CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaralynz

Lelaki tak malu masuk koc wanita

Sajer nak share pengalaman naik kamuter selepas sekian lama tak mencuba pengangkutan ini. Pada 1st Mei yang lepas, aku naik ar kamuter dari Stesen Padang Kamuter Padang Jawa nak pi ke KL Sentral. Kali terakhir naik kamuter ialah pada bulan September 2009. 1st May, koc khas untuk wanita telah pun diperkenalkan.

Sampai stesen kamuter padang jawa around kol 9:05am. Next tren should be at 9:15am. Tunggu punya tunggu... 9:15am, kelibat kamuter langsung tak kelihatan... para penumpang yang menunggu dah semakin resah dan semakin ramai. Tak dok announcement nak bagi tau samada tren delay or what. Then round kol 9:20am, baru ar kelihatan tren datang dari arah Klang. Tapi pada masa tue, orang dah ramai dah... Biler tren dah sampai, pergh... koc pertama dan kedua dah penuh. Lepas tu, tak tau koc mana untuk pompuan... koc mana untuk lelaki. So, aku agak agak ar... nak masuk koc terakhir... Tren berhenti jer, tak ramai yang kuaq, tetapi ramai yang masuk...

Bayangkan, dari Pelabuhan Klang ke Padang jawa, penumpang dah ramai... ada lagi 8-9 perhentian sebelum tren sampai ke KL Sentral. So, disebabkan penumpang ramai, aku prefer berdiri ar.. kasi ar chance kat penumpang penumpang tua, wanita dan anak anak duduk... then, biler sampai ke perhentian paling popular i.e.'Shah Alam'... perghhhhhh... manusia dah berkerumun kat stesen kamuter Shah Alam nak pi ke KL... aku cepat cepat cari port kat tepi sebab aku tahu, kalo aku berdiri kat tengah-tengah... sure aku akn semput dan mabuk kena himpit, tercium bau berbagai dan etcccc...

Biler tren berhenti jer... as expected... tak ramai yang kuar tapi yang masuk berlipat kali ganda... memang PACK GILER ler weiiiiiiiiii... sampai ada penumpang yang menolak penumpang yang berdiri kat pintu masuk ke dalam sebab dia pun nak naik... mujur ar aku masa tu berdiri kat tepi pintu... bersandar kat penghadang gelas tu... so, tak ar terjebak sekali dalam aktiviti aktiviti himpit menghimpit... tercium bau ketiak.. etc.

Biler sampai ke stesen kamuter batu tiga... pun pack giler babi ngan penumpang nak naik... kat stesen kamuter batu tiga nie memang dikenali sebagai stesen ANTARABANGSA... ngan mat Bangla... Indon... Nepal etc... biler mereka masuk jer... ya Allah!!! dalam hati sumpah... tak akan naik Kamuter lagi sebab biler mereka masuk jer... penumpang bukan setakat berhimpit himpit lagi tapi MELEKAT ngan each other. Kalo tren berhenti jer... kesemua badan penumpang serentak bergerak ke depan dan biler tren dah totally berhenti... kesemua badan penumpang akan bergerak serentak ke belakang... Dah ler tu, bau BODY ODOUR... ya Allah!!!

At the time being, aku akan stop pakai kamuter... unless after KTM upgrade mereka punya service, then baru start naik balik...

itulahh
ape yg ktm buat tu proaktif tapi penguatkuasaan nye belum menyeluruh + kesedaran org ramai.
aku penah nampak malaysian yg salah masuk koc wanita,tapi bile benti kt next station,guy tu klua n naik koc lain.

Paling menyakitkan ati bile nengok bangla bawang and foreigner2 lain yg x tau respek rules negara ni.sound mcm mane pun muke tebal mcm tembok.eloknye tembak je diorg neh

klu bangsa2 dari India tuh, mmg ler teruk perangai.baca posting ko pun wat aku geram...aku rase nk jer picit2 diorg punya telo tuh biar pecah..

sebelum takder koc wanita nie aku memang tak mow naik kalau ada bangla2 nie nyempit... body odour .  ..mak aih memang mcm harem....lagi satu perangai gesel2 nie kan...so tak selesa sgt...kdg2 kat bank negara aku tgk pintu dah nak tutup, tak ler masuk dorg pakat nak masuk gak...sampai ada satu kes dpn mata aku sorg budak lelaki terjatuh kat lubang...(kan ada gap between bila nak kuar) menjerit mak budak tue..sibaik tak per2 . kitaorg pakat tarik budak lelaki tue..sian dier nangis2...

