CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alifinara

Bloggers Gardening Members (Ver 5)

terlepas pandang.. happy belated bday buat syuezril, sunor..

ramai gak kengkawan kita yg bertugas ...
MMISS Post at 17-5-2010 10:03

terima kasih kak miss..... sambut bday sampai lupa nak renew lesen. semalam baru perasan lesen mati sedangkan patutnya renew sehari lepas bday... teruk betul. tu pun perasan bila tengah drive dengan kak mist nak gi ambik hoya dengan kak alifinara.. semuanya berkisar tentang hoya..........

Post Last Edit by Mas916 at 24-5-2010 11:30

Assalamua'alaikum......

Sekadar nk kongsi ilmu kat sini.....yg baik tu dtg dr Allah....yg buruk tu dari saya sendiri...
Ptg semalam....saya berpeluang ikuti tazkirah bersama Datuk Dr. Fatma Al Zahra....siap salam lagi.....cantik orgnya....(terpaksa tuang kursus Haji...huhuhuhu)
Tajuk tazkirah smlm pasal Hayatan Toiyibah.....maknanya Hidup yg baik.
Pertamanya....Dr. bgtau..kita ni jalan jgn sombong....., jumpa org bg salam...wp tak kenal. (sesama muslim la) , layan tetamu dgn baik ......tetamu dtg buatkan minuman...jgn dok tanya...nak minum ke..panas ke sejuk....
Lepas tu selalu solat tahajjud/qiamullail.....sebab solat tahajud ni Allah rahsiakan balasan dia.....Solat tahajud ni...kalau rajin amal...org yg migrain akan sembuh, org yg darah tinggi akan sembuh, barah otak....Insya Allah.
jaga aurat....s'rang dia kata ...ramai yg bertudung..tp sebenarnya telanjang.....ye lah..dh pakai baju ketat.
Jauhkan diri dr berzina.
Jgan bunuh bukan yg hak.
Sederhana berbelanja , tidak membazir dan jangan sampai kedekut..
Jangn jd saksi bohong.

(semua kat atas tu bole refer surah Al Furqan ayat 63-74)

Lepas tu mcm mana nk solat dgn kusyuk......
Bacalah a'uzubillah..(baca sampai abis....nk tulis rumi takut salah).....3x dn syarat ludah belah kiri......lepas tu igt dlm diri itulah solat kita yg terakhir seblom mati.
Lg satu kalau baca Al Quran kita paham sekali maknanya....ada stgh org dh 20 thn baca Yassin..tp tatau surah Yassin tu mengenai apa...(termasuklah saya ni...huhuhu)

Bg yg ada anak peremuan..seawal usia 9 tahun.....ajar dia surah Annur....surah ni pasal zina.....dan kewanitaan...

3 anggota kita yg bahaya....
mata
mulut dan
kemaluan...
sebab tu ke3-3 tu kita bole tutup....
sebab zina pun asal dr mata turun ke mulut dan ke kemaluan..

lg satu...bacalah surah Al Baqarah.....kat rumah...3 hari syaitan x masuk rumah....kalau x sempat..pasang ja CD.
jgn lupa jawap azan.

2 musuh manusia....
1. syaitan
2. nafsu kita

...jgn lupa berdoa utk dptkan Hayatan Toiyibah.....
doa tu bole refer ayat 74 surah Al-Furqan.
bacalah setiap kali lepas solat.

dn last sekali....kalau bersin..ucaplah Alhamdulillah.....jgn dok sebut excuse me.....nanti mati dlm excuse me.....
anak buah saya penah tanya..kenapa kita bersin sebut Alhamdulillah....saya ckp tatau...
dia bgtau....bila kita bersin , jantung kita terhenti....makna kata mati laa....sebab tu lepas bersin kita sebut Alhamdullilah..,.sebab masih hidup....
dan saya penah baca majalah Solusi.....
Allah tak suka org yg menguap...tp Allah suka org yg bersin.....sebab tu kita kena sedaya upaya tahan menguap.
wallahhu'alam..

