CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kaishi

Updated 10/6 - suami aku accident ????????????

semoga TT tabah, Allah pastinya ada ganjaran yang sangat besar.
tq for the info.

Tak tau apa nak tulis, rasa sebak baca..kami doakan puan tabah dan anak anak kembali sihat.

adila39 replied at 9-12-2022 11:03 AM
semoga TT tabah, Allah pastinya ada ganjaran yang sangat besar.
tq for the info.

Terima kasih sis bg tacang2....

Saya dah reply pm sis, tp x tau la ke hp sy yg masalah...

Semoga segala doa dan kebaikkan forumer kat sini kembali pd kalian dgn blipat kali ganda.

Semoga dipermudahkan segala urusan.

Edited by kaishi at 19-12-2022 09:16 AM

16/12
Jumaat

Asal jumaat je baru dpt update... Haha, sbb jumaat je yg aku rasa aku ada masa, hari lain aku full dengan kerenah anak2, huhuhu....

Firash aku startkan susu beras, novarice, tp sehari tu nak habis 4 botol pon payaaaahhhh sgt, da la susu tu mahal ????. Jd aku nak jual balik susu tu, blh cover beli se tin neocate, novarice tu 1tin rm136,, aku rs novarice tu lg sedap dr neocate, tp firash kekal toalk netul novarice tu... Kene tgu result bulan 2 nnt..... Harap blh da tukar susu.

Firzan ahad ni 2nd dos synagis, aku syukur snagat2 ramai membantu, aku dpt 5k dr NGO dan zakat negeri... hospital dah cover 1st dos, sbnrnya sedekah dr org...  jd aku masih lg kumpul sikit demi sikit... InshaAllah ada je rezeki diorg

Aku start balik buat bundle, ni je aku mampu, pernah jual kuih, jjal roti, tp aku tak mampu handle stress melampau, aku masuk dapur je, berekor semua masuk dapur, pastu bahaya dapur aku tu utk firash, nnt aku mula tjerit2, haha, aku nak belajar jahit, tp pk balik anak2 pon aku cancel, pastu aku buat affiliate shopee, dpt la kadang rm20 semknggu, paling banyak rm200, tak mampu aku nak ikot style seller lain, extreme sgt, mungkin aku kene create fb lain, fb fake baru blh buat isu bodo2 then paste link, hahahah

Terima kasih semua bantu kami, aku xleh nak mohon dlm fb mcm ni, dgn family pon banyak family in law bantu, bg kereta kami pakai ke sana sini, support barang dapur kadang, diorg pon da tua, adik laki aku pon belajsr lg tp da kawin, tgh buat master katanya, tp fully support diri sendiri... abang dia pon tgh bmasalah, jd aku tak harap lebih dr mereka.... Aku faham keadaan... Dan jujur aku tak perna meminta dr merwka..... Family aku, diorg tolg aku jaga anak aku yg 1st ppn da cukup baik... Adik aku full support anak aku, bl aku ada lebihan duit, masuk tabung dia, daddy dia memg ghaib, haha, xpelah,

Life is not that easy..... Aku doakan kalian semua dipermudahlan urusan dunia akhirat

24/12

Firzan da boleh off oksigen, tp aku sgt la tkejut doctor tanya aku dah beli belum pam aerochamber tu, masalahnye selama 2 bulan ni xde pon siapa bgtau aku part pam tu... Alahai... Memg huru hara dibuatnya, aku tak marah, cuma aku jd bingung, buntu, blur kejap, kenapa tak bgtau masa discharged bulan 11 haritu ???? tp ms dicharged tu memg agak kelam kabut, aku faham, ramai baby, HO tak ramai ms tu, fail ber passing2, 2 kali kami kene patah balik, sebab doctor lupa nak bg slip ubat, dah kene patah balik ambil ubat2... Surat doctor utk mohon bantuan zakat baru nak keluar minggu depan, plan next suntikan 4/1, aku dpt contact mak baby yg nak share suntikan, dia bgtau aku, dia mohon zakat, tp memg susah sgt nak dapat, jd dia beli sendiri, dia bukan t20, tp jual tanah, untung dia ada tanah, haha, aku nak jual ape pon tataw.... Jd dia kata boleh share je, nnt ads duit bayar balik, tgu zakat ikut nasib, ada org 2 minggu selesai, ada org smpai sebulan pon senyap ( aku la ni ms minta susu firash, haha ), tak apa, aku faham, permohonan banyak, mesti utamakan yang lebih kritikal dan serius.

