CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: marmar

Mcm Mana nak cakap kat BOSS

Post Last Edit by d_anne04 at 5-7-2010 14:05
Salam, Akunak minta pendapat forumners yg ada kat sini. Diharap sudi membantu memberikanpendapat da ...
marmar Post at 1-7-2010 10:48

maaf la yer..tt
nak tnye sikit..bos ko cina ker?

Reply 40# juwaini
aku bkn xnak apply tempat lain. Aku pernah dpt offer tempat lain dan gaji yg diorg offer mmg lbh dr yg aku dapat...katakan gaji aku sekarang 3k..kalau aku dpt offer tempat lain 4.5k aku tak rasa berbaloi aku terima sebab faktor2 tempat tinggal, dan lain2 yg pernah aku cakap sblm ni. Jadi kalau dah tolak kos2 yg terpaksa aku habiskan kalau kerja tmpat lain..at the end of the day aku rasa baki bersih dlm tangan mungkin sama atau kurang dari yg aku dapat dan tu blm kira penat dan masa yg terbuang.  aku suka kerja kat sini, cuma kalau boleh gaji yg dioffer tu biarlah sama mcm post graduate lain + experience yg aku ada. Aku tau bos aku ambik kesempatan atas ketidakupayaan aku....

Reply 41# d_anne04

bos aku melayu....

ooowwhh...melayu..boss ko tergolong dlm golongan kedekut agaknyer....
i tot cina..

bagi aku la..ko kan ader lulusan ipta..keja plak dah 10 tahun..patutnya dah 4k-5k++ dah tu plus dengan benefit cuti - medical, gigi n etc...
kalo 3k tu..fresh grad pun boleh dapat gaji mcm tu...

dan aku amat bersetuju dengan pendapat manisah yang pjg lebar itu...ko kena berani ambik risiko....kalo tak ko masih lagi ditapak yang sama untuk 5-10 tahun akan datang...

Reply  juwaini
aku bkn xnak apply tempat lain. Aku pernah dpt offer tempat lain dan gaji yg diorg ...
marmar Post at 5-7-2010 14:18

Kalau gaji ko 3K dan potongan EPF pekerja + majikan ko adalah dari gaji ko, aku yakin ko boleh dapat kerja yang lebih baik dengan gaji yang lebih baik kat tempat lain.

Ko tak pandai nak main value ko sebagai aset pada depa. Majikan ko tu permainkan ko, ko tau tak??????????????

Adeh, aku plak yang sedih dan geram membaca kisah ko ni.

Opis sekarang ni dekat dengan rumah ko ke? Kompeni ko buat apa sebenarnya ni?

OK la, aku dah habis baca walaupun tak sepenuhnya. Maybe sebab ko tulis takde perenggan dan banyak shortform kot, so aku jadi bosan...

Follow Us
Pada aku, depa memang dah ikat ko. So, ko dok aje la situ sampai pencen. Tak boleh nak diselamatkan dah. Ko memang kena permain dengan bos-bos firaun ko tu...

Reply 44# d_anne04

Aku akan praktikkan idea2 yg korang bagi kat sini. Aku akan mulakan dgn plan A, kalau x berjaya aku cuba pulak plan B.

Kalau gaji 4-5K sebulan tp tak dapat ketenteraman jiwa , terpaksa bersesak2 dgn trafik jam...pegi kerja awal, balik lambat...kerja under pressure..aku rasa aku xkan terima...

Mcm aku cakap sblm ni, aku suka kerja kat sini, aku cuma nak minta bos naik gaji dan tambah bonus sesuai dgn prestasi syarikat dan kelalyakan aku..

Reply 45# juwaini

Aku mengaku, aku x pandai mainkan value aku sebagai aset. tu sebab aku buka topik ni kat sini. Aku nak minta pendapat forumners, mcm mana aku nak gunakan value aku sebagai aset sykt, bila masa yang sesuai aku nak bersuara dan macam mana?

Company aku ni memang dekat dgn rumah, sebelum keluar ofis aku masih boleh siapkan anak2 sebelum hantar ke taska.

