CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 92095|Reply: 611

tengah pregnant tapi nak bercerai...(hapdet page 24)

salam...

masalah sy ni dh lama sy pendam rasa dh x bole dipendam lg hati saya ni rasa nak meletup nmpk nya sy terpaksa juga bercerita di forum ni bg meringankan beban saya..

begini cerita saya...perkahwinan saya dh 5 thn...2 thn pertama kami bahagia walaupun suami sering tidak bekerja dan ditanggung sepenuhnya oleh saya...suami mula buat perangai thn ketiga semasa saya pregnant ank sulong...ramai sgt perempuan yg muncul dllm perkahwinan kami ade student,gro,nurse mcm2 lg...sy pulak yg bersusah pyh berjumpa @ call dgn makwe2 suami utk mengetahui perkara sebenar...oleh kerana tekanan yg hebat sy terpaksa melahirkan ank secara c-zer walaupun doktor tlh berusaha pelbagai cara...saya pernh terlintas utk bercerai tp sy tahan kn juga krn memikirkn ank yg kecik masa 2...tp dlm hati sy tersimpan dendam pd suami..

tahun ke 5 perkahwinan sy bercadang utk pregnant supaya hubungan kami baik semula..kuasa Allah x smpi sebln sy tlh pregnant.
saya kini mengandung 3 bulan lebih anak ke dua...saya mengalami alahan yg sgt teruk bila mengandung sehingga dimasukkn ke hospital..perangai suami pula menjadi2..dia selalu x balik rumah kalau balik pun seawal 5 pagi dlm keadaan mabuk...paling awal dia akn blk kul 3 pg..suami lgsg x hiraukan kesihatan sy...klu sy nk mkn ke ape pandai2lah sy..sy yg dlm keaadaan x sihat ni selalu gagahkn diri utk beli makanan utk sy dan ank saya yg berumur 2 thn...sy kuat krn ank sy...pernh sy nk pitam sy duduk ditepi jln dulu bila dh ok sy teruskn berjln..

suami plak tlh bekerja dgn seorg kontraktor yg agak berjaya...yang saya sedih sgt kontraktor ni selalu bwk suami sy utk entertain pelanggan ketempat2 seperti karoake,kelab yg ade gro...semua nya ditanggung oleh boss suami...bila sy tnya pd suami dia kata hnya menyanyi tnya buat ape2 dgn gro 2 tp sy masih was2 x kn selalu pg hnya tgk sahaja gro2 yg seksi 2...kwn suami pernh terlps ckp tgk clien suami bercium2 dgn gro...

suami sy mmg suka perempuan yg seksi2...sy plak semenjak berkahwin berjanji pd diri sendiri utk memakai tudung dan sy tinggalkn semua kwn2 dan dunia luar. hidup sy selps kahwin hnya utk ank dan suami...sy pernh cuba ikut rentak dia dgn ikut dia pg karoake dan berpakaian seksi bersama kwn2 lelaki dan perempuan...tp suami sy ckp sy kuno dan keras mcm batu dudk je tanpa menari sy sedih sbb sy x leh ikut rentak dia sy rasa malu utk menari depan org ramai...semenjak 2 sy x ikut dia lg sy rasa bersalah juga tinggalkn ank sy...

setelah hati sy diguris2 dan kesabaran sy smpi kemuncak minggu lps sy telah pg ke Pejabat Agama...sy di kaunseling...insyaalah minggu ni sy dan suami diarahkan utk dikaunseling bersama tp suami mmg bercadang tidak akan dtg...kata dia talak ditangan dia jgn paksa2...sy sekrg dlm keadaan tidak tenang asyik menangis je lebih2 lg sekrg ni sy tahu suami sy kerap call kwn sy yg ade masalah dgn suami dia...kwn sy ni mmg sgt seksi mmg taste suami sy...kwn sy beritahu sy suami kerap ajak dia keluar...tolonglh forumer semua sekrg ni sy sgt2 sedih, hati x tenang...kadang2 terfikir utk bwk ank sy ditengah2 jln utk dilanggar dgn kereta...kdg2 sy rasa hendak drive smpi ke gaung mcm2 sy fikirkn...tolonglah kwn2 sy betul2 buntu..

lagi satu sy rasa utk ke mahkamah terus dan failkn perceraian...tp sy rasa x sekuat utk buat begitu...dan sy takut kena bayar fee yg tinggi utk failkn kes.. Last edited by nuryakmal on 3-1-2013 12:03 PM

sedih aku baca cite kau ni kak....
nak tolong pon x reti mcm mana.akak banyak kan lah solat dan berdoa pada Allah S.W.T supaya diberi petunjuk dan kesabaran.

