CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Keselamatan Perkhidmatan Kurier..

Salam...

Freekey, sementelah ko tgh bukak benang pasal kurier ni kan...aku nak mencelah n tompang ...
katak_ungu Post at 30-5-2010 12:21 AM

aku rs ni nak cekik/makan duit org...penipu je ni...naper plak nak kene masukkan kat akaun individu kan.....kalau betul masuk kat akaun syarikat la...

aku rs ni nak cekik/makan duit org...penipu je ni...naper plak nak kene masukkan kat akaun indiv ...
medangmru Post at 30-5-2010 09:21

itulah..sekarang ni mmg ramai giler orang yang pakar menipu ni...tgk benda macam ni, aku pon rasa takleh nak percaya kat org (walaupun kawan sendirik)..heheheheh

sbbkan Priki....ada yg terlampau Lurus....

bygkan.....ada yg tulis kat Dokumen pengesahan cam ...
medangmru Post at 29-5-2010 14:13

ahahahahahaha,.... sabar jelah..

anyway.. mmg ada ke org pos barang2 tu melalui kurier med?

ahahahahahaha,....      sabar jelah..

anyway.. mmg ada ke org ...
freekey Post at 30-5-2010 02:51 PM

Sebagi Contoh je tu Priki...

Aku rs ada Priki sbb mebe iklan yg diwar2kan oleh Syarikat Kurieer tu ramai yg percaya akan keselematan brg2/dokumen yg kita nak pos...

salam & tumpang mencelah ye preekey & abg med...

saya ni mmg pengguna setia poslaju (online biz sket2), saya mmg yakin dgn barang yg dihantar tu akan sampai ke pembeli dgn selamat, tp tu la... poslaju ni mahal, so saya kena charge customer mahal, pulak tu barang yg saya jual smua berat lebih dr 500gm...
cuma saya ada 1 masalah, x penah letak tanda fragile / handle with care, so selalunya kotak plastik tu ada yg pecah, and kadang2 ada sampulnya yg dah terkoyak.
so, what i do skrg is balutkan kotak plastik tu dgn bubble wrap than baru sampul, alhamdulillah, kotak dah x pecah... but sampulnye pulak terkoyak... tu pengalaman saya menggunakan poslaju utk hantar barang...

pengalaman saya terima barang dr kurier company, ada byk... ada skynet, citylink, abx, poslaju, pos ekspress, pos register, sure reach, macam2 lagi la... al-maklum, ai ni pembeli tegar online...

kalu guna alamat ke opis, saya akan pesan pada security, ape2 parcel sampai utk saya dr mane2 kurier company, mintak diaorg call saya and saya akan amek parcel saya sendir... tp biasanya security dah sign kan onbehalf utk saya la... mmg no doubt sgt2, sampai security pun dah tau sgt saya ni selalu terima parcel dr luar...

kalu peniaga tu guna poslaju, mmg kompem within the next day dah sampai, tp kalu dia guna skynet ada masalah byk... antaranya, barang lmbt sampai, x jumpa alamat yg dicatatkan, padahal seblm ni kurier company lain dah berpuluh kali hantar kat alamat yg sama... then, barang tertukar, dlm kes ni, saya beli dress utk anak pempuan saya, tp bila barang sampai, jadik spare part telepon pulak... saya geram la kan, sbb nak settle mmg amek masa, mmg la diaorg bg compensation, tp bila masalah camni timbul sure kita sbg pembeli dah x mo beli ngan org tu lagi kan...

tu antara sedikit sebyk info yg saya leh share ngan uolsss smua...
masyeh...

Rate

1

ahahahahahaha,....      sabar jelah..

anyway.. mmg ada ke org ...
freekey Post at 30-5-2010 14:51

ada kot priki....
org2 yg jual emas online tu mesti guna kurier company kan...
so, kompem ada...

saya dah jumpa org jual emas kat online, dia tulis terms & condition delivery nya bunyi lebih kurang macam nih:
"segala urusan penghantaran menggunakan kurier akan menjadi rahsia kami"

lebih kurang gitu la...

Rate

1

Follow Us
ada kot priki....
org2 yg jual emas online tu mesti guna kurier company kan...
so, kompem ad ...
eryne81 Post at 31-5-2010 02:00 PM

Haaaaaaaaaa...kan dah betul tu Priki ...

