CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 53144|Reply: 319

GENG SURAU - SELASA-SABTU - 9.30 MALAM - ASTRO OASIS

dah cuba cari thread tentang drama ni tapi masih tak jumpa, mod, kalau ada tolong merge eh.
cerita ni bagi aku memang sangat2 best. drama islamik tp dalam bentu komedi.
kredit utk pengarah dan scriptwriter drama ni, wan hasliza wan zainuddin.

watak utama adalah razif aka abang mayat, ex samseng yang baru pulang semula ke kampung setelah dihantar ke pusat pemulihan akhlak sebab kejahatan masa lampau. punyela samseng dia ni, smpai semua org kampung bila dgr nama dia suma lari. dia pulang semula ke kampung dengan satu azam, nak menebus balik kesilapan dia. tp disebabkan satu kg dah cop dia sbg samseng beso, dia pon menggunakan kelebihan tu untuk mengajak org kg dia buat kebaikan.

yg aku kelakar tu masa dia nak ajak budak2 kg gi surau mengaji ngan solat 5 waktu kt surau. budak2 tu dah cabut lari, siap boleh berhenti bila abang mayat ni panggil sebab takut punye pasal. time mengaji, datang kt surau sebab tkut mayat ni belasah diorg. hehehe

dan lg satu yg besh part uddy yg sentiasa mengejar abg mayat. uddy ni masa kecik2 posmen mayat dengan makwe dia. dlm masa yg sama menyimpan hati pada mayat. jd bila mayat dah balik, mana2 mayat pegi dia mesti ada mengeko. tp dia tak ngaku dia suka kat mayat, dia siap kata dia dah ada pakwe nama karim lg. paling kelakar semalam masa mayat solat kt surau, pandang belakang skali nampak uddy tengah tarik tirai kt surau tu pandang abang mayat sambil wat muka comei..aku tergelak2 tgk part ni.

ni ada link tentang citer ni. so silalaaahh layan k. ada kul 7.30 malam, 9.30 malam dan 4.30 pagi. cite ni memang best sgt2 dan lain dari cite2 islamik yang pernah aku tgk sebelum ni.

http://www.meow.my/2010/08/siri-geng-surau-astro-oasis-kisah-mayat-kembali-ke-pangkal-jalan/

aku pun layan gak citer nih...
lawak gak ar citer ni...
komedi yg sesuai tuk bulan ramadhan

memang best cerita ni, sangat realiti ceritanya..
uddy tu kelakar dan comel,
even tok imam pun kelakar

penah tgk first posa ritu...best gak...

selalu lupa tgk..
dpt tgk pun dh hujung2..
ingatkan as salah dgr nama dia MAYAT..rupanya betul..

citer ni best. kelaakr. leh layan

Follow Us
best2 citer nih..

aku pun suka gila tengok cite nih....tapi aku missed 2 episod awal..start tengok pun ep 3 dah...tak sangka gak si beto kusyairi tu pandai gile berlakon...sebelum ni kalo dia berlakon aku ignore je sebab tak minat...pas tengok cite ni rasa cam best lak mamat ni.... jadik oww dia buat muka jahat tuh...muka insap pun cam real jah... si intan tu pun comey je... part paling takleh blah yang lokman tu mintak kena belasah kat surau tu...time tu ustaz dahlan tu tengah bagi ceramah dia...riak bongkak sombong berlagak..adeh..tak menahan..lawak gila...

sok pagi nak bangun awal la...nak maraton geng surau... tengok yang awal2 tuh...

btw sapa2 ada link nak donlot share share la ek..tengkius...

aku layan citer neh...best....mmg aku recommend org lain tgk...
citer sempoi...tp ada byk kritikan sosial dlm citer....

dah lah muka 'mayat' tu x menahan...nak2 part dia ugut pak karno nak pechah lobang pak karno x posa

aku kebetulan terbukak.. tgk2 cam best... tuh yg rasa cam ari2 nak tgk tuh..

riak bongkak sombong berlagak...
ak paling suke ep ni... mmg pecah perut..
ak suke watak azhan rani yg jd abu ke daud tu ek. ak pon x ingat..
pndai la die belakon...

citer wajib aku ngan hmate aku tgk time bkk poser...

mmber aku yg xlayan citer melayu  pn leh gak gelak xingat dunia bler tgk citer ni...mmg sengal la citer ni...sorang2 ada character msg2.....

plg bes citer ni kan bler kuar jer 1 citer cpt jer 1 kampung dpt berita...cam masa mayat br blk balik smua org kampung tau smpi pak abu, imam ngan cikgu trus p surau nk sorok tabung surau tu..laie 1 masa pak abu msk hospital...cpt jer smnua org kampung tau smpi rmi plak tu p serang c mayat kt hospital...n xlupa gak bler mayat nk kuar dr kampung...br jer ckp ngan mak dia..trus pak imam dtg umah pujuk jgn dia kuar dr kampung...

part dia paksa bdk p surau utk ngaji tu pn bes..punya la tkt bdk2 tu smpi kena gak ikut mayat p ngaji tp yg dtgnya 3 org...

part ustaz steady tu pn gler gak...ada ker dia suh org jd sombong n berlagak...gler tul ustaz tu...

laie 1 ms lokman tu suh mayat tumbuk dia....siap paksa mayat tumbuk n pukul dia gak psl dia amik awek mayat jd tunang dia....n at the same time pak abu tanya mana duan...mmg lawak la part tu...1 umah gelak besar ms part ni...

nasib la ada citer ni time poser ni..at least ada bnda citer yg fresh time2 poser ni...

pak imam pn ada rasa prejudis kt org lain kan...huhuhu

ustaz yang riak bongkak sombong berlagak tu jugak ke yang berlakon dalam dunia baru reunion tu..sebab ada line datuk chairman dalam DBR 'aku steady' jugak...aku saspek orang yang sama la..hahahah...

suka gila dgn Pak Abu. first time tgk dia nyanyi lagu Sepohon kayu versi rock sambil cuci lantai pun...trus gelak xhengat. hahahaha.

ustaz yang riak bongkak sombong berlagak tu jugak ke yang berlakon dalam dunia baru reunion tu..seba ...
ama17 Post at 15-8-2010 22:27

dekat kredit tulis name ustz steady tu nama sebenar die ustz nazri.. x tau la klau ustz btol ke ape.. tp klau ikot gaye die cakap cam ade ciri2 penceramah gak la...

alamak.....tak semapt tgk lagi....manjang berebut tv dgn anak sedara aku...... it's beto again.....die ni cool je...tapi kalo berlakon mmg real.....good job fren!!

Biarpun drama islamik bergenre komedi, ia tetap memberi pengajaran kepada penonton sama seperti drama yang serius tak kira bertemakan Islamik ke, moral ke, dan sebagainya.

best..tp slalu xpat tgok..huhu