CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mclaren

DOSA-DOSA & FACEBOOK

Reply 138# bezita60

kau ada dua options utk hide, satu hide the person and their entire updates including photos etc and another one is the application. Go to option on the right and click hide, pick your option. Selalunya aku tak hide org, aku delete terus. Otherwise, aku biarkan je diorg dlm newsfeed aku, but i often hide application sebab aku tak main game2 fb semua ni, tak minat dan takde masa. And i don't snoop people photos upload and leave without any comment. Sebagai indication yg aku ada tgk photo diorg, aku akan bagi comment sebaris dua atau koman2 aku "like". Aku takde problem org tgk "box" aku senyap2 sebab kalau aku biasanya buat audience setting sendiri cuma kat org lain aku tak buat. So, kalau aku tak tinggalkan comment kat mana2 gambar, maknanya aku tak tgklah.

Reply 141# Core

like this! good info. thanks.

Entahlah fb teman anak2 buah teman jer yang ramai sembang2 atau gusik2 gitu........baru nak gorat sikit jer diaorg dah serang .........tak kasi can langsung

Post Last Edit by aurorae at 9-5-2010 01:46
... pastu ada sstgh yg slalu citer melancong ke sana sini
dah jd mcm riak pulak
(adakah wpun dia xberniat riak tp aku terasa dia riak, bole ke dikategorikan dia sbg riak jugak? ) ...
sajer Post at 7-5-2010 14:34

Aku berfikiran positif, mereka yg banyak upload gambar travel, mungkin hobi dia travel, mereka yg banyak gambar makanan, hobi dia memasak atau makan, yg banyak gambar anak, sebab memang hobi dia share gambar setiap perkembangan anak2.  

Kalau baca kat bod peribadi, yg bujang2 tp dah berusia ni  sedih aje tengok kawan2 letak gambar anak2 dan gambar kawin.  Orang bujang ni tak boleh kata yg dah kawin ni riak sebab letak gambar famili.  Semuanya cuma nak share kegembiraan masing2, walau tanpa disedari melukai perasaan yg lain @ buat yg lain meluat.

Mcm aku minat berkebun, kalau boleh setiap pokok, setiap putik yg muncul  dan setiap inci tanah kat kebun tu aku nak upload kat  fb.  Tapi syukurlah aku dapat menahan nafsu dan ambik mana yg lawa je.  Sapa2 yg tak minat boleh skip gambar pokok2 itu.

Aku berfikiran positif, mereka yg banyak upload gambar travel, mungkin hobi dia travel, mereka ...
aurorae Post at 8-5-2010 12:39

me berterima kasih dekat orang orang yg sudi menempekkan gambar
travel dorang kat board travel sebagai contoh, tak kiralah apa niat dorang....
sebab kalau tidak kerana dorang tu, tak tau
camana rupa sesebuah tempat di luar malaysia amnya...

kalau nak harapkan diri sendiri, ada yg tak sampaikan ke tempat tu..
atleast ada gambar boleh dilihat meluaskan pandangan sendiri..

itu belum masuk bab makanan...
honestly setiap kali me tenguk gambar punya menarik dan lazatnya..mesti
nak cuba buat, positif tu kan sbb kita belajar memasak hanya kerana
gambar kita tenguk....

pendek kata, mana baik kita jadikanlah panduan...

Entahlah fb teman anak2 buah teman jer yang ramai sembang2 atau gusik2 gitu........baru nak gorat si ...
mata_bulat Post at 8-5-2010 08:11

kerana fb ni, me tenguk gambar adik dgn bf dia dulu..
muka bf tu me tenguk, boleh rasa lain aje kan..
dengan rambut tah apa apa... me terus tepon dia,
baik kau putus dengan budak tu sebelum ngadu ngan mak dan ayah
takut dia... terus putuskan..
sekarang oklah bf dia.. me siap jadikan kawan lagi sbb nak tau rahsia

Follow Us
... honestly setiap kali me tenguk gambar punya menarik dan lazatnya..mesti
nak cuba buat, positif tu kan sbb kita belajar memasak hanya kerana
gambar kita tenguk....

faraway1 Post at 9-5-2010 03:21

aku malas masak, tp suka tengok gambar makanan yg orang lain masak dan tepek, selalu save gambar yg nampak super sedap. Senang nak refer kalau satu masa nanti hati aku terbukak nak rasa.  Sapa suka tepek gambar masakan, silap2 boleh buat duit kalau ada tempahan masuk.