TQ for the info eryne..

salam & tumpang mencelah ye preekey & abg med...

saya ni mmg pengguna setia poslaju (online biz s ...
eryne81 Post at 31-5-2010 13:57

thanks a lot for sharing..

sure med bagi banyak tacang ni..

ermm.. just curious pasal u kata pos laju mahal tu.. ermm.. actually i mmg dah lama tak guna poslaju.. tp the last time around 2006 kot seingat i caj dia 5.95 je..

bukan apa.. sbb yg baru ni i beli barang guna citylink.. postage cost dia 10.10.

ke citylink yg lg mahal? huhuh..

pasal skynet tu.. oo ye ke.. more than once ke problem tu happen? sebab i ada juga nampak seller yang guna skynet ni..

sure med bagi banyak tacan ...
freekey Post at 31-5-2010 02:39 PM

psot2 cam gini la ringan je tgn aku nak klik kat butang "rate" tu Priki...

TQ for the info eryn...

Sebagi Contoh je tu Priki...

Aku rs ada Priki sbb mebe iklan yg diwar2kan oleh Syarikat Kurie ...
medangmru Post at 31-5-2010 12:00

ermmm..

tp betullah kan med.. the doubt that i'm posing.. (err... betul ke penggunaan ni? )

so kalau betullah kata terjadi.. barang tu sampai kpd tangan org yg tak bertanggungjawab.. dah tu pulak no. ic dia pun tak betul..

so mcmana nak buat tu??

ermmm..

tp betullah kan med.. the doubt that i'm posing.. (err... betul ke penggunaan ni? :funk ...
freekey Post at 31-5-2010 02:43 PM

langkah pertama yg kita kene buat report dgn Pihak Kurier tu....atas sbb apa yg dokumen.barang tu tak dihantar ke tangan yang sepatutnya....kenapa kene bagi kat Org lain....

Yg kedua...kalau perkara ni berlaku di Opis ( yg amik brg tu pun staf opis gak )...boleh buat aduan rasmi ke Peringkat HR...dan jugak ke peringkat pengurusan...derang akan jalan tugas siasatan ( mungkin ada saksi etc ) ...tp kalau nampak mcm takder kesungguhan...langkah terakhir mungkin kita boleh buat report Polis...

sesudah semuanya dibuat tapi tak berhasil jugak..buat Solat Hajat ( walaupun sebenarnya Solat Hajat ni dibuat once kita tahu brg kita ilang kan...) ..mintak tolong kat Allah supaya dibukakakn pintu hati pencurik tu...

Akhirnya...tawakkal...

langkah pertama yg kita kene buat report dgn Pihak Kurier tu....atas sbb apa yg dokumen.barang t ...
medangmru Post at 31-5-2010 14:48

waaah lengkap..

camner nak bg tacang kt mod ni??

thanks med..

tapi itulah.. elok2 nak senang beli on9.. jadi kerja plak mcmtu kan..

ntahlah.. walaupun it's unlikely to happen and i hope it won't happen.. but still rasa mcm tak puas hati mcmana pekerja courier tu boleh lepaskan barang kita kt orglain without confirmkan dulu dgn kita..

itulah gunanya kita provide contact number kita kan..

btw, ada lg satu case.. aritu courier hantar ke rumah tp rumah takda org... dia takda call pun masa delivery tu..

cuma tahu2 ada dpt follow-up call bgtau nak hantar keesokan harinya.

Sepatutnya Courieer Company kene wat camni kan Priki since info kita termasuk HP dha dibagi :-

Dlm kes Serah Brg kat Staff/Wakil :-

1.  Serah Barang kepada Wakil
2.  Mintak Wakil tunjuk IC ( Tunjuk je...bukannya pegang )
3.  Penghantar kene SMS ke No HP kita nama dan IC no penerima/wakil

Cara ni lebih selamat ....sbb kita terus dpt maklumat segera dr penghantar brg dan pada siapa brg tu di beri...

alahai... sungguh terharu...

time kaceh for d tacang ye abg med...

alahai... sungguh terharu...

time kaceh for d tacang ye abg med...
eryne81 Post at 31-5-2010 04:06 PM

sama2 Eryne...

