CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 27755|Reply: 61

Anak Menangis Semasa Hantar ke Taska

Salam..forumers...anak saya ni berumur hampir 2 thn dan saya start htr ke taska sejak last week. Hr pertama sampai di taska dia nmpak okay..x menangis masa saya tinggalkan..masa tu bbsitter and budak2 lain main2 kt laman..

but masuk hr 2 sampai la harini setiap kali sampai taska mesti menangis tak nk tinggal..
tapi bbsitter kata dia nangis tak lama...then bila time jmput balik..mmg dia terus meluru tak sabar2 nk balik..mcm tkt sgt kena tinggal..pastu masuk je dlm kereta terus mintak  roti yg saya bekalkan..

hrini lg worst..sampai je dpn taska..masih dlm kereta lg dia dah geleng2 kepala x nk keluar kereta..tp saya dukung jugak dan masuk je dlm taska terus menangis2...
dulu tinggal kt rumah pengasuh..ok je.maybe sbb dr baby dah biasa..

siapa2 ada experience anak meenangis ni sharela..nk pastikan behaviour anak ke..or environment ke

sabar teletubis, perkara biasa tu, mungkin dia ambik masa nak sesuaikan diri...

satu perkara aje, lepas hantar tu cepat2 blah, jgn nak jenguk2...mmg confirm dia nangis kalau tgk kite, syahdu habiss...

kalau rasa tak sedap hati, call tanya kabar anak, sure bbsitter kata takde apa2, nangis kejap aje...

biasa la tu TT,
anak saya 5 org dah..ke-lima2 dr kecik hantar taska. mula2 hantar nangis hingga lbh krg 2 minggu...that's normal. tp kalau sampai 2 bln msh nangis bila nk hantar, then harus siasat. my daughter yg kecik (3 thn) ni saya hantar ke taska baru (sbb tukar tempat keje) masa dia 2 thn setengah, setiap hr nangis dn berlarutan hingga umur 3 thn..siasat punye siasat (kekadang ambush waktu lunch hour), rupa2nye pengasuh kat sini garang2 belaka dn agak regimented. sbg contoh, selepas pukul 3 ptg, budak2 tu sume dipaksa duduk di atas tikar tanpa bergerak sedikit pun sehingga lah parents dtg amik kul 4.30 onwards...siyan tuh!! kalau tak dengar kata, kurung dlm toilet. So, kesudahannya, saya keluarkan dia dr taska tu dan hantar dia ke smart reader dan transit tghari kat taska berhampiran smart reader tu. alhamdulillah, anak saya sangat hepi di situ dan dia akan menangis bila hujung minggu sbb tak dpt pegi ke smart reader school

teletubies,
anak saya pun sama la haaa....saya start hantar anak saya bulan januari ari tu.. anak saya 2 taun lebih..b4 this my inlaw yg jaga..tp now in law dah tak nak jaga...
so saya kene la carik taska kan..
even sampai sekarang anak saya nangis kak..hantar jer nangis..tp tak lama la bbsiter tu ckp..bila saya dah naik keta tuh, die benti laa..maybe sebab depan org ramai kan..perasaan malu tu ade..
so akak sabar jer la kan..saya ni nak carim maid saya tak mampu lagik..nak carik babysitter lak takde ....
tp yg baik hanar taska ni..saya tgk anak saya ni dah pandai kita...bace abc and nanyi2...
so just sabar eh..saya pun memula dgr die nangis tu..saya ni ngalir gak la air mata..
tp kita ni kerja kan..so kene buat la..just pray to Allah that everything will be ok yaa...

exactly mcm my son (2yrs++) la TT.. dah sbln kt taska masih nangis lg klu hantar ke taska. finally last 3 days dah x nangis sbb ade 1 girl kt taska tu, bile kete sy smpi je dpn taska, tat girl mesti sorak2 name my son n bdk2 lain pon sesame berkumpul kt dpn pintu nk sambut my son.. so may be he feel so welcome kot... so, i lak bile stop kete dpn taska je, trus ckp kt my son, "tu aisyah (name tat girl) dah tggu..." then i wat la gaye2 excited nk jumpe aisyah.. so myson w/pon rs berat hati nk klua kete ttp rs nk klua gak la jumpe kwn2 yg dah bersorak name die..

sama la cam anak dara ku sorang ni...
tapi dalam masa 2 minggu pertama tu mmg bila hantar jek..menangis...tapi cikgu dia ckp sekejap jek....lepas jek 2 minggu tu dah ok dah....
dan sekarang ni demam2 pun stilll nak lagi g skolah.....

