CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16175|Reply: 85

Pengalaman Kawan Aku Di China

Salam...

Dh lama aku tak bercerita kt board MPS ni..Aku pun takde banyak pengalaman mistik dan misteri ni.Tapi hari ni aku nk berkongsi ngan korang sume pengalaman kawan aku yang diceritakan kat aku malam tadi sewaktu dalam perjalanan balik tarawih. Citer ni ketika die pegi China sebulan dua sebelum puasa. Maybe ada yg rase tak seram or misteri tapi kawan aku yg mengalaminya cakap pengalaman ni melekat dlm diri die dn memberikan kesan pada die. Aku yg mendengar sambil drive mlm td pun seriau di buatnya. Ikuti kisahnya...

Rate

1

Aku ada seorang kawan kerja di salah satu syarikat penyiaran di Malaysia ni.Aku tak nak sebut la syarikat ape ye. Kawan aku lepas ni aku namakan Man je. Man ni bekerja sebagai wartawan penyiaran. Dia telah dihantar ke China untuk tugasan di sana bersama dengan seorang cameraman dari syarikat yg sama.Diorang kene buat cover-up utk event di sana.Aku tak sure event ape.Seminggu mereka di sana bersama-sama dengan wartawan dan cameraman dari syarikat penyiaran yg lain.

Di China setiap ahli rombongan diletakkan dalam bilik yg berasingan iaitu seoran satu bilik walaupun dari syarikat yg sama. Diorang ni bergerak dari bandar ke bandar dan akan bertukar hotel.Situasinya masih sama dengan seorang satu bilik.Bilik diorang ni plak agak berjauhan dari satu sama lain.Man punya bilik juga berjauhan dari bilik mereka yang lain dan yg paling hampir dengan bilik dia adalah seorang lagi wartawan dari syarikat penyiaran yg lain yg lps ni aku namakan Abg Din. Bilik Abg Din selang satu bilik dengan bilik Man.

Nak dijadikan cerita malam terakhir sebelum mereka balik ke Malaysia diorang ni keluar makan di bandar tu. Sambil2 makan tu diorang ni bercerita la tentang benda2 mistik dan seram ni.Masing2 menceritakan pengalaman seram dan pelik masing2. Sedikit mengenai Man, die ni mualaf India-Muslim.Sebelum ni die tak percaya benda2 ni sume. Tapi lps convert ni dia percaya tentang kewujudan makhluk selain yang dilihat oleh mata kasar manusia. Sebelum ni die ade gk pengalaman2 yang agak pelik dan misteri ketika sudah bergelar Muslim ni masa zaman belajar dulu.Tapi apa yang bakal dialaminya malam itu lebih seram,misteri dan meninggalkan kesan kepada die.

Lepas makan dan mendengar cerita2 misteri dan mistik dari kawan2 die yg lain tu die mula rasa tak sedap hati.Maksudnya cerita2 tu mula berlegar2 dlm kepala die.Sampai die nak masuk bilik pun tak sedap hati. Malam tu kawan2 yang lain tak terus masuk bilik.Diorang pegi cari tukang urut amoi China nak berurut.Man tak ikut dan terus balik ke bilik dengan Abg Din.Malam sebelumnya Man sebenarnya dah mula mendapat gangguan. Telefon di biliknya berbunyi beberapa kali dan setiap kali die angkat takde jawapan.Die pelik tapi belum timbul rasa seram sebab beranggapan kawan2 die nk main2kan die.Besoknya yang diorang gi keluar makan sperti yg aku cerita kejap ni die Tanya kawan2 die ade call die tak.Diorang cakap takde pun.Dan itu yang membawa mereka kepada bercerita kisah2 misteri dan pelik tu. Tapi malam tu lebih pelik lagi.Man naik ke bilik die dan Abg Din pun masuk bilik die. Sebelum masuk ke bilik Man dah tak sedap hati.Nak bukak pintu die bagi salam dan baca bismillah.Die baru je peluk Islam dan tak tau lg petua2 nk elak benda2 mistik mcm ni.

Masuk je ke bilik Man terus bukak TV kuat2 nk hilangkan rasa tak sedap hati tu. Tak lama lepas tu, tiba2 telefon bilik dia berbunyi lg.Beberapa kali telefon tu berbunyi dan bile die angkat tak ade org jawab. Man pasti kawan2 die belum balik lg sbb tmpt urut tu di luar hotel dan mengambil masa jugak untuk naik ke bilik hotel sedangkan die hanya naik berdua je dgn Abg Din. Man dah tak sedap hati terus cabut wayar telefon tu. Die terus pegi mandi. Tiba2 tak semena2 telefon di bilik air pulak yang berbunyi beberapa kali ketika die tengah mandi. Bilik hotel ni mmg ade dua telefon menurut Man.Kat Malaysia aku tak tau la kalau mmg mcm tu. Man time tu dah cuak dah.Die mandi air panas dan bila kite mandi air panas dalam bilik air hotel yang bertutup kaca tu wap akan memenuhi kaca tu kan. Man cuak membayangkan kalau tiba2 die lap kaca tu ‘benda’ tu muncul plak kt kaca tu.Die pun terus amik tuala lap badan pakai baju semua dan terus keluar pergi ke bilik Abg Din selang satu bilik dr bilik die.

