CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

10 Hari Fasha Kuarantin Baru Tahu Siapa Kawan, Yang Paling Rapat Tu Tanya Khabar Pun Tak

belilies replied at 10-2-2022 08:40 AM
Tengok ada yg komen sheols ngata kawan anak2 sheols. Bukan tu lagi teruk ke dari ngata kawan2 send ...

ye kan.
dah ada kes kat sekolah camna nk kuar jmpa pulak.
mesti sume pun kena kuaratin gak.
dh tak = covid so dorg pun mesti pk takde pape.
budak beso tu apa tau nk tny kabo.
adeh la pasah ni.

HALLA HALLA..
mengada2

Aku kalau sakit la x suka org tanya khabar,telefon atau whatsapp ke apa ke..hari tu aku admit wad mmg siang2 aku ckp aku xnak terima pelawat kecuali family terdekat aje.bg aku masa ni la time kita utk rilex ni kalau kjp2 org call tanya khabar,dtg melawat lg bertambah sakit.dah lah skg ni virus kat luar mcm2 ada.mmg x suka org dtg melawat

Kalau takat mia sara ke, puteri balkis ke nak merempan kawan tak tanya khabar bila sakit ni paham la juga hal remeh budak2 remaja tapi kalau acik pasah yg dh beranak pinak ni nak merempan hal gini lemah la

Btw mmg ada org serba salah iya nk tanya khabar pada kawan2 yg sakit ni sbb ada sesetengah tu sensitip to the max. Tanya khabar salah tak tanya khabar merempan berjela2...

aku x salah kn FS rasa gitu.. aku kna bln 12 hrtu dari jiran.. pasal nye ptg2 blk kje sblm maghrib tu borak la jap..
masa kna tu .. ada jiran yg htr makanan hr2.. letak dpn.. ada wat bodo jer.. pdahal hr2 melepak sama..
bila ktorg dh baik.. nmpk ktorg br tny.. ok dh ke.. hahaha.. so yg camtu mmg letak list blkg la..

adelea replied at 9-2-2022 11:38 PM
Yer cuolsss ...
Org yg sakit pon sama sensitip ...

masa mula2 kobit ye la sensitip

tapi skrg ni jadi macam beshe2 je
sbb tu kalo ada dgr kawan2 kena korentin iols buat dek je
bukan sbb tak kisah, tapi sbb penah rasa emosi time korentin tu cam harey
unless yg tuanpunya badan bgtu sendiri situasi dia baru la kita offer diri nak tlg beli makan ke apa

sudah2 la tu doremon oi
buat malu aje

Follow Us
keh keh keh...aku pun dah rasa semua tu. p pusat kuarantin dijemput ambulans, hala nak balik ambulans tak hantaq..kena suruh fam mai amaik. fam jauhhh terpisah, kawan2 sorang pun tak offer nak dtg amik. fam in law satu negeri, semua senyap sepi tak de tnya sihat ke tidak.

tp masa kita sihat, tiap kali nak g kenduri, nak g jalan2. semua mai dtg tido di rumah, mintak tolong bawak diaorg g kemana mana..

belum lagi nak cite part 1st day masuk bekerja setelah sihat...semua lari menjauh bila nampak kita. siap tnya, betul ke ni dah sembuh? sure ke ni?

Aku faham perasaan Fasya. Sbb aku pn pnah alami cam dia. Masa tu aku kena covid. Jiran2 yg selama ini baik dgn aku . Buat senyap masing3.  Tak antar pn mknan.  Sedangkan hari2 lain kami memang biasa btukar juadah. Memang terasa weehhh..  Tiber2 1 hari jiran baru htr mknan utk kami.  Bagusnya dia. Sedgkan dia baru je pindah ke tmn aku.  Time kuarga dia plak kena covid . Aku plak htr makanan.   

Wlpun aku kecik hati. Tp aku masih htr mknan kat 2 jiran lain baru kena covid. Terasa hati ketepikan je..

udah tua tak payah la nk mudah koyak..

semua sebab nak buat content tak cukup kasih sayang.

