CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaza_bunny

!!!HINA SGT KE PREMPUAN GEMUK D MATA LELAKI???

ramai cerai berai skrang ni bini dorang semo kurus2...muekekeke

sape layak nk hina sape??yg menghina tu bagus sangat ke??

sebenar nye pompuan gemuk ni x bap ...
freyza Post at 21-5-2010 09:51

aku prnh jeh kena hina..x cukup kt forum..
kt blog aku pn derang ber2 serang..
aku tau la derang kurus..aku ni baik skt jeh sbb x tayang gmbr2 telanjang derang kt porum neh..
hahahahhahahahahah

btl ckp diorg nie sume... kalo kite nak kite kena usaha... tp niat tu nak betul la kn... all the best tt

TT..aku pon rase TT kurang konfiden ngn diri sendiri..aku pon cam wani_ta jugak..berat >100kg..umur 25 thn..kene hina kene mengate kene cerca tuh dah sebati ngn diri aku..sbb aku dr baby lg mmg obes.. tp aku sedar la mmg tak sihat kan bdn besar ni...so skarang ni mmg aku tgh usaha nk turunkan sampai BMI aku bawah 25..aku nk sihat jer..pasai apa? psl ade org nk kat aku insyaAllah ujung thn ni kawin...bile dah sampai ke tahap nk kawin..aku cume pikir aku nk idup lama..takmo sakit2...nk ade anak...aku rela laki aku mati dlu sebelum aku dr die idup sorang2 jage anak sbb aku mati sbb sakit jantung...mcm2 aku pikir..lgpon aku kesian kat die..ramai org ejek die ckp taste die pelik..taste kat org gemok

TT oiii..manusia ni ade mcm2 jenis..ade yang baik hati+mulut baik..ade baik hati tp mulut laser...ade yang mmg buruk hati+mulut longkang..ade yang buruk hati tp diam2 depan ko..blakang die mengate...ko kene terima hakikat tu..cam kwn2 aku...laki ke pompuan ke slalu je mengate aku mcm2..tp aku rase dorang baik..niat dorang nk tlg aku..tp dorang tak suke/reti nk berbahasa basi ni...tp ade jugak yang kengkadang tu mengate ala2 nk menjatuhkan maruah aku dpn org..org camtuh aku bolayan...sbb aku rase org camtuh pon tak konfiden ngn diri sendiri..die rase aku nk challenge die kot...hahahahaa

so ko jgn la nk rase down sgt..ambik yg positip dr org2 yang ckp ko besar..pastuh sambil2 tuh ko berhias la sket2...gemok2 aku pon takde la ari2 pakai baju kurung,sandal,baju kelawar je..ko kene rajin carik kat tenet..byk je especially overseas punye online shopping utk org2 bdn besar..cantik2 plak tu...baju org2 besar ni mhl sket dr utk org kurus..tp ko kene la berkorban sket..sambil2 tu jgn lupe berdiet..bersenam sket2..aku ari2 joging kat taman..kengkadang aku rase ade je mate2 jahat dok pandang2 aku..mesti dorang pikir badak air tgh joging takpon gempa bumi tp aku tak kesah..at least aku joging..lg baik dr yang dok menempek kat umah makan goreng pisang pepetang..

pastuh TT..aku phm yang ko akan carik makanan kalo tensen..mcm aku jugak..tp pasneh ko sediakan buah-buahan kat umh..ko tensen je ko carik buah..skang aku try buat camtuh..tensen je aku carik limau mandarin...tp aku biase kalo tensen nk carik yg pedas2..so kengkadang sambil2 tensen tu aku masak tomyam sayur..lg baik..goodluck la kat TT...

akak paham prasaan tt, taim skolah dulu akak kira gemuk gak aa..tp x de la obes,ada la budak asrama yg nakal panggil akak 'boyak'..fuh perkataan tu melekat sampai akak benci gila kalo dengar nama dia tu..tp sekarang alhamdulillah akak dh dpt berat ideal bmi pon in normal...akak x amalkan apa2 diet pon..akak pn x ingat camna akak bole kurus sebelom kawen lagi,laa ni akak dh ada 5 org boys tu yg jadik menten gamaknya...tt dh try mate 5 dr romzey tu? keinginan utk kurus dh ada..buatlah apa yg patut n sesuai ngan tt..good luck!

aku prnh jeh kena hina..x cukup kt forum..
kt blog aku pn derang ber2 serang..
aku tau la dera ...
seroja23 Post at 21-5-2010 11:24

ala oja...as long as ko hepi ngan diri ko da la ye..

x perlu la nk amik bab sangat ckp2 org..

aku ni tiap kali balik kg org ckp aku gemuk..ada aku kesah??

hahaha

Follow Us
macam aku,
aku suka pompuan chubby,
sebab nnt best peluk2 nnt,
hehe..comel..

aku pun suke pompuan cabi...

ala oja...as long as ko hepi ngan diri ko da la ye..

x perlu la nk amik bab sangat ckp2 org ...
freyza Post at 21-5-2010 11:49

kannn??aku pn hepi je selama ni..
cuma derang tu je la jeles aku hepi..
sbb derang2 tu santek bergaya tp x hepi kot..
bf org pn dia nak kaco, walhal dh ada bf..

