CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8414|Reply: 52

apsal la sejuk sangat nihhh?

salam...

tujuan aku bukak topis ni nak tnye korang sume.apsal la opis2/kelas2/bilik2 kat mesia ni suke bebenor set temperature ekon sampai max ye?aku perasan mende ni dh lame dah.kat um dulu bilik kuliah sejuk ya amat wei.pakai jaket/sweater pong aku rase sejuk lagi.skang ni kat opis aku pong same.sejuk kedi aku rase.dah pakai jaket/sweater/pashmina pong aku rase sejuk lagi.kaki toksah ckp la,abc cendol kat simpang uniten pun tak sejuk mcm kaki aku skang ni

dulu mase aku kat obesi,takde pong org depa nak psg ekon sampai sejuk kedi cmni.tujuan diorang psg ekon untuk selesa.kalo  winter,utk kite rase warm.kalo summer,utk rase cool je.takdela sampai cold.mase geng2 obesi aku dtg mesia utk praktikal pong,hr diorang dah pesan awal2,bwk sweater sbb org mesia suke beno setkan ekon sampai sejuk kedi.malu aku dgr,mcm jakun sgt ah org mesia neh.omputih pong tak psg ekon sejuk cmni

banyak kesan buruk pasang ekon sampai max neh sebenarnye.antaranya;

-tak baik utk kesehatan
-nanti kena paru2 berair
-sengal2 tulang dan sendi
-badan mudah masuk angin,esp perempuan
-membazir duet byr bil mahal
-meningkatkan pengeluaran gas2 yg menipiskan lapisan ozon
-tak selesa di tempat kerja
-tak ekonomikal
-tak praktikal
-membuat org jadi mengantuk,maka tak produktif
-banyak lagi lah

err tak betul ke pendapat aku ni?ade sebarang sokongan dan bantahan?

nota kaki:sebenarnye kalo kite psg suhu optimum ekon ni,banyak leh jimat bil letrik

Rate

1

Betul tu, kat opis aku pun sama. Dah rasa macam duduk dalam peti ais lak

mencepatkan penipisan lapisan ozon gak..aku rasa kalau set ke 26c ke 24c adalah suhu paling seesuai.

satu lagi kat pangggung wayang..sejokk ya hamatttttt..mcm duduk lam peti ais..
bagus tt bukak thread ni,mmg benda ni pon sebenarnya selalu bermain di pikiran ku

satu lagi kat pangggung wayang..sejokk ya hamatttttt..mcm duduk lam peti ais..
bagus tt bukak ...
BabeBlanket Post at 8-10-2010 10:56

ya rabbi panggung wayang toksah cakap la.memang sejuk ya amat.ape kejadah sampai kene bwk sweater sampai nak tengok wayang kan?bayar tiket sampai sepuluh hingget tak selesa lah pulak.lagi satu,motif panggung wayang sejuk ni,nak menggalakkan maksiat ke ape?maklumla,dah sejuk tu,kena la pegang tangan,seluk2 sket kasik panas.mane tak rosak akhlak budak2 melayu jaman skang ni

mencepatkan penipisan lapisan ozon gak..aku rasa kalau set ke 26c ke 24c adalah suhu paling seesuai.
tabasco Post at 8-10-2010 10:34

rasenye betul kot ni suhu yang paling sesuai.tak sejuk sgt dan tak panas sgt.pendek kate cool lah,bukan cold sampai kematu ibu jari kaki

Follow Us
dulu opis aku kedekut, pasang ekon slow je sampaikan kitaorg terpaksa la guna kipas lak,pas kes h1n1 trus pasang kuat2, baru ok

* biasa la kita manusia, tak penah suka apa yg org buat;)

biasa ar orang mesia...
dok kat iklim khatulistiwa... panas memanjang...
ala ala berangan nak merasa iklim sejuk kat obersea, tak dok duit nak melancong katanya...
aleh aleh... set temperature air cond as low as possible..
mujur ar min 16 darjah celcius jew...
kalo set min temperature at -10, rasanya ... mereka akan set temperature air cond tu sampai ke -10 darjah celcius gak kut...

