CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

Lagi Kejadian Buli, Di Maktab Katanya-"Pergi Sekolah Bukan Jadi Manusia, Tapi Jadi Setan"

Edited by epal21 at 12-12-2021 04:32 PM
nariz replied at 11-12-2021 07:53 AM
Untung chuols. Meols kne jugak iron baju senior, nasib xpayah basuhkan

Zaman iols, kakak senior garang juga tapi takdelah buli iols. Buli org lain tak tahu lah. Zaman iols jadi senior pulak lagilah tak kuasa nak buli orang. Banyak lagi kerja nak dibuat drp nak buli orang. Tapi mean girls tetap ada cumanya setakat suka berlagak harta-benda & ada boyfren je lah, buli2 takde. Ada sorang mean girl tu siap sound iols lagi sebab iols pun admire budak laki yg dia minat juga. Hahaha. Sekarang ni budak laki tu boroi ya amat. Nasiblah uols kena iron baju je, kan. Kalau tak masak lah juga nak basuh baju senior.

caprut replied at 12-12-2021 11:46 PM
Xde mnta maaf pon. Dan mereka masih lg berjaya walau kjer tah apa2 sbb masih ada geng skrg da kawe ...

Manusia mcm ni mana nak minta maaf. Bila kes mcm ni naik maybe dorg teringat perangaiii bangsatt dorg dulu buli ko tp medti kalo blh nak kamboss ingatann tu.

Potpouri replied at 11-12-2021 11:38 PM
Kesiannya abang ko. Takkan parents tak perasan perubahan dia?

perasan. dia jadi sensitif, kuat marah-marah kat rumah. pantang tak kena sikit, dia mengamuk
tapi waktu tu abang tak berani mengadu lagi. dia sorok kena buli, kena ugut mungkin, tutup mulut
sampai la satu tahap dia balik rumah dalam keadaan baju seluar kotor ada kesan tapak kasut, muka lebam, rambut serabai
mengadu tak tahan sakit kena pukul. selak baju, lebam sana-sini. ayah tak cakap banyak, terus bawak gi balai

tapi pembuli-pembuli tu memang samseng ya. macam penjenayah pun ada
ada satu masa kami, aku dengan abang kena kepung kat luar sekolah
budak2 tu ada pisau potong daging kat motor diorang. gila apa nak bunuh orang
takutkan kena tikam, abang aku diam je kena pukul ramai-ramai.. aku membeku, terpaku, kaki melekat kat tanah, otak blank tengok abang sendiri menjerit kena tumbuk, kena pijak. diorang sekeliling, gelak ramai-ramai

aku harap semua pembuli tu mati kena covid. harap mati tersiksa macam diorang siksa kami dulu

wak_pijah replied at 12-12-2021 12:10 AM
Kesiannya abgmu

Abis tu dia repeat tak SPM masa tu? Skrg dia buat apa?

tak repeat SPM. dia dah taknak pegang pen dengan kertas. apentah lagi duduk belajar
aku suspek trauma

ni dah hujung 2021, rasanya hampir 5 tahun jugak la dia jumpa kaunselor. pernah jumpa pakar kat hospital, ada ubat-ubat dia kena makan sebelum ni. sekarang dah stop. alhamdulillah semakin baik
bertukar pekerjaan banyak kali. customer service, dapur hotel, cuci pinggan kedai makan, kilang, macam-macamlah.
asal kena buli kat tempat kerja, dia terus resign.

sekarang dia technician. gaji basic ja, tapi alhamdulillah, cukup rezeki berkahwin, anak pun dah dekat 3 tahun

Queenmastani replied at 12-12-2021 04:58 AM
Agak2 skang abg ko maafkn derang tak?

dia tak pernah cakap.. tapi kalau agak-agak, rasanya dia maafkan  dia sangat la tenang lepas jumpa doktor pakar dan dapat ubat hospital
kalau tak dulu macam periuk api. sangat sensitif

dalam kesempatan ini, kalau ada masalah, pergi lah jumpa kaunselor
jikalau perlu, kaunselor akan refer kepada pakar di hospital
macam abang aku. terutamanya mangsa-mangsa buli di luar sana.
abang aku around umo 25-26 gitu baru admit he needs help
and now he's fine

caprut replied at 12-12-2021 07:00 PM
Ko cerita la pnjg2 cmni. Org malaysia takan amek peduli pon. Di katanya padan muka lg dkt abg ko a ...

tu la kan. silap cerita kat orang, lagi2 jenis victim-blaming ni, salah mangsa buli sebab kena pukul
pembuli tak salah pulak. I cannot brain

Follow Us
dua_chzy replied at 10-12-2021 03:30 PM
Kalau keluarga ini counter attack buat laporan polis dan saman netz yang sebar gambar dan info mer ...

