CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5397|Reply: 30

Masalah dengan Mertua...

Close [Copy link]
Saja nak share dengan forumer sume..bagaimana anda menangani masalah dengan mertua yang tidak sebulu dengan anda!!!Tambahan pula jika kita berkawin dengan 'Anak Emas Mak' ni...Yang suami kita plak asyik menuruti sume kehendak family dia...akhirnya Anda dan anak-anak kurang perhatian...Begitulah yang terjadi kepada aku...Yang selalu terluka gara-gara tindakan suami yang aku fikir berat sebelah!!! 8 tahun berkahwin tidak pernah dibawa saya n anak2 g holiday(bukan tak mampu)..kalu bercuti pun masa banyak dihabiskan d rumah keluarga dia.....Kalu balik kampung saya...cuma hantar saya balik n balik semula kerumah ibunya.........Saya sedih selalu dipelakukan begini....Tiap2 minggu pasti dia blk rumah ibunya untuk bersama adik-beradiknya..Saya n anak2 ditinggalkan....Saya semakin buntu...bila diajak berbincang pasti tiada jlan penyelesaian dan akan berakhir dengan pertengkaran....Mohon ada yang sudi memberikan pendapat!!!

Rate

1

patut post kat 'perbincangan keluarga', ramai akak-akak ngan boleh tolong jawab kat sana.

samerla mcm aper yg ayah aku buat kat mak aku.. asyk2 balik kpg dier jek.. so mase mak aku dgn family ( parents mak aku) terhad, jumpe pun jarang. rase terkilan gak ler mak aku. sian mak.. memg hampeh. tp aku pun tak berape gemar balik kpg mak aku la sebb ramai sgt adek beradek.. poning palo.. tp haper nk buat nnti tak ikut kate suami derhake plak..

ko slow talk dgn hubby ko pun tak jalan gak ker weh? sian ko.. aku pun tak tau la nk kate per.., ko tunggu la aper kate forumer laen.. sabo ek.

Sabarlah TT, doa byk2. Apa kata you  ajak hubby bincang baik2, kalau you rajin buatlah rancangan bercuti utk anda berdua-dua. Tak yah jauh2, yg dekat2 sj. Apa pasal you tak sebulu dgn MIL ? Ke you bkn menantu pilihan. Memang betul anak lelaki kena lebihkan ibu nya tetapi sebagai lelaki dia kena pandai aturkan segalanya dan berlaku adil terhadap anak2 dan isteri. Jika tak berdosa buat mcm tu.

betul...post kat bod FD,ramai makcik2 kat sana leh tolong bagi idea.

betul...post kat bod FD,ramai makcik2 kat sana leh tolong bagi idea.
al_gojos Post at 1-4-2010 09:17

hehehehe. kena hentam lagi ada kot.. 8thn baru nak pikir & ubah "kelaziman"..too late laa..
laki tuan umah tu mcm buluh tua la.. mana nak terima nasihat lagi..
lain ler baru2 kawen..baru kawen 1-2thn..boleh lagi laa nak dinasihatkan... rebung muda...

Follow Us
8 tahun berkahwin tidak pernah dibawa saya n anak2 g holiday(bukan tak mampu)..jelatang Post at 31-3-2010 19:25

anak2 dah besar ke? boleh jalan sendiri ke? bukan kecik2 lagi kan? bukan kena berdukung & kena pakai baby cot kan?
ape kata, ko ajer laa yang bawak anak2 ko gi holiday. tinggal ajek "anak EMAS" itu.
kalau takut gi sorang2, bawak la parents ko skali.

ok tak idea nie?

tak perlu p FD..
hana ada di sini  

8# MeeSai

tetibe ek......... hana plak yg naik nama....... mmg pun betul ape hana bgtau... to late nak kecoh2 psl unfairness neh... hurm, berdoa ajela semoga hubby anda nak berubah n nak spend time ngn family u gak.... kalu hubby jenis faham kiasan, bg kiasan... cth...... bila ajak blk kg, dia kata x leh mengejut, x der masa, duit...... jwbla, yela bang, tau tu... kalu balik umah awk ader jer sume, cukup je dwet kan........ ---> mcm kurang hajar.. tp kalu dh x paham ckp lembut2, bg je sedas dua...........

