CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: manja377

Makhluk dapur

menurut ramalan dan kemahiran analisis serta spekulasis aku, penampakkan nenek tua dan lebai berjubah hijau mempunyai keterkaitan yg misterius namun dapatlah diramalkan jua akan peristiwa disebalik penampakkan entiti2 misterius ini.

kononnya pada abad ke 17, nenek tua itu adalah penghuni asal umah nenek TT trsebut serta merupakan seorang janda tua yg kesepian dan sendirian. beliau yg kematian suami ketika berusia 70 tahun, tidak mempunyai anak dan pewaris.

kononnya si lebai hijau merupakan seorang pemuda kacak dan alim yg baru berpindah ke kampung trsebut demi mengusahakan sebuah sekolah pondok bagi anak2 kecil di situ.

kerana lebai hijau seorang yg warak serta amat mngambil berat akan pnduduk setempat, maka beliau sering dijadikan rujukan bukan aja permasaalahan agama, bahkan masalah2 seharian.

si lebai hijau pula dgn penuh keihlasan mnghulurkan bantuan apa saja yg termampu agar kemasyalatan pnduduk setempat terbela.

oleh itu, lebai hijau sering mengziarahi nenek tua tersebut utk menyumbangkan makanan serta membantu sedikit kerja2 di rumah nenek tua itu atas dasar simpati akan kesusahan dan keuzuran nenek itu.

beliau membantu mengambil air diperigi, memberi makan ayam itik serta membantu mengemas kawasan sekitar umah nenek itu.

perhubungan mereka yg sgt rapat telah membuahkan rasa cinta nenek tua trhadap pemuda lebai berjubah hijau atas kesyumulan budi dan pekerti si pemuda serta merangsang nafsu nenek tua yg belum menopause. walaubagaimanapun, kebaikan dan keramahan nenek trhadap si lebai dianggap lebai hanyalah kemesraan seorang nenek trhadap cucunya.

pada suatu hari yg mndung, si lebai sepertimana biasa, mnziarahi nenek tua sambil membawa makanan. nenek yg sudah merencanakan sesuatu telah memasang perangkap untuk  'mengerjakan' pemuda demi melampiaskan nafsu tuanya.

si nenek sedar yg si pemuda tidak pernah dan enggan masuk ke dlam umah, lalu telah berpura2 utk 'memaksa' si lebai utk masuk ke rumahnya itu. si nenek yg keji telah berlakon kononnya kepayahanan mnghidupkan api didapur dan kononnya matanya yg uzur tidak dapat membezakan, pakah abu atau arang yg ditiup. lalu dia memanggil lebai utk membantu meniupnya.

lebai yg kasihan pada nenek pun masuk ke dapur lalu terlihat nenek tua terbongkok2 meniup dapurnya dgn buluh. tatkala pemuda menghampiri, lalu dgn tiba2 nenek itu terus menerkam cuba menggomol dan mengucup si lebai hijau. lebai yg kelemasan meronta2 sehingga habis dapur bersepah sehingga arangnya terpelanting ke bumbung beratap rumbia lalu terbakar...

nenek yg rakus terus menggomol sekuat hati dan memeluk erat ibarat ular anaconda tua kutuk enggan melepaskan lebai hijau yg meronta2, merayu agar dia dilepaskan. walaupun rumah berasap tebal dan sekitar dapur mula dijilat api, tapi si nenek tua tidak mempedulikan, mungkin kerana deria bau, deria pnglihatannya yg uzur mengagalkan sistem amaran tubuhnya dari bahaya kebakaran yg berlaku. mungkin juga akibat deria nafsunya mengatasi deria lainnya...

lalu rumah yg terbakar mulai roboh dan saat nenek hampir melucutkan seluar lebai hijau, tetiba bumbung dapur runtuh dan menghempap kedua-duanya...

maka kedua2nya terbakar dan si pemuda yg terbakar terus melarikan diri sambil menjerit kesakitan sebelum terjun kedalam perigi kerana panik dan kesakitan yg amat sangat...

manakala sinenek pula terus hangus dijilat api yg menyala2, hingga tubuhnya saat ditemui pnduduk kampung, hancur seperti debu. selalunya mangsa kebakaran ditemui sekurang2nya tulang, tapi akibat usia lanjut dan kekurangan pngambilan kalsium mnyebabkan osteoporosis hingga jasadnya berderai menjadi longgokan abu..

si pemuda yg terjun ke dalam perigi pula mati lemas ditemui oleh pnduduk kampung dengan 80% tubuhnya melecur, terima kasih kepada kekejian dan kerakusan nenek tua...

oleh sebab itu tatkala mak TT cuba mengambil air diperigi, maka entioti lebai hijau memunculkan diri, mungkin ingin memeberitahu ttg disitulah hayatnya berakhir. dan entiti nenek tua yg keji pula dilihat meniup2 buluh, yakni menggambarkan usaha tipu dayanya utk merogol lebai hijau yg malang. dan longgokan abu itu adalah jasadnya yg hancur mnjadi debu.

kat pantry tempat aku keje ni ade byk biskut2 dalam paket, dari jauh aku jalan nak amik biskut2 tuh , bile aku sampai je tgk2 biskut tu dah habis....aku terus berdiri termenung jauh hehehe sorry tuan rumah gurau je

aku betul2 kagum dgn daya imaginasi ko jodokast

menurut ramalan dan kemahiran analisis serta spekulasis aku, penampakkan nenek tua dan lebai berjubah hijau mempunyai keterkaitan yg misterius namun dapatlah diramalkan jua akan peristiwa disebalik pe ...
JodoKast Post at 30-3-2010 14:33

amboi..amboii mcm tu sekali imaginasi awk???
  Tak der plakk apa2 sejarah yg berkaitan dgn apa yg awk imaginasikan itu. Dan tak der plak mak manja citer akan hal rumah nenek manja yg jodokast imiginasikan misteri itu.

layannnnnnnnn

TT pasal lelaki berjubah hijau tu...
kat umah arwah nenek aku pun ader gak...
mak aku selalu nampak n beberapa org makcik n pakck aku pun ader nampak

dr apa yg diaorg citer lelaki jubahhijau tu penjaga umah..
wallahu alam

Follow Us
6# JodoKast
Hahhah..lawok aku bace komen ko ni.tp betui jgk eh...tu sbb nenek tu nk jmpe dgn org yg baik hati je

hahahahaahak...x dan nk rasa seram plak dgr ramalan dari jodokast ni..wa dasat jodokast ni leh buat ramalan..
nanti ramaila geng ekor2 ah datang melawat jodokast

jodokast memang tarbaik la analisis ko, wajib buat buku kisah misterius dan osteoporosis bagai..

12
Return to list New