Aku jumpa balik iphone lama aku, time memerlukan dia muncul, jd aku nak jual, iphone xs max 256gb, semua elok lg..... BH pon 99%, nak jual 1350, tambah sikit lg blh da cover dos bulan 1 nnt.

Laki aku start drama, haha, nak jual buah pinggang, nasib baik juga mak mertua aku bantu baru2 ni... Cuma dia pon ckp... Dia pon banyak benda nak tanggung, kereta dia da bayarkan monthly, dia faham kami da usaha, cuma keadaan memg memaksa... Laki aku start kutip cili, petik jagung, jual kat pasar... Lepas la banyak part lain.

Baru ni aku jual balik tin2 susu yg aku kumpul, 2 bag plastik hitam besar susu firash tu, haha, dpt la rm12. ????

2022 da banyaaaakk sgt ajar aku, mcm2 dah aku lalui, harap 2023 lebih baik......

Dah lama tak updTe hal anak2...
Aku tgh busy menguruskan banyak hal.
Firash makin sihat, tp ada beberapa result tak berapa ok, nak xnak doctor pakar, Doctor Ong, antara bos Gastro suruh continue neocate je. Berat firash statik utk 3 bulan, mausk bulan ke 4 naik 500 g,
Dah 2 hari juga firash demam, cirit birit semula, ikut kata pakar Gastro doctor Ong ni, firash punya alergic reaction pd sesentegah makanan lambat, dia bukan jenis yg alergic naik bengkak2, dia jenis cirit terusss.... Dan bneda tu juga boleh dilihat dr kulit dia, jenis kasar,

Firzan tgh tgu dos last, mohon bantuan dgn YB Syed, dah off oksigen, kurang dah pakai pam, berat pon naik cantik, aku teringat ms firzan down, doctor minta pam susu dan dpt kan colostrum, Alhamdulillah rezeki firzan dpt colostrum, kadar penyembuhan dia agak cepat berbanding baby lain,. Smpai skrg masih fully bf,

Ayahnya dah start keje kat tempat lama, Alhamdulillah, banyak permulaan yg baik, sgt2 ramai yg membantu, orang tak disangka2 juga membantu. Aku memg tak mampu balas.... Tp aku doakan segala bantuan ni, segala rezeki yg korang kongsi dgn anak2 aku, kembali pd korang berlipat kali ganda...........

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

20/02/2023

Semalam baru update
Harini Amri Firash warded semula.
High fever + muntah2 + cirit birit dan ada bengkak di usus nya kembali.

Follow Us
kaishi replied at 20-2-2023 05:44 PM
20/02/2023

Semalam baru update

Semoga dipermudahkan semua urusan kaishi. Moga Allah bukakan jalan dan sembuhkan anak2 kaishi. Nanti kaishi share no acc ye. Mana tau boleh kongsi rezeki. Jaga kesihatan ye kaishi

Moga Allah permudahkan segala urusan tt dan keluarga..dan moga anak2 TT juga TT sekali diberi kesembuhan segera..hebat dugaan TT...

cik_nur replied at 27-2-2023 02:30 AM
Semoga dipermudahkan semua urusan kaishi. Moga Allah bukakan jalan dan sembuhkan anak2 kaishi. Nan ...

Amin amin amin ya Allah... Terima kasih banyak2 atas doa-doanya...

Kita ada letak no akaun kat 1st page ????????????????????

151089512042
Maybank
Nur farhana

Semoga sgala doa dan rezeki yang kalian kongsi dgn anak sy akan kembali pd kalian dgn blipat kali ganda. Dan semoga Allah permudahkan urusan sis juga.

xtahumenahu replied at 27-2-2023 05:50 PM
Moga Allah permudahkan segala urusan tt dan keluarga..dan moga anak2 TT juga TT sekali diberi kesemb ...

Amin ya Allah....

Kadang2 rasa lelah, tp kene redha dgn situasi dan bertahan dgn keadaan.