tak perlu p FD..
hana ada di sini  
MeeSai Post at 1-4-2010 09:24

adakah ko nak cari gaduh dgn aku? jumm.. kita lawan tembak..

mmg ada la hana... kawan ksall ... masa tu anak dia 2 org.. 7 & 8 thn. dia dok ngan PIL dia... kalau ajak balik umah mak dia.. kalau husband dia tak tinggal dia.. dia kata dia yg rimas... dokkkk je kat sofa tu tak gerak2... dari sampai .. sampai le nak balik... ajak makan.. ok mai makan.. pastu dok balik kat sofa tu... time solat ok... g solat kat surau kat umah tu.. pastu dok balik kat sofa tu... dia ni nak bermesra2an ngan mak adik2 pun rimas tengok husband dia camtu...

last2 dia soh tinggal je la dia.. hantar dah.. malam mai ambik... nasib le tak jauh sgt.. boleh le buat camtu.... la ni tak tau la lagu mana... anak2 dia dah 14 & 15 tahun dah yg dua tu... ada adik lagi 2...

Samalah macam aku dulu, setiap kali Hari Raya akan pulang ke rumah mertua.
Bukan nya jauh sangat nak menziarah orang tua aku...
Kat Ampang jer....
Kedua dua orang tua aku tinggal kat sana....
Sekejap jer cukuplah ...tak setengah jam, lima belas minit pun jadilah...

Alasannya: nanti jem...lambat nanti sampai kampung dia....

Oh ya....nak menziarah kedua orang tua aku kat Ampang.....Kubur Ampang....

aku yg tak kawin lagi nih...
jadi takut ngn cita korang~~~

before kawin segala indah...da kawin...dok bwh ketiak mak dia lagi~:@

Samalah macam aku dulu, setiap kali Hari Raya akan pulang ke rumah mertua.
Bukan nya jauh sangat nak menziarah orang tua aku...
Kat Ampang jer....
Kedua dua orang tua aku tinggal kat sana....
Seke ...
rdzaccess Post at 2-4-2010 00:30

Kubur ampang?????
means?????

erk.. << kejam...kejam...kejam...

tul sapa ckp td 8 thn too late nak lentur buluh k...buang karen...so skang pasrah n SABAR je la...kalo ada luit lebey p je holiday ngan anak2...blk kg mak ko takyah ngan anak emas...bila anak emas ada terbantut k nak "menganyam ketupat" ke...etc

Tima kasih kpd sume..yang sudi bagi pendapat pada masalah saya...Mlm nipun Hubby blk lagi umah mak dia...dua hari lepas mertua tepon " Anak Emasnya" dia tak sihat n rindu...tiap2 minggu mmg mcm tulah alasan orang tua tu...untuk pengetahuan sume, aku tak pernah bergaduh pasal x cukup duit ke..tak makan ke..pasal anak2 ke...cuma setiap kali berbincang kalu menyentuh ttg ibu n keluarganya,,Hubby akan marah-marah n emosional...Kebetulan aku n hubby..kami sama2 ank bongsu dalam keluarga!!! Hubby aku ni adik bradik ramai( 6 orang) berbanding aku dua org jer.... Masalah aku dengan mertua ni..,..kdg2 aku lihat mertua aku mcm mencemburui kasih syg hubby terhadap aku n anak2...weekend aku jarang dapat bersama dgn hubby...kalu dia x  bertugas,,dia pasti blk umah mak dia....Sampai bilalah aku nak menempuh keadaan ni????Kalu hubby aku berada di kg halaman aku pasti mak n adik beradiknya akan telefon bertubi-tubi....nak kemana-mana pasti akan diberitahu pada keluarganya..kadang2 aku merasakan hidup aku ni x der privacy!!!

lepas tuttt baik punya, slow talk la ajak g vacation mana2... gunakan female wiles anda pasti boleh

susah2 sgt, u mintak permisi la elok2 dgn hubby utk g vacation time dia balik kg.... tapi takyah kasitau mentua la u sebenar bukan balik rumah mak u, tapi u g vacation..,.

Anak Emas? bgs la tu.. drpd ikan emas x dpt kepuasan

kita sama kes la jelatang..........
tiap2hari maknya telepon......
aku pun pening jugak nak menangani anak emas atau anak manja ni...

12Next
Return to list New