Setibanya di bilik Abg Din, die terus tanya Abg Din ada call die ke tak. Abg Din mati2 cakap takde.Katanya die baru masuk bilik tak buat ape2 pn lagi duk tengok TV je. Abg Din yg nmpk muka Man ketakutan terus ajak Man ke bilik Man dan lepak kt bilik tu.Masuk je ke bilik Man, berderau darah Man bila die tengok wayar telefon tadi dh terpasang balik! Mati2 die bg tau Abg Din yg die dh cabut wayar tu td sbb die tgk Abg Din mcm tak dalam percaya tak percaya. Abg Din ajak Man duduk borak2 kt bilik tu supaya Man ni rileks sbb mmg Man ni dh cuak gile. Tak ada tanda2 kawan2 yg lain dah balik sbb kawan2 die ni jenis kecoh.Kalau diorang balik mesti tau la. Dalam pada berborak tu Abg Din perasan mmg ada sesuatu tak kena dgn bilik Man.Mcm ade sesuatu di situ. Die tanya Man ade baca ayat Qursi tak.Man cakap takde,maybe sbb die takde belajar ayat Qursi lagi. Abg Din pun tolong la bacakan.

Tak lama lepas tu diorang berdua tertido kt bilik Man tu. Man tido atas katil Abg Din atas sofa. Beberapa ketika kemudian Abg Din kejutkan Man dan ajak Man tido kt bilik die.Man pelik dan tanya kenapa tapi Abg Din tak nak cerita dulu. Sampai di bilik Abg Din, baru die bagi tau. Die terjaga sebab terdengar ade org panggil nama Man. Suara salah seorang kawan diorang yg aku namakan Pa’an. Abg Din yakin Pa’an dan kawan2 yg lain belum balik lg sbb Abg Din pun tak tido nyenyak sgt. Man dh cuak dan pucat dah. Abg Din bg tau mmg ade sesuatu selain mereka berdua dlm bilik Man tu. Abg Din dapat rasa mmg ‘benda’ tu ada kt situ nak kacau Man sbb Man mmg dh tak sedap hati masa mula2 nk masuk bilik tu td.

Tak lama kemudian kedengaran riuh-rendah di siar kaki bilik hotel tu.Kawan2 Man dh balik dr berurut masing2 kecoh sbb seronok dan puas dapat berurut. Pa’an pn ade sekali baru balik berurut. Abg Din keluar bilik jumpe diorang. Abg Din tanya ada call bilik ke, diorang ckp xde pun masing2 sibuk berurut. Abg Din masuk balik ke bilik dan bg tau Man diorang baru balik dan Pa’an pn ade skali dgn diorang. Man dah tak tau nk ckp ape dh.Masih dalam kehairanan dan ketakutan. Malam tu die tido bilik Abg Din dan besoknya diorang balik Malaysia.

So, ni la citer kawan aku Man yg diceritakan kt aku malam td lps tarawih dalam perjalanan balik.Aku yg mendengarnya pun seriau walaupn tau ni bulan pose.

Rate

1

creepynyer...kenapa nak kaco si man tu jer ek...ape motif entiti tu...ke, mmg bilik tu yg 'ade'

bes cite ni..
seram gak..sian man tu..mesti die takut gile time tu kan..

bagus citer ko neh.....thumbs up.....

sedikit menjwb persoalan aku mlm tadi pasai lepas TERtgk citer Tamil MGR.....ada sikit2 citer hantu kekdahnyerr....then aku ngn anak aku berbual2la pasai neh, bangsa hindu percaya ker hantu2 neh? Sbbnya terlalu jarang sgt filem2 depa tunjuk citer hantu....citer cintan cintun + gangster mmg wajib la kann....

aku terpikir kalu depa nmpk hantu pun maybe tak rasa apa2 sbb kdg2 ada ruper cam dewa dewi depa jugak kan....( sori...no offence...tiada niat menghina agama lain )....bla..bla...so, aku conclude hindu mmg tak percaya hantu2 neh...

ngikut citer neh, kwn ko tak percaya hantu sblm dia convert....lepas convert dan tau hal2 ghaib baru dia percaya dan barulah dia merasa seram bila dengar citer2 hantu kann....adakah sblm2 dia convert dia langsung tak rasa apa2 bila dengar criter seram?? sbb dia tak percaya alam ghaib??

wallahualam....

