CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Prickford

[Tempatan] Ummah Serambi Mekah : Laki umur 22, bini 19, Anak 17 bulan tinggal dalam bangsal

mejaputih replied at 2-6-2022 09:47 AM
iols bet sama je...
sbb dalam artikel tu dia kata dia hanya nk cari rumah sewa je...ye la sedap du ...

kalau mcm tu la cara pemikiran diorg,sampai ke sudah la hidup susah,
itulah pemikiran buruk miskin tegar, badan sihat tapi malas,
kalau warga asing boleh selesa hidup kat sini siap beranak pinak kenapa kita x boleh,
satu lagi mentaliti golongan mcm ni,xde sape yg nak betulkan cara diorg berfikir,
yg kesian kemiskinan tu diwarisi dari zaman berzaman,susah bila x berilmu ni,
aku pun golongan b40 tp boleh je fikir nak naikkkan taraf kualiti hidup anak2 aku dgn pelajaran, jgn beranak ramai

Samerosie replied at 2-6-2022 10:27 AM
Betul tu sebab iols ada sama gak sedara, bini garang juga anak2 menjadi semua.  Tapi he died early ...

Bini garang ni ada bagus jugak. Abih dengan laki, anak2 semua ikut disiplin. Maybe laki dadih ni pon kena kuat akal la jugak. Sape tak sayang bini.

Prickford replied at 2-6-2022 10:22 AM
Kawan iolls kawin dengan pendadih. Sebab kawan iolls ni garang nak mampus, dengan iolls2 sekali ta ...

Wowww hebakkkk.. tahniah

naina replied at 2-6-2022 10:26 AM
HP ada ke tak tu..kalau ada takkan tak termotivasi tengok member yang belajar jauh2 pakai cantik2  ...

Adoii napelaa kawin dgn mekanik.. big big no.. carilaa yg sepadan atau yg lebih gah lg ... aku dulu bpk aku nak kawinkan aku dgn bdk spm aje tp kontraktorlaa aku ckp kat bpk aku.. aku nak org kayo dgn org plg koman ade ijazah.. abh nak budak tuu.. abh kawin dgn bdk tuu.. pompuan ni ade jugak yg tak reti memilih..

naina replied at 2-6-2022 10:15 AM
Haha panas plak. Berlengas malam2 tido takda ekon. Siang2 nak melepak mana tu dengan anak kecik. D ...

Itu laa ini sengaja ditempah... org asli pun dah pandai nak rumah cantik bersih ekau duk dlm kandang..

naina replied at 2-6-2022 09:58 AM
Sekarang umur sis berapa? Apa yang u cerita dulu2 tu iols tengah alami sekarang. Tengah struggle b ...

Menghampiri 6 siri dah.. semoga umur yg berbaki ni Allah berikan rahmat..  

Follow Us
dua_chzy replied at 1-6-2022 06:28 PM
A'ah pehtu bikin menyampah sebab miskin kerana malas. Bapak aiol pun asalnya dari family miskin hi ...

Samalah apak incess pun. Mak abah takde pendidikan sampai darjah 6 je. Tak mampu nak teruskan belajar bg peluang pada adik2 ramai. Tp ada kesedaran nak ubah hidup hantar anak2 wajib masuk universiti. Buka minda jumpa org luar berdikari

The Peacemaker
I hate them not because of their religion
I hate them not because the color of their skin
I hate them because they are poor.

naina replied at 1-6-2022 11:26 PM
Iols syukurlah Asben sependapat dengan iols pasal mengecam b40 harap bantuan dan pemalas. Rata2 cm ...

Betul. Aiol pun selalu bebel dalam kelas - 'kamu orang ini bukan tak pandai, tapi kamu orang ini pemalas'. Buat kerja dalam kelas malas, buat kerja luar kelas malas. Aiol tak pernah pandang rendah kat budak2 klas blakang yang rajin blaja atau reti buat kerja2 jantan/kerja2 kreatif kat luar kerana biasanya meka boleh survive dunia yang jahat ini bersendirian.

Buritan replied at 2-6-2022 10:49 AM
Adoii napelaa kawin dgn mekanik.. big big no.. carilaa yg sepadan atau yg lebih gah lg ... aku dul ...

Ye..sekarang ni apa2 pun tunggu suami hantar balik kampung atau tunggu adik dia ambik. Nak pergi mana2 tunggu suami hantar sebab sheols tak pandai drebar. Pernah cube tapi terlanggar apa Tah sampai sekarang trauma. Pernah merajuk juga dengan suami sebab suami taknak hantar balik kampung. Iols banyak kali nasihat belajar2 lah drive. Kurang2 bila boring boleh jalan sendri bawa anak2 pusing2. Takpun balik kampung sendri tinggal suami. Lagi 1 banyak kali juga Sheols teringin nak ada rumah sendiri. Rumah sekarang duduk sekali dengan adik suami dan makcik. Tapi iols cakap nak duduk sendiri mampu ke nak belanja dan bayar semua sndiri. Banyak belanja tu dengan anak2 lagi..huhu..sekarang boleh makan lagi walau duit takda sebb makcik bantu. Kawan meols tu memang macam makcik2 sangat. Tak bergaya. Pakaian asal boleh sarung. Iols suruh juga apply jadi cikgu..tapi susahlah mentaliti asal serba ada tu..

naina replied at 2-6-2022 01:45 PM
Ye..sekarang ni apa2 pun tunggu suami hantar balik kampung atau tunggu adik dia ambik. Nak pergi m ...

