CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kaishi

Updated 10/6 - suami aku accident ????????????

Edited by kaishi at 23-9-2022 10:57 PM

23/09
HPSF

Hari ke 11 dah warded, dah keluar dr bilik kuarantin, patutnya hari ke7 dah boleh keluar, tp buat RTK 3 hari berturut positif, kembang hidung tekak aku semua.... Hahah...,  sbb dah tak ada gejala, dicampurkan dgn org baru positif dan bergejala, mengamuk jg doktor pakar marahkan MO dan HO, aku yg jd serba salah....... Tp benda nak jd... Lepas bincang dgn pakar covid, mereka kata keluarkan aku hari ke-9, asingkan, tp aku pon faham, sini kubikel2, bnyak kes, wad bersalin ada 2 je, dan full ????

Dah keluar bermasyarakat, baru nak rs tenang2, org sebelah aku yg baru masuk td tetibe demam, oleh sbb dia masuk dgn emergency nak bsalin, aku pon x pasti la mcmana prosedur, tetibe aku tgok dia dipindahkan, rupenye positif covid.... panic terus aku....  Cuba bertenang tp tak boleh, sudahnye aku tutup langsir semua, nasib nurse faham......

Esok repeat amek darah, scan semua, harap baby bg kerjasama, nak balik, rindu anak2 tak terkata dah..... Wpon air ketuban dah paras2, tp jantung baby dah okok, dah stabil..... Doctor ckp ni namanya membeli masa.... Dan aku jujur harap bukan premie lg, ckup la firash sorg...

Firash masih batuk2, baru ni cirit lg... smpai luka balik bontot.... ayahnye dah bawa ke hospital, warded 3 malam juga lah, tp doctor bg balik memandangkan dia memg ambil masa utk sembuh dan batuk dia makin berkurangan, aku suspek dia mula alergi dgn aircond, tak blh sejuk,

Terima kaish yg teramat sangat pada semua yg membantu, hanya Allah sahaja yg membalas kembali segala keikhlasan dan kebaikkan kalian, moga rezeki ini akan berbalik pd kalian dgn melimpah ruah, diberikan kesihatan yg baik dan dipermudahkan segala urusan dunia akhirat.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

kaishi replied at 23-9-2022 10:55 PM
23/09
HPSF

Kerapnya kelahiran anak. Setahun dapat adik lagi...ni anak suami yang baru kan?..sebelum ni anak TT brp orang?..semua berapa orang?..ke ni je 2...

Moga yang baik2 ajelah untuk TT sekeluarga

noor2 replied at 24-9-2022 11:32 AM
Kerapnya kelahiran anak. Setahun dapat adik lagi...ni anak suami yang baru kan?..sebelum ni anak T ...

2015 sorg.

2020 dan 2021, antara ni amek depo, tp lekat gak... sorg normal, sorg emergency czer, baby prem, yg selalu keluar masuk hospital.

2022 ni accident, sbb lps lahir yg 2021 ni bleeding tak berhenti, buat colposcopy dan ct scan, result nye lower cell carcinoma tu lah, kanser tahap 1, masa dpt tau pon baby dah 4 bulan dlm perut, dah consult dgn doctor pakar, , ada pro n kontra bl pregnant dan ade cell2 kanser ni, jd doctor kata xpe, teruskan,... sbb bl bleeding tu, bgantung pd pil perancang je, tak blh ambil depo, implan pil je, sbb risiko bleeding lg tgi,

Yup suami baru, kawin 2017, lama gak sbnrnya nak dpt si kakak, before bderet camni, bukan tak merancang, memg merancang, depo pon lekat, pil pon lekat, yg ni last, dah BTL terus.

kaishi replied at 24-9-2022 06:11 PM
2015 sorg.

2020 dan 2021, antara ni amek depo, tp lekat gak... sorg normal, sorg emergency czer ...

Oh....mesti penat....apa pun moga dipermudahkan untuk ibu dan baby....

Edited by airmineral at 15-10-2022 01:18 PM

mcmn keadaan TT & family skg?
awak duduk mana sbnrnya? sbb hospital di negeri lain²?

airmineral replied at 15-10-2022 01:17 PM
mcmn keadaan TT & family skg?
awak duduk mana sbnrnya? sbb hospital di negeri lain²?

Alhamdulillah baru keluar wad semalam
Dah bsalin 3/10, tp sy kene tahan seminggu jugak, sbb beberapa komplikasi, then room in dgn baby 2 malam, baby premature 34weeks.