Saya berfb hanya utk cari member2 lama balik. Memang seronok kalau jumpa balik kawan2 yang dah berta ...
sultana Post at 6-5-2010 23:42

saya pun fb nak jumpa kwn2 lost kontek..sbb dah duduk jauh2 kan..mmg sonok la jumpa kwn sekolah..u..yg dah berpuluh tahun x jumpa.
tgk gbr muka pun dah lain.tapi untk buat skandal melalui fb mmg xlah.malas nak add org yg kita kenal.alah kalau nak kata fb ni byk bawa keburukan,semua mende bawa banyak musibah.tapi kita sbg manusia berakal pandai2 la tapis.bercerai disebabkan fb? itu mmg namanya bongok,dah ada suami/istri masih nak berskandal..pehal..
gambar plak..kan kita boley privacy kan..ala gbr yg melalut tu sipan je lah dlm koleksi sendiri.kalau aku plak fb ni perlu sbg cara berkomunikasi sbb saudara mara dan kengkawan masing2 jauh.nak fon kopak gak..so..apa gunanya teknologi kalau x erti guna.pokok pangkal diri sendiri

akaun FB ni anak daraku yg tolong createkan
pstu uploadkan gambar dan apa2 setting semua dia yg buat
cuma lps dah few months to dah cam boleh buat sendiri
maka mulalah bermain game
pastu kadang2 aje chat dgn kawan2 lama
ada gak tgk gambar kawan2 gi jenjalan
xde rasa apa sebab kebanyakan tempat yg diaorg pergi kita pun dah pergi
kecuali baru ni ada member husband dia PTD so husband dia dihantar oleh wisma putra ke jerman dan dia pun baru sampai
sebelum dia pergi dah pesan updatekan aktiviti dia kat sana
dan klu boleh upload apa2 gambar yg menarik
for me klu x suka nak tgk xyah tgk
dan seterusnya xyah komen
cuma lately ni cam lemas nak elakkan org2 tertentu, anak daraku suruh je block tapi risau klu dia guna taktik lain pulak
entahlah tiap perbuatan tetap ada baik dan buruknya

ala facebook,da kata tempat sosial..so faham2 la..nak kata xpatut or xpatut ker susah,sebab hak individu,tapi xsalah nak nasihat kan,tapi biar kena cara la kan..huahauhuahua

...sebagaimana aku melayan syiok kat sini...kat fb pon aku gitu jugak...aku cuma add orang2 yang aku kenal jer...yang tak kenal...kalau dorang nak add aku...aku accept...tapi...kalau dorang tak balas pm aku bila aku nak tau sapa mereka nie...aku akan delete them from my list...cos pada aku...kalau ko nak jadi kawan aku...u have to be honest with me...at least your identity lah...ko nak pakai nick apa pon aku tak hal...asalkan ko introduce diri ko to me...kalau setakat nak add pastu buat donno jer bila aku tegur...sorry lah...aku akan delete ko from my fren list...

...apa2 pon...aku masuk fb pon sekadar monitoring my sons punya activities saja...tak pernah login berejam2 kat fb macam aku spent time kat cari nie...ekekeke...tak kuasa aku nak lama2 kat fb...baik aku dok lama2 kat cari...bley buang sakit aku melayan problems kat cari...hehehe...

riak tu satu hal.dengki hal lain.. yg buat org nyampah pun satu hal jugek
aku penah terbaca kt st ...
penmerah Post at 8-5-2010 15:44
...biarlah mereka nak publicly show their affection to one another nie...kalau some bley upload gambar mereka bercium mulut kat fb...showing off with such verbal affections is nothing lah sis...heh...

...tak rasa malu ke mereka nie??...eerr...obviously not lah kan...aku rasa bangga lagik ada kerana to their thinking...they have a perfect partner with a perfect relationship...its ok to me noe...cos i think u should be proud with what u got...cuma...aku jugak of the opinion that kita patutnya do things in moderation...but...if they chose otherwise...thats no hal to me too...afterall...to each its own...