Rate

2

Reply 182# Mas916

thanks 4 sharing mas.. byk info yg berguna. aku dah save..

tulah aku nie bilalah nak pakai tudung.. bkn apa aku tamau jadi yg pakai tudung tapi telanjang tu yg amik masa nak bertudung.. aku nak betul2 bersedia br bertudung.. aku nie jenis sker pakai yg simple2 kat umah n kalu takat kuar dekat2. cuma skrg nie kalu beli blouse tuk g keje n jejalan aku beli yg long sleeve so kalu nak pakai tudung in future tak kalut nak

Reply 182# Mas916

Terima kasih Mas ingatkan kami di sini.

Reply 183# MMISS

Semoga Allah permudahkan MMISS mencapai hasrat tersebut...Aminn......

Reply 183# MMISS
MMISS......jgn tangguh2.......Dr Fatma kata.....99% tanda2 kecil kiamat dh ada....la ni tunggu tanda besaq ja...
bukan pa....takut tak sempat.....

aku terbaca tulisan sorang forumner.....dia kat Allah cuma seru kita 3 kali ja...
1....seruan azan....
2...seruan Haji...
3...seruan maut.....

pstt.......bacalah novel..Jaja dan Din- tulisan Noor Suraya....mudah2an Allah bg petunjuk.
(maafkan daku....daku yg sekadar mengingati sesama kawan2.....)

Follow Us
Reply 185# shiina

amin... thanks kak

Reply 186# Mas916

insyaallah.. moga2 aku berkesempatan sblm dtgnya hari terakhir..

novel tu aku lom beli tapi mmg ada lam list yg ndak beli

Reply 183# MMISS

MMISS, cuba baca kat zaharuddin.net tu....ada dia kupas permasalahan bertudung tapi telanjang ini...dan juga menjawab persoalan orang yang tak mahu bertudung kerana tak mahu hipokrit apabila melihat org yg bertudung tapi secara luaran pakaiannya tidak menepati syariat sebenar.

Memang menginsafkan....

Reply 186# Mas916

Dalam menyiarkan syariat Allah ni...tak payahlah kita minta maaf...sebab sebenarnya memang tanggungjawab semua Muslim untuk mengajak kepada suruhanNya dan menjauhi segala laranganNya...moga ramai yang beroleh manfaat...Insya Allah...Aminn......

Reply 187# MMISS

You are welcome MMISS......

Reply 190# shiina

saya bukan minta maaf sebab memperingati.....tp saya cuma risau....kata2  ingatan saya tu mengguris perasaan orang....

Reply 192# Mas916

Yelah...harap2nya tiadalah sesiapa yang terasa hati.....

Reply 189# alifinara

shida.. sebenarnya tulah salah satu utama kenapa aku lom nak pakai tudung.. mmg di sekeliling aku ramai jek bila kuar g keje pakai tudung sempurna tapi bila g jejalan siap pakai tshirt ikut body n pendek ngan jeans ketat.. bkn nak ngumpat sedara dekat pong camtu... aku takmoh jadi camtu tu yg amik masa nak pakai tudung

Reply 192# Mas916

insyaallah aku tak terasa coz aku mmg berfikir tuk bertudung cuma masanya aku tatau bila. kalu ikutkan anytime bleh pakai tudung tapi aku takmoh jadi cam org lain yg pakai tudung tapi serupa cam tak pakai

Post Last Edit by sofiera at 25-5-2010 14:33

MMIS,

jangan lah risau....akak pun baru2 jer...

mohon lah pertolongan dan kekuatan dari Allah untuk melakukan perkara2 yang baik.. inshaAllah doa itu mudah di kabulkan Allah.... YAKIN lah akan pertolongan dr DIA.

Reply 182# Mas916

terima kasih atas perkongsian ilmu yang sangat bermanfaat... alhamdulillah.

