CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: usopikhwan

Berang Dipukul Zaman Sekolah, Pemuda Hina Arwah Abang Ali

Ambil iktibar.. jgn sesekali buat jahat pada org, physically or verbally. Sbb biasanya mangsa tak akan mudah memaafkan apatah lg melupakan. Especially, jika apa yg dibuat itu menjadi trauma / effect buruk pada mangsa.
Tak leh salahkn mamat ni juga. Hak dia utk memaafkan ke tidak. Bertaubat, tidak mudah. Lebih2 lg klu melibatkan kesalahan ke atas org lain.

laki tu rupenye ade kad oku mental

syamzana replied at 25-1-2022 03:11 PM
sbb tu la masa hidup jgn buat pelik2, bila dah mati kalau org tak ungkit mujur.
org kapir pun tau b ...

jangan buat benda yang menyebabkan orang simpan dendam kesumat.contoh macam yang terjadi dekat ex schoolmate kita orang dulu.bila dia meninggal. tak de pun orang sibuk nak sedih, nak say Al-fatihah apa semua tu , masing-masing buat diam ja.even cikgu-cikgu pun sama. Sebab dah banyak juga hal yang dia buat kepada rakan-rakan dan suka kacau orang.  

kelip2_07 replied at 28-1-2022 01:09 PM
laki tu rupenye ade kad oku mental

sbb tu arwah buli dia kot, xleh nak salahkan oku tu pun

Kalau betul lah statement dia, confirm tak tenang lah dia di sana walau ada saja entri terbaru di FB yang menyebarkan kebaikan arwah. Sebab tak sempat minta maaf. Ke mcm mana tu?

bkn takat kwn2 sekolah je
dlm famili jgn buli juga, jiwa manusia lain2, lama2 tertekan, jadi ting tong..

Follow Us
lemak_masin replied at 26-1-2022 12:34 AM
Org kene buli ni mmg akan simpan perasaan benci pada pembuli tu sampai mati.. aku dulu pun kene buli ...

Iols.sokong je
Sebab sakit di hati sampai.bila2.pung takkan.habis
Dan.kesan dari.diejek.tu...
Iols.paham sebab kawan.iols.slalu kena.buli...
Bila kawan dgn.iols..baru dia rasa cm.rupanya ada yang nak kawan dgn dia..
Sedih okeh..

fazamania replied at 29-1-2022 12:42 AM
Kalau betul lah statement dia, confirm tak tenang lah dia di sana walau ada saja entri terbaru di FB ...

Taubat nasuha akan dibersihkan segala dosa dalam.diri kita kan..
Kecuali dosa dgn manusia...
Makanyaaa....kita fikir2 sundiri kalau betul.la.mamat ni cakap...huhu

Tak salah pun dia nak cerca pembuli.  Kita ni asal org mati je, jangan ungkit cerita lama, asal mati je, tak perlu sebut kisah buruk.  Abis tu jangan la dok sebut2 cerita firaun, abu lahab semua tu sebab dorang pun dah mati.  Moral of the story is, kita semua akan mati di suatu hari nanti, so jangan lah jadi pembuli or 'gedebe' .  Dan tak perlu lah just because dia bergelar tok lebai or ahli2 persatuan 'islam' dihujung nama, kita anggap dorang soci morni.

Hanya orang yang pernah kena buli atau dianiaya tahu sakitnya membawa kenangan tersebut. Mungkin dapat memaafkan dan tidak ingin membalas dendam tetapi tidak mampu melupakan lalu jika berlaku tragedi kepada orang tersebut maka mangsa kurang rasa simpatinya.

TeropongThaico replied at 25-1-2022 01:50 PM
Org tu dah meninggal baru berani nak bising apahal.
Kalau arwah tak de pasal pukul ko takkan ko sen ...

hek eleh sedapnya cakaaaapp.....berapa ramai kena pukul gengster diam je, tak mau panjang cerita, takut hidup tak aman.  Kawan aku, ayah dia pelakon drama dulu2, bila kena lempang dekgengster sampai terduduk pun masih sabar takmau panjang cerita, takut jadi lain pulak. kawan aku tu je yang siap bawak keluar parang.  banyak sikit bergaul baru tau banyak cerita.