lagi satu..time tengah sesak lar mamat bangla nie yg aku rasa baru balik dari mydin..area sana2...bawak balik barang..kekadang tue mak aih..besar gedabak dorg punya barang/kotak2...giler arr..sampai kekadang beli beg troley gedabak2 tue bawak masuk koc..pastu siap landing plak duduk kat beg gedabak dorg tue...kalau bukan peak hours oklar..nie time peak hours 5pm ke atas,time tuelar dorg nie nyemak2 nak balik angkut barang2 dorg......

ktm pun satu hal, gandakan komuter masa peak hours...even ada shuttle train pun, tak byk membantu..kdg2 pelik gak kenapa ada shuttle ke putra, sebab aku tgk shuttle gi putra tak ramai pun yg naik...ada lar dlm 10 org...baik dorg gunakan tren tue tuk cover kesesakan komuter ke rawang.....

ktm please lar take action.....rakyat didahulukan pencapain diutamakan....hehehe....

klu bangsa2 dari India tuh, mmg ler teruk perangai.baca posting ko pun wat aku geram...aku rase nk j ...
itamrazali Post at 27-5-2010 09:07

haha...ko picit jer mana yg patut...biar hazab dorang tue...hehe

dekat hentian mmg takde pengawal ke?
ryo_takahashi1 Post at 26-5-2010 10:05

sorry to say, from my observation, mmg ada pegawai ktmb kat area station. however, diorg mcm takut nak tegur passenger laki yg salah masuk coach perempuan. diorg bertambah takut bila berdepan dgn PATI terutama negro ni

off topik sikit, penal aku naik monorel kat bkt bntg...coach dah penuh. tapi negro ni dalam 7 org yg ada kat luar still duk tolak2 nak masuk. pintu monorel xleh tutup. pegawai monorel menjerit2 minta diorg blah, tapi mat negro ni masih nak masuk..mat negro ni buat bodo jer. budak kecik dlm monorel nangis sbb terhimpit..aku? aku dah x pijak lantai sbb aku pun badan kck je...aku mcm bersandar kat bdn org lain. keadaan mmg teruk sgt...panas, pyh bernafas...yg aku kesian budak kecik tu la, lemas...nangis smpi muke merah kebiuruan x ckup oksigen

apa pun, klu ktmb x letakkan org 'yg ada teloq' kat stesen, cmni la jadinya...nak merayu, nak komplen, jgn g ktmb...korg g cari karam singh...kasi masuk tv. pstu baru nampak ktmb buat mcm2 tindakan susulan...

tindakan ni pun hangat taik kambing je...lama2, mslh yg dibangkitkan TT akan berulang balik

Follow Us
ishhh teruk gak naik komuter nie ehhh...cian korg

patutnya pihak ktm letak seorg security perempuan untuk mengelakan kejadian seumpama ini berlaku

macam2 masalah... dah ada koc pink pun, masalah lain yg timbul...
aku ni nak naik komuter setahun sekali pun takde gamaknya... so mmg taktahu sgt citer...
naik motor jauh lebih selesa.. takde melekat bau mat bangla.. hujan pun redahhh jerrr...

tp kan de gak wanita masuk koc lain
terutama time gawat ...

terpaksa kan kalau da sesak2 sgt
n de lelaki yg pertikaikan hal tuh
tu xtau ler cm ner ckp

fly_in_d_sky Post at 26-5-2010 21:34

rasanya yg ni tak pe kut, sbb ada koc wanita, tp mmg takde koc lelaki. hanya ada koc wanita dan koc wanita/lelaki

Aku salahkan penumpang koc pompuan gak .... allooooooo, korg ramai, sekor2 bawak handbag, bleh je sound bagero2 yg sesat masuk koc korg & hangguk je dgfn haandbag reramai, buat kecoh ke apa ke .... ini tak, mengomel je ... cuba la pakat ramai2 la hangguk beruk jantan yg sengaja sesat masuk dlm tuh, korg ada high heels, pakat ramai leh katok kat jejanz yg tak reti bahasa ...