Dia nk ada org bunga ke makanan free kot kt dia
Lek2 la pasah oiii
Pada aku senang je,kita layan org mcm mna kita nk org layan kita. Kalau kita nk kwan kita caring kt kita,kita kena caring dulu pada dia,lepas tu terserah kalau dia tak melawat ke apa ke time kita sakit redho je la dh tu style dia ko jgn nk kata dia bukan org baik.

hzln replied at 9-2-2022 10:31 PM
Sesudah baca 2,3 kali
Aku simpulkan dia merentan2 sampai kluar sore doremon tu psl kawan2 ANAK2 dia
...

Hahaha kalau pasal kwn anak dia lgi la bongok pasah
Snggup ko sentap dgn budak sampai ada satu post khas merempan true fren bagai

Lentera replied at 9-2-2022 06:46 PM
kuarantin je pun kannnn.. Bukannya cobid tahap 4 pun yg nak meroyan sangat tu dah nape.. Dia expect  ...

Haha lawak.. Tp betul laa tu.. I pon tak tau dia nk kwn2 aspect apaaaaaa

KucingBiru replied at 9-2-2022 08:16 PM
Kalau iols yg sakit, better la lay low, ada masa nak rehat, nak rest. Koser la attention orang ramai ...

setuju,iolz dulu family tolong sikit2 je.
lain2 handle sendiri.
Alhamdulillah

dia kata sapa tu, mungkin dia sejenis bila kawan2 sakit beria kot, hantar food tanya khabar, hantar bantuan, alih bila sendiri kena org buat taktau, tanya khabar di whatsapp pun tak, mau tak kecik hati

Edited by idril at 10-2-2022 10:56 AM

aku time kena covid, xde nak mengharap org hantar makanan ke apa.... tp jiran aku baik2 siap offer n siap belikan...... pada aku kalau dorang x dapat bg apa2 pun xde nak terasa ke apa.... grab food panda semuaa ada...... nak beli apa2 kat pharmacy pun pharmacy leh hantar ke rumah...... so mmg xde masalah langsung......
kena letak dlm kepala otak masing2 tu jgn expect org sembah ratu sgt la..... Melainkan family darah daging aku buat gitu, ya mmg aku terasa.... tp kalau setakat kawan2 n jiran2 tu lantak pi la deme... deme pun ada masalah masing2......

belilies replied at 10-2-2022 08:40 AM
Tengok ada yg komen sheols ngata kawan anak2 sheols. Bukan tu lagi teruk ke dari ngata kawan2 send ...

I hope seriously bukan tuju pada kawan anak2
anak dia kecik2 lagi and so are their friends
they couldn't care less sebab they don't understand the severity of our present pandemic situation
kecuali budak2 yang gadget savvy lah
but I still doubt it

dejure replied at 10-2-2022 09:42 AM
Aku kalau sakit la x suka org tanya khabar,telefon atau whatsapp ke apa ke..hari tu aku admit wad mm ...

Samaaaaaa.... klu boleh x nak bgtau sapa2 termasuk family....

Mcm sedara aku cerita masa dia sakit.... masuk plak hosp yg dia x familiar jalannya... time  sakit2 x larat ni... ramai nak berkunjung.. okay x pa fine la... tapi dok berlama2... ada yg dtg x jumpa jalan... call dia tanya kat mana hosp tu.. (zaman penggunaan waze belum meluas) aduiii...

Tu belum yg call bagi petua itu ini... penat nak susun petua2 mana.. bagus la nak share petua tu.. tp lebih baik text je.. senang nak semak.. ni main call mcm tu... org pun nk cakap x larat..

babelina replied at 10-2-2022 09:47 AM
aku x salah kn FS rasa gitu.. aku kna bln 12 hrtu dari jiran.. pasal nye ptg2 blk kje sblm maghrib t ...

kenapa nk hadap sgt org bertnyq tgh2 sakit?? x fahamm lah kiahh., ok lah tu dia tnya lepas dh sihat.. mcm2

epuepy replied at 9-2-2022 08:10 PM
Kenapa aku rasa no 4 tu mcm positif. Nmpk line dekat t walupn kabur. Tabah la fasha. Aku pn tgh quar ...

Baru nak ckp. No 4 dgn 5 mcm positif. Nmpk samar2 double line tu