2lah riena akak dh x tau nk mengadu kt sape lg...nk ngadu kt mak bapak akak x nk sbb mak n bpk akak ade sakit jantng n strok x nk menyusahkan diaorg lg...diaorg dh tua...jln terbaik kt forum nilah bkn nk mengaibkan suami tp nk hilangkn stress yg melampau...

antara tempoh 3-5 tahun seblm preknen anak ke-2 ni, ape perubahan yg ade pd suami

selain dah ade keje tetap?

perubahan dia byk 2...dh pandai minum arak dah semakin kenal ramai kontraktor2, kwn perempuan semakin ramai.......dh beli kete besar walaupun second hand...byk masa dia habiskan kt luar...sembahyang x pernah...semakin bergaya...

adoii la...ai pikirkan perubahan +ve, rupanya lg byk -ve

Follow Us
kuatkan hati..kuatkan semangat..
apalagi yang akak perlu dari lelaki yg tak btanggungjawap tu?
failkan aja kes ke mahkamah..

kalau aku, ni kalau aku ek, aku failkan terus mintak cerai.

siah palih dpt laki macam ni, kata org N9.

kenapa you masih nak bertahan, when hidup skrg pun asyik menjeruk jiwa je?

nape nak menjeruk hati ngan manusia yg x menghargai.... pk kan diri sdri dan anak2... x payah nak semakkn idup...nape x amek loyer dr biro bantuan guaman...idup nih kejap jer tuk dinikmati...sementara masih peluang dan ruang tuk nikmati idup ngan anak2 nih...rebutlah peluang yg ade....jgnpi anak jd mangsa kecelaruan ibubapa...anak2 tuh amanah, kalo dah sibapa x tau menjaga amanah tuh kite as a mum kene take action tuk jaga amanah yg x ternilai nih...

be strong yer dek...moga ko dpt hidayah dan petunjuk tuk membw ko keluar dr kemelut nih. Doa dan usaha berterusan yer...dun giv up...

sekrg ni sy tgh cr kekuatan utk failkan kes ke mahkamah...mmg btl sy sengsara sekrg nie...mammavoque mcmana nk pegi kt biro bantuan guaman? biro ni bole membantu sy ke...
lupa sy nk maklumkan selama ni sy ade juga buat loan atas nama saya utk membantu suami, beli motor utk kemudahan dia,  bole ke sy tuntut blk duit2 sy 2..

ciannya tt.. dahler berkorban duit ringgit masa suami tak bekerja tapi bila suami dah ada income lupa anak bini.. kalu aku jadi ko pong aku takmau tunggu lagi. petah lagi suami dah kaki mabuk.. dia ckp dia tak wat paper ngan gro tu rasanya tak bleh percaya nak2 lagi dia mabuk.. ringan2 sure ada tu

byk isteri kat sini wat loan tuk suami. bila suami tinggalkan kita dia tinggal sekali hutang2 tu.. aku kalu hb mintak wat loan guna nama aku mmg aku elak.. mcm2 reason aku kasik dia. ada duit lebih masuk asb.. buku simpan tempat yg hb tatau... pernah ler hb pinjam duit aku masa dia tak keje 5-6 dulu2 aku siap record n mintak balik cuma aku tak mintak ler dia bayo sekali harung.. bayo sikit2 tapi kena bayo sampai abis.. tak peduli kalu hb kata aku berkira.. nanti dia takde duit aku gak yg dicari tapi so far hb bayo ler duit2 yg dia pinjam tu

cuba ko surf web biro bantuan guaman.. ada di semua state.. fees dorang murah jek. tuntut jek semua yg guna nama ko

mmis tq krn perihatin...2lah sy dulu mmg bodoh ingt nk berkorban utk suamilah smpikn duit kahwin gunakan loan sy...org kata tgh syglh konon...smpikn kereta sy lunyai dikerjakan suami sbb dia keje part time yg memerlukan bwk mesin2+tangga mcm2 brg kt dlm kete sy mmg kete sy x serupa kete tp bila dia dh ade kete sendiri riak sy pun x pernh bwk kete dia...dia juga pernh ckp semenjak dia pki kete besar org byk pandang dia dia bangga...

