CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9024|Reply: 44

produk jum-p by terapi al-quran darul hikmah? komen!

Post Last Edit by ayu_ludo at 15-10-2010 08:24

salam semua...

td pergi roadshow permata hijrah & terapi al quran dh....

nak masuk utk consultation sahaja rm50...

ubat2nya mencecah 1k....1 je pun dah beratus2...

ape komen anda semua tentang perubatan islam yang bg saye mmg mahal la ni.... (kalau nk banding dgn perubatan islam yg lain yg lebih kepada ikhlas ikut nak bagi berapa rm ).....

saya ni nk kahwin..tgh nak pakai duit..terus x jadi masuk dewan tu tadi...huhu. yelah mgkn nk sewa dewan matrade tu mahal....tp mcm mane dgn org golongan pertengahan/rendah...yang tak mampu....

saye ni bkn kedekut..tp tgh savings sbb nak kawin hujung thn...bukan xnak keluar belanja untuk pulih, tapi terperanjat sebab tak pernah tgk perubatan islam ada bayaran fixed utk consultation....ubat tu letak tepi la..mgkn bahan2 madu etc yg digunakan sgt bagus dan berkualiti...tapi tetap....bkn 'semua' golongan mampu membelinya....

komen anda?

sy pegi roadshow permata hijrah di jetty langkawi. xde kena byr apa2 pun, bli a few botol ubat x la mahal rm10 sebotol. ank 2 org buat rawatan resdung tp tuhan blm nk sembuhkan kerana Dia sgt sygkan ank sy utk diberi ujian yg berterusan. sentiasalah dia memegang sapu tgn setiap hr kerana hidungnya sentiasa berair. doktor modern Sudan, perawat trafisional pun Susah, salon resdung pun sudah.... semoga penyakit yg berterusan ini dpt menghapuskn dosa2 kecilnya kerana dia seorang ank yg baik di hati ibu bapanya, rakannya dan guru2 nya.. aminn
sy br je tanya cikgu  yg ajar dia ank sy mcm mana ok ke? cikgu nya jwb obj ank akak ok sgt2 dia jer sorang dlm kelas tu penyejuk hati cikgu... melalut dah pg buta ni

nk berubat dgn permata hijrah pegi roadshow kat kg2 lg cheap

apa kena mengena ngn bod agama islam n muslim

Reply 3# chewan

erk, salah tempat ker? salah nak bertanya pada 'pakar' ttg issue 'perniagaan perubatan ISLAM' ..bukan board nie kah? kalau salah, mode tlg merge.

Reply 2# sunsuria3

ohw ye ker..biar betul rm 10 ubat dia kak? ni haa saya dpt phamplet...mmg ratusan harga2 ubat dia sebotol....sy tanye akak bertugas kt luar dewan tu pun dia ckp ubat SEMUA mencecah  ribuan ringgit....mtk maaf kak..mgkn sbb masalah anak akak dikategorikan masalah "biasa" which is resdung....tp bg yg masalah2 besar yg mmg berkaitan saka, histeria etc...mmg akak depan bertugas tu kate akan cecah 1k .........

hmm..perubatan islam yang mahal dan fixed price consultation lebih mahal dr doktor biasa which is rm30 jer...comment pakar ? bkn per..terapi menggunakan Al-Quran..tp awat mahal bebenarnyer...

*mode kalau salah lagi, sile merge mane2 board lah! ;) .... erk...

Ada yg mahal Ada yg murah. yg nk spray kat mata tu mahal. sy bli ubat utk cuci ear, basahkn kapas dgn ubat tu masuk dlm ear nanti bunyi mcm ikan goreng meresik ha ha lama2 dia diam sendiri
pastu sy bli ubat titik utk Rabun jauh rasa rm20 kut ikut power

bli bedak resdung rm10 gak

Follow Us
bukan ker permata hijrah dah kena cekup...
katanya menipu pengguna.........

wallahua'lam

Reply 7# aminkdt

menipu?..

ada thread pasal permata hijrah kat current issues, tp takleh nak masuk la plak...
R.p smpi 5..

mabuk apa....

Post Last Edit by norzyy at 11-10-2010 15:22

Reply 7# aminkdt

dah riuh kat CI pasal permata hijrah ni menipu.

ni thread nye http://mforum2.cari.com.my/viewthread.php?tid=506775&extra=page%3D2

RP memang 5. rasanya tuan tanah boleh baca kot.... byk kredit tuan tanah ni

pergh. da baca dah. menggunakan namaISLAM dan terapi ALQURAN sebagai mengaut keuntungan? haish..kalau betul mmg sedih sebab pengasas nya adalah org alim. entahla, pelik bila barang2 diorang dirampas sbb x berdaftar..kalau nye pun nak berniaga cara ISLAM..jgnlah setakat pada nama jer. wallahulalam

rp 5 tu apa ek???

kes ubat..lain kali tanya pada pihak yg berwajib ..kementerian kesihatan...tanya kat tuan tanah buat apa

memang pernah guna pun produk permata hijrah,  dekat beratus2 melabur. tapi mata saya tak serasi .. terus saya tak guna.

Post Last Edit by bunga_kaseh at 11-10-2010 19:44

Makcik ai pun ada guna ubat mata hijrah gak..smp lo ni x sembuh2..makin teruk ada lh.. Smp mata dia xde airmata.. Xde k'lembapan.. Terpaksa guna eyemo... Nk bc thread cnun x ckp credit..huhuhu...

Reply 14# bunga_kaseh

ye ke..hahaha..tetiba rasa nk gelak bile ai cakap xde air mata

aduh..baru ku nak percaya perubatan ISLAM & AL- QURAN ... mmgla ku percaya tp bile dah sampai beriban2 harga 1 set...consultation pun mahal seh dr doctor...

kene kalau islamic kene murah?

kenapa kalau produk lain mahal kita tetap beli?

kalau tak mampu,bleh cari alternatif lain.

kalau nak marah produk islam yg mahal..aku marah kat loan rumah islamic...

salam semua...

td pergi roadshow permata hijrah....

nak masuk utk consultation sahaja rm50...
...
ayu_ludo Post at 10-10-2010 23:50

salam,

akak bli yg spray 600 lebih tu. tapi tak der rezeki mata nak elok.. sama jer.. uhuk

Reply 16# tuah_r

murah dan BERPATUTAN dua benda yg berbeza hoccay....

bkn per..slalunya kalau bab2 berubat secara islamic..lebih kpd keikhlasan..kaya je aku tgk diorang yg berubat ikhlas ni..siap org bg kete + umah... (bukan bomoh yer).....

sbb tu aku nk tau apa pandangan PAKAR ... bukan sengaja ...kalau dibolehkan berniaga dgn cara begini...xpelah..x kisah pown...tp kalau consultation pun rm50...macam MEMBAYAR pulak utk org lain bacakan surah2 kt air/apa2 yang dia nak bg kita...
terpulang la pd pandangan masing2...bkn aku xnk spend rm1k utk permata hijrah..tp bila dgr consultation pun rm50...fixed pulak..aku da rasa len macam...huhuhuh

Reply 17# eyth

ye ker? boleh saya tahu 'consultation' apa yg diorang beri yer....

Salam,

pak ustat PH suruh akak beli spray dan ubt titik yg paling mahal tu sbb power akak  tinggi.   Tp mmg best pakai sbb mata jadi bersih cuma ALLAH blm izinkan mata akak pulih..  Mungkin akaka ada niat nk melawa kut.  Hihi