CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: IRZeeBuk

Rokok n Lelaki (Pertanyaan yg umum)

Berhenti merokok adalah benda yang senang, kata kawan aku...

Dia tau la, sebab dia dah berpuluh ribu kali try...

Reply 58# dragger

Apelah same...
takkan pompuan berminat kat rokok plak...mcm pompuan minat kat hakku

Reply 57# shahtar

Tapi aku belum kawin ... Tgu lagi 7tahun la bile dpt anak, die dah pas UPSR 5A, br aku bleh benti mrokok

aku dikelilingi org kuat merokok aku rase xlame kang aku yg jadik cam gambar kotak rokok tu

saya hairan lah dgn perokok2. kalau nak berak atau kencing, ni bg lelaki lah, awak2 semua suka menghisap rokok ke? kenapa macam tu? senang nak meneran ehem2 atau macam mana? saya tak faham lah, bila boyfriend housemates saya datang je pakai toilet mesti berbau satu toilet tu dgn rokok

Reply 56# IRZeeBuk

mmg bende nie relate more 2 ur self determination
its just ur state of mind je..ko leh ubah n tukar kpd yg lbh baik
aku mmg x berkenan nk berdamping dgn perokok
aku selalu kaitkan seorang perokok dgn cara dia berfikir

Follow Us
dulu wa pun perokok tegar...bygkan since form 1 dh isap rokok surya secara underground... tp spnjg wa isap rokok, wa x pernah isap rokok dpn my parent n my girls on purpose... tp klu drg ternampak tu kira x leh nak buat aper la...
bila wa masuk U n jmpe my gf (skrg dh jd wife) dia tya knp nk isap rokok...kan dh tau merokok tu mmbahayakan kesihatan...so jwpn standard dr sorg perokok tegar, 'alah...ajal maut di tangan tuhan...klu nk mati anytime pun boleh'...pastu dia ckp blk...klu isap rokok tu dpt pnyakit dlm 2-3 hr trus gol xper...tp bygkan klu terlantar sakit, berhari2, berminggu2 or bertahun2...x ker menyusahkan mrk2 yg menyayangi kiter??? terkedu gak lar seketika. tp sbg perokok tegar wa buat bodo jer n changed the topik... tapi ayat tu sesungguhnya mmg makan dalam n sejak tu wa tekad utk berenti...ngehngehngeh...
n finally skrg dh 8 thn wa x isap rokok.... ngehngehngeh....

nk berenti isap rokok ni mmg bukan senang n memerlukan kekuatan mental... cara wa nk berenti simple jer...iaitu 'BERHENTI' secara drastik n jgn isap sbtg pun rokok lepas tu...bkn dgn secara reduce amount spt kbykkn org... cuma masanya kena sesuwai...so wa pilih bulan ramadhan...yelah dah satu ari x isap rokok bila bbuka tu tryla bertahankan... lg satu wa buat... wa bgtau semua geng2 yg wa nk quit tp dorg mmg x konfiden punyerla...so wa bet dgn dorg saper yg berjaya kantoikn wa tgh isap rokok wa bg rm100...ngehngehngeh...

masa wa start berenti dlu mmg ssh gak lar...kene selsema lar...cirit birit lar...paling x leh tahan tu biler lepas makan...pastu mmber2 plak slalu hulur rokok (standat la time n brenti geng2 semua jd pemurah, masa isap dlu nk steng2 pun kedekut) tp sbb kita dah cabar diri sendiri so i have to prove it lar i guess...klu ader sesape ulur rokok tu i ambik n patahkan so pastu dorg x berani dh bagi.
n finally i berjaya dgn cemerlangnya... skrg nie i dah x takut dh dgn rokok sbb mmg dh x teringin langsung nk isap...kat opis klu budak2 ni bg pun i ader gak try mmg x leh masuk n i akn gelong... x sedap langsung...

'i'm proud to be non smoker'....ngehngehngeh...

Reply 47# epuel_slay

kenapa plak?? nak isap rokok jugak ke??

Reply 65# blabla

bau rokok lbih wangi dr bau taik sendiri...

1st of all..tahniah cz nak quit smoking..moga jadi insan yg lebih produktif utk agama bangsa dan negara..

1) nak quit..1st, perbaharui niat..jadikan setiap usaha tu sbg ibadah

2) pastu btau ahli keluarga n kawan2..mintak dorg support n tegur kalau awk nk stat balik..

3) buang apa2 barang yg ade kaitan ngn merokok..mcm lighter..rokok tu sendiri..xyah simpan2 konon ni last rokok yg awk beli ke ape..

4) ade jgk medicine yg bleh bantu..cth nye nicotine gum, nicotine patches...g lah jumpa doc..ckp kat dia saya nk berenti rokok..sure dia bantu

5) elak dr tempat2 yg bleh induce awk merokok..duk kat tempat2 yg ade tulis 'no smoking' atau gambar dia..huhu

6) jauhkn diri atau renggangkan sket dr kawan2 yg ske merokok

7) awk muslim kan? bace lah bhn2 agama berkaitan rokok..fatwa yg paling kuat ttg rokok..adlh HARAM. to non-muslims smokers, klu nk berenti..berenti minum...alcohol taking can increase desire to smoke

8) sentiasa 'bekerja'...i mean wat aktiviti2 yg pada masa yg sama anda xkan merokok..cth: solat sunat, baca Quran, puasa, tido, chewing gum, bersenam..dll

harap membantu..

Allah berfirman: fa-iza 'azamta fatawakkal 'alAllah..(jika kamu telah mmbulatkan tekad, maka bertawakal lah kepada Allah)
syarat tawakal ape? USAHA + DOA~

insyaAllah Allah akan mudahkan =) slmt berusaha..

baru je tadi orang hantar surat kat meja aku..bau Ya Allah....BUSUKKKKKKKKKKKKKKKK...busukkkkkk ok...bau rokok kuar giler...bau rokok yang dah sebati dengan bau badan tu..pening kepala aku bau orang tu..kalau letak minyak wangi pn aku xsure boleh hilang kn bau tu ke x..

ayah aku dulu hisap rokok...tp Alhamdulillah sekarang dia dah berenti hisap  rokok setelah dia sedar..membazir je hisap rokok...

so kepada lelaki2 kat luar sana yang hisap rokok tu..berhentilah hisap rokok..banyak keburukan dari kebaikan.antaranye:
1) mendatangkan bau badan yang busuk yang blh buat orang pening dan xsuke..
2) membazir duit jek...
3)mendatang kan pelbagai penyakit
4) gigi kuning + mulut busuk..
5) xmacho langsungggggggggggggggggg

tu je yang aku dpt pk..yang lain pk sendiri..huhuhu

skang ade e-cigar tuh kan?? best ke?

best ke merokok? masa zaman sekolah dulu pernah le cuba rokok dunhill, tp sekali sedut jer... terus batuk2.. seminggu x de suara.. padan muka... tp alhamdulillah, hubby carly x merokok... & family carly pun x de sapa yag merokok... mgkn sebab sejak kecik lagi mak & abah dh tanamkan dalam jiwa anak2 dia bahawa rokok membahayakan kesihatan... anak2 buah carly pun x de yang merokok....

tolong bakar rokok2 je... nak hapuskan rokok2 aku terpakse bakar

lutut terketar2 kalo tak hisap rokok...
emosi jadi tak stabil...
mata jadi mengatuk smacam..
nafas jd smakin perlahan...

fuhhhhh fuhhhhhhh fuhhhhhh