CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: JoyahMengayah

[Tempatan] Kawin lambat, jangan sensasikan

ChildrenOfBodom replied at 21-5-2022 01:23 PM
baru ni aku tgk ada sorang kawan meroyan sedih kat status wassap pasai mulut2 acik bawang kata betin ...

Ish mak memang laaaaa bingit ngan acik-acik muka mintak penampar….bukan pasal bila nak kawin jer…. Baru baru ni….adalahhhh kes kejadian depan mata….ada ke tuan rumah leh tanya tamu yg baru tiba dlm perut ada isi ke….bagi aku eh eh eh acik ni kalau la org tu takde isi tak ke sedih…. Hahhh skali ko memang takde pun cuma badan besar pasal keje dari rumah asik makan je…tak ke janggal lepas tu…kalau takde sesi kecik ati takpe…mau jadi panjang criter tak memasal jer

Nnoor2 replied at 21-5-2022 03:48 PM
Ko x belajar agama ke..jodoh ajal semua tuhan tentu kan...cth ko.kawin dgn laki org pun ketentuan  ...

Laaaaa acik sekor tu kpo nyaaaa… macam nak mintak penampor…yg single takde pun nak tanya ko bila nak dapat madu….kalau sibuk nah nak org kawin jadi madu je la settle… hahahahahaha

anikarma replied at 23-5-2022 12:48 PM
Laaaaa acik sekor tu kpo nyaaaa… macam nak mintak penampor…yg single takde pun nak tanya ko bila ...

Hehe...tapi budaya kita mmg mcm tu...baik indon mau pun Malaysia...soalan semua sama kut...dah satu rumpun...masyarakat kita :

1. Suka jaga tepi kain org
2.kuat dengki x boleh tgk org lain lebih
3. Suka berbomoh ( sb dengki)
4. Suka berlawan ( show off) ni pun sb dengki..

Banyak lagi rasanya budaya sosial kita ni yg negatif...

Tu ah mulut org memang camtu… cuba kalau dijawab since belum kawin lagikan… tak yah pilih pilih la acik kita jadi madu ok??? Soalan ikhlas ni… cuba tengok reaksi lepas tu

Redskin replied at 22-5-2022 10:12 AM
Dgn segala hormatnya dijemput Prof Ifan
@ifanonline memberi sepatah dua kata.

terima kasih saudara redskin...ya isu ini ibarat tak lapuk dek hujan, tak lekang dek panas...isu evergreen yg akan senantiasa menjadi topik hangat dari zaman berzaman...andartu dan janda...hangat atau hangit?

makcik pakcik mulut puaka la dulu2 suka tny exam dpt no brape..dpt brape a...lpas tu ble dh kawen bila nk dpt anak sbb aku lmbt anak..skrg mmg idok le aku nk g ziarah umah dorg..rasanya dorg pun dh uzur2...biar abg2 dgn akak2 aku je gi melawat..aku mls..aku ramai je kwn single..infact kwn baik aku kat tmpt keje skrg pun single...siap dah ada 2 umah..aku ckp ko jgn salah pilih suami ye...aku xnak dgr nanti mslh umah tgga ko...gelak je dia...sbb tu aku lg happy dgn org single...

Follow Us
Nnoor2 replied at 23-5-2022 12:53 PM
Hehe...tapi budaya kita mmg mcm tu...baik indon mau pun Malaysia...soalan semua sama kut...dah sat ...

Negara Barat yakni mostly negara2 eropah menjulang tinggi kebebasan peribadi (personal freedom) berbanding negara2 caprut dunia ketiga. Kalau tengok index top 10 negara paling bebas dari segi Personal Freedom semua dihuni negara2 eropah + Australia.... I guess it's a western thing.

Malaysia? of course di nombor corot. Kes tu achik kepam laknat suka menyibuk hal orang sebab menceroboh personal space orang dah memang menjadi budaya melayu sejak berjuta tahun lampau.