3/3/2023

Sepatutnya Amri Firash kene warded utk beberapa hari.... Tapi bincang suami isteri, bincang dgn pakar, minta bawa balik, ayahnya kene kerja, sbb baru kerja sebulan, gaji pon tak dpt lagi ms tu, huhu, bsyukur sbb tmpt keje lama ayah ambil berkerja semula.jd balik dgn antibiotik, mohon semula zakat utk susu amri,

Bila tulis kat sini, rs lega.... Sbb klu ckp dgn org, nnt  org pon lama2 rimas, kita pula dgn penyakit kita, hahaha...

Tp, nak ucap ribuan terima kasih, dan maafkan sy juga.... Tak mampu nak balas, tp tetap berdoa, segala pertolongan dan doa, rezeki yg kalian kongsikan ni semua akan kembali pada kalian dgn blipat kali ganda.

kaishi replied at 3-3-2023 08:02 AM
3/3/2023

Sepatutnya Amri Firash kene warded utk beberapa hari.... Tapi bincang suami isteri, bincan ...

xpe..tt update kat sini byk2 pun..sy slalu masuk baca update..Allah uji tt sbb dia tau tt kuat ..sy pun tak sekuat tu..moga dimurahkn rezeki dan dipermudahkn urusan tt..

Allahu Akbar.. Kuat betul TT.. Allah takkan uji hamba nya yang tak kuat..

Kami mampu doa dan tolong mana2 yang patut.. hopefully boleh lah meringankan beban TT sikit2.. Jangan berhenti berharap dan doa kat Allah.. InsyaAllah ada jalan keluar..

Amin amin amin ya Allah.... Terima kasih semua atas doa2 nya...

Moga semuanya kembali pada kalian dgn blipat kali ganda.

13/03

Lepas dpt surat dr HKL, utk mohon bantuan susu amri, doctor suggest smpai umur dia 2 tahun... Pergi sana sini, dan seperti di jangka, memg sgt susaaaahhh nak dpt full seperti yg di minta. Hampir kene reject kalini ???? aku buat je rayuan, tebalkan muka g jpe YB mohon sokongan. Tp tetap tak dpt full, suami aku memg da lama give up dgn semua ni. Tp demi anak, aku layankan je.. percaya rezeki dia ada je.

Aku pon dah selesai last cycle kemo, alhamdulillah, tgu beberapa result, harap dah tak perlu apa2 rawatan lg.

21/04

Lama aku tak masuk sini, dok busy dgn kehidupan seharian, aku masuk je sbnrnya jadi silent reader...., habis chemo, buat biopsi balik, pastu buat ctscan lg, firzan plak demam on off, 2-3 hari lepas batuk teruk smpai semput, aku bkejar pergi emergency, minta neb, tpaksa juga tolak warded, nasib baik doctor pon faham, wad penuh dgn bnyk kes infleunza, sehari tu 2-3 kali g emergency,... Alhamdulillah firzan makin sihat,... Firash masih dgn masalah dia, cirit birit tu memg kami kene btahan, tak ada plan utk firash lg selain kekalkan neocate. Nak buat scope lg pon dia masih kecil, jd bertahan dengan cirit birit dia... Itu lah yg pakar gastro ckp.... Aku pon dah tak pantangkan makan dia, bagi je semua, berat badan baru naik sekilo selepas 3-4 bulan statik, sgt kuat menyusu... Sgt aktif, riuh rendah kadang rumah aku, riuh dgn suara

Aku apply zakat, tp mcm dah dpt agak sbnrnya, tak dapat kalini, tetiba datang malas nak buat rayuan, sebab rasa letih, usaha tetap usaha, cuma part zakat, tak apalah..... Mcm suami aku kata, dah tertulis rezekinya begitu, penat nak explain, tp jujur tulus dari hati aku, wpon gaji suami aku cuma basic 1200, ot ada la 5-600, tp Alhamdulillah cukup, tak mewah, tapi rezeki anak2 tu ada je... Alhamdulillah... Sgt bersyukur utk part ni..

