CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 8919|Reply: 21

Break Fast paling Sedap di S.P.T

Salam , Saya orang lama tapi baru je aktif balik kat sini , nak tanya sapa sapa orang ni SPT, mana tempat makan breakfast selain dari roti Canai kedai Mamak yang paling sedap dan murah korang rasa....

Aku ada 2 tempat yang aku rasa memenuhi cita rasa aku... ni breakfast heavy lah..

1. Astaka Taman Pauh , Nasi Lemak Ekonomi ( Sebab murah dan sedap ) Tokey dia nama Mat , buka dari pukul 0715 pg sampai lauk habis.
2. Gulai ikan Pari di Berapit... Nyum Nyum.. sedap sangat... ( Lepas Mesjid kalau dari B.M sebelah kiri sebelum rail keretapi.

Ada satu stall nasi lemak kat tempat banyak2 jual breakfast di Taman Alma Jaya...dekat dengan Sekolah Kebangsaan Alma Jaya...2 orang perempuan yang jual...diaorang jual nasi lemak dengan