CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9746|Reply: 35

Tempat duduk belakang panas bila enjin hidup

Salam, tumpang tanya. Pagi tadi dalam pukul 4 pagi - 5 pagi, aku tido dalam kereta kat kawasan rehat hiway, pasang aircond dan hidup enjin. Aku tido kat seat belakang. Masa tido, aku terjaga dan perasan yg tempat aku baring tu panas. Selama ni aku ada gak tido kat belakang tapi tak perasan lak seat tu panas. Seat panas masa enjin hidup ni perkara biasa ke? Aku pakai saga blm. Harini masuk 40 ribu km. Kalau sempat, esok nak servis.

Tolong bagi pendapat. Seat belakang panas ni normal ke? Aku takut kereta meletup lak nanti. Dahlah tangki minyak kat bawah seat tu aje..Panas sebab eksoz ke? Start perjalanan dari penang dalam pukul 1 pagi - 4 pagi. Rehat jap kat tapah gi toilet dalam 15 minit pastu sambung perjalanan ke ulu bernam lak, tido kat situ. Ke perjalanan jauh dan enjin dihidupkan terlalu lama punca seat belakang ni panas?

Tolong..kereta baru pakai setahun 2 bulan lebih kurang..

Post Last Edit by mycos79 at 6-5-2010 19:20

keter apa yg ko pakai....ooo protong blm...br lg tu

Saga BLM..aku takut kereta meletup masa tengah bawa je..pagi tadi aku kamikaze je bawak..ada kebarangkalian ke ekzos tu terlebih panas? harini memang tak sempat nak check mekanik..besok petang kot kalau free pun..

Reply 3# abas8888

Protong BLM baru 1thn 2 bln dah buat hal....
dlm warranty lg tuh pi check kat sc...skrg musim terbakar....baik pi service cepat...

mane boleh terbakar sesuke hati, lain lah ade litar pintas atau punca api

panas dari exzoz tu ada kemungkinan sebab kerete statik, manifold exzoz tu tak dapat udara, so suhu dia makin lama makin panas, exzoz ni mana ada sistem penyejukan

temp kerete ok tak?

aku kuat mengatakan tu bahang daripada exzoz atau ada mahluk2 halus

Rate

1

Reply 5# karot

adakah ekzos dr tin milo{:2_67:}

Follow Us
apapun check betul2...sebab ekzos tuh lalu gak dekat tangki minyak....{:2_79:}

Reply 7# mycos79

exzoz tu dari besi padu, lain lh kalau kau dah tukar aluminium ke, titanium ke ape ke
exzoz kerete standart tak lalu bawah tangki minyak, ade laluan dia sendiri, memang jauh dari tangki minyak
lain lah kalau kau pakai straight piping, yang tu memang lalu betol2 bawah tangki minyak, kalau kerete standart, dont worry, jurutera proton tu dah kaji betol2 dah

Reply  mycos79

exzoz tu dari besi padu, lain lh kalau kau dah tukar aluminium ke, titanium ke ap ...
karot Post at 6-5-2010 19:56

harap besi padu...bukan besi nipis...tahan lama sikit dr bocor/panas melampau{:2_77:}

"manifold exzoz tu tak dapat udara, so suhu dia makin lama makin panas, exzoz ni mana ada sistem penyejukan"  ...maknanya sebab kereta tak bergerak, ekzoz tidak dapat udara segar lah ek? Sebab tu panas dia lebih sikit ek? ooo..bahayanya kalau hidupkan kereta tapi tak bergerak..tapi tu lah, dah bukak tingkap sikit pun, tapi panas tido dalam kereta..nak buka tingkap byk2 takut kena serbu perompak lak..

temp kat meter ok je mcm biasa...

tapi saga blm ni memang ekzoz dia lalu bawah tangki minyak rasanya, sebab haritu kes tangki minyak kena cuci, mekanik tu kata kena buka ekzoz sebab ekzoz ni halang tangki minyak ni dari bahagian bawah..makna kata, mekanik takleh tanggalkan tangki minyak jika sebahagian ekzoz tidak ditanggalkan..

nampak gaya, kena servis kereta ahad ni, petang ni rasanya tak sempat buat servis, kalau sampai bengkel dalam pukul 6, 1 jam je masa nak servis , dan mekanik mesti nak balik cepat, buat cepat2..baik tunggu ahad ni..aku buat kat authorised service dealer je, tak gi kat shah alam yg pusat dia punya..

Tengah subur kottt....
Lagipun cuaca sekarang memang panas badan pun jd panas dalam....

adakah kursi tuh panas sbb tangki panas... atau kursi jerk panas... cuba lipatkan kursi untuk merasa bahagian bawah kursi

kalu kat atas jerk panas.... mungkin haba tuh berpunca dari manusia yg berbaring tuh..

byk juga lah special features saga blm ni ya...Heated Rear Seats...wow hebat

aku seluk tangan kat satu ruang yg macam lubang kat area tengah2 seat tu, yg rasanya menyentuh bahagian body kereta, panas laa jugak kat situ, tu yg aku yakin bukan sebab kepanasan badan aku..tapi tataulah pulak kalau kepanasan badan aku boleh meresap sampai ke bahagian lubang tengah tu menuju ke body kereta..

"special features saga blm" - makin lama makin byk lak special features,..cermin sisi yg bergegar dah masuk tak? dah report kat authorised service dealer, dia kata biasa je, hampeh, boleh pening woo kepala bila tgk cermin tu selalu..wira se bini aku ok je tak gegar side mirror..tak perlu head banging nak peningkan kepala..

Keta tue ada gangguan Saka elok TT dan keta tue berasap kemenyan 3 malam jumaat dan mandi air limau nipissss....

serius ke gangguan saka?? bukan apa, keta ni dulu masa mula2 pakai, bila kunci pakai remote, depan2 kita kunci tu terbuka balik..2-3 kali gak jadi, bila gi kat bengkel servis, brader tu kata kat tempat aku parking tu ada benda2 halus kot..tataulah pulak kalau brader tu nak memain je..atau malas nak check sebenarnya..hehe..

cermin tuh klu gegar memang qc laa.... keta 4,5 tahun kena ujan panas pon tak gegar lagik...

cermin sisi gegar tu feature utk mengurangkan side-force agar aerodynamic meningkat melalu tenaga kinetik yg terhasil dari gegaran cermin sisi

Cermin sisi tue boleh ketatkan kalau tak berapa pasti nak buat hantar je kedai aksesori upah pong 5 hinggit aje kot....

12Next
Return to list New