aku rasa sbb dah terbiasa kot. bila kat luar, panas sangat2. lepas tu masuk bilik terus on aircond maksimum sbb nak rasa cool serta merta. lepas tu 'terlupa' atau 'malas' nak setkan balik. lama2 dah terbiasa la kan.

aku rasa kebanyakan daripada kita pun macam tu. contohnya kalau keluar, panas. lepas tu balik rumah terus on kipas max speed. walaupun yg diputar2 tu angin panas jugak, still jugak onkan max speed.

benda ni rasanya berkaitan psychology jugak kot. & jugak sifat 'gopoh'. manusia ni kan selalunya gopoh, nak cepat je. so nak rasa sejuk serta merta = full speed, max speed.

tapi aku memang bersetuju la part 'terlebih speed/sejuk' tu. kalau masa tu baru je masuk bilik tu & kat luar sangat la panas, yes, memang selesa. tapi kalau dah lama2, terlalu sejuk tu, memang la tak selesa. start la rasa mengantuk, asyik nak pergi tandas je. kalau dah jadi macam tu, memang la boleh mengganggu perhatian & tumpuan. susah nak fokus pun ada. macam masa study dulu la kan. kalau lepas lunch tu lagi la. perut penuh, sejuk2, memang rasa nak tido je dalam kelas tu.

ohhh ye. bagi yg ada kulit kering tu. berhati2 la kalau duduk lama sangat dalam bilik beraircond ni. sbb boleh buat kulit jadi lebih kering & 'bersisik'. amalkan bawa & sapu lotion yg ada pelembab.

Rate

1

selalunya..kalau cite psl bilik sejuk ni terus automatic teringat kat library...perghh...boleh katakan mana2 library yg ai pi..mmg suhu gaban nye sejuk...sampai x selesa nak duduk lelama....nak study pun terbantut sebab terganggu dek kerana sejuk sangat...

kat opis la ni pun..dulu xde lar sejuk sgt tp lepas service baik punya...bertambah sejuk lar... kita org sampai dalam satu hari tu..mmg tiga empat kali gak ar main on off air cond... walaupun dah set temperature ke maximum pun still sejuk ya amat...jangan air con ni jahanam plak sudah lar sbb asyik on off..takut gak kot2 dia off terus ke kan..

Hmmmmmmmm.....pendapat aku yg tak seberapa...

Dulu....kadar penggunaan mesin ( menggunakan Electrik ) tak byk,,,,byknya typewriter ...atau mesin taip elektronik tu...sekarang...kebanyakan opis menggunakan PC....dengan Monitor bagak dan sebagainya...paham2 sendirlah kan...kalau dah byk guna PC...persekitaran kene pada tahap sejuk...kalau x jangka hayat PC tu mmg tak lama laaa..drpd terpaksa kuarkan kos tambahan akibat drpd jangka hayat PC yg mungkin pendek akibat persekitaran yg panas/suam2 kuku/sejuk2 biasa tu..better bagi sejuk ke tahap maksimum...

Kalau air-cond Opis tu dikawal oleh Landlord/Tuan punya bangunan...susah skit kan kita nak control...kalau aircond sendiri2 tu boleh adjust2 temperaturenya...

Seperkara lagi...kebanyakan org suka sejuk,,,,kalau dalam satu opis tu ada 10 org......7 org suka sejuk dan selebihnya tak suka...terpaksa ikut majoriti...kdg2 tu sampai tarik2 muka bergaduh sbb Air-cond ni...yg terpaksa mengalah secara senyao2...terpaksa terima je la....walaupun kaki tangan menggeletar bagai nak rak..

Mcm aku no hal...aku leh kontrol nak sejuk atau suam2 sejuk ...

biasa ar orang mesia...
dok kat iklim khatulistiwa... panas memanjang...
ala ala berangan nak mera ...
HaMiZiE Post at 8-10-2010 12:14 PM

Lagi satu.....

"alahhhhhhhh.....elektrik pun kita kene bayau.....Tokei bayar....kasik maksimum sejuk  la ..."

kebanyakan air cond rumah ( sbg contoh )...lowest temperature pun pada tahap 16C je kan....naper tak bagi sampai tahap 5C ke...3C ke...

