CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3985|Reply: 26

Vicha Bengang Suami Nigeria Dituduh Scammer Dan Pengedar Dadah

Vicha Saywho sedih apabila suaminya dituduh seorang scammer.

Pelawak ini selalu menerima pandangan negatif orang ramai yang mempunyai persepsi negatif memandangkan suaminya merupakan warganegara Nigeria.

Foto: IG

"Sedih bila dapat komen netizen kata ala suami dia tu mesti scammer dan sebagainya, sedangkan keluarga suami saya itu semuanya bekerja sebagai polis.

"Selain keluarga dia di sana bagaimana pula perasaan anak kami bila dah besar nanti pasti akan sedih bila terlihat di Internet mengenai bapanya didakwa scammer atau pengedar dadah.

"Komen yang saya terima itu sangat sakit hanya Tuhan sahaja tahu macam mana kami lalui dugaan berat ini,"katanya kepada Gempak.

Hasil perkahwinan dengan lelaki berkulit hitam itu, Vicha dikurniakan anak lelaki, Michael Trevor Ayomide, 2 tahun.

Disebakan pandangan buruk masyarakat inilah menyebabkan Vicha merahsiakan perkahwinannya selama tiga tahun.

"Saya tak tahu kenapa saya rasa seolah-olah orang di sini kurang menerima orang seperti dia tapi kalau di Indonesa sama macam orang Malaysia lihat mat salih sahaja. Jadi penerimaan itu berbeza.

"Bayangkan sampai saya pernah ditanya sama ada tak takut jika nanti saya dijadikan keldai dadah. Saya bukan orang bodoh sampai nak terjerumus ke dalam najis itu."

Tabahlah ya Vicha. -CARI

tak kenal
bapak dia bukan lelaki melayu ke
yang nak bagi statement SEMUA LELAKI MELAYU PENIPU itu?
kalau dia leluhur bangsa indonesia
kenapa nak kaitkan melayu dalam statement dia?
letak lah SEMUA LELAKI LELUHUR INDONESIA PENIPU

Acik porem ke yg dm tu?

Edited by lattehazelnut at 9-3-2022 12:49 PM

Kalau dia xkeluarkan statement semua lelaki melayu penipu maybe aman2 je kot.. or kurang orang amik kisah..
Walaupun statement tu betul tp ko carik makan kat malaysia, bukan kat indon..

————————————-

Yang pasal lelaki melayu tu..

Rasanya lebih lima lelaki Melayu yang cuba mendekati saya sebelum ini. Namun semuanya penipu, ada yang kantoi sudah punya pasangan. Belajar dari pengalaman perkahwinan sebelum ini, jika lelaki menipu saya akan tinggalkan terus.

dah dapat lemang afrika, kau pergi komplen laki Melayu itu ini, mendapat lah kau... padahal yang buat hal laki endon kau sorang je...apahal nak babit orang sini pulak...kau yang bingai percaya semua suka kau sebab cinta, pastu salahkan orang... then kau sorok laki kau yang afrika ni sebab kau malu jugak kan?lepas tu kata orang nak kutuk..padahal kau je yang sebut-sebut orang kutuk, padahal kalau kau kenalkan betul-betul orang tak heran pun laki ko orang apa..silap-silap siap mendoakan lagi. yihhhhhhhh...dasarrr!

Okeh dah dapat bayang nanti anak kakpam macam mana. #imadecutebabies.

Follow Us
ilacantik: Okeh dah dapat bayang nanti anak kakpam macam mana. #imadecutebabies.

hahahaha ni berangan aje.. xde bayangan bakal dinikahi punn

Kalau kau tak levelkan semua lelaki melayu sama sampah macam kau dapat rasanya takde sapa kisah pon kau tu berlaki aprika.. Dah hina orang kita, cari makan pulak kat sini.. Pi laa balik negara indon ko tu bawak laki aprika ko tu

"Saya tak tahu kenapa saya rasa seolah-olah orang di sini kurang menerima orang seperti dia tapi kalau di Indonesa sama macam orang Malaysia lihat mat salih sahaja. Jadi penerimaan itu berbeza."

Dahtu g la balik indon. Still nk dok sini kenapa? Sendu je. Ke nak claim PR msia?

Edited by makcun14 at 9-3-2022 07:23 PM

Laki dia keja apa . Kalau setakat keja jadik insta husband mana taknya orang tuduh bukan bukan...

Bistu laki dia keje apa? Org nigeria biasanya keje apa je kat Malaysia ni takkan jd admin porem cari plak?

Member aku bawak grab. Dia ckp sepanjang bawak grab, tak pernah lagi dia bawak nigeria ke mana2 ofis utk kerja. Selalu bawak nigeria dari satu condo ke condo yg lain. Xtau apa keje dorang kat malaysia ni. Jual kote je ke?

makcun14 replied at 9-3-2022 07:18 PM
Laki dia keja apa . Kalau setakat keja jadik insta husband mana taknya orang tuduh bukan bukan...

Baru nak tanya soalan yg sama

Tau pulak marah? Ko yg buat statement dulu laki melayu penipu. Sedap je pukul rata semua lelaki melayu. And setau i, bdn mcm ni mmg susah nk lepas taste lelaki melayu & asia. Laki cina lg particular bab badan . Ko kurus kalau bontot besar pon diaorang xminat (mgkin sbb anu pendek). Ni laki cina bgtau iols.

Lg 1 kelakar ada 1 komen ckp 1st nampak nigger gemok

drivethru replied at 9-3-2022 10:53 PM
Member aku bawak grab. Dia ckp sepanjang bawak grab, tak pernah lagi dia bawak nigeria ke mana2 ofis ...

mungkin diorang kerja kat office bawah kondo je kot. tapi fakta ni menarik.

prince_marhaen replied at 9-3-2022 12:30 PM
dah dapat lemang afrika, kau pergi komplen laki Melayu itu ini, mendapat lah kau... padahal yang bua ...

Lemang apreka pakai buluh meriam ke sis?hihihi

Tapi kalau perasan, Niger ni mmg suka perempuan2 chubby kan..

Loh. Ko pon sama, sorokkan laki ko, sbb ko pon malu kan? Terimalah hakikat. Mmg gagak2 kat Malaya ni, byk yg scammer, dan overstayed visa, kerje tah hapa2. Baguslah org Malaya ada kesedaran gitu. Kalau nak husnuzon je dgn gagak2 nih, hmmm, habislah kena Love Scam. Kalau laki ko bkn scammer, kerje ado2, kau nak terasa org tanya dah kenapa?
Nih, aku ada berkawan dgn Husband and wife from Ghana. Sbb anak diorang satu class dgn anak aku. Laki dia kerje Oil n Gas kat sini. Bini dia used to kerje Oil n Gas, skrg housewife jah. Rumah sewa company bayar, 12k sebulan. Aku selalu play date kan anak2 kitorang. And, at the same time, aku tetappp tgk other gagak scammer.
Kau faham tak apa aku cuba sampaikan??

Kalau laki ko bukan scammer, usah sentap. Simple.
Aku anggap gagak2 90% scammer, and aku tetap berkawan dgn org dari Ghana. Faham? Takpayah beria terasa bagai.

Sedih kalau yg continent africa kita nigga kan diorang ni.. kalau american kita leh lak classify black.. jd itam pun ada kasta sian..

Gambar yang laki dia pakai baju melayu tu dah macam iras rapper nutorious Big

12Next
Return to list New