Follow Us
Normal tu. Sebab budak2 ambik masa nak adjust and adapt. Jangan risau, lepas beberapa minggu, mesti dia ok dah. In the meantime, kena sabar, dan jangan ikutkan sangat raung nangis dia tu. dah hantar ke taska, tinggalkan dengan penjaga.. pesan aje kat penjaga, kalau extreme sangat, baru call.

Anak I yg 5 years old pun sampai la ni dok clingy lagi time hantar nursery every morning...

Dlm pd x nak pi school hari2 dok bawak balik "stars" for school work/iqra' and so on...

Benda normal pd I,kadang2 mmg x sampai hati tp x blh ikutkn sgt,nnt x leh buat keje

Saya start bulan ni hantar anak 2 orang (2yrs n 3 mths) kat taska...1st day abg nangis, 2nd day sampai skrg umminya yg hantar...tanya feed back dr ummi, katanya dah ok..awal2 saja nangis
Semalam pegi check-up abg n adik so hantar lambat, kali ni saya pun join hantar. Sampai kat taska dlm pukul 10, tgok group baby suma dah tido, yg baru meniarap bertebaran mcm anak penyu, area depan khas utk baby. Bahagian belakang, khas utk yg 2 tahun, saya jenguk nampak budak2 yg 2yrs tgh melepak kot, ada sorang pekerja kat situ. sekali tu ada sorang budak tu main pen ...lepas 2-3 kali sound terus pekerja tu tampar budak tu kat peha, kuat jugak, dia tak perasan saya ada.
Menyirap jugak darah bila tgok pekerja layan budak camtu, anak saya pun nampak. Pastu saya terus cakap dgn my son saja nak bagi dia dengar, terkejut pekerja tu. Saya buat mcm tak tahu jer. Sendiri mau ingat la...
Masa saya nak pegi ofis my son nangis mcm 1st day aritu, terbayang jugak kalau dia buat mcm tu kat anak saya...

molly last time antar anak kat playschool umur 2 tahun lebih. memang menangis je tiap2 hari..pergi nangis, balik lagi le nangis sampaikan tak nak lepas dukung.terpaksa bawak kereta sambil pangku anak lepas tu sampai rumah je meraung bagai nak giler.macam dia balas dendam kat molly sebab hantar dia pegi playschool tu.time tu memang banyak sabar sebab kalau tak sabar mau aje tampar anak tu. rasanya dalam sebulan baru ok.

1# teletubis

ada experience...berakhir dengan nursery tak nak jaga anak lagi...pastu owner siap marah2 kita lak sebab anak kita nangis..mak mana ler yang nak anak dia melalak tak henti2

saya pun ada pengalaman yang sama juga...anak saya pun macam tu juga mula2 jer mungkin dalam 2 atau 3 minggu lepas tu ok dah...tapi kena tengok juga keaadaan dan cara pengasuh jaga...tempat saya alhamdulillah semuanya  ok...kerana tak ambik ramai budak takut...tak terjaga katanya....

12# manis1977 tpi yg saya musykil tu hari pertama elok je..tak menangis pun..masuk hari2 seterusnyer dia buat hal..and setahu saya anak saya ni bukan jenis asyik nk cling kt saya...

risau jugak..kot2 pengasuh jenis garang2..terjerit2..pernah 2 hr lps...saya br smpi dpn taska nk jemput anak terdgr suara pengasuh terjerit2

lg satu bayangkan camne keadaan nurseri dgn 28 kanak2 dan 4 pengasuh...rumah 3 bilik...
esok saya nk try htr ke CEC Putrajaya..nk tgk mcmana dia..if kt sini pun dia buat perangai mybe mmg sah dia x bersedia lg nak ke nurseri

28 kanak2 dengan 4 pengasuh?? so ratio 1 pengasuh kanak2 7 orang? Wow.. susah tu.. patut tambah pengasuh lagi tu.

Bab bersedia nak ke nursery tu.. sampai bila pun dia takkan bersedia.. kena hantar je.. then dia belajar menyesuaikan diri.. mula2 memang la payah.. kena sabar.. lama-lama nanti.. ok la tu.