Nak update, tp tak sempat, duduk HDU pon 2 malam tanpa handphone, suami pon tak dibenarkan masuk ms tu...

Sy menyewa kat jasin, tak smpai setahun lg pon, bersalin kat hospital muar, sbb sgala rekod sy kat sana, tp klu bc ape sy tulis sebelum.ni, ade sebab kenapa hntr firash ke hosp melaka sebelum dirujuk ke HTA ,

Rate

1

Follow Us
Edited by kaishi at 21-10-2022 01:30 PM

21/10/2022
Jumaat

Diam tak diam dah nak masuk 3 bulan lepas firash masuk wad, 30hb ni pergi HKL lg, umi nye ni tgh berpantang hari ke-18, dah balik rumah dan pantang sendiri, tenang2 makan ape ade dan buat mana yg mampu, Alhamdulillah suami masih setia membantu, ade ms aku tgok depression, anxiety, dia mcm kembali, risau gak sbnrnya, ade ms yg dia memg tak nak buat pape, termenung,.... Makan xnak, mandi pon xnak... terperuk,....Tp klu anak nangis dia auto tersedar sendiri, cepat2 dia amek anak atau buat apa patut......

Alhamdulillah operation pon berjalan lancar, syukur lekatan sbb operation lama boleh kata xde, 7 minit je baby dah keluar, lepas tu ditidurkan sbb nak keluarkan rahim, aku dah buang rahim sebelah kiri... 4 minggu lg start treatment, tp aku nak request buat colpos dan biopsi balik, atau apa2 yg berkaitan, aku agak serik nak teruskan kemo, dan fikirkan banyak benda pasal anak2, suami aku pon perlu kerja.... Aku tak sampai hati dah.

Baby ade few komplikasi, tp Alhamdulillah memg kuat orangnya....... Mungkin dlm perut dia dah lalui mcm2,...

Firash makin aktif, sihat, 30hb ke HKL, 21/11 pon HKL lg, aku frust sgt2 sbnrnya bab JKSP ni, tp frust lelama pon tak guna, aku move on, sumbangan kalian semua aku guna beli susu firash dan keperluan dia, ade yg nak bukti pembelian pon aku bagi, terima kaish atas semua bantuan dan sumbangan kalian.... Allah sahaja balas kebaikkan dan keikhlasan kalian...

Maaf, bl aku terpaksa meminta kat forum ni, ada yg tak senang... Jujur aku terpaksa... nak minta kat FB aku rs sangat down, sbb ramai kenalan sedara mara semua. Mereka tau keadaan aku dan suami, tp yer lah aku faham, masing2 ada strugle sendiri.....

Terima kasih sekali lagi... Hanya Allah sahaja yg balas segala kebaikkan dan keikhlasan juga doa2 kalian.

Rate

1

Lama tak update...

Luka operation belum baik... Suami masih take over jg anak2...

Baru ni aku warded balik sbb infection pd luka... Semalam baby pula warded semula..... Memerlukan suntikan utk paru2 dia...

Aku speechless, datang anxiety dan depression aku, rs xnak buat pape dah..... Dah terlalu penat dgn hospital

Demi anak, tebalkan muka,

semoga TT terus diberi ketabahan, terus kuat. semoga Allah permudahkan urusan TT dan suami. semoga anak diberi kesembuhan. ye bukan mudah kalau kerja dengan orang kita selalu cuti. tak semua boss memahami. jgn risau, betul apa yang TT pegang, segala rezeki Allah yang punya, Allah yang bagi. doa & yakin.. kesabaran tu tak perlu ada batas, sebab reward atas kesabaran juga takde batas. TT & suami hamba Allah yang terpilih.

semoga dilapangkan urusan tt. semoga diberi kesembuhan buat tt dan anak tt. sedih tengok anak kecik2 dah kena hadap sakit semua. kena cucuk semua.

hari ni tergerak hati datang bod ni dan terjumpa pula benang tt.. tak tau nak komen apa sebab berat betul dugaan tt dan keluarga.. i harap semoga semua urusan tt dipermudahkan.. kalau ada kelapangan, sila la update perkembangan terbaru..

Kuatnya awak. Betul2 insan terpilih Allah. Aku anak batuk kahak pun aku dah down stress menangis tak boleh tidur, inikan awak. Ya Allah tergamam aku. Semoga dikurniakan keaihatan yang baik awak dan suami untuk besarkan anak2. Semoga rezeki selalu cukup. Semoga dipernudahkannurusan korang dan semoga ank2 sihat mcm anak2 normal lain.