Aiyooo rumah pun takde ke.. duk kelate patut leh buat rumah beso gadongg.. sayangnyaaa.... dia sendiri rosakkan hidup dia.. dah ade ijazah zaman dulu plk lg.. mmg keje dlm tgnlaa. Dia tak rasa jeles kee tgk org ade kete besau rumah besau.. bajiu cantikkk.... aku masa zmn jd cikgu.. first gaji... aku duk dlm butik pilih baju yg aku nak.. syok tokeh butik.. pas tuu aku lanje mak ayah tido hotel dgn mkn hotel.. pas tuu aku belikan kasut branded utk bpk aku.. bpk aku nak masuk kedai tuu pun takut.. aku ckp jomm.. suke bpk aku... pas tuu aku beli baju utk bpk aku.. tempah baju melayu dr butik.. semua benda yg aku nakkk.. aku buat.. duit bln ke3 baru aku simpan..lopes rasa puasss dahh

Buritan replied at 2-6-2022 01:53 PM
Aiyooo rumah pun takde ke.. duk kelate patut leh buat rumah beso gadongg.. sayangnyaaa.... dia sen ...

Sejenis bersyukur apa yang ada noks..betol tu. Iols sejak benti keja pun tetap cari duit tepi untuk bergaya sendiri..takpun bodek shuben mintak lebih ckit. Janganlah kita down kan diri kita. Bergaya ckit..life upgrade slow2..dulu2 iols menyewa apa pun takda..panas takda ekon. Tetap kira2 pujuk Asben nak ekon jugak. Pandai2 lah dia usaha. Pokoknya life kita walau jalan cerita tak sama at least tak ketinggalan macam orang lain. Rumah weols beli walau tercekik nak membayar mula2 tapi rezeki Allah luas. Buat part time yang mana mampu buat..janji taknak ketinggalan jauh sangat dengan orang lain.

utk elak mengandung dgn kerap, posisi jimak kena doggy style

Prickford replied at 1-6-2022 01:49 PM
Takde pon. Dalam video takde, dekat media pon takde. Reti pulak sorok muka. Apo umur 22 mampu cari ...

Nepal dah jadi sukuriti gad

Hindon dah tokeh kontraktor

Bangla aritu cite bawak trektor jek gaji 5 k

Dah Kuo news pekeje asing 30 000 masuk nk koje sawit

Melayu kat tanah sendiri merempattt cari besi buruk..baru 22 tahun

Ooo lupa..ni ujian untuk yg kaya buat sedekah jariah haaa lupalak aku

Mintak mintak haaa mintak..jgn memalu

naina replied at 2-6-2022 02:05 PM
Sejenis bersyukur apa yang ada noks..betol tu. Iols sejak benti keja pun tetap cari duit tepi untu ...

Skrg ye mmg aku bersyuko ape yg ade.. lopes aku dah merasa semua.. tgk org pakai lawa lawa pun tak jeles sbb aku dah merasa.. hohohoho.. sbg pompuan biasaklaa kita nak itu ini.. kwn sis mmg kuat laa iman dia.. aku tak bolehhh

renko replied at 1-6-2022 05:59 PM
tak kena langsung nama

ya tuhan...terima kasih hg dah suarakan ape yg aku nk kate.. kan.. x seiring betul nama ngn tuan

Ketambiru replied at 2-6-2022 03:23 PM
ya tuhan...terima kasih hg dah suarakan ape yg aku nk kate.. kan.. x seiring betul nama ngn tuan

nama tu dulu aku peratikan
hahahahahaha

sebab tu la pendidikan penting walaupun korang miskin kedana mcm mana pun
maka jadilah kemiskinan turun temurun sebab semua xde pendidikan, xmampu cari kerja yang elok sikit

beta_carotene replied at 2-6-2022 03:30 PM
sebab tu la pendidikan penting walaupun korang miskin kedana mcm mana pun
maka jadilah kemiskinan tu ...

Pendidikan & ilmu ni harta yg paling berharga. Boleh bawak mati la senang cerita.

ultra78 replied at 2-6-2022 07:56 AM
Kat kelate, kerajaan negeri hanya mampu buat kain rentang menyambut perantau balik beraya dan buat ...

Keji kann
Btw..nak tahu juga perasaan tulus ikhlas  penduduk T20  Dr @addamnor yg mmg dok bertunggu tangga kat negeri tu..