CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rikuren

Not My Problem - HKL Kenal Pasti Pegawai Farmasi Biadab

ellejo replied at 14-1-2022 12:14 AM
orang awam pegi hospital follow the flow la.
kalau tak follow the flow igt penjawat awam nak laya ...

Tggu la mati dapatla the best treatment paling cpt

MelahJanda replied at 14-1-2022 12:06 AM
itula, kadang staf staf ni just nk menolong je..layankan extra. sekali dia rasa eh mmg hak dia pla ...

Dkt kkm je dorg berani memekak. Dkt kementerian lain or jabatan lain mcm polis snyap je . Bsing2 lbih  kang kena dakwa

caprut replied at 13-1-2022 04:16 PM
Tggu la mati dapatla the best treatment paling cpt

apa kaitan dapat treatment paling cepat dgn masalah healthcare worker rude?
aku tak nampak sbrg relationship dua benda tersebut.

caprut replied at 14-1-2022 12:17 AM
Dkt kkm je dorg berani memekak. Dkt kementerian lain or jabatan lain mcm polis snyap je . Bsing2 l ...

bosses kayangan rajin melayan aduan tah hapa hapa camniii

aku dah bagitau pengarah hkl tu, datin paduka...jgn layan sgt...dah apa nak buat, menggelupo masing2 dari putrajaya call dia...harusla dia kena jawab juga..padahal, hahaha....

caprut replied at 13-1-2022 08:09 PM
Tp klo smua staff kkm mcm pharmacist mmg tk brjalan la hospital especially wad atau jabatan yg bz  ...

Lor.. keje gomen mmg camtu.. ko keje buat skop keje kau je jgn memandai² buat mende yg org tak suruh  kau ingt kau akan dpt pujian?  Ermmm lg bnyk masalah yg timbul nnt.

ellejo replied at 14-1-2022 12:19 AM
apa kaitan dapat treatment paling cepat dgn masalah healthcare worker rude?
aku tak nampak sbrg r ...

Ko yg cerita psal zonmerah la itu la ini la
Pastu ko persoalkan aku..

Dia mcm tiber

Persoalan ko ni mcm ada satu persoalan dari macik aku amek darah smlm. Kan aku ckp aku amek darah pgi smlm je smpi pkol 1 tgh hari dalam 100 ke 100 lbih.

Aku amek darah dkt tgn bhagian dorsal. Then macik tu prsoalkan aku. Ehh, knp amek darah dkt sini?

Aku pon jwab boleh je amek darah dkt sini. Rmai je saya amek darah dkt sini klo susah nk jumpa urat dkt pergelangan tgn tu

Then macik tu pon jawab. Anak macik pon staff nurse tau. Dia nk juga jwab ank dia nurse.

Aku pon tnya nurse ktne?  Anak macik kjer prince court.

Dia mcm tiber

Follow Us
Edited by caprut at 14-1-2022 12:43 AM
albedah replied at 14-1-2022 12:24 AM
Lor.. keje gomen mmg camtu.. ko keje buat skop keje kau je jgn memandai² buat mende yg org tak su ...

Itu aku ckp kalau staff kkm laain ikot cara pegawai farmasi ni. Sbb kkm ni byk jawatan mng da mati semua org malaysia ni.

Tggl yg kaya je. Tapayah tggu penswastaan pon. Makin sng kjer staff KKM.

MelahJanda replied at 14-1-2022 12:23 AM
bosses kayangan rajin melayan aduan tah hapa hapa camniii

aku dah bagitau pengarah hkl tu, datin  ...

Sbb tu aku ckp jrg KKM menangkan staff. Kalau ko nobody dlm KKM ready la dicampak ke sana sini

Tp selamat staff KKM kental walau dicampak walau kena buat kjer bukan dlm job deskripsi tkde pon memekak sgt

Kalau staff sokongan dkt kkm lg ksian kenaikaan gaji brp. Ni skrg KKM ggih nk rotate staff ke tempat lain ko da kjer lama satu tmpt

tripleid replied at 13-1-2022 11:46 PM
org keje spital je yg tahu situasi sebenar kat klinik or spital kjaan...yg dok kutuk2 staff kkm x ...

Selamat aku kasi pkol 12 tgh hari. Tu pon tk puas hati. Mgkin urgent sgt kot hal kahwin dia tu.

Kalau ikot rules sruh je booking appt baru

Tp ,biasala mcm acik forum hadap rm1 ni kalau tk bole serve org kjer la dkt hutan layan babi.

