CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JoyahMengayah

“Kau jangan menyusahkan aku!” – Bingit pukul anak dalam bas sampai penumpang lain pun naik rimas

Sebenarnya kalau miskin tak perlu beranak ramai2. Lagi menyusahkan. Bilalah manusia nak belajar n sedar. Kenyataan  itu pahit tapi ianya benar belaka. Golingan fakir ini menyusahkan kerana diorang ni pemalas. Kalau tak pemalas takka.n jadi miskin percayalah....so patutnya dimandulkan ajer golongan sebegini. Menyusahkan diri sendiri keluarga masyarakat n negara.  

Thunderclouds replied at 30-5-2022 11:00 PM
Byk video viral where org kapir sesama them strangers tolong tenangkn ank tantrum dlm flight. Mean ...

Betul. Sebab teringat video2 tu la aiol komen lagu tu. Ni kalau di negara kapir (bukan Asians) ni memang rasanya dah ditolong mak ni kerana bangsa meka lebih mudah emphatic.

mak aku dulu pun gini asik meradang je...kena la kami adik beradik sedas dua libasan getah paip...
maybe mak aku stress dulu, suri rumah, pastu penat buat kerja rumah. duit pun tak berapa cukup nak beli apa-apa untuk diri dia sendiri apatah lagi nak lepak shopping2 ngan kawan-kawan dia gitu...

sekarang ni, bila aku dah ada hidup sendiri, seboleh-bolehnya aku elakkan nak mengeluarkan kata-kata tak elok atau kata-kata sumpahan kepada anak2 aku la, libasan atau rotan tu jauh sekali...alhamdulillah anak2 aku behave dalam apa jua keadaan....rengek merengek sikit2 tu ada la sikit tapi terkawallah..time depa kecil2 merata aku bawak depa naik public transport tanpa ditemani suami..ok je setakat ni

Kali ni aku melawan fitrah acik porem
Aku tak berkenan cara betina ni
8jam ko tahan dengar dia maki2 anak
Dgn anak nk tahan berak
Bawak anak 3org toddler yg bayk ragam
Mana ada ibu2 sanggp perjalanan jauh bawak anak dgn mcm peel melainkan dia terdesak
Dan ko pn bangang2 p rekod rekod berani nk tegur tk berani
Dgn moka huduh lak tu snggp malukan diri
Konon ade polis yg biadap tak mesra masyakart mai ugut2 sound2 sblm kejadian dlm masa 8jam tak kan mak tu menggilaa jer ..apa korang buat
Bangang sungguh tak reti nk tegur time off rekod tak reti nk  bantu ibu tu ...minta tlg driver berhenti
Dr segi dgr ibu tu maki2 dia tgh stress
Tak semua boleh handle stress

Kira dlm  bas tu mmg benak la kan
Kalau aku tmpt tu mmg aku dh ckp kt ibu tu elok2

Semua content sampah

Achik-Yaya replied at 31-5-2022 12:23 AM
Baca komen (tatau betul ke tak) katanya laki masuk penjara...pastu dia kena halau keluar dari umak ...

Muka perempuan tu pun tak nampak dalam video tu camne orang fb tu boleh kenal pula.

ladybugz replied at 31-5-2022 01:14 AM
thank you chazey. i think my mom jd mcm tu sbb she is not happy with my dad. itulah anak2 x leh pi ...

Biasanya parents gini bila dah tua dan anak2 dah besar panjang dah boleh urus diri dan tak perlu kasih sayang dan perhatian dia sangat, baru la nak perbaiki perangai, baru nak rapat2 dengan anak. But so sorry la. Damage has been done. Di sekeliling aiol ni memang aiol nampak ramai damaged children terpaksa pretend hidup normal hidup happy bila sudah dewasa padehal deep down Tuhan ja tau.

Paling aiol nyampah bila parents ungkit pasal perangai lagha anak2. Aiol selalu cakap, sapa yang besarkan anak2 tu? Mak pak ni tak sadar ka anak2 tu cerminan pada mak pak sendiri? Jika meka berperangai lagha tak senonoh, ingat tu hasil didikan siapa sebenarnya? Macam Cepone tu duk la merentan di socmed pasal perangai anak2 tapi sundri tak pernah nak ngaku heshe sah2 hada buat silap masa besarkan anak2 sampai meka jadik begitu.