sy dh cr td psl biro guaman 2 terima ksh byk2...cuma sy x fhm sikit klu sy nk failkn kes bkn ke sy kena pg mahkamah syariah dulu? bila pulak biro guaman nie memainkn peranan...

adui.. ciannya.. berlagak sungguh laki ko..

miss dulu kawan jap jek ngan hb tapi takdelah sampai loving gila so tak pernah terfikir nak wat loan tuk kawen segala.. cuma masa 1-2 yr kawen mmg hb keje on off tu yg miss byk tlg dia. mmg ramai yg berkorban cam ko.. tulah kita nie perempuan kalu dah syg mmg sanggup jek buat apa aja kan tapi miss skrg wat keras ati.. walaupun takde masalah yg teruk sepanjang kawen tapi ada jek perang2 nie. masa perang tu baru miss tau/kenal ngan jelas hb miss so dr situ miss dah tau apa persiapan yg miss kena ada kalu ditakdirkan ikatan tak berkekalan

naper ko tak mintak dia belikan kete lain ganti kete ko yg tak serupa kete tu. hb miss ritu ada duit beli kete seken n superbike seken tapi takdelah pulak jadik sombong n citer semua org pandang dia coz pakai superbike. kalu dia dok bangga diri mmg siap ler

hb ko tu dah lupa daratan.. bila susah dia nampak ko tapi bila senang dia lupa anak bini.. skrg duit makan pakai ko tanggung ker dia tanggung. mintak jek duit belanja semua kat dia

pasal BBG tu miss tak pasti camner praktis dorang.. pe kata ko call ckp sendiri ngan dorang.. lebih jelas n tanya mcm mana prosedur nak filing cerai.

harap2 ko tabah nak2 lagi ko tgh peknen emosi pong tak stabil.. miss pong peknen gak n ada gak berperang masa peknen nie.. miss ckp kat hb kalulah kami ditakdirkan bercerai miss takan rujuk.. dah buang jgn ingat nak amik balik.. tapi gaduh tu bukanlah pasal masalah yg berat tapi tulah selalunya miss takan mengalah.. hb selalunya yg mintak maaf

lekas2 kawan yang pernah ada pengalaman macam nie..
lekas mai tolong

Reply 14# pbw2775

chek takde pengalaman.. dah tu firm chek tak wat kes cerai berai.. cian kat tt kan..

kak latahzan ada failkan cerai tapi tulah dia guna private firm.. cost mmg tinggi.. prusedur tak sure sama tak ngan BBG

salam TT...

kalo x silap akak , kena failkan dulu kes ke mahkamah...
sebelum pegi mahkamah make sure bawa dokumen berikut :
1)salinan mykad TT & somi
2)salinan sijil lahir anak2
3)sijil nikah yg asal & salinan

tapi utk lebih pasti, call mahkamah terdekat dulu supaya TT tak perlu buang masa ulang alik juz utk failkan kes...

TT bole gak call BBG minta nasihat & panduan..

semuga Allah mudahkan urusan TT

Rate

1

kalau tak silap aku, biro ni syarat dia gaji kurang dar RM1,200 sebulan..

adui.. ciannya.. berlagak sungguh laki ko..

miss dulu kawan jap jek ngan hb tapi takdelah sampai ...
MMISS Post at 19-7-2010 15:35

mmg suami sy mmg dh lupa diri bknlah sy nk ungkit ape yg sy telah utk dia tp rasa pengorbanan 2 semua rasa x berbaloi...lbh2 lg dia kwn dgn boss dia yg sanggup sponsor arak @ pi karok yg penting pg berpoya2...ckp pun dh riak dia je yg btl..

kalau tak silap aku, biro ni syarat dia gaji kurang dar RM1,200 sebulan..
hanibee Post at 19-7-2010 16:20

ishhh klu gaji rm1,200 mmg sy x layak nie....x pe nnti sy call BBG..tq yea hanibee...

salam TT...

kalo x silap akak , kena failkan dulu kes ke mahkamah...
sebelum pegi mahkamah make  ...
latahzan Post at 19-7-2010 16:10

terima kasih kak bg info yg berguna utk sy nie...sy pun sentiasa berdoa semoga Allah permudahkan hidup sy...cuma kdg2 sy x kuat...