CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Agent13k

Lagi Bahaya Dari Macau Scam? Ini 5 Contoh "Scammer Islamik"!

asudau replied at 25-5-2022 08:49 AM
program wakaf al-quran pun satu scam...

al-quran baru berapa ringgit kalau kat kedai tu, tapi melal ...

hari tu kat FB Pondok Habib ada mudir satu tahfiz kata tak payah nak wakaf Quran kat tahfiz. Panjang juga lah dia tulis

student tahfiz tu cuma perlu satu Quran sorang sepanjang pengajian, dan selalunya mak bapak dah beli atau bagi yg tak mampu tahfiz akan bagi

aku pernah jadi tenaga pengajar subjek akademik kat tahfiz ....mmmg betul pun, pljr semua selalu guna quran kecil yg ada zip keliling tu sbb senang nak letak dalam beg, tak berat. Kalau derang ambil masa 3 thaun hafal Quran , satu Quran tu sajalah yg derang guna. Kecuali kalau hilang atau rosak, which mmg rare lah

Bila tgk jumlah yg di kutip utk wakaf Quran kat tahfiz memang tak logik

Edited by mbhcsf at 25-5-2022 01:43 PM

buat ajelah laporan polis kalau berani buat , kenapa bising kat med soc? kenapa penulis tak buat laporan polis suruh siasat? lagi bagus kan , ade dokumentasi.boleh buat laporan kat PPIM semua.

haih asal vaksin berdegar degar , pasal ini tak nak buat laporan polis ke?

Penuh iklan2 youtube minta derma. Iklan youtube tu brplah dorang byr dh mcm saing2 iklan octafx pula

produk retis bungkos yang letak hurop jawi konon2 islamik... jual selipar mesra muslim, mortabak berkah, bantal zikir, dan sebagainya

Betul dan bagus pendedahan macam ni dibuat malah rasanya list tu lebih panjang dari sekadar lima perkara tu je.  Pendedahan berterusan bagus dibuat agar tak lebih ramai jadi mangsa dan pengguna tak takut nak bersuara.

Derma pun sambil mengharap bidadari kan? Padan muka kena scam siapa suruh tak ikhlas.

Follow Us
Kalau gi kat website sumbangan.com, boleh tgk macam2 jenis permohonan sedekah / derma utk mcm2 kempen. Kalau dah cukup target, kempen tu akan ditutup. Pandai2 la pilih kempen yg dkt dihati

so far, belum lagi derma² kat memana tahfiz atau sumbang ke mana² ngo. me sedekah amal jariah dalam tabung surau je..

Tukang kutip derma "Pusat Tahfiz" ni ada di mana-mana tempat2 strategik seperti dekat dengan ATM Bank, dekat pusat membeli-belah seperti MyDin, dan tempat2 yg jadi laluan orang ramai. Hanya bermodalkan kopiah dan baju Melayu/Kurta serta tabung yg ditampal dengan gambar pusat tahfiz (entah ya entah tidak)...............duduklan melaun ni kutip derma berbulan-bulan dan bertahun-tahun lamanya yg secara logik kalau diaorang ada permit untuk  kutip derma..............dah lama permit tu mati. Entah berapa ratus ribu masuk dalam poket. Umat Islam ni tak de cara lain ke nak cari duit......kutip derma, kutip derma, kutip derma je yg tahu. Kendian keluarlah ayat2 tentang bagusnya bersedekah, dengan bersedekah kita akan murah rezeki. (Rezeki sapa yg murah sebenarnya) Aku tak jadi hal bersedekah tapi kalau kena tipu masa bersedekah......memang hati banyak sakit.

Aku rasa antara rumah/tahfiz utk anak yatim dan asnaf yg genuine dan boleh dijadikan contoh nun kat pahang nun.. x silap aku area tjg lumpur. Diorang operate kedai makan yg aku yakin utk generate income operasi tahfiz tu.. Makanan yg disajikan pun sedap2..paling aku suka patin tempoyak pais

anony-mous replied at 25-5-2022 02:15 AM
Teringat program wakaf jah n piyu

Bagaimana dgn murtabak berkat dan selipar patuh shariah?

Pak.dolla replied at 25-5-2022 05:24 PM
Bagaimana dgn murtabak berkat dan selipar patuh shariah?

Ada jual murtabak jugak ke? Selipar tu i ingat. Claim mesra islam ke apa entah. Bertalu2 kena bash, baru diam. Same goes to dia punya wakaf quran. Punya lah mahal. Target jualan juta2. Penipu 2 ekor laki bini ni. Harap dpt balasan mcm sapi ilias

asudau replied at 25-5-2022 08:49 AM
program wakaf al-quran pun satu scam...

al-quran baru berapa ringgit kalau kat kedai tu, tapi melal ...

Bukan ke takleh simpan alquran byk2 kalau tak baca nnt akan dihisab kelak?
Takkanla sekolah tahfiz tu byk sangat nk guna quran utk sorang budak.
Iols pun selalu ngaji guna quran yg sama je sampai dah reput2 pun guna lagi.

Scam penunggang agama dan bangsa lebih jijik daripada segala scam yang wujud sekarang ini.

benda gini elok viral biar sume tau scammer islamik. benci btl bile scammer2 ni target org tua. konon mtk derma utk telaga air kt kemboja. yg org tua bagi jela demi saham akhirat.

Kat Giant siap bukak tapak. Wakaf beras, pakej umrah ke haji tak tahu lah. Aku lalu jauh boleh panggil ni.
Lagi satu buat korban dengan tah agent apa letak  bunting kat tiang lampu.  Baik derect kat masjid. Imam pun kita kenal.

kucingitam replied at 25-5-2022 10:45 AM
pernah dpt call, katanya dr tahfiz mana tah minta derma.
tny mana dpt no phone, dia kata dia ada l ...

Sama juga.
Hari2 dpt wassap.
Hantar video anak2 yatim
Sekejap minta derma utk pakaian
Lepas tu untuk makanan buka puasa
Lepas tu utk buat kolah dll
Diiringi no akaun

My friend terkena sampai stress dgn satu 'rumah kebajikan anak2 yatim '
Mula2 dia sumbang rm500
Lepas tu non stop call , minta derma lagi.

jari10 replied at 25-5-2022 05:14 PM
Aku rasa antara rumah/tahfiz utk anak yatim dan asnaf yg genuine dan boleh dijadikan contoh nun kat  ...

Aaa...i dah pergi restoran ni...yg jaga kaunter budak2 tahfiz kot... pemalu sgt...

Lagi satu ayat fav depa “nak tolong melayu”..! Sama je semua sifu biznes cm zizan, najib asadok & zor tu. Semua yg masuk kelas depa guna ayat yg sama.. aku kalu jumpa sapa cakap camtu sekarang mmg haram aku nak percaya dah! Baik lari jauh…
Dulu byk kali kene.. cakap manis, janji nak tolong melayu konon.. rupanya nak ambik kesempatan je.. Dah dapat apa yg depa nak kita dibuang macam kain lap kaki. Puii!