Follow Us
hashashes replied at 30-5-2022 09:43 PM
Kahkahkah aku dok geli hati ngan lelaki yang sound tu, akak tau saya sape???

Ye ye je polis jantan cam tu tak guna jenis berkasar dgn pempuan
Mcm dia tak pernah marah anak

dua_chzy replied at 31-5-2022 06:07 AM
1. Parents sister narsisis.

2. Parents sister menikah muda tak puas enjoy.

Mak pn mmg ade deraka ng anak
Tp tu lah mmg mak ttp mak
Diamkan aje jgn kecik ati lak kalau anak palau

kalau rasa x mampu kawal emosi dan keadaan jgn la beranak ramai, cukup sorg dah la senang nak hande

aku faham situasi mak dia. aku assume dia pun sekolah tak tinggi boleh?

marah anak pun salah, tak dimarah pun akan ada yang komplen

TOPwind replied at 30-5-2022 08:22 PM
bukan salah mak, bukan salah anak

salahkan buntutlah tetiba nak berak

biasalah jantan

cer suruh dia handle 10 minit tah tinggal nyawa ikan budak tu

Dlm kes mcm ni kalau aku ditempat perempuan ni...anak adalah priority aku...kalau dia tahan berak atau kencing aku terus kepala otak pikir nanti kesan pada buah pinggang...atau mesti anak aku sakit sgt menahan...so tindakan aku..aku mintak pemandu bas berhenti...kalau dia x bg untuk berhenti aku announce kut sapa2 ada pampers lebih ..kalau x de jugak aku guna plastik bag suruh dia berak dlm bas dlm plastik...haha....tapi aku x kan marah anak aku mcm tu sb aku mmg x pernah marah anak depan org ramai atau depan selain suami ...biasa aku marah bila x de org..siapla kau..hehe...

Ini bukan marah ini sudah tahap abusive verbally and physically (brader tu sebut "blasah anak dia").  Rasa kalau dia setakat marah je org tak kisah sgt.  Apa la susah mi ta tolong bus driver to berenti sekejab, minta maaf to other passengers bgtau nak turun bg anak berak and bersihkan less than 10 mins pun x boleh ke.

ladybugz replied at 30-5-2022 09:46 AM
eh mmg igt sangat lagu tu. igt lg video lagu tu ade tangan budak lebam2 kena dera seluruh tubuh. i ...

Sorrylah. I benci your parents.

Drebar bas tu tak sedar ke? Apsal penumpang lain tak cakap drebar berhenti jap kat toilet awam?

laaa sebab nak membuang ke punnnn
bagitau jela driver bas, dorang ok jeeee

Memang kesian sbb mak tu stress kot ngn anak. Tapi kalau aku pn menyampah. 8jam naik bas 8jam dengar kau bebel maki hamun. Aku yg stress

She-Ra replied at 31-5-2022 12:48 PM
laaa sebab nak membuang ke punnnn
bagitau jela driver bas, dorang ok jeeee

Betul tu. Silap2 semua turun sbb nak membuang gak

mbhcsf replied at 30-5-2022 09:14 PM
huh???

eh sape cakap macm tu? ko bawa sial? that is pretty abusive, strong language

Hahahahaa nanti I nak ajar anak sedara I jugak lahhh sikit2 teledera

makadek replied at 31-5-2022 10:14 AM
Kali ni aku melawan fitrah acik porem
Aku tak berkenan cara betina ni
8jam ko tahan dengar dia maki2 ...

kan, dari gigih rakam, baik gi kat driver , minta tlg stop kat rnr.
n polis tu pun kemain garang sound si mak. sama je 2 kali 5.

ps - masih byk mak2 zmn skrg yg garang mcm mak2 zaman dulu , adik aku pun garang, blh marah ank, pukul dpn kiatorg even ank dah 15 thn.

byk kali aku nasihat, tegur, harammmm nak dgr, siap ckp anak dia dia punya cara.