CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 17599|Reply: 125

penyapu

Post Last Edit by biksu at 27-5-2010 21:56

tak tau nak letak kt board lelaki ker pompuan coz nk tanya kt dua2...

kalau korang ada gf/bf, and korang ada rasa ingin tahu tntang kisah silam dorang (samada pernah ringan2 atau had sex).. camner cara korang nk discover benda tu? andai korang jenis yg suka tanya direct, adakah korang rasa cara pertanyaan sebegitu suatu yg patut?

korang pikir kuang hajo ke atau rasa biasa jer soklan camtu Last edited by biksu on 29-9-2012 09:24 PM

in teh first place, kau suka ke gf kau tanya camtuh, kalau kau pernah buat menda2 yang teruk la

Post Last Edit by biksu at 27-5-2010 22:22

Reply 2# cik.panda

aku pompuan la cik panda
kalau ada org tanya gitu, ko rasa apa ek?
tp betul ke org ckp lelaki yg soal benda mcm tu sbb dulu pun dia penah buat gak?

sebenarnya soalan ini sangat sensitif.
nampak sangat tahap pemikiran lelaki itu kalau dia buka soalan ini.

titik.

bf aku xpnh tny apa2 pun pasal kisah silam aku..aku yg cita sendiri kalau ada apa2 pun,xda bnd nk sembunyi dr dia..

apa la nak tanya2....mende yg dah lepas...lupakan jek la...dan rasa2 nya tak sanggup nak dgr gf mengaku dah wat ringan2 ke berat ker.....isk..isk....dah cinta ..terima la..seadanya....past is past....look forward ...baru mencari kebahagiaan..kalau look backward mmg saja je la..nak rasa tertekan.....dun worry be happy...jodoh korang adalah yg terbaik utk korang..percaya tuh cukup...

Follow Us
betul2. benda da lepas. tp klw aku... bkn kate bf aku je yg kepale lekat kat kapak if dye tanye soklan mcm tu. member aku pn klw dorg tanye cmtu sah sah kene sepuk

Reply 7# endyen

kira normal la aku sensitip bila guy tanya camni

rasa nk tunjal jer kepala jantan tu bila dia soal ai camtu hokkayyy.. mcm bagus jer

Reply  cik.panda

aku pompuan la cik panda
kalau ada org tanya gitu, ko rasa apa ek?
tp b ...
biksu Post at 27-5-2010 22:21
kalau orang tanya, aku tanya balik, apa kes kau nak tau? hal masing2 dah lepas dah la, takde sesapa layak nak ungkit.

Reply 1# biksu

Seharusnya lelaki atau perempuan tak patut bertanya kisah2 silam pasangannya, apa lagi kalau ada hal2 yg mengaibkan.  Jadikanlah ianya rahsia peribadi. Untuk apa bertanya dan nak tau.  Dikhuatiri keaiban akan tersebar jika antara sahabat ini 'bercerai' sesudah bergaduh.

kalo masing2 bujang, lom kawen, soalan ni akan timbul bila ada "intimacy" antara dua2 org tuh. topik diskusi pasal "intimacy" ni akan terbit pada masa2 tertentu. masa tu la soalan ni akan kuar. biasanya salah sorg akan berani wat pendedahan eksklusif dulu dan harapkan balasan yg seumpamanya dari pasangan beliau. kalau tk dpt balasan yg diharapkan, alamat merajuk la yg bercerita sakan tu... kalo tak majuk, dia mengamuk...

kalo dah salah sorg atau dua2 pernah kawen (kes duda/janda), pandai2 la korang pikir, sbb dua2 dh berpengalaman...

kalau nak kawin.. patut tanya..

perlu gak tanya... takmo jadi cam kes2 kena tipu kata bujang tapi sebenarnya dah kawin..  kes janda..tapi ngaku dara.. kes.. pompuan tapi ngaku lelaki n etc..etc..

tapi cara soklan tu..kena pandai2lah.. jgn nampak cam kureng or busy body..

biasanya kalau lelaki tanya camtu 70% dari mereka pernah buat la... depa kalau boleh nak cari yg suci la kononnya.. padahal gf dulu habis di 'teroka' nya... banyak specis lelaki aku jumpa camni.. buat stok geli2 la.. n macam2 lagi... tapi ada juga yg tak kisah..
btw aku ni lelaki la... aku pun ada zaman silam..hehehe.. tapi apa yg aku buat dgn gf-gf n kawan2 perempuan aku dulu aku tak pernah citer kat orang..yg lepas tu lepas la.. masa aku mula2 kenal bini aku pun aku tak pernah tanya soalan tu pasal apa yg dia buat sebelum aku kenal dia tu aku tak ambil tau... begitu juga dia tak perlu amik tau...

pada pendapat alia..sedikit sebanyak kite kene ty pasal pasangan kite..sebabnya kawan alia die berkenalan dgn sorang mamat ni..ensem..aku yg tgk ni pun leh tergoda..hahaha..tp kan rupa2nya lelaki tu dulu pernah masuk pusat serenti..die tau pas kawin..terkedu..die juz tkt suami dia akan kembali menagih..so pandai2 laa korek rahsia masa sialm die..kalau dh tau keburukan die..berdoalaa kat Allah supaya iman lelaki tu kuat n xbuat keje bodo2 tu lagi..terima dia seadanya untuk kebahagian hubungan..

Bagi aku lar.. baik aku crita dlu sblm yang lelaki tanye... bcoz y?? tak nak nanti bile BF aku dpt taw drp org laen..and crita pun so sure jadi laen..So, x syok lar...

Tapi, aku respek bile kalu guy tu ckp.. "what past is past, and i dont wanna know about your past, i just wanna know about your future". Huh, memang aku kagum ngn mamat camtu and aku akan grab die and jaga baekk punye..
HUrm.. So far, belom penah dengar lagi ade lelaki yg jenis mcm nie.. Hehe...

biasanya kalau lelaki tanya camtu 70% dari mereka pernah buat la... depa kalau boleh nak cari yg suc ...
Z77 Post at 31-5-2010 17:48

bukannya lelaki yg baik2 ke nak tanya soklan2 cmtuh??sbb die taknak dpt p'puan yang xbaik

Bagi aku lar.. baik aku crita dlu sblm yang lelaki tanye... bcoz y?? tak nak nanti bile BF aku dpt t ...
noyude Post at 31-5-2010 18:11

elok la ko,jujur..aku respect org jujur nih

Reply  biksu

Seharusnya lelaki atau perempuan tak patut bertanya kisah2 silam pasangannya, apa ...
nolya Post at 28-5-2010 21:54

kalo stakat nak jadi kawan mmg la tak payah tanya..tp kalo nak hidup sebumbung smpai akhir hayat..ada anak cucu bagai..tak kan tak nak tanya??buatnya masa da kawin nnti tetiba lak ko tau yg die ni penah ada anak bagai,tak ke naya tuh

klu sy, sy takkan tanya. bende lepas..nak korek buat aper..biarlah rahsia peribadi masing-masing. aper faedah nyer kita dpt klu kite tau? adakah klu gf kite tu pernah ringan2 suatu ketika dulu, kite nak buang? klu camtu, sblm approach ppuan, baik tnyer awal2..jgn time dah in relationship, bru nak tnyer..kene fahami ler apa maksud cinta..