CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaza_bunny

!!!HINA SGT KE PREMPUAN GEMUK D MATA LELAKI???

utk gadis yg berbadan besar, jangan le risau sangat yg diri anda xde org yang nak..atau jangan le mu ...
fazamania Post at 21-5-2010 16:25

btol btol btolllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

zaza tak nak cuba JM5 ke? kan ramai org gemuk dah jadi slim...kalau bajet cukup try la..mana tau boleh merubah keadaan...

jgn cepat putus asa ya dik!

usaha tangga kejayaan......

naiklah tangga selalu.......senama yg bgus dlm mengurangkan berat badan.....

firstly, kene tukar mindset...live happily, jgn asyik fikir mengenangkan masalah ko tu...
kalo ko sedih je dan x try cari solution utk masalah ko, smpi bila2 pun masalah kegemukkan tu x dpt diatasi...
jgn igt ko x bleh kurangkan berat badan...itu semua terletak kat minda kita...kalo ko fikir positif dan kata 'aku bleh kurangkan berat badan aku ni' Insyallah ko blh kawal pemakanan ko...

Bila ko dh berjaya kurangkn sedikit/banyak berat badan, ko kena continue makan dengan berdisiplin...
ko tak blh compare diri ko dgn org yg kurus...sbb metabolism rate ko dgn org lain adalah berlainan...ada org yg kurus makan mcm hantu pun still maintain kurus...itu mereka, ko lain x sama mcm mereka...ko kena accept tu...

macam org sakit la...kalo diabetes, mana boleh makan makanan manis kan? mesti kontrol la...macam tu jugak dgn org yg gemuk ni...yg penting, disiplin kena kuat. tp once in a while ko bleh la makan kfc, ice cream, coklat, kuih dan kek, mcD pizza ke...tp cuma once in a while...tu pun ko hanya boleh makan bila ko dh berjaya turunkan sedikit berat badan ko...tp jgn la ko melahap plak!cukupla makan sekadar merasa...

bear in mind...org yg gemuk apalagi obese, mmg ambil masa sgt lama untuk turunkan berat badan. kdg2 ambil masa smpi 2 tahun br ko dapat nampak hasil yg ketara..dlm sebulan berat hanya blh dikurangkan antara 3-5kg(inipun dh kira maksimum). jd ko x blh la nak expect lps 2-3 bln badan ko dh nampak kurus...kena realistic la.

dalam pada itu, ko tumpukan perhatian pada imej seperti kebersihan dan penampilan...kalo ko jenis yg x pakai makeup,ko blaja la pakai makeup. Beli minyak wangi dan pakai hari2...jgn biar org igt org yg gemuk ni berbau dan x tau nk jaga penampilan diri. Sementara ko masih gemuk, kalo ada wang lebih ko blh beli pakaian yg menarik tp beli yg bersesuaian dgn badan ko dan ikut saiz badan ko yg skrg ni...bila penampilan dr hujung rambut ke hujung kaki dh ok, ko dongakkan kepala dan berjalan dgn confident spt kaulah wanita yg paling cantik dan vogue peduli org nak kata apa...

***ini adalah pesanan ikhlas dr seorang lelaki...harap2 dpt batu masalah ko...

wah tersentuh ai baca komen u

i think....

MOST guys BUKAN x suka wanita/perempuan gemuk/berisi...

cuma mungkin attitude/dress up perempuan tu yang membuatkan laki jadi kurang 'TERTARIK' .....

for me, SEMUA WANITA/PEREMPUAN mestilah:

1. Jaga kebersihan diri.
E.g. Mandi  + Gosok gigi + berkumur2 +pakai pakaian yang bersih + pakai bau2an yang wangi/harum...sila guna deodorant/perfume. preferably, pakailah deodorant.

2. Penampilan diri.
- Prinsipnya...biar simple tp kemas dan bersih.

The trick is....Untuk nampak elegant and memantapkan keyakinan diri.

so, apa2pun TT....selamat mencuba!~

Rate

1

pempuan gemuk x tau jaga diri.
kenapa diorang gemuk? sebab mmg x tau jg diri. over makan
so kalau ...
azahan Post at 19-5-2010 01:47

mengutuk le kwn u tu..jp g mesti dia dpt wife yg gemok gak....
biasa yg dibenci ni lah..yg kite dpt...

Follow Us
tt kena carik hobi utk lepas tension baru... beli punch bag (kalau x de bf) - jgn ko bli cyberskin lak..

TT.. ko jgn riso kalau badan gemok... aku pon mcm ko gak, dr kecik gemok tak penahnya kurus... yg penting walopon gemok, kita kene konfident kat diri sendiri.. kalau hati dah senang,hidup dah selesa, org nak ckp apa pon lantaklah..  kita pon dengan otometiknya takde nak pening2 dgn apa org nak ckp...

Reply 86# AHMADVW

iols pon gemuk...tp mls exercise....kojer iols makan..tido.... ...

Reply 109# kementot
please i x brp bhm ayat yg u post, too boombastic for me

tuhan x kan mengubah nasib sesuatu kaum melainkan diri sendiri-
so ubahlah sikap u kpd yg rajin eksercise dan diet yg betul.