Ofis hour 9-5. Pukul 8.30 aku keluar rumah, 8.40-8.45 dah boleh sampai ofis. Pukul 5.20 aku dah boleh relaks tgk tv kat rumah dgn anak2. Tu sebab aku sayang nak tinggalkan ofis ni.

Syarikat aku ni syarikat pembekal.

sian kt ko marmar,xpela mula2 ko slow talk arr mintak naik gaji n segala yg ko nak,kalau bos xbg jgk slmt jln romeo arrrgg..cari keja lain..

klu malu nak ckp direct cik marmar hantar jer lah surat ...

Dear Bo$$

In thi$ life, we all need $ome thing mo$t de$perately.

I think you $hould be under$tanding of the need$ of your worker$ who have given $o much $upport including $weat and $ervice to your company .

I am $ure you will gue$$ what I mean and re$pond $oon .

Your$ $incerely,
Marmar

Marmar...
aku ni actually mcm ngko la jugak sebenarnya, dan aku pun dah bg surat resign (request for VSS)kat boss.. hehehhe atas alasan yg muntah darah mcm ngko gak ler....

tapi boss begging me la jgn p, tapi yg ampehnya gaji aku dia takmau naik gak... tapi dok pujuk dont leave...

satu la nk pesan, kalau kau nk cuba buat yg aku advise tu, kau kena buat confident, tegas, dan firm.. tp kalau dok buat muka tak brapa nk confident, teragak agak, sure boss boleh tangkap punya... silap dia mainkan kau balik...hehehe

halah, let say kalau boss kau accept pun, macamla ngko tak layak kerja ngn kampeni lain.. boleh punya da... so rajin rajin la usya kerja kosong (apply ja just to test your market value....) dari situ akan timbul konfident diri dan keberanian nk fight for your right nnti

Kalau nk pilih utk slow talk pun okie la jugak, maybe ngko ambik slow talk ni sebagai 1 step, then kalau tak jalan baru pilih tender surat..

before slow talk tu rajin rajinla amal doa pelembut hati, tiup tiup kat ayaiq boss ngko, kot kot dia sejuk hati nk naik gaji ngko..

sekadar pandangan.....

Reply 51# msrosse

hehehehehe...kalau aku rapat dan selalu bergurau senda dengan bos memang aku kasi surat macam tu kat bos..hehehehe...tapi kalau dalam keadaan sekarang silap2 dia potong lagi gaji aku.

Reply 52# manisah

manisah, boleh tak email kat aku contoh surat tu. Nanti aku pmkan email address ye. Aku sekarang ni memang tengah membina kekuatan dan keyakinan diri. Aku ni kadang-kadang kalau nak minta cuti pun selalu rasa serba salah. Nak buat sesuatu tu asyik fikir yang negatif je...tu yang selalu teragak-agak dan orang boleh tangkap kelemahan aku :-(

dh pm dah...

Jangan jadi mcm kwn aku.. Antar surat nak resign.. Bos cakap OK. Jika itu yang kamu nak. Dia pun resign. Skrg nie tak dapat kerja lagi. Mybe sbb experience banyak sgt kot, lagi pun kerja yang diminta tidak memerlukan experience yang berpuluh2 tahun.demand gaji nak mcm gaji company dulu, tak semua yang nak bagi. Malah dapat lagi rendah pun ada. Bila waktu temuduga, cakap pernah kerja syarikat ini.. Tempat kerja baru tepon bos tempat kerja lama saja nak tahu rekod pekerja sebelum amik pekerja baru. Yelaa kerja dah lama tiba2 berhenti, company lama pun hairan nak amik tahu juga

Reply 56# matrik02

errrr....risau kalau jd mcm tu.

Reply 55# manisah

TQVM!

bagi akak, kalau dah tak de cara lain berhenti je laa
nak berterus terang tak de kekuatan so itu laa cara nya tapi jgn terburu buru
sebelum berhenti tu cari laa kerja lain, dapat je grab terus...

bos kedekut piang cane lah leh utg