Risau nya dengar pengalam semua kat sini..Anak saya 1st time nak antar nursery..x tau la camna, dia dah la panas  baran, lasak pulak tu.

wah sume pengalaman hampir sama.. anak saya masuk minggu kedua br ok.. minggu pertama tiap kali sy ambik mesti merengek2 mintak dukung.. dia ok lepas ada srg budak tu senyum kat dia masa kami nak balik.. lepas tu balik2 sy cakap kat dia.. ada kawan senyum kat balqis.. buat dia rasa ada kawan..

hari ke 3 hantar, ada kesan kena gigit kat tgn anak sy.. sy punya la risau sbb pengasuh tk bgtau.. malam tu jgk husband call pengasuh tanya.. tu yg dia fobia siket nk gi taska sbb kena gigit.. minggu kedua hantar.. dah nampak dia leh kawan.. tiap kali ambik takde dah merengek2 mintak dukung.. senang hati sikit la..

masalah anak mengangis masa kita hantar kat taska tu biasa je la bagi saya.. biasanya masa kita hantar kat pintu je diorg ni nangis coz kita ada kat situ.. lepas kita tinggalkan diorg biasanya akan diam... so far anak2 saya semuanya ok je... kadang2 je buat hal mungkin masa tu diorg bad mood @ mengantuk.. pas tu ok je bila dah  jumpa kawan2...

jangan risau kalau first time anta anak nangis mungkin diorg ni tak biasa lagi, bila lama2 ok la tu coz dah ada kawan2... masalah penjaga cubit atau pukul sikit tak pe mungkin diorg ni nak mengajar anak2 kita tu... kene fikir kita kat rumah pun kadang2 hot gak ngan anak2 ni apalagi penjaga tu sepanjang hari jaga anak kita... mana boleh sabar klu budak2 buat hal... klu tak cedera kita buat2 dono je la...mereka tu pun manusia gak bukannya robotkan...

salam..

halu qaryna pun naik gerun jgk baca mcm2 story pasal anta ank kt taska nie.. isu qaryna :-

duk berkira2 nk anta anak kt taska @ tak.. now anta umh pengasuh. ank nk masuk 2thn bln dpn. so mcm da matured sket kot.. hurm ntahla qaryna ada gk g usha satu taska baru bukak, rm300 1bln then denda rm5 kalu sejam lewat. qaryna pun tk tau cane nk tgk ank kita ni da spai tahap bley anto taska or not, means dr segi mental n fizik dia.. bile sbnrnya ank kita btl2 matured utk facing idup di taska. yerla, mcm yg kita smua tau, biasanya ms bby norm nya parents akan carik pngasuh.. atau pun qaryna patut letak ank qaryna tu sampai lah dia nk masuk skolah esok? means, pro n kontra nyer anta anak kat taska niey??

salam..

halu qaryna pun naik gerun jgk baca mcm2 story pasal anta ank kt taska nie.. isu qaryna  ...
qaryna Post at 20-4-2010 23:12

Saya pilih preschool sebab di sana dia orang belajar warna, ABC, lukis lukis, signs languages, bersosial dgn lelain, team works etc. Kalau dgn pengasuh apa sangat lah yang dia orang belajar kan?

Masa hantar anak bongsu saya masuk preschool baru baru ni .. saya pun turut nangis. Nangis dlm kereta sebab first time tinggalkan anak tu dgn orang. Entah macamana lah nanti. Lepas tu masa saya mengintai -- dia menangis cari mama dia. Adui haaiii lah. Satu hari saya talipon sekolah tu tiga empat kali. Belum cukup masa saya dah dtg ambil anak. Hari kedua ketiga pun sama. Paling teruk bila hari Isnin. Sebab dah dua hari kan dgn mama nya.

Sekarang ni dah masuk minggu ketiga .. bila tengok saya hilang dia nangis, tapi cikgu ckp kejap jer lepas tu okaylah. Lega. Sekarang tiga kali seminggu jer ke preschool. Sebab ada kelas music dua kali seminggu.

Bulan dpn mungkin lima hari seminggu -tapi half day jer. Sampai pukul 12.30 pm. Lepas makan dlm pukul 2 ptg dia tidor sampai lah pukul 5 ptg. Kalau full time di preschool .. tak dpt lah dia tidor panjang mcm di rumah