Reply 5# melia_star

mengikut ape yg die bg tau mmg die tak caya dan die pun jarang dgr pengalaman2 misteri org lain...even die dh convert pn die ade gk pengalaman pelik kt office die tp die xamik port sbb die tak pikir sgt...buat bodoh je...tp lama2 die dh bergaul dgn kawan2 melayu islam yg gemar bercerita mcm2 ni minda die mula disogokkan dgn citer2 misteri ni la..

Follow Us
wah cite yang menarik.. teda lagi ker?

Reply 7# pintumasuk

Dalam kereta mlm td sambil aku drive kami mmg ade bercerita pasal kisah seram dan misteri ni..dr zaman kami blaja smp skrg...tu yg di teringat nk citer pengalaman die kt China tu..siot je..dh lame jd baru nk citer kt aku...hahaha..

Bagi aku la...'benda' tu dh nmpk dan dpt kesan yg kawan aku dh mula terkesan dgn citer2 seram yg kawan2 die citer tu..'benda' tu dh nmpk kawan aku ni dh mula lemah smgt..tu yg dtg bertandang utk menyakat tu...

{:3_83:} mcm tak puas je baca citer neh.. musti ada sesuatu berlaku ke kat lam bilik tue? ada sejarah tersendiri ke? urmm.. wallahualam... kalo la si Man tue brani tnya kat pihak hotel ke hape kan.. musti tersingkap la sket kemisterian yg berlaku kat beliau itu...

kalau ade cite lagi..
sila2 la sambung..tgh syok melayan ni..

Reply 8# azhardanil

sila cereta lagi...

Reply 10# BabeYSHa

die tak teringat plak nk tanya managemnet hotel tu.. bsknye dh check out...

pandai main telepon lak ye hantu tu

Semalam die ade gk citer pengalaman die kt office die..Actually bukan pengalaman die tp pengalaman co-worker die..Pendek je citernye...

Macam ni..

Ade seorang staff di office die yg lepas ni aku namakan Joe. Diorang ni bebudak media so slalu la keje malam..Malam tu Joe kene stand by malam utk crime..die keje crime desk.. So, dlm die stand by tu die borak ngan seorang staff di situ jugak yg lepas ni aku namakan Abg Li.. Banyak la yang diorang berdua ni sembangkan..Dari satu cerita ke satu cerita.. Termasukla cerita seram.. Sempang pnya sembang dh sampai pukul 3 pagi dah.. Abg Li mintak diri nak balik sbb keje die dh settle katenye..(settle ape duk borak je..) Joe ni pun balik la sbb rase takde ape yg perlu die stand by..Diorang ni satu habit suka buat OT..Kdg2 tu bukan buat keje pun..

Dijadikan cerita besoknya Abg Li terserempak ngan Joe kt Cafetaria..Abg Li baru masuk keje ptg..Baru balik assignment katanya..Abg Li ni cakap la kt Joe ni,'Lama tak nampak ko..Ko ape kabar..?' Yang Joe ni gelak la dengar dan balas, 'Ye la..Baru semalam jumpe hari ni dh rindu balik ye...' sambil ketawa..Abg Li ni pun gelak gk ni,'Aku baru masuk keje kot pagi td...Seminggu aku cuti balik kg...Ko jumpe sape semalam..??'

Air muka Joe dh berubah..Mati2 die cakap yg die duk borak ngan Abg Li semalam.. Bebudak lain pun sahkan yang mmg Abg Li cuti seminggu..! So,dengan sape si Joe sembang malam tu..??

Ni ape yg kawan aku,Man citer kt aku smlm...Tak lebih tak kurang...

Reply  BabeYSHa

die tak teringat plak nk tanya managemnet hotel tu.. bsknye dh check out...
azhardanil Post at 25-8-2010 11:53 AM

tkpelah.. nak wat cemana... urmm.. apapun.. citer tue mmg best.. cuma tk puas je nak lagik citer mcmtue..

Pergh... meremang bulu roma ni.. walaupun sekarang ni siang terang benderang... dah lah aku dalam opis ni...

Nasib baiklah Abang Din tu sedar.. kalau tak... entah apa akan jadi..

Lagilah saudara tu belum disediakan dengan ayat-ayat asas untuk perlindungan diri...

Reply 18# aLiN_82

tak tau la die dh blajar and hafal blum ayat Qursi skrg ni..ari tu penah gk ajar die.. sbb yg bawak die masuk Islam ni saya dan beberapa pihak lain..rasa tanggungjawab kite la nk ajar die benda2 ni...

Semalam die ade gk citer pengalaman die kt office die..Actually bukan pengalaman die tp pengalaman c ...
azhardanil Post at 25-8-2010 11:57

citerlar pengal;aman tu