Reply 110# AHMADVW

hokay

Reply 76# QISPINK

aku pon gemuk... ........sampai kengkawan ckp muka aku xde tulang pon kat pipi.... ..bulan depan baru berhajat nak diet.....dulu diet..turun dlm 4 5 kg....tp makan balik..gemuk balik...

Post Last Edit by bedah_kg_pisang at 21-5-2010 22:33

aku gemuk tapi aku tak kesah pun lelaki tanak kat aku. sebab motto aku ialah i dont live to please others.  
life is too short & precious, enjoy ur life selagi ada hayat di badan. kalau ada org tak suka nko gemok that's their problem not yours!

Tetibe aku teringat kata2 nie...

"janganla ko hidup dalam kenangan lalu...
cukup la sekadar ingat2 balik...
sebab kalau ko hidup dengan kenangan...
kahidupan ko akan rasa terhenti...tak bergerak..."

aku pun gemuk gak....da byk kali kecewa dlm cinta...
tapi aku sentiasa positif...dan terus berusaha untuk kurus sehingga hr nie...
jgn tensen2...kalo ko tensen lg la ko gemuk..

Rate

1

aku suka kucing gemok

pompuan gemok aku kwn je mcm biasa, asalkan perangai ok... hahahaha

gemuk n hodoh umumnya menjadi pandangan negatif masyarakat..

Ok... just nk bg pandangan skit la eh... Thn lepas.. sy tergolong dlm golongan obes.. Berat 100++, dgn tinggi 154cm.. Now, dh slim.. BMI pn dh normal.. Dlm area 50kg.. Dr kecik smpai la ke umur 23 thn, mmg bersaiz XXXXL, skang ni bru merasa size M..

Personally, bg sy yg pnah merasa badan size XXXL n M ni, mmg ada sgt byk diskriminasi antara pmpuan gemok n kurus ni.. nk cri kawan pn susah, apatah lg boyfriend yg sanggup menerima diri kita seadanya.. sbb majoriti laki suka pd pmpuan kurus n cantik.. even kita ni baik mcmana pn, yg kurus, yg cun gak yg akn menarik phatian laki2 ni.. Walaupun, x semua laki cmtu.. Tp rasanya mmg MAJORITI berpersepsi cmtu..

Yup.. punca utama gemok ialah MAKANAN... sebenarnya, org2 yg gemuk kt luar sana tu mmg teringin sgt nk kurus.. bukn diaorg tak nak kurus.. Tp maybe diaorg tak tau nk start macamana atau tak tau caranya.. Ada gak sesetgh org yg bersaiz XXXL ni kata yg diaorg bahagia dgn diri diaorg n hepi bbadan bsar.. Tp, jika dberi peluang utk kurus, msti diaorg pn nak.. Tak best jd gemuk ni.. Nak cari baju susah, nak naik bus susah, nk cari keja susah, nk naik keta susah.. pendek kata semua susah.. Utk gurl yg obes, mmg susah gak nk cri boyfriend..

Sbnrnya, pd sapa yg nk kurus tu, yg pentg kna la usaha... Jgn hanya berserah pd nasib.. Sbb dulu2 sblm tdo, sy slalu harap supaya bgn tdo leh jd kurus.. Tp, tu hanya impian la.. bgn2 tdo, gemok cmtu gak.. x kurus pn.. Yg pentg skang ni ialah usaha... Sejauh mana keinginan kita utk kurus.. Nk kurus yg penting kna la jaga mkn... Senaman.. maybe yg byk duit skit, bleh guna bantuan suppliment... Tanpa usaha, mimpi xkn jd kenyataan..

Nk kurus sy akui sgt2, bukn senang.. sbb kna tolak mknn yg sedap2.. Tp sy dh letak dlm otak dh, selama 23thn idup dh puas mkn mcm2, apa salahnya, dlm 1 thn sy buang suma makanan yg sedap2 n start eating healthily n live healthily.. Dlm 6 bln, alhamdulillah.. Dr saiz XXXL, now dh jd size M dh.. Sonok!! Yup.. yg pentg kna ada usaha+disiplin+ semangat n doa byk2... Kna yakin n jgn mudah putus asa...

So, kpd tuan tanah... nasihat sy, awak pn bleh kurus.. Jgn sdih2 n bserah pd takdir.. yg pentg awak kena la usaha.. Usaha kn tangga kejayaan.. OK??

Rate

1

Post Last Edit by mziskandar at 22-5-2010 04:40

~ posting hold: for re-evaluation ~

kawan baik  i sblm kawen kurus ala-ala miss world gitu lepas dapat bb gemok dan sekarang terus gemok...laki macam cicak kobeng....suka dengar dia citer mesti diselangi dengan gelak tawa..dialah penyeri....kalau xder dia kami semua sunyi...xpernah timbul perasaan nak menghina atau membenci...

Reply 117# iena_aries86

wah ai salute ngan u...ai pon gemuk..berat ai 60+++..mmg gemuk...tinggi ai pulok 154 cm....pernah diet...xmakan nasik dlm 2 minggu..turun gak berat ai..pastu rasa nak makan yg best2..ai makan balik....baca kisah u..ai rasa cam nak start balik diet..ai nak kurus cam dulu....borim dah jd budak gemuk.. .....u buat jadual makan x?