CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10739|Reply: 75

Rokok n Lelaki (Pertanyaan yg umum)

Aku tak sure la thread nih dah ade ke belum.Gler bapak aku search tak jupe2.. last2 fedap plak nk search kalau dah ade tlong link kan...tp aku series tahap singa mmg nk tau {:1_125:}

Ok aku nak tya lelaki best ke hisap rokok?? ade rase nak benti tak?? korang nak prempuan bgtau camne spy korang berenti?? secara halus or secara kejam a.k.a paksaan..bwahahaha

Tp aku nak tya pompuan gak.. mcm mane korang suh balak/pakwe/suami korang benti mrokok?? n berjaya tak care korang tuh??

:re:Ape yg perlu di buat nak benti mrokok??

Rokok tuh umpama abeskan mase di waktu lapang sambil lepak2.sedar2 dah abis skotak... What should i do??

~~Lelaki sejati tak isap rokok tak rockla~~

Nak berenti tu, bergantung pada diri sendiri
Kalau orang dok suruh atau paksa berenti,
tapi hati taknak berenti tak jalan jugak katanya

hahahahaha... rokok dgn lelaki ibarat aur dgn tebing bro.. orang takkan pelik tgk lelaki memegang rokok.. curut.. paip hatta shisha skalipong..

lagipong mmg dah sinonim sgt lelaki dgn rokok.. even tok nenek kita dulu pong musti isap rokok daun tembakau tu kan?? pelik tak?? tak kann??

tp ada baiknya kalo tabiat neh di hentikan bila usia dah menginjak dewasa.. yelahh katanya byk penyakit berasaskan rokok neh.. tp ada jugak yg liat hingga akhir nyawa pong isap wokok ugak..

nak benti?? ada yg terai mkn gula2 tiap kali lepas mkn.. yelahh sbnrnya tabiat isap rokok lepas mkn neh sbb nak ade sesuatu dlm mulut tuh.. al kesahnya..

ada yg berjaya benti guna mcm2 jenis ubat skunk ade yg kejap je benti pstu gian ..

rokok jugak bukan takat di isap lepas mkn.. bahkan acara tebaik turut semasa membuang hajat.. ahahahah... agaknya nak neutralkan bau yak2 kot

tp gen lagik pelik la neh bukan lelaki je yg menjadi lambang pd rokok neh.. la neh pompuan pong da nek tocang .. isap rokok in public dah rasa cam hebat bergaya mutu keunggulan..

ape kejadahnya smer neh.. ade sowang poremer neh.. dia kata istri dia merokok walhal dia pong tak merokok...

bg gen rokok dan lelaki ibarat isi dan kuku .. kalo di pisahkan sindri2 phm laa

err TT ada related kan sama uolss punya soklan

Reply 4# genchi

OKla tuh....
tapi aku nak awek suh benti mrokok... ade support skit..
tapi takmo awek yg terlalu mengongkong...

Tp blum ade awek.. so tolong la awek2 nasihatkan aku

Reply  genchi

OKla tuh....
tapi aku nak awek suh benti mrokok... ade support skit..
tapi tak ...
IRZeeBuk Post at 27-4-2010 09:33

adoiii.. hang neh da kira kritikal nak soh awek bg support tp hangtakde awek lagik

emm.. ehem2..   sayanggg berentilahh merokok.. demi kesihatan anak yg bakal ayang lahirkan ineewww..

tak kesian ke pd ayang terpaksa isap skali asap rokok dunhill yg sayang sembur di muke ayang itteww..

err... boleh tak gini   ehehhe jgn mrh aku gurau sajorkk...

bg aku memula .. mulakan dgn nawaitu .. tekap pd hati.. kalo ko jenis yg heavy jgn arap akan perubahan segera.. satu hari ko kurangkan satu batang.. smpi waktu ko hanya perlu sebatang slpas mkn sje.. lepas tu ko boleh cuba ubbat atau rokok batery yg ada untuk ganti rokok betui.. ataupong ganti dgn cinggam or gegula..