Sepatutnya Courieer Company kene wat camni kan Priki since info kita termasuk HP dha dibagi :-

Dl ...
medangmru Post at 31-5-2010 15:31

kaaaan??

nak lagi best despatch tu snap je terus gambo IC tu.. pastu MMS kat kita.. barulah telus..

Post Last Edit by eryne81 at 31-5-2010 16:14

sure med bagi banyak tacan ...

ermm.. just curious pasal u kata pos laju mahal tu.. ermm.. actually i mmg dah lama tak guna poslaju.. tp the last time around 2006 kot seingat i caj dia 5.95 je..

bukan apa.. sbb yg baru ni i beli barang guna citylink.. postage cost dia 10.10.

ke citylink yg lg mahal? huhuh..

pasal skynet tu.. oo ye ke.. more than once ke problem tu happen? sebab i ada juga nampak seller yang guna skynet ni..

freekey Post at 31-5-2010 14:39

yur welcome priki...

poslaju nye rate ikut berat, makin berat barang yg kita nak hantar, makin tinggi kosnye...
macam saya, barang yg saya jual mmg berat more than 500gm, so charges dia lebih kurang dlm RM10 gitu...
tambah lagik 500gm = 1kg, charges jadik RM20... pd saya sgt mahal...
ade jugak kurier company yg charges nye agak murah, contohnye sky net...
tp tu la, bila murah, service kurang elok... so, kalu nak service yg elok kena guna yg mahal...
ada lagi satu kurier company yg agak murah charge nya... sure reach name company tu...

saya penah beli barang online, beratnya lebih 2kgs tp delivery charges nya baru RM13, sgt murah kalu nak bandingkan dgn poslaju... service pun quite ok kalu nak dibandingkan dgn sky net...
tp tu la silap saya, x amek no. tel kat consignment note tu...
takpe, nnt saya try carik kat tenet...

bagus jugak saya citer kat sini, sbb saya boleh imbas balik mana2 kurier company yg murah... hehehe...

pasal skynet tu, saya terkena 3 kali rasanya...
2 kali tukar alamat, then amek masa 3 hari baru barang sampai, 1 kali tertukar barang...
sampai skrg saya cam serik je kalu peniaga tu guna skynet... huhuhu...

Rate

1

ermmm..

tp betullah kan med.. the doubt that i'm posing.. (err... betul ke penggunaan ni? :funk ...
freekey Post at 31-5-2010 14:43

cakap pasal barang hilang ni kan...
saya ada kawan, ni kira citer kawan atas kawan punya cerita...
kawan saya punya kawan, beli korset kat online shop...
tau la kalu dah name korset ni kan, sure la harga mahal...
yg saya tau, harga korset tu cecah ribu2 jugak la...

then bila payment dah dibuat, barang tu pun di kurier pd pembeli... (kurier company ni bkn poslaju - menurut citer kawan saya)
bila parcel sampai, kawan tu pelik, sbb dlm envelope tu takde pape... just plastik kosong je...
lepas tu dia perasan cam ada org toreh envelope tu & tampal balik guna selotape... huhuhuh...

x pasal2 kan kurier company tu kena ganti semula barang org...

kaaaan??

nak lagi best despatch tu snap je terus gambo IC tu.. pastu MMS kat kita.. barulah t ...
freekey Post at 31-5-2010 04:08 PM

Mmg Kerlasssssssssssss kalau ada Kurier Company wat cam gini kan...

sy baru terkena skrg ni...ada sapa2 blh bg idea tak?

sy ada order brg yg bernilai ratus2 gak la pada 5/1/2012 hr tu.....yg hntr tu pun kwn sy, so dia dh bg track no semua utk sy keep track...sy pun pakai alamat ofis sbb selalunya kalau beli brg online mmg pakai alamat ofis...kt umah selalu xde orang...mslhnya dengan kurier citylink bengong ni la....check kt sistem shipment track dia dh delivered 16/1/2012 hr tu pukul 1.20 tgh (time rehat tu), yg hebatnya sy cuti hari tu, siapa yg terima brg sy ye? tanya org2 kt ofis semua ckp xde terima....tp slip tu dh bertandatangan bagai....

blh buat polis report ke cam ni? polis nak layan ker? atau ada cara2 lain nak dptkan brg tu ye? tq....