CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CARI-MRO

'Transfer' RM400 Untuk 2 Anak, Ayah Cuma Ada Baki RM7!

bakingsoda replied at 8-9-2022 11:38 PM
katalah tak hasanah, mujur sangat tu anak study uia takyah susah2 pikir sewa rumah kat luar, semua b ...

Yuran UM dah la mahal. Tp i rasa situ2 dont worry mmg bersepah bas. Dah tau x mampu, bawak2 la buat part time dkt midvalley. Jgn nk ngada2 . Area bangsar tu pon byk cafe boleh keje part time.

annehuda replied at 7-9-2022 03:41 PM
sbb dulu aku anak B40 kan, masa aku dpt masuk uni walaupun takat uni awam je, tapi arwah abah aku ri ...

B40 jd ramai memintak sbb ada parent mcm cerita hasanah ni. Mcm ayah kaka bagus. Dia risau tp at same time uols pon bkn jenis mintak2. Tgk la cerita hasanah ni, xmampu tu tp sorang ank dpt 200. Mcm ipar i, dah la xmampu, sblm sambung uni, buat2 la sedar diri keje la part time . Cari duit utk standby beli brg masuk uni. Tp buat bodo jah main game. Mak ayah pon xckp apa. Yg diaorang tau, minta nk guna duit dgn ank2 yg dah keje. Ank dah keje pon ada family sendiri utk tggung.

While ada org, parent mampu bg tp still buat side income cover apa yg patut.

anony-mous replied at 11-9-2022 03:22 AM
Klau i as parent xmampu, i suruh je ank tu keje part time. Pandai2 la hidup.

Apa nak buat, tu lah dia ragam manusia. Aku dengar fanas jee rasa. Dalam case aku , member keliling tengok aku senang. Aku cakap, aku takde mintak duit parents sejak habis SPM sebab segan dengan depa kalau tak score tinggi tapi dok perabih duit depa. Struggle apply scholar sana sini. Alhamdulillah, bila dah dapat, belanja ikut kemampuan.

Aku admit je, ada tengok member yang pakai ptptpu tu struggle la juga, sbb depa masukkan duit sikit2. Member tu dah bayar yuran yadayada, dah takde duit belanja makan. Aku share duit scholar aku dgn dia bab makan untuk satu tempoh. Walau dia tak nak terima awal2. Maka makin banyak lah percatuan yang dibuat.

Kalau tengok classmate lain, yang loaded takde hal la kan, tapi yang kurang ni pun gigih la ikut cara belanja member yang loaded tu.

Kepada adik2 yang tengah belajar, tak perlu lah ikut sangat pandangan orang ok.  Enjoy your life your way. Kawan sebenar akan mendekati kamu. Mak ayah ni dah gigih carikan duit untuk korang, kau cubalah balas diaorg dengan keputusan yang bagus.

Cerita ni lbh kurg dgn pakcik yg aku jumpa. Tunggu dpn bank sementara bank buka pukul 9pg. Kebetulan aku pn nk cucuk duit...bimbang gak bila dia minta tolong sbb skrg ramai scammer. Pakcik tu dgn seluar ada rumput, rsnya baru lps potong rumput. Nk bank in rm90 je kt anak dia. Mungkin hasil potong rumput hr tu. X rs cerita hasanah...bersangka baik mungkin anak2 perlukan duit kt uni.
Cuma aku pelik sbb parent skrg x mahu ank2 ambil ptptn walapun mereka x mampu. Alasan nya bimbang anak2 berhutang kelak. Merka sanggup bergolok gadai spy anak2 dpt belajar di ipt.

Parent kena didik anak tu sedar diri. Dah jd satu keje netizen nak kesian kat anak2 dorg. Ramai je student survive belajar sambil buat part time.

HasfyAbd replied at 8-9-2022 01:32 PM
Tahniah, ayah yang berilmu! Tahu peranan seorang ayah, suami dan juga ketua keluarga...nafkah untuk  ...

kan,kadang ada ayah yg x peduli pun,terpaksalah anak tu buat job partime nak tanggung keluarga

Follow Us
fair_iza replied at 11-9-2022 08:56 PM
Cerita ni lbh kurg dgn pakcik yg aku jumpa. Tunggu dpn bank sementara bank buka pukul 9pg. Kebetulan ...

Bkn tak nak anak menanggung hutang tapi ikutkan agama, parents yang menanggung hutang ptptn tu... Dah tanggungjawab parents bagi pelajaran kat anak2...

pengorbanan seorang ayah..

Ptptn aku cukup 6 sem xpnh mintak mak ayah pandai2 manage..naik degree plak pakai duit epf..alhamdulillah tak perlu susahkan mak ayah..ckup xminat dgn org yg suke minta2 duit mak ayah pdhal utk berjoli

anony-mous replied at 11-9-2022 03:22 AM
Klau i as parent xmampu, i suruh je ank tu keje part time. Pandai2 la hidup.

Kan..pandai2 la nk hidup ade kaki tgn bljr susah..

Login_ID replied at 7-9-2022 12:13 PM
tinggal rm7 je dalam dompet?

kadang2, saya langsung tak de cash dlm dompet

sejak 3-4 bulan ni saya pernah merasa perkara yang sama. wallet kosong untuk ke pejabat. dalam hari berdoa janganlah ditimpa musibah dalam perjalanan. Janganlah minyak kereta habis

12
Return to list New