for support.. dr aweks.. aku rasa jadikan aje kwn2 upis hang sbgai awekss.. sandaran.. mana taw trus jadik betui2 punya

Follow Us
.. la neh pompuan pong da nek tocang .. isap rokok in public dah rasa cam hebat bergaya mutu keunggulan..
genchi Post at 27-4-2010 09:28

Btl tu! Skrg ni pompuan pn ramai yg isap rokok di khalayak ramai tanpa segan silu!  {:2_67:}

Btl tu! Skrg ni pompuan pn ramai yg isap rokok di khalayak ramai tanpa segan silu!
BlueRose99 Post at 27-4-2010 10:04

owang yg tgk neh rasa segan kan?? rasa sunggoh tidak sedap mata memandang.. nak wat menantu pong tak mau..

Tp blum ade awek.. so tolong la awek2 nasihatkan aku
IRZeeBuk Post at 27-4-2010 09:33

Kejap jadi pompuan kejap jadi lelaki.
Misteri..       {:2_74:}

hai zeebuk.. benti la mokok tak baik untuk kesihatan tau nanti tembak tak power pastu baby cacat

aku menjawab bagi pihak husband aku dia cakap nikmat hisap rokok.. sebab dapat ketenangan..

kdg2 siap letakkan rokok tu kat mulut aku
aku ckp kang kalau aku hisap mau terkejut.. mengalahkan dia.. aku

mula2 dulu ada juga cakap dengan berhemat suruh berhenti rokok, tapi mcm la dia layan.. perokok tegar ni kita cakap

mcm mana pun, derang mesti ada jwpn balik.. putar alam.. lama2 aku dah fedup, aku siap tanya, nak aku belikan 1

katon?? diam terus.. tapi memang sampai ke sudah x benti.. hmm, nak benti ni kena kuat semangat je.. seribu orang

cakap ceramah ko pun kalau ko sendiri xde kekuatan nak benti x jalan juga..

Reply 6# genchi
emm.. ehem2..   sayanggg berentilahh merokok.. demi kesihatan anak yg bakal ayang lahirkan ineewww..

tak kesian ke pd ayang terpaksa isap skali asap rokok dunhill yg sayang sembur di muke ayang itteww..   <<----

Nih dah ber ayang2.. awekpun belum ade lagih....mcm mane tuh??
Tapi kalau taded rokok lam kocek or lam kete mcm smacam nak perfect dunia nih

Reply 9# xmatrempit

Nih Ape nak peliknye... Aku nih Lelaki tulen  dahagakan kaseh syg seorg cikaro der...
eh ade aweks menjerit laa.... i pergi jap

macam mn  aku nak bertekad nak benti sdangkan hati kate jgn benti..

Reply 10# isskandar

nih ko amik fakta dr mane nih???

kalo nk berenti, berenti je.
"self determination".

alamak kenapala manusia2 nih tak memahami diriku yg takleh control nafsu merokok nih....

Reply 13# IRZeeBuk

eh pale ko pn dh masuk asid?

alamak kenapala manusia2 nih tak memahami diriku yg takleh control nafsu merokok nih....
IRZeeBuk Post at 27-4-2010 12:20 PM

bila leka, dan bizi dgn benda lain, ko bleh la "away"kan diri n kepalotak dari rokok kejap.

sedar2 dan 2 hari tak isap... :re:

Reply  isskandar

nih ko amik fakta dr mane nih???
IRZeeBuk Post at 27-4-2010 12:13

Smoking reduces the volume of ejaculation, lowers sperm count, distorts sperm shape and impairs sperm mobility.

http://www.hpb.gov.sg/hpb/default.asp?pg_id=2563

kalo xnak benti gak xpe... kalo dapat baby cacat pon, layakla dengan ko kan.

The smoke inhaled (either directly from a cigarette or from second-hand smoke) by a pregnant woman goes directly to her baby's lungs. It prevents as much as 25 % of oxygen from reaching the placenta.

Reply 19# isskandar

bleh mybabkn aku mandul ke