Edited by Lista at 14-1-2022 12:48 AM

Ni masalah bekalan Ubat2 kat hospital memang takde stock memanjang ke?
Pegi hospital veterinar ubat pun takde stock, kita pulak kena pegi merayau kat farmasi lain cari ubat.
Dahlah lama tunggu berjam2 walaupun buat appointment...nasib kucing aku tak meragam meow.
Fasiliti hospital vet kesian tengok, dengan pc link dengan xray rosak, bilik doktor
rupa stail lama2 punya..macam suasana zaman 80an.
Tapi doktor vet ok servicenya..apa2 soalan dorang expert jawab.

Mmg tak blh la pnjwt awam melayan pelanggan dgn kasar...prlu difikir klu pesakit takde kakitgn kerajaan takkan ada peluang pkrjaan..tak blh la ckp sbb rm1 pesakit dilayan dgn kasar..brsyukur la pnjwt awam dpt krja sbb adanya pelanggan/pesakit..tp klu btl ada slh faham blh diselesaikn dgn cara baik..

b^lady replied at 14-1-2022 12:45 AM
Mmg tak blh la pnjwt awam melayan pelanggan dgn kasar...prlu difikir klu pesakit takde kakitgn keraj ...

Ko ckp paal tiada peluang pkrjaan? Ni bkn institusi ketenteraan atau keselamatan yg mmg susah nk di swastakan. Tp tulaa rmai nk juga hadap rm1 tp demand itu ini

Institusi kesihatan la yg pling senang nk diswastakan sbb ada byk contoh. Klinik swasta brsepah. Hospital swasta bersepah

So, still ada peluang pkerjaan

caprut replied at 13-1-2022 04:26 PM
Ko yg cerita psal zonmerah la itu la ini la
Pastu ko persoalkan aku..

ko cite kalo nak dapat treatment di gov facilities kene follow the flow. aku cite konsep public takde pilihan, mmg kene follow the flow yg dah ditentukan melainkan ko di zon merah atau dah nak mati.

takde pulak dalam flowchart services yg public kene ikut utk dapatkan khidmat kesihatan yg public kene beramah mesra, professional, ikhlas sopan santun yada yada.

tapi sebaliknya utk penjawat awam yg terang2 tertera pada piagam pelanggan.

public cuma diberi peringatan keras jangan berkasar atau mengasari penjawat awam, ikut undang2 hospital dan jangan merakam tanpa kebenaran.

iman_kasih replied at 13-1-2022 04:23 PM
Kalau betul cerita ni,  tak boleh ke pharmacist tu terangkan elok2? Fahamkan pesakit sebab musabab d ...

Celaka sangat perangai pharmacist tu

caprut replied at 13-1-2022 06:16 PM
Pharmacist mmg ramai chinese pon. Tu dorg byk buat hal sndiri. Patient da collapse dkt dpan dorg p ...

Bukan nak racist tapi ada pengalaman aku berdepan dgn dorang nii kat hospital..mulut boleh tahan jugak.
Lagi sekali aku kena..siap aku sound berdas2 cakap bahasa Jawa..

Hmmmm ader jer uols staff spital yang biadap, nak2 lagi masa pkp dolu2, kekonon frontliner terpaling nak dihormati atas pengorbanan sampai sanggup biadap dengan pesakit. Iols sendiri pernah kena dek masa tuew pi hospital di awal pkp. Manalah tau prosedur.

Hmmm, malas nak sokong sesapa.
Menda2 gini mmg akan ada tiga cerita, patient story, pharmacist story & the truth.
So moga yg bersalah dapat pengajaran.

ellejo replied at 14-1-2022 12:50 AM
ko cite kalo nak dapat treatment di gov facilities kene follow the flow. aku cite konsep public ta ...

Da follow snyap. Yg merempan knp ? Ko kena tumbuk ke masa dapatkan rawatan ksihatan?

Rasanya staff kesihatan yg byk kena tumbuk dgn pesakit adela. Dimaki dihina. Tp bak kata ko jgn kasari sudah. Maki hina boleh lagi kan

Boleh je buat cmtu dik. Tp masa menunggu ko lama la. Boleh ke tggu? Kang tggu lama ko gak bising

Rasanya KKM pon xde pon ckp kena puaskan nafsu pelanggan aka pesakit

Tp sebab katanya ksian. Staff amek darah pon kena dressing. Kang ttup ambil darah or dressing ko pon tk puas hati .

Btol tk?

caprut replied at 13-1-2022 08:49 PM
Bila byar rm 1 dan rasa entitled

eh bayaran jadi RM1 sebab subsidi dari kerajaan

bukannya duit dari staf biadap tu yang bayar

kalau bangkem, bangkem ludahkan saje staf pangkat rendah yang cuma jaga kaunter pon tak reti tu

Habislah pegawai farmasi tersebut, cakaplah dengan penuh sopan santun dan bukannya tidak beradap apabila bersama pelanggan / pesakit