Sama macam culture Timur vs Barat in general, culture Timur mendokong hierarchical sementara culture Barat mendokong egalitarian. Bila dah embrace budaya hierarki maka wujudlah sosial class, kasta, warlord yang melayu haprak suka sangat julang. Bila sebut equal rights barua2 konservatif dan alt-right ni marahlaa kata liberal laa apa laa.

anikarma replied at 23-5-2022 12:46 PM
Ish mak memang laaaaa bingit ngan acik-acik muka mintak penampar….bukan pasal bila nak kawin jer ...

kebanyakan orang tunjuk muka kat makcik2 laknat mulut puaka nie pada occasion mcm raya ka kenduri ka sebab nk jaga hati makpak takut depa kena perli ka apa pulak bila tak p jumpa sedara mara..

bila p jumpa dengan niat yg ikhlas end up hati sendiri yg sakit, depa dok seronok boleh perli2 org..

bila habis belajar, laknat2 ni akan tanya bila nk kerja? kalau tak dpt kerja lg ofcourse dia kan perli dan compare ngn anak dia ka apa... pastu dah kerja akan tanya pulak bila nak kawen?...dah kawen tanya pulak bila nk ada anak?...pastu dh ada anak tanya pulak bila nak tambah anak... so kiranya sampai mampus laa tiap kali jumpa akan tanya hal2 peribadi.

Takpelah tak kawin jika ada keje boleh sara diri sendiri dan berdikari..jgn dok menganggur sambil tunggu jodoh jatuh dari langit sudah

Edited by tagas at 24-5-2022 08:14 AM
ChildrenOfBodom replied at 23-5-2022 04:06 PM
kebanyakan orang tunjuk muka kat makcik2 laknat mulut puaka nie pada occasion mcm raya ka kenduri  ...

List of question from acik2:

* bila nak kawen

* bila nak ada anak

* tak kan anak satu jer

* kalo anak ramai eh ramainya
anak biak mcm tikus

* anak masuk tadika ape premium ke cikai

* skolah,ipt mane

* skolah dpt no. brape

* anak keja ape

* nape masih tanam anggur

Begitula kehidupan

Umpama satu perlumbaan

orang yg suka sangat menyibuk bertanya pasal orang lain kawin ke tak ni..pada iolls sejenis manusia yg tak bahagia dgn hidup dan pasangan diaorang..tu yg sibuk nak tanya orang..dia nak biar orang rasa sedih..sedih macam hidup dia jugak..depan orang jer berlakon bahagia..tapi sebenarnya huru hara dan tak bahagia..

orang kalau betul2 bahagia dgn kehidupan dia..dia tak peduli pon orang lain kahwin ker, anak sikit ke..banyak ker..dia happy dan bahagia dgn keluarga dia..dia kalau jumpa orang pon dia tau jaga sensitiviti orang lain..

Edited by ChildrenOfBodom at 24-5-2022 10:08 AM
tagas replied at 24-5-2022 08:13 AM
List of question from acik2:

* bila nak kawen

Hahaha achik2 laknat nie takkan bagi peluang utk kita menghela nafas to catch a breath. Lahir2 ke dunia teruih depa nk atoq hidup org..

Seawai usia habis upsr teruih depa menyibuk dh. Tanya tak mintak asrama penuh ka? Tak mintak mrsm ka tak mintak itu ini.. ?

Sebaik habis sekolah menengah lak teruih tanya "mintak sambung belajar kt mana?" "Kos apa.?" "Awat tak mintak kos tu kos ni, awat tak mintak jadi cikgu?"

Pendek kata keluar2 ja dari lubang faraj teruih depa nk menyibuk laa..

Huhu  mujurlah sedara mara i mulut seme x hansuang....gamaknya mrk bahagialah kot mcm kata2 forumer kat atas..ada sorang je makcik ipar yg mulut x jaga sikit tapi x pernah kena lg dkt i sbb bila dia baru nak tanya..my sis dah zaas dulu...hehe...selamat i