CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: loveacidgirl

Convent JB

aku pernah tengok gambar antu ni kawan aku tunjukkan dolu2
aku tengok kejap je takleh renung lame2 sangat, rase memang seram meremang bulu roma
tp mestila takde gambar tu kat aku... kawan aku yg bg tgk tu pon aku lupe sape.. haha.. soriii

sye pernah skolah rendah di convent kluang,johor
itu pon boleh tahan seram.....

rileks la korang...menda dah jadi berkurun, sapa nak simpan majalah lama? dokumen pon org simpan takat 7 tahun je, tu pun ada yg tahun ke 3 dah lupuskan...

lagi2 majalah seram macam ni...kalau diorang xbuang, silap2 mak ayah diorang yg buang...common sense la cket...

ada benda perlukan bukti, tapi ada jugak benda yang xperlu buktikan

kita buka thread ni pon sbb nk layan ceciter hantu...bukan nak mengalaminya...

amik baca, dengar sudah...xperlu lah nak beria bagai

just my opinion..harap xdela yg sentot k

waketheladies posted on 21-4-2013 01:07 AM
rileks la korang...menda dah jadi berkurun, sapa nak simpan majalah lama? dokumen pon org simpan tak ...

library sekolah aku, ada simpanan/koleksi school magazine sejak dr zaman merdeka lg, diorg buat rak khas tuk koleksi school magazine tu, dan ianya tak boleh dibawa keluar/dipinjam, dan skrg ni pun, diorg tngah ulang cetak balik utk tatapan generasi akan dtg sekolah aku...aku pun majalaha sekolah pun aku simpan, tak buang2, sal kenangan/memori benda tu....

klau majalah tu , majalah lama dan org tak simpan, mesti convent JB ada simpanan majalah sekolah diorg yg lepas2.......

oni313 posted on 21-4-2013 08:31 PM
library sekolah aku, ada simpanan/koleksi school magazine sejak dr zaman merdeka lg, diorg buat ra ...

bagusla lib skolah ko..lib skolah aku kecik je...

tp bab majalah skolah ni, aku frust cket...sebab skolah aku xde wat majalah skolah...dulu masa aku skolah kat swk, majalah skolah ni mmg benda wajib la utk stiap skolah...kitorang siap tukaq2 kot ngan spupu spapat (skolah lain2...nak usha mamat2 nsem, leh knalan..hahhahah)

tp aku rs, skolah pon msti haramkan la majalah berhantu tu utk disimpan dlam skolah...nnt xpasal2 student jumpa that girl dok usha majalah tu...nak tgk muka dia dlm pic tu...satu keja plak pihak skolah nak menghalau apa2 yg 'tak dijemput' ni

aku masih ingat gambar tu dalam minda tapi cuma di minda aje la.. tak dpt diterjemahkan dalam bentuk gambar di sini hehehe... kebetulan masa hari dia org bergambar tu uniform koir tu hilang sehelai.. rupanya si mati tu "pinjam" utk bergambar huhuhu

Follow Us
thread ni best.. aku suka , cerita la lagi mana2 yg ada cerita seram pasal sk convent johor ni..

rosse biasa dgr kejadian yg lbh krg cenggini ... org yg dah mati tp tetap realizedkan impian keinginan mereka yg terakhir .. nape ek jadi cenggini ... adakah sbb keinginan yg terlalu kuat tu mencetuskan 1 energy???

Thread ni seram walaupun tak da gmbar. Aku baca siap rase meremang

huuu dulu ingatkan benda ni main2 je. kitorang pernah tgk gambar tu. kitorang sekolah convent jugak.. tapi bukan kat Johor, .. kat selangor bila tanya2, rupa2nya kawan2 sekolah convent yang lain pun ramai jugak yg pernah tgk gambar ni and tau cerita ni. tapi serious, tgk gambar tu memang rasa seriau walaupun tgk gambar tu ramai2. even cikgu pun cerita benda yg sama. nak recall balik gambar tu, dah ingat2 lupa, tapi memang bunga/badge dia terbalik, tak sama macam orang lain. ada yg cakap kalau bunga pakai belah kiri kan khas untuk orang mati

bon sekolah convent jb dr thn 1984-1994. ingat2 lupa psl cite ni. tpi sekolah tu mmg agak skeri & mcm2 citer, walhal masa tu masih ada nun tinggal kt tingkat atas bangunan blok.. tk sure skrg ni nun ada lg ke tak.

dan masih menunggu selepas sekian lama jd SR... menunggu hingga bganti tahu.

