CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Kongsi Kejayaan Aduan Anda!!

Mmg ada beberapa surat yg aku pernah hantar....antaranya ialah streamyx .....dulu pernah tabur e ...
medangmru Post at 3-6-2010 10:47

tapi itulah..takkanla sampai tahap pengguna kena push email kat pengarah baru terhegeh2 nak buat keje....sebelum ni diorang buat ape ek? TERINGIN betul aku nak tau...motip lambat?

1- malas
2-tak tau nak buat
3-tunggu orng ni buat decision - orang tu buat decision
4- bos tak marah pun
5- bos takde - gi jalan-jalan
6-takde report pon daripd user
7- benda ni cikai/murah...buat nderk je....

Rate

1

tu la kan...tu sbb aku bg kredit bonanza...

so korang kalau reveal mende2 camtu...mmg kenyang :lo ...
medangmru Post at 3-6-2010 10:49

err..priki..patutlah aku nampak ko kenyang jer....hihihihihihi

tapi itulah..takkanla sampai tahap pengguna kena push email kat pengarah baru terhegeh2 nak buat ...
katak_ungu Post at 3-6-2010 10:50 AM

aku rs semua yg ko sebut tu mmg wujud.....Bos tak marah pun satu hal kan....lelama staff naik lemak....Tp Bos Marah pun satu hal gak...Staff takut nak bgtahu ada komplen...

Anis pernah menang kes tapi sampai sekarang satu sen pun masih lum dapat bayarannya...menang kes di mahkamah...syarikat tu kena bayar balik wang anis beserta kos2 faedahnya sekali...tapi syarikat tu engkar...malas nak turun naik mahkamah lagi....biarlah Allah yang tentukan...cuma dengar cerita selepas 3-4 tahun kejadian tu..syarikat tu bangkrup..anak jatuh sakit....adakah tu balasan duniawi?...

Reply 23# medangmru

ha'ah..maybe sebab tu jugak...staff nak tunjuk semuanya PERFECT....so,bos tak tau...sekali priki ngamuk..amik ko!

tapikan...bila aku pikir balik kan.... bila jadi situsi macam ni la kan (lari topik sikit) terutamanya dalam bidang politik ke...Bos yang akan letak jawatan..staff okay je..macam tak adil, kan? - tapi maybe sebab bosnya mmg langsung takmo amik tau dari awal...

-aku tanya, aku jawab....muahhahahah

Anis pernah menang kes tapi sampai sekarang satu sen pun masih lum dapat bayarannya...menang kes di  ...
AnisSuraya Post at 3-6-2010 10:55 AM

mahkamah dah kuarkan arahan /jatuh hukum pun masih engkar kan.....

Balasan duniawi ni allah bagi "cash"....kalau x sekarang....dlm 1-2 tahu kendian...

Follow Us
Reply  medangmru

ha'ah..maybe sebab tu jugak...staff nak tunjuk semuanya PERFECT....so,bos tak t ...
katak_ungu Post at 3-6-2010 10:56 AM

bukan kat Politik je katak....kat Company2 besar pun dipraktikkan amalan yg sama....Boss yg kene Kow2...

bukan kat Politik je katak....kat Company2 besar pun dipraktikkan amalan yg sama....Boss yg kene ...
medangmru Post at 3-6-2010 11:34

jadi kuli pon risk...jadi bos pon risk...agak2 aku nak bertukar jadi ape ye? kalau jadi Gaban Angkasa...okay kot...

mahkamah dah kuarkan arahan /jatuh hukum pun masih engkar kan.....

Balasan duniawi ni allah b ...
medangmru Post at 3-6-2010 11:33 AM

Itulah....mahkamah dah putuskan hukuman...tapi bos syarikat tu tetap engkar nak buat pembayaran...kes pembelian kete nasional...semua bukti lengkap..resit bayaran downpayment,loan bank yang dah approved dan  fail dokumen semuanya ada tapi kereta tak dapat2....kete tak dapat duit downpayment hilang...tapi tak apalah...makanlah duit haram tu..pembalasan tetap ada..tak kat dunia..kat akhirat sana...

Itulah....mahkamah dah putuskan hukuman...tapi bos syarikat tu tetap engkar nak buat pembayaran. ...
AnisSuraya Post at 3-6-2010 11:38 AM

rsnya kalau mahkamah pun dia engkar...apalah sgt kalau setakat Tribunal Pengguna tu kuarkan arahan suh bayar kan...

Errrrrrrr...yg dalam kes Anis ni Mahkamah Tribunal tu ke???

jadi kuli pon risk...jadi bos pon risk...agak2 aku nak bertukar jadi ape ye? kalau jadi Gaban An ...
katak_ungu Post at 3-6-2010 11:37 AM

Itu kene tanya Priki............