Aircond Opis camner lak yek???adakah minimum temperature sama je mcm air cond rumah ( mebe depend on HP kot???

kt opis aku, temperature diorg bukak sampai abis..
dgn alasan panas, aircond dah tak sejuk/ dah lama tak sevice..
tak cukup dgn tu bukak kipas siling pulak.... sampai no.3 (no.last)

kita yg melayu ne kdg2 sabar jelah dan terpaksalah menahan kesejukan...
sampai ader yg ckp (maaf ckplah yek) org cina terlebih bnyk mkn daging bxxx ke apa....!!

Reply 10# sphinx

masalahnye kebanyakan ofis ni die centralize suhu ekon ni.so susah lak bagi kite yang marhaen ni nak request turunkan suhu.kalo main tutup kang ade jugak yang kena hamun pulak.ape motif die centralize tak tahu la aku.mcm kat ofis aku ni,bilik meeting yang takde org hari2 tu pun berekon.nak kasi hantu sejuk ke ape tataula

sungguh tak efektif.tapi sibuk lak canang2 kempen mari menjimatkan penggunaan elektrik bagai

Reply 14# anieszack
ni pun satu aku perasan.agaknye pemakanan mempengaruhi natural body temperature,tu yg aku perasan kaum lain especially chinese ni manjang lah dok komplen panas.padahal melayu2 ni sejuk kedi.diorang ni banyak makan menda2 yang memanaskan badan kot,mcm sup ginseng lah,akar itu lah pokok ini lah.tapi yg peliknya,org melayu ni pun ade jugak source2 mknnn yang memanaskan badan mcm rempah,kari sume tu.cume ramai yg tak tahu menggunakan sepenuhnya.maklumlah skang dh moden,asik nak makan western,kari2 tak maen la.nak burger,pasta je semedang

apepun,aku tetap nak ckp suhu yg teramat sejuk ni tak bagus untuk kesihatan.cube tgk org dulu2,mane ade berekon2 ni,makan pun sempoi je,bdn susah nak sakit.sbb biasekan badan ngan natural temperature.org jaman skang ni,manjang nak ekon aje.so bdn jadi manje,pns2 sikit mule lah nak demam lah,pening kepale lah,nak muntah lah.maklumlah dh biase sgt ngan suhu sejuk

padahal Tuhan dah ciptakan manusia tu tahap ketahanan badan die ngan alam semulajadi/sekeliling dia dah sempurna.org yg dok tmpt pns,drh die mungkin sejuk sket.org yg dok tempat sejuk,darah die mungkin panas skt.so bile ade yang membolak-balikkan hukum badan,tu yang ade mudah2 sakit,sengal tulang,cepat semput,tua sebelum waktu kata orang

kekadang aku gerun tgk org leh bukak ekon sampai max,pastu bukak kipas lagik sampai max.pastu mule nak mengadu sakit kepale la,sakit pinggang la.ha tu sbb angin banyak la tu

Rate

1

opis aku ni mmg sejuk tahap giler
maklum la opis baru kekdahnyer...
mebi nak rasa ekon
masa kat opis lama asik berpanas jer, sbb ekon rosak

aku xbole sejuk2 galkkk
mudah kena selsema n lemah2 badan

regards

dalam ofis sejuk beku,keluar ofis panas terik...hari2 gini boleh pening kepala aku.

kalo korg dtg opis gomen lagi la sejuk...
aku dok sini pon asek nguap jek, ngantok....
tp skrg nih byk building yg pakai centralize ekon, so mmg user xleh control la, yg control tu org maintenance la kot...
kalo pakai centralize ni jimat sket la, sbb dorg on ekon time opis hour jek, kol 8 smpai kol 6...

mcm aku slalu keje dlm bilik server, so dlm tuh mmg ekon sejuk gile babas la...
lagi-lagi kalo yg datacenter lama...
skrg nih kompeni2 beso dah byk kesedaran dah pasal alam sekitar nih...
datacenter pon xperlu la nk set sejuk2...
sbb skrg nih dah ade green datacenter...
so user xperlu la nk ssejukkan whole datacenter utk kasi sejuk server2 dlm tuh...
cume perlu pasang ekon kat tpt2 yg sepatutnyer je....

tp gomen nih degil...
vendor dah propose design datacenter yg bagus pon xnak...
nk gak traditional datacenter yg sejuk melampo tuh....

Rate

1