Cara sekolah nak handle kes buli ni memang gagal total. Sbb tu netizen ngamuk. Bg aku tak salah pun nk buli balik parents dan budak-budak ni. Biar sama-sama trauma. Keluarga tu nak counter attack netz tu? Netz aku rasa bukan bodoh pandai2 la diorg nk kambus track nnt

Body_language replied at 10-12-2021 07:07 PM
Yg bebudak membuli kat MRSM salah.
yg dah beso panjang pergi cyberbully pembuli MRSM pon sama salah
...

Xpela biar dua-dua pihak trauma. Boleh jadi pengajaran pada budak2 lain jgn terfikir nk buli anak orang,nnt kesannya akan dpt smpi ke makbapak jugak. Aku paling benci bila ada yg kata makbapak tak bersalah dalam hal ni,dah tu makbapak reti buat anak je didik anak jadi manusia tak nak pastu nyusahkan anak orang lain. Makbapak pun ramai enabler jugak sebenarnya

Adrif replied at 13-12-2021 01:43 AM
dia tak pernah cakap.. tapi kalau agak-agak, rasanya dia maafkan  dia sangat la tenang lepas jum ...

Alhamdullillah kalau dia ok & tk murung..tp kalau la abg ko berdoa yg tk elok kt lahanat tu..mg nasib derang laa..doa org yg teraniaya in sha Allah tk lambat cepat Allah makbul

Edited by annehuda at 13-12-2021 05:07 AM

Aku rasa sekarang ni boarding school dh mcm tak relevan dah. Dulu-dulu yelah yg masuk boarding school ni mmg dr kawasan terceruk yg library pun ada tu je,la ni yg yang masuk tu sbb ada kabel makbapak dulu alumni. Also skrang ni internet,tuisyen dah melambak-lambak pilih je.

Aku dulu sekolah harian,spm tahun 2000-an. Teringat la dulu sekolah aku pecah rekod lulus subjek fizik 100% mengalahkan sebuah sekolah sains pun kelulusan subjek tu tak penuh mcm kitorg.Aku sekolah harian kampung je ye,kitorg pun tak sangka padahal kami ni ada inferiority complex gak dgn budak-budak sekolah sains tu

Tu blum lg masa aku masuk matriks,leh dikatakan aku sorg je sekolah harian sblm batch rayuan masuk,yg lain2 tu mmg sbp mrsm. Agak down jugak la aku. Hosmet aku pun sbp jugak,tgk result spm knp kimia dia je A subjek sains lain cukup makan kepujian je? Die boleh cakap,oh cikgu aku yg buat kertas ujian spm tu pastu dia kasi soalan bocor,sbb tu bleh dpt A. I was like,what the hell? Tapi bab toleransi sesama kaum tu mmg btul sbb diorg terkejut aku ada member non-malay siap tny makan kat kantin camne ada jual babi jugak ke?

tukul replied at 12-12-2021 09:17 PM
Lahanat...nak kambus bawah tikar la tu ye

Iye betul. Lepas tu sekolah tu pun mmg kt kawasan luar bandar, adalah pekan kecik. Yg keje-keje situ pun mcm cleaner acik kantin pun mmg org situ. Diorg pun citer jugak budak2 sekolah situ nama je educated tp perangai tak semenggah jugak. Sorg ni dpt tender kantin kt sekolah tu,bertahun la jugak. Kantin sbp tu mmg takde kipas mmg kantin semata2. Acik kantin kesian die pun pasangla kipas-kipas, beli lapik meja. Eh macam2la. Ujung2 ada cikgu ke student complain camne ntah ,tak silap aku suruh masak masakan yg mmg takde dlm tender ke so acik kantin tu taknakla,pengetua die cam hanat terus terminate contract. Acik tu pun ape lg cabutla semua kipas-kipas yg die pasang tu,mmg terkebil2 la muka pengetua tu. Lantik kontrak baru tp acik kantin baru pun lari sbb tak tahan panas ooii kantin tu nk buat masak2 mmg pengsan.  Ni aku dengar budak2 tu makan packfood dulu sblm peruntukan nk pasang kipas ada.

Edited by dua_chzy at 13-12-2021 06:08 AM
annehuda replied at 13-12-2021 04:26 AM
Cara sekolah nak handle kes buli ni memang gagal total. Sbb tu netizen ngamuk. Bg aku tak salah pu ...

Ko pi marah la KPM. Sekolah cuma ikut SOP saja. Kalau tetiba polis bahagian jenayah siber Bukit Aman yang carik, nak kambus IP kau celah mana?

akusukaq replied at 12-12-2021 09:32 PM
Dulu 2 anak2 setan keturunan luar nikah je dituduh perangai buruk mcm ni.tp sekarang
anak ustat, pol ...

Aku tak tau kenapa Melayu ni jahat betul pandangan dengan anak luar nikah. Padehal ikot pengalaman aku, helok2 belaka perangai anak2 luar nikah yang aku ajar di sekolah. Anak2 halal dalam nikah ni pulak yang nokhorom buat perangai.