~nmpk nya aku kena selongkar balik cd2 lama..nk cari gmbr kekdahnya....hahahhahaha

kannn??aku pn hepi je selama ni..
cuma derang tu je la jeles aku hepi..
sbb derang2 tu ...
seroja23 Post at 21-5-2010 11:54

kejelitaan hak milik tiap insan...

tapi ketenangan hati milik tiap insan yg mendekati NYA...

~~nk selongkar cd watpe??sila share...

kejelitaan hak milik tiap insan...

tapi ketenangan hati milik tiap insan yg mendekati NYA...: ...
freyza Post at 21-5-2010 11:57

cd pompuan terlampau...
hahahah...nk share..xtau la..kena pk dulu...

cd pompuan terlampau...
hahahah...nk share..xtau la..kena pk dulu...
seroja23 Post at 21-5-2010 12:01

erkk..pompuan terlampau..

harus la pasni ramai papa ayam pm ko kan...

tak kisah lah gemuk @ kurus... yg penting sihat ... tak de penyakit...  jgn sedih.. kalau rasa badan tu berat sgt bawak lah exercise... bagi keluar peluh tu... Insyaallah.. sentiasa happy... itu yg penting....

betul kate siputsedut tue.... kalo rase bdn x ok.. kuruskn kalo kite rase itu penyelesain pd rase rndah diri kite.. xde hal la.. sume pilihan di tgn kite... hepi @ x jg t'plng jg pd empunya diri...

dune, naufal, wani_ta
tq...terharu lak bila ada org support kami2 yg gomok neh..
even berat aku xde la >100 tp aku tetap jaga supaya x terlalu overweight..
asalkan aku hepi..xde penyakit itu ini..
manis masin lemak memang aku kontrol...
alhamdulillah, aku xde penyakit..

Aku pun gemok gak. entah la............ meby sebab aku selalu tension kot buat aku kuat makan. semua perbelanjaan rumah tangga aku yg kena tanggung walaupun berlaki. selalu sakit kepala pikir mcm mana nak roling bayar rumah, kereta, sekolah anak dll lagi.

Mcm2 aku dah try, keluar je produk kat pasaran aku mesti beli nyer, nak kurus punya pasal la. Dah beribu jugak la dah duit aku habis, langsung tak berkesan. laki aku pulak tau marah je, bising suruh kurus mcm baru2 kahwin dulu. Haram betul kan.

Rumah tangga aku retak menanti belah, aku harap lg cepat terbelah lg bagus. entah dah boring kot, 9 th dah bersabar, sayang pun dah bertukar benci.

Kes rumah tangga aku pun tak selesai lg, tp dah dekat 6 bln tinggal berasingan. Aku rasa lebih bahagia sekarang ni besarkan anak tunggal aku sendiri walaupun 1 sen pun laki aku tak bantu.

Cinta baru hadir, cepat betul kan. lantak la aper orang nak kata tp aku bahagia. Aku pun heran dalam tak der yang minat kat aku, mcm mana 1 mamat ni boleh syok kat aku yang gemok ni, dah la dia handsome, macho memang rebutan la dia ni.

Berat badan aku semakin kurang dr masa kesemasa. nak makan pun tak lalu. Aku dah jumpa ubat yang paling berkesan utk kurus iaitu boyfriends handsome dan hati bahagia. Tak pakai modal pun. hahahaha

Rate

1

dune, naufal, wani_ta
tq...terharu lak bila ada org support kami2 yg gomok neh..
even berat aku xd ...
seroja23 Post at 21-5-2010 12:22 PM

sama2..
akak,
my taste memang pompuan chubby pon,
tapi tak kisah pon klu dapat mana2 but at least sedap mata memandang,
awek teman pon orangnye chubby juge tapi teman sayang sgt,
not know the reason but kadang2 itu la,
teman memang jenis suka ghupe gitu..
and yet most of the time pompuan chubby yg teman jumpe mostly molek2,
first love teman pon chubby juge tapi teman tetap sayang

Reply 8# sultana

sama la kita...
    walaupun aku tak berjaya untuk slim lagi, tapi maintain supaya tak gemuk daripada ni...
    kadang2 jadi stress pun ade...

Reply 76# QISPINK

how sweet...semoga qispink berbahagia selalu...

Post Last Edit by merrissa at 21-5-2010 13:20

maaflah....bg aku ade sesetgh pompuan gemok selalu suke ckp kuat n kasar...
n kalo ade yg ckp gune tgn tuh
bukn pndng kiri knn...main hentm je kene org mcm aku
tau x...sakit la...dh la xckp maaf...wat2 mcm xnmpk aku yg kecik nih...huhu..waaa