Matinya seorang gensgter jawa

Buli ni sampai sekarang pun ada. Contoh bila ko balik keje, jalan jem, ada nenong² lambai² suruh bagi laluan sebab pundek nak lalu.
Aku setiap kali camtu aku akan cakap aku takkan redha setiap saat yg aku lambat disebabkan kau menggunakan kuasa utk menindas org yg beratur. Kalau ambulans dah tentu dalam kecemasan. Yg ni sbb dia nk cepat balik rmh org lain xpe balik lambat?
So sebelum kau ke neraka nanti, aku akan bangun menuntut hak aku yg telah kau zalimi masa di dunia.

Kalau Bang Non, luka kecil je ..bole maapkan firaun tua kutuk.
Tapi rakyat Malaysia hopkoz lebih sayangkan pembuli & penyangak.

Harap dah terbalas la segala dendam dan apa yg terbuku di hati tu dgn kematian arwah ni. Lps ni dah boleh hidup dgn tenang tanpa dendam

asamfish replied at 29-1-2022 04:34 AM
Tak salah pun dia nak cerca pembuli.  Kita ni asal org mati je, jangan ungkit cerita lama, asal mati ...

betul sgt tu..

klu tak nak buka kisah org yg dah mati, kenapa kisah2 firaun dan sewaktu dgn nya diceritakan sampai sekarang?

utk apa?

kita2 yg tak pernah duduk dkt tmpt mangsa buli mmg tak akan rasa 'kecederaan emosi'

yg merasa je tau..

si mati mungkin lah perjuang kulu kilir buat amal kebajikan, tapi dia lupa nak berbuat baik dgn manusia yg dia pernah aniaya dulu..

yih!

Aliaskotonggo replied at 29-1-2022 03:24 PM
hek eleh sedapnya cakaaaapp.....berapa ramai kena pukul gengster diam je, tak mau panjang cerita,  ...

Mmg la ai tak pernah bercampur dgn golongan yg gini2 tp kenapa lepas dah member tu arwah. Arwah tu mungkin la pembuli tp apa keadilan yg cuba ditegakkan dr org mati. Mmg ramai yg kena buli dan diam ja sbb takut serangan balas dr pembuli. Ai faham ada yg rasa gitu. Tp betul ke cara ni koncu2 arwah akan lepaskan dia. Kadang lg bawa kpd kejadian yg tak diingini. Kalau dia bawa kpd pihak berkuasa dr awal mungkin blh minta pembelaan & perlindungan. Ai rasa gitu la sbb mmg seblh mubgkin ai elak dr dkt dgn pembul

dani-rox replied at 25-1-2022 01:16 PM
tak mustahil citer dia benar2 kejadian. tp tu la org dah mati, takbole nak defend diri sendiri. angg ...

aku sokong ja dia ni

Aku pun tak pernah Ler kena buli2 ni
Tapi aku punya sifat macam berdendam jugaklah
Macam akan ingat kata2 or peristwa2 yang menyakitkan hati sangat2. Aku tak balas. Tapi aku doa semoga dia rasa lebih dari aku rasa dan aku nak tengok seksaan perasaan dia. Kifarah tu wujud tau. Memang betol kejadian depan mata. Masa tu kalau nak padankan muka ke, Perli2 ke pulang paku buang keras ke boleh aja mulut aku nak ajar.
Sebb tu jangan suka2 sakitkan hati orang or buli orang ibarat macam kita bagus sangat

dua_chzy replied at 26-1-2022 07:45 AM
Gebang besar sangat porumer2 dalam tered ini. Kenapa tak report polis. Kenapa dah mati baru nak keco ...

ko suka menjilat pembuli kewww? kes buli haritu pon ko baik punya bekap pembuli ittewww