Apa2 pun...aku mmg salute kat Priki....post2 dia mmg berani...berani dr segi reveal siapakah dia...kebanyakan org dia tutup maklumat2 tertentu kalau nak tepek gambar....tpsi Priki ni...Tarak Kisahhh punya....ye lah kan...Avatar tu pun guna muka sendiri....Caiyok...

rsnya kalau mahkamah pun dia engkar...apalah sgt kalau setakat Tribunal Pengguna tu kuarkan arah ...
medangmru Post at 3-6-2010 11:42 AM

Nope....bukan mahkamah tribunal..mahkamah civil...anis upah lawyer dia pun upah lawyer...tapi endingnya, anis menang kes sebab lawyer dia pun tak boleh nak tidakkan tuntutan anis sebab anis ada bukti lengkap semuanya...kemudian lawyer dia buat rayuan utk kurangkan bayaran tapi mahkamah cakap...berdasarkan rekod simpanan bla bla bla bla, syarikat ini mampu untuk membuat pembayaran balik kepada anis...dan hakim terus jatuhkan hukum supaya syarikat tu membayar balik wang anis termasuk kos2 faedahnya sekali..sampai sekarang dah masuk 10 tahun...satu sen pun tak nampak bayang...

Itu kene tanya Priki............
medangmru Post at 3-6-2010 11:42

nanti priki jawab:

katak = ko dah giler..

Reply 32# medangmru

betul2..aku tabik spring toing-toing jugak

err..avatar tu mmg muka priki sendirik ek (aku = baru tau)

aku penah komplen kat 1 website kerajaan yang bagi aku tak membantu langsung.
yelah aku bukak website dorang nak cari maklumat,alih2 yang aku jumpa keratan akhbar.
aku pun emel lah kat dorang bagitau aku ni kalau nak baca news,aku bukak www.bharian.com.my bukannye bukak website dorang.tak perlu lah nak letak keratan akhbar,xde sape nak baca.

soalan lazim yang disediakan lak tak membantu aku mendapatkan jawapan.

lepas tu website tak kemas dan separuh siap.katakan kita dah tetapkan bahasa dalam bahasa malaysia, isi kandungan masih lagi dalam bahasa inggeris.

3 hari lepas tu web admin reply emel aku dia cakap minta maaf sebab masih dalam proses la ini la itu la.

1 lagi bukanlah komplen tapi uni aku buat survey.masa tu semester break.dalam survey tu ade tanye ape yang boleh uni aku improve utk keselesaan pelajar.
aku pun cakaplah common room,iaitu tempat student lepak2 tu sangat membosankan dan kecik.uni aku ni pun tak ceria sebab dinding tak berwarna.
seminggu lepas tu uni aku dah mula aku pegi kelas semua dinding dah bercat,sofa sedap aje duduk.

aku pernah komplen waktu Euro 2004 dulu di mana sponsor siaran langsung perlawanan bola iaitu Carlsberg telah buat iklan dalam program chat di 8TV. seperti kita tau company minuman keras mana leh buat promo di tv.

aku komplen kat Advertising Standard Authority (ASA) melalui e-mail dan Secretary dia balas kata benda nih dah diforward kepada chairman untuk tindakan. lebih kurang 3 bulan kemudian 8TV dikompaun RM50,000 ribu ringgit oleh Kementerian Tenaga, Air dan Komunikasi. Kesialan tentang iklan arak tu ialah dorang iklan dekat slot chat program yang budak-budak banyak masuk.

Good news for me today...aduan anis kat kementerian perumahan dan tempatan telah berjaya menggugat pemaju dan pemaju membuat keputusan untuk settel kes di luar...anis dikenakan bayaran denda lewat oleh pihak pemaju hampir RM6K sebab kelewatan pihak bank membuat bayaran kepada pihak pemaju...setelah anis siasat dengan bantuan lawyer bank...pemaju rupa2nya ada membuat kesilapan besar sebelum dia boleh membuat tuntutan bayaran kat pihak bank...oleh sebab anis mempunyai ramai kawan dan byk membaca info2 kat sini...anis failkan kes kepada kementerian perumahan dan tempatan...sudahnya...tadi pemaju call...waivekan tuntutan bayaran denda lewat tersebut....anis dah menang kes lah kiranya kan....alhamdulillah..

Good news for me today...aduan anis kat kementerian perumahan dan tempatan telah berjaya menggugat p ...
AnisSuraya Post at 3-6-2010 15:14

ooo ye ke..

baru nak tanya tadi.. apa kes yang anis citer tu td.. kiranya SYARIKAT perumahan lah eh?

huhuhuh..

tahniah tahniah..

Apa2 pun...aku mmg salute kat Priki....post2 dia mmg berani...berani dr segi reveal siapakah dia...k ...
medangmru Post at 3-6-2010 11:43

kalau betul2 berani.. siap tunjuk alamat rumah tu medang...

actually yg nama tu dah terlepas pandang,.. tp biar jelah.. huhuh..

apapun.. terima kasih banyak2 sebab menjadi seorang mod yang extraordinary dan very responsive..

kalau ada anugerah mod pilihan, tanpa tengok calon lain.. nak bagi kt medang je terus..