...as a fren...aku rasa syukur jer melihat mereka bahagia suami isteri...walaupon aku perhaps tak brapa setuju ngan cara mereka nie...but like ive said above...to each its own...lantak ko lah ko nak buat apa...kalau niat mereka nak menunjuk2 pon...aku apa kesah??...huhuhu...

...ps...layan syiok lagi best daripada layan rasa cemburu...

aku x pernah terpikir lak org nak riak kat fb (kecuali org yg spam aku pasal mlm)

memana kengkawan yg rapat.. n terover expose/describe gambar2/activity diorg yg x sepatutnya, as kawan ~ aku tegur aa... tapi kalau diorg ckp x kisah.. then, aku pun x kisah aa.. kalau family, lain citer..

Sejak ada FB lah, saya jarang jenguk forum . memang sangat ketagih dengan FB.

ini kali pertama masuk sini sejak sekian lama.

Saya gembira berada di FB.

cafe world saya dah level 67.

Reply 137# penmerah

I guess apa itu riak atau tidak pun semua terpulang pada individu gak. Pada saya kalau orang jenis cam dlm contoh penmerah, memang saya rasa cam ngada2 lah. Maybe sebab saya conservative sikit kot. hmm Saya rasa cam takyah lah nak tunjuk loving2 sgt takut karang jodoh tak panjang,orang yang jenis mulut 'puaka' pun ramai. Tgk kat board gosip pun tahu. Nanti ada lah yg kata, masa awal2 bercinta bagai nak rak cam dia je lah the perfect couple kat dunia, tup tup cerai, malu jek.Tp ada yg jenis tak kisah, jenis tak ambik pot pun org tu loving loving ke cerai ke dia punya pasal lah. Tp ada ke manusia yg 100% tak ambik tau pasal orang lain ni?? 100% tak pernah mengumpat orang?

Sejak ada FB lah, saya jarang jenguk forum . memang sangat ketagih dengan FB.

ini kali pertam ...
gilagila2 Post at 9-5-2010 09:17

gg, i miss you..
sejak ketiadaan u, hilang seri FD ni..
kembalilah.........................................

Reply  penmerah

I guess apa itu riak atau tidak pun semua terpulang pada individu gak. Pada saya ...
sultana Post at 9-5-2010 23:29

pasal riak tu saya tak taulah. saya ckp bagi pihak diri sendiri. saya takut juga kalo2 tanpa disangka saya TERriak sikit ke waktu publish pic2. itu yg saya risau.. almaklum la saya ni kenkadang mudah leka. org lain yg publish pic bergaya, sat sat tulis soping beg LV £5000... minggu depan tulis alamak abes £4000 beli kasut jimmy choo etc. saya takmo tuduh dia riak ke hape sbb tak pasti intention dia. mungkin nak kongsi tips beli belah ker... bagus gak ni.
kalo stakat tayang handbag, umah besar, pic jenjalan ... takde masalah kot

tapi kalo dok post syok sendiri laki bini saje... saya bole muntah  wooo.
ramai org bole show their appreciation to their loves one secara cool jer
cthnya tulis poem ker, bini tulis gud nite baby, hubby balas nitey nite. stakat tu oklah. pada saya tak perlu sambung2 tulis meh sini sayang peluk2 etc or yu tak sayang ai... pi tido bawah pastu sambung ayat2 geli mcm org lain tak bahagia kawen plak. pada saya kalo nak borak romentik BERDUA SAHAJA tak perlu la satu dunia baca.
sllnya saya skip je takut termuntah . bukan pasal jeles tapi post2 tu 'mengganggu' wall saya. tak pasal2 aku kene scroll down sll hahahhahahaha

Tepuk dada ..tanya selera..

cafe world saya dah level 67.

lagi 3 level dah leh serve chinese candy box

lagi 3 level dah leh serve chinese candy box
whitedove07 Post at 9-5-2010 19:33

the only fb game me main sekarang farmville...
farmtown, cafeworld me stop sebab kesuntukan masa....