Agak lama juga tak berforum, selalu check pm je kalau-kalau ada yang pm.  Sibuk bercucuk tanam di Ladang maya samapi tak sempat berforum.

Oh.. ciknora dah dapat baby girl.  Tahniah.  Nur Aina, cantik nama tu.

Mas, terima kasih bagi tazkirah tu.  Akak ni lama sangat tak pegi usrah ke, ceramah ke.  So, sesekali ada yang mengingatkan tu, alhamdulillah.  Takpe kita salaing mengingati.  Kadang-kadang sesuatu benda yang tak elok / tak betul ang ykita selalu tengok, jadi terbiasa dan tak perasan pun tak elok / tak betul sebenarnya.

salam semua..macam hangat je topik perbincangan..jgn hangit sudah.. nanti ada plak yang terkena panggilan hangit.. .. agak nak mecelah sikit..

permasalahan bertudung nih bukannye la sesuatu yang dibawakan oleh ijmak ulama' atau pun ada wujud nye khilaf di kalangan mereka. tiada perbezaan pendapat pun antara keempat2 imam mazhab. sebab telah secara jelas dinyatakan didalam Al Quran, surah An Nur ayat 31, sila check. Dan juga suka saya ingatkan bahawa rukun iman yang ketiga adalah Beriman kepada kitab2..Iman dan amal memang saling berkaitan. So actually kita boleh ukur sejauh mana iman kita dari amalan kita. (point kat sini - Orang beriman tidak akan mengingkari ayat2 dari Allah Taala)

memetik kata2 seorang artis tanahair, "saya akan bertudung bila hati saya dah bersih..".. ni cakap2 orang yang tidak ikhlas so banyak plak alasan dia bagi. sedang dia sendiri tidak tahu bila hati dia akan bersih. mungkin kita boleh meletakkan target, contohnya.. "aku nak start tak tinggal solat lepas aku nikah.." tapi tak sedarkah kita yang adakah benar kita akan menikah atau pun malaikat maut dulu yang bagi salam kat kita? (Point kat sini - Nak berubah.. SEKARANG!!.. hang tunggu lagi.. takut tak sempat!!)

sewaktu pemerintahan khalifah umar al khattab, berlaku khabar2 yang tidak sedap didengar oleh khalifah umar berkenaan gaya pemerintahan gabenor mesir, muawiyyah. lalu khalifah umar pun pergi ke mesir untuk melihat sendiri apa yang dikhabarkan itu. dan ternyata benar. lalu khalifah umar berkata kepada muawiyyah,.. "Di dunia ini hang nak buat apa pun hang buatlah..tapi ingat.. esok Allah Taala akan tanya setiap dari perbuatan kita di akhirat kelak.." (point kat sini - Malaikat Rakib Atid ada untuk mencatit segala amal baik buruk kita..)

So nak berubah menjadi lebih baik actually tak perlu tunggu apa2 pun. Memang Allah Taala suruh pun. Tika kita di alam roh, semua roh berjanji dengan Allah akan taat segala perintahNya. tapi bila saja lahir ke dunia.. semua janji2 itu dilupakan. sebabnya kenapa? sebab kita tak pernah nak belajar dari ustaz2/ustazah2 tentang ilmu agama. Ingat..harga syurga itu MAHAL..

Islam is the way of life. Islam itu Ad Din..cara hidup. So cara hidup Islam itulah yang terbaik. InsyaAllah, jika kita benar2 hidup berlandaskan Islam, semua jadi mudah. Itu janji Allah. Bukan saya mereka cerita .. Keyword dia senang je, dari saat ini, cuba setiap benda yang kita nak buat, kita tanya dulu diri kita... "Allah redha tak apa yang aku buat ni??" so jawapan dia ada dua je.. ya atau tak. kalau YA, teruskan. kalau TAK, tinggalkan. senangkan? hehe.. so renung2kan dan selamat beramal..

p/s maaf terlebih bicara..

Rate

1