Semoga Allah lapangkan segala urusan tt. Tt dan suami sgt hebat, Allah bg kesakitan utk dinaikkan darjat tt dan suami. Sy bc kisah tt rs mcm tampar diri sndiri, terima kasih tt bekongsi cerita atleast sy tahu nikmat besyukur dari Allah. Hugs!

Terima kaish semua yg mendoakan.

Maaf sy tak update, tgh cari masa utk update, juga kesihatan agak merosot ni, dan tgh jaga 2 org anak yg kurang sihat.

Moga segala doa dan segala rezeki yg kalian kongsi dgn kami akan kembali pada kalian dgn berlipat kali ganda.

Jumaat
2/12/2022

Maaf sbb lama tak update, kesihatan sangat merosot, lepas bsalin dan buat histerektomi subt, bnyk kali sakit2, dgn pro-long covid, warded balik sbb jahitan terbuka, kat status whatsapp pon tak dan nak update pape.

Amri firash masih follow up dgn HTA, 21/11 baru ni sepatutnya kene buat scope semula, tp firash pon batuk, jd doctor postponed december ni, masih kene guna susu khas. Masa ni rs nak marah JKSP yg rejected permohonan kami, dah pergi zakat, tp zakat approved 4 tin je, xpelah rezeki nya begitu.

Adiknya pula, baru ni warded semula, ada jangkitan di paru2, agak terduduk dengar kene suntikan synagis pavizilumab ( maaf kalau salah eja ) total rm15,000.00 serius kami pening, mana nak cr duit, dgn susu abangnya lg, tp doctor bg bayar tiap kali nak suntik, sebulan sekali selama 5 bulan, dos pertama dah selesai, kami baysr rm3000.00, dan apply zakat juga... tgh tgu dos kedua. Baby balik dgn tong oksigen, ni pon sy pinjam dgn kawan suami, nak beli memg tak mampu... dan harap tak lama lg boleh cabut... sbb dos oksigen pon makin bkurang.... Baby pon kene follow up ke JB bulan 1 nnt, utk jpe pakar jantung. Harapnya lubang tu tertutup sendiri.

Ayahnya masih terpaksa jaga kami, saya maish tak boleh buat kerja berat, angkat anak pon tak boleh, luka operation kalini panjang,

Ada beberapa forumer mesej, minta alamat, dan letakkan semula no akaun. Tp personal mesej mcm masalah, dah reply, tp orang tak dapat bc... jd mereka whatsapp dan pm semula minta letakkan saja alamat dan no akaun di sini.

Sy mohon maaf kalau kurang menyenangkan, taip ni pon dlm keadaan bercelaru... Saya letakkan semula no akaun di sini

151089512042
MayBank
Nur Farhana

Alamat
Rumah Putih, Lot 2062, Kg Batu 12, 77200, Bemban, Melaka.
0183990939

Rate

1

Hi darl @kaishi , please check your PM

i doakan u & family will get through this tough time ok? Dont give up xxhugsssxx

samperit replied at 2-12-2022 10:30 PM
i doakan u & family will get through this tough time ok? Dont give up xxhugsssxx

Thank you so much sis,

Terima kaish semua atas doa2 dan rezeki yg kalian kongsi, moga segala kebaikkan dan rezeki yg di beri Allah kembalikan semula dengan blipat kali ganda. ????????????

Zakat luluskan susu utk firash 4 tin sahaja sebulan, katanya sbb susu mahal dan itu aje la yg boleh di beri, lagi 6 tin kene beli sendiri.

Coming soon akan tukar ke susu beras pula, novarice, 800g rm150, tak boleh tukar ke susu soya sbb akan menyebabkan 30-40% dia cirit balik dan risiko usus bengkak atau luka kembali...

Firzan dpt bantuan NGO dan crowd funding hospital muar utk suntikan synagis, tp tetap kene  topup sikit, zakat tak apply lg, sbb firash dan firzan ni rawatan di melaka dan muar, 2 negeri berbeza, takut clash masa permohonan.

InshaAllah ada rezeki anak2 nnt.

Terima kasih semua.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Edited by kaishi at 9-12-2022 06:05 AM

9/12
Jumaat
5.19am, subuh.

21/11 baru ni ada buat check darah dekat HTA, dah ada tanda jangkitan

Semalam 8/12, check up di hospital, tgu result darah, petang dpt call...

Dalam darah ada kuman, iron deficiency anemia, hb drop 7.8, berat turun 7.3kg,

Firash check in semula, on antibiotik,

Maaf... Doakan anak aku sihat semula. Dan sgt bharap episod warded cukup setakat 2022

Setahun dah... ????