Bab raya, aku memg tak raya, sgt berkira nak beli psiapan raya, nnt aku rasa bsalah sbb fikir keperluan anak2, xde baju raya, xde kuih raya, haha, mak aku pl dah balik kelantan, jd duduk rumah je la, tgu ayah diorg balik kerja then balik ke rumah FIL, Alhamdulillah, aku lega sbb family in law especially mak mertua aku dah terima kami.... Alhamdulillah..... Syukur yg memg tak terungkap..... Sebab sekurang2nya, aku tau, klu pape jd pd aku, aku tau, anak2 aku dah ada tempat utk pergi,.... ????????????

Selamat hari raya semuaaaa.... Maaf zahir dan batin ???????????????????????? moga dipermudahkan segala urusan korang dunia akhirat, dapat rezeki yg melimpah ruah, bahagia dunia akhirat, diberikan kesihatan yang baik, juga sentiasa dalam rahmat dan redha Allah....

Edited by kaishi at 21-4-2023 07:48 AM

21/04

Lama aku tak masuk sini, dok busy dgn kehidupan seharian, aku masuk je sbnrnya jadi silent reader...., habis chemo, buat biopsi balik, pastu buat ctscan lg, firzan plak demam on off, 2-3 hari lepas batuk teruk smpai semput, aku bkejar pergi emergency, minta neb, tpaksa juga tolak warded, nasib baik doctor pon faham, wad penuh dgn bnyk kes infleunza, sehari tu 2-3 kali g emergency,... Alhamdulillah firzan makin sihat,... Firash masih dgn masalah dia, cirit birit tu memg kami kene btahan, tak ada plan utk firash lg selain kekalkan neocate. Nak buat scope lg pon dia masih kecil, jd bertahan dengan cirit birit dia... Itu lah yg pakar gastro ckp.... Aku pon dah tak pantangkan makan dia, bagi je semua, berat badan baru naik sekilo selepas 3-4 bulan statik, sgt kuat menyusu... Sgt aktif, riuh rendah kadang rumah aku, riuh dgn suara

Aku apply zakat, tp mcm dah dpt agak sbnrnya, tak dapat kalini, tetiba datang malas nak buat rayuan, sebab rasa letih, usaha tetap usaha, cuma part zakat, tak apalah..... Mcm suami aku kata, dah tertulis rezekinya begitu, penat nak explain, tp jujur tulus dari hati aku, wpon gaji suami aku cuma basic 1200, ot ada la 5-600, tp Alhamdulillah cukup, tak mewah, tapi rezeki anak2 tu ada je... Alhamdulillah... Sgt bersyukur utk part ni..

Bab raya, aku memg tak raya, sgt berkira nak beli psiapan raya, nnt aku rasa bsalah sbb fikir keperluan anak2, xde baju raya, xde kuih raya, haha, mak aku pl dah balik kelantan, jd duduk rumah je la, tgu ayah diorg balik kerja then balik ke rumah FIL, Alhamdulillah, aku lega sbb family in law especially mak mertua aku dah terima kami.... Alhamdulillah..... Syukur yg memg tak terungkap..... Sebab sekurang2nya, aku tau, klu pape jd pd aku, aku tau, anak2 aku dah ada tempat utk pergi,.... ????????????

Selamat hari raya semuaaaa.... Maaf zahir dan batin ???????????????????????? moga dipermudahkan segala urusan korang dunia akhirat, dapat rezeki yg melimpah ruah, bahagia dunia akhirat, diberikan kesihatan yang baik, juga sentiasa dalam rahmat dan redha Allah....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

kaishi replied at 21-4-2023 07:36 AM
21/04

Lama aku tak masuk sini, dok busy dgn kehidupan seharian, aku masuk je sbnrnya jadi silent r ...

Selamat Hari Raya buat TT dan keluarga...semoga anak2 comel TT terus sihat...dan TT kekal positif..Aaaminn

kaishi replied at 21-4-2023 07:36 AM
21/04

Lama aku tak masuk sini, dok busy dgn kehidupan seharian, aku masuk je sbnrnya jadi silent r ...

Selamat Hari Raya TT. Kekal tabah okay.

selamat hari raya tt...comeynya ank2..smoga dipermudahkan urusan tt,diberikan rezeki melimpah ruah..mmg Allah uji mereka yg mampu..sy ni kena ujian sakit skit pun xlena tdo pkr mcm2..