Jgn jd cam OIC lah, no action talk only .... sampai bila xleh settle.

aku pernah tengok ppuan kt dlm koc tu tego llaki yg masuk dlm koc tu
dia tegor llaki tu buat bo ...
honestly_honey Post at 27-5-2010 07:47 AM

ok la ppuan da tegur
means lelaki tu mmg bodoh tahap dewa
x blaja kat skolah
x faham sikap org cm nie lah
felik2 ...

tulah klu dh namanye pendatang even ngan izin ke xde izin ke mmg pe'el hampeh..yg die tau "ada" "x ada"..hukhuk..dh bgtau koc wanita pong still nk menyelit..nk amik kesempatan ke hape tuh??wat mesia mcm negara sendiri plak die..p lh blk negara hang tu..br tau jauh x jauh kena menapak...biadap n xde sivik..

klu org mesia plak dh mcm x paham bahasa..kite jgn dok tunding jari pd KTM pada penguatkuasa..diri sendiri n kesedaran sivik tu penting!org dh kate no entry nk msk gak..dh nmpk lampu merah nk langgar gak..dh nmpk s.board no litter buang gak..nmpk cam org kite ni xde value..yelah kaum dijajah kesedaran sivik x sama  ngan kaum penjajah..jauh no ketinggalan..yg dok berkepit couple cam xleh dipisahkan lagi tu pun satu hal..ingat dik non..jgn rapat2 sgt..nnt mulalah kejadian buang bayi plak..huhu (ape ai melalut nih...)

rasanya yg ni tak pe kut, sbb ada koc wanita, tp mmg takde koc lelaki. hanya ada koc wanita dan ko ...
hitamputih Post at 27-5-2010 10:27 AM

tu la pasal
sebb 2 koc tu bukan koc spesifik kan
sendiri mau faham la kan ...

tp koc utk wanita tu mmg khas utk wanita
rasa nyer de wanita pnah kene ragut n sexual harrassment
so bile de koc wanita nie kira heaven lah ...

Aku salahkan penumpang koc pompuan gak .... allooooooo, korg ramai, sekor2 bawak handbag, bleh je so ...
robotech Post at 27-5-2010 11:09

tuela nanti lar aku syorkan kat ktmb yer...sape2 lelaki yg masuk koc wanita terus jer kitaorg katok ngan handbag kitaorg..heelss kitoarg.. HEHEE

sorry to say, from my observation, mmg ada pegawai ktmb kat area station. however, diorg m ...
ironmind Post at 27-5-2010 09:36 AM

susah kalau org asing jenis x faham bahasadiorg terbawak sikap negera diorg smpai ke negara kita nie
negara diorg kan kalau nak naik public transport kene berebut n berhimpit
terutama bangla, india n africa ...

kalau org ktm nie ntah ler susah nak kata
some jenis mkn gaji buta some tidak
tp ... tlg la dptkan polis bantuan n yg kat stesen2 tu tlg la aware sket
aiyaaaa ....

Siyes ... itu la korg, pompuan .... dlm benda cam gini tak reti nak bersatu ... bersatu time mengomel, mengomplen, mengumpat fitnah laju je ... tp bab bersatu halau jejanz drp koc pompuan, haram je ...

Jgn harapkan penguatkuasaan, kalau korang sendiri tak perjuangkan hak korang tuh!

ari tu masa weekend, ada la mamat ensem ni dgn penuh bergaya masuk dan duduk dlm koc wanita komuter ni. pastu enpon dia berbunyi, dia jawap & bercakap dlm bahasa jepun. then another call he made to colleague dia, cakap melayu campur omputih. dah abis cakap tu, baru la mata dia meliar melihat pemandangan. ternampak la dia pelekat kat cermin tepi dia duduk tu.. "KOC WANITA"

dah ternampak tu, ada dia bangun??? TIDAK la sama sekali, terus berlagak bodoh .. walaupun koc wanita itu dipenuhi dgn kaum hawa dan ada la 2 org bangla ...

jadinya .. bukan bodoh, tapi EGO & tak perihatin ...

kena la ada pengawas dlm koc wanita yg bawak cota & diberi kuasa utk mengetuk org yg tak paham bahasa ni..

KTM tak berjaya nak mendisiplinkan orang...
tangent_talker Post at 26-5-2010 21:46

Aku da ckp...guna pedang samurai jer nak disiplinkan manusia nie! :@

Bangla2 bajingan.