Incanto replied at 12-12-2021 01:05 PM
tak semesti nya kesemua 6 org tu mangsa violence kat rumah

mungkin sorang dua, tapi yg lain tu je ...

Iya. Tapi yang ketua tu musti ada isu dalaman. Musti camtu jalan ceritanya.

zehra2 replied at 12-12-2021 01:51 PM
sekolah aku selang 2 tahun cabut undi..  sapa yg kena jd warden.
ada satu tahun tu warden aku kena ...

Sukooorrrr weol takda main cabut2 undi ni. Kalau idok, merasa juga kot ai jadik warden. Memang boleh sakit jantung menghadap perangai bebudak sekolah ni siang dan malam. Tu belum masuk nak hadap perangai mak pak mereka.

Ai hairan ada juga forumner yang salahkan pengurusan asrama dalam kes ni. Kejadian berlaku pukul 1-2 pagi kot. Kau ingat warden ada kuasa psikik nak tahu ada bebudak plan nak buat jahat di masa orang lain tengah sedap membuta nak tido? Hapara. Depa ingat jaga anak manusia ni macam jaga anak kucing kot. Akal bebudak ni panjang iya jika mahu buat jahat, apetah lagik budak2 pandai. Makin pandai, makin licik iya. Bebudak klas blakang at least straight forward aja kelaku jika mahu buat jahat tapi budak2 pandai ini bersimpang siur tektiknya. Bedakan saja level kejahatan orang2 politik dan mat rempit.

Adrif replied at 11-12-2021 06:23 AM
setuju. kes abang aku dulu, tiba2 kena belasah ramai-ramai. lepas tu baru cakap, "Ada budak bagita ...

Jahat nak mampus, masih hidup ke atau dah mampus accident kena lenyek, mati kena covid atau hidup sedar bugar aje..

Walaupun dah berlalu, patut viral muka sesorang kaki buli walaupun dah bertahun berlalu, kalau dah berbini, bagitau bini memasing, check anak sekolah mana..

Biar trauma sampai meninggal sebab ingat orang dah lupa dia kaki buli..

Sian abang you

dua_chzy replied at 13-12-2021 06:11 AM
Aku tak tau kenapa Melayu ni jahat betul pandangan dengan anak luar nikah. Padehal ikot pengalaman ...

ehh betul la. Melayu memang suka pandang anak luar nikah ni macam jahat ya amat. i ada pengalaman dalam kalangan saudara sendiri, sorang anak luar nikah, sorang anak kandung, yg buat perangai cm lahenat ni anak kandung, yg elok sopan baik ni anak luar ni la. Tp yg dibenci2 dimarah2 anak luar ni. So apa point kau ambil anak luar ni dulu, kononnya nak tumpang kasih. Da dapat anak sendiri, terus dibuangnya anak luar tu. Kesian je i tengok nasib anak2 macamni, sampai bila2 melayu otak mendap dok pandang hina dekat dorang

masuk asrama kono mintak signature senior/AJK asrama dalam 20 org gak.
kono nyanyi lagu yo la.... takdo kono basuh baju/kasut or belanjo makan do. lagu yang biaso kono nyanyi francesa peter, siti fairuz, yellaraser. nyanyi yo la camno bunyik pun, asalkan kau sign.
tapi tu pompuan, laki ado yo ragging bodo2 macam ni. sampai lari klua asrama pun ado.

tu yang kaki buli bosa jadi bapak, mentri, ajk masjid, jaga, CEO, ketuo polis ko....camtu la ghoman perangai dibawak eh. dah dalam DNA.

Adrif replied at 13-12-2021 01:39 AM
tak repeat SPM. dia dah taknak pegang pen dengan kertas. apentah lagi duduk belajar
aku suspek tra ...

Alhamdulillah semoga semakin murah rezeki buat abangmu dan makin berkeyakinan diri. Aamiin.

Menyirap je baca pasal pembuli2 lahanat ni.

Masa kat SBP dulu pun penah senior kejut aku tidur pukul 2-3pagi suruh gi dorm diorang... dapatlah penampor sedas + buat helikopter...puncanya sbb aku tak dengar time diorang suruh amik makanan kat dewan makan
Tak repot kat warden pun walaupun aku tau kalu repot memang diorg akan kena, kalu lihat sejarah kat SBP tu sebelum tu lah... yg aku pikir time tu, kalu repot, memang diorang akan kena gantung/buang tapi yg susah kemudian hari aku le sbb geng2 dia yg lain mesti usha semacam
+ memang payah lah nak keluar outing time weekend sebab geng2 diorang bersepah kat bandar tu... so abih ggitu ler & yg positif sikit, lepas kejadian tu aku belajar sikit camana nak bawak diri elok2 + elakkan buat hal dengan senior...
Pendapat aku pasal buli ni, sekolah perlu ada hukuman  mandatori... contoh, ko sentuh je budak lain, confirm buang, takde gantung2 nya... peringkat atasan pun sama, ko sorokkan kes buli, mandatori pecat...kena kasi kejam sikit haha