Mak aihhh..3 tahun carik gambo...

Nokiaman posted on 1-3-2013 11:42 PM
Da tujuh page daaa haramm pic apa pon takder..puikkkk!!

aku tengah dok layan seram tetiba baca komen ko ni terus berderai aku gelak.. hahaha..

cerita yg x de kesudahan

penantian suatu penyiksaan..
mana gambar da????

Takyah tgk gambo..sekolah convent tu sendri dah scary..ada patung..salib..

hi semua,

Semua version cerita tu salah.. sy ni budak convent jb.. dan cerita gmba hantu tu mmg btl.. Tp gmba yg ada dlm salah 1 komen kt ats tu, totally bukan yg dinyatakan.  sy nak clear kan beberapa persoalan kt sini.

1. skola yg menjadi persoalan -  benda ni jadi dekat sk ij convent jb. bukan sigs, bukan convent kluang, atau lain2.. bukan jugak sm convent jb..  walaupun sm convent & sk convent  tu 1 bangunan, tp benda ni jadi dkt sk convent jb ok..

2. tahun- gmba tu diambil pada tahun 2000, masa tu sy darjah 6. kalau ikut dalam gmba tu, hantu sonia berdiri yg plg hujung. Gmba tu gmba budak2 koir. tp bukan la masa diorg buat persembahan.. Memang sesi fotografi kn. ala.. skola2 korang pun ada kn sesi fotografi setiap tahun tu. dlm gmba tu, member sy berdiri plg hujung dlm barisan tu. tp ble dlm majalah, br wujud si sonia tu. nama kwn sy tu venna chong.. dia la yg plg takut ble tgk gmba tu.. mana tak nye, masa ambil gmba, dia paling hujung.. tup tup, dlm mgzne, ada plak tmbhn org sblh dia.. haha..

3. kisah sonia - xde sape pun yg sebenarnye tau apa sbnr nye jd pd sonia tu.. sbb sonia ni dh lama mati.. dengar cerita dia mati kena langgar.. tp bukan la hari nk ambik gmba koir tu.. xtau bila..

kalau korang nk tgk gmba, sy pun sendiri xsimpan dh mgzne skola tu.. klu yg rajin nk carik, cuba la pegi libry skola rendah tu..  

Ooo ye, tentang nun yg duduk ats loteng tu.. diorg bukan duduk ats loteng la.. skola kami kn 2 tingkat.. so diorg duduk kt tingkat 2.. dkt tingkt 2 ats pejabt skola tu ada chapel tau.. sebaris dgn kls2 form 4 dan jugak bilik kaunseling.. bersambung jugak dgn kls darjah 5.. haha mesti korg konfius baca. kjp kls form 4, kjp drjh 5.. haha.. skola kami memang unik..

Alfatihah buat cikgu rahmah binti rahmat.. sy pun pernah blaja dgn cikgu tu.. Dia pun pernah mengajar mak sy dkt skola pengkalan rinting.

Rate

1

Kisah budak sigs  yg mati lepas kena lembing xtau la betul ke dak, tapi penah dengar la masa zaman sekolah dulu. Ada forumer tepek batch tu bukan batch sekolah sigs. Tapi majalah sekolah sigs memang betul malarhijau..

Okay dari 2010 sampai 2017,satu org pun x amek initiative pegi skolah convent nk cari gambar dlm magazine tu!hampeh!

balik JB minggu depan aku nk singgah sekolah convent ni and bwk wife aku skali sbb dia mmg skolah sini.
wkwkwkwkwk!

kalo aku jumpa gambar si Sonia tu akan ku tepet kat sini.sekian.

batik_jawa replied at 14-4-2017 09:11 PM
Kisah budak sigs  yg mati lepas kena lembing xtau la betul ke dak, tapi penah dengar la masa zaman s ...

cerita budak kena lembing ni, kat sek memana pon mesti ada cerita ni.