2 mggu saya kerja situ.. jadi sibuk sikit... balik keje malam, terus tidur... terima kasih kepada sahabat dan sahabiah yg byk membantu.. semuga Allah Taala limpahkan rahmat dan keberkatan kpd kalian smua... dan tak lupe juga saya nak ucapkan selamat tahun baru hijrah 1432H, semuga tahun ni lebih baik dr tahun yg sebelumnya..

alhamdulillah...
dapat keje akhirnyer...
brsabarla dgn dugaan yang diberi...
setiap perkare y berlaku, pasti ader hikmahnyer...

nak kongsi sikitlah..

jiran saya pun kena vss dari kilang (lupa pulaklah nama dia) kat pasir gudang ni gaklah.. tahun lepas tak silaplah...
dia kena buat pilihan sama ada ambik vss atau kena pecat sebab umur dia masuk 40 tahun.. isteri dia tak kerja dan ada anak 3..

mula-mula tu dia pegi bincang kat bank pasal bayar rumah.. bayar rumah ni boleh tahanlah dalam 600 gitulah lebih kurang.. dengar cerita dia gunakan duit kwsp... mungkin bayaran mintak dikurangkan sketlah ikut kemampuan dia orangkan..

anak yang no 2 tu terpaksa berhenti sekolah tadika.. anak pertama sekolah agama swasta yang tiap-tiap bulan kena bayar tu.. no tiga kecik lagi baru  setahunlah lebih kurang..

masa diaorang susah tu jiran-jiranlah yang banyak tolong dia.. sejak kena berhentikan kerja tu diaorang  tak pernah balik kampung lagi.. dia orang terengganu laki bini..even family dia pun tak tau kalau diaorang ni dalam kesusahan..

tapi yang buat saya respek kat dia nie.. suami dia nie tak pernah berhenti berusaha untuk menyara keluarga..  kerja apa-apalah asalkan dapat duit dan halal.. puasa tu dah jadi amalan biasalah..

bila berbual dengan bini dia tu.. suami dia agak tertekan sebab dia rasa orang pandang rendah pada dia ... sebab tak de kerjakan.. tapi saya cakap dengan  dia .. kita pun sama-sama manusia setiap orang ada masalah..dan ini adalah ujian bagi dia..

tapi alhamdullilah sekarang dia dah dapat kerja yang boleh buat dia survive tiap-tiap bulan dan dalam tempoh tu isteri dia tak sekali pun keluar bekerja...

disebalik kesusahan itu pasti ada nikmatnya.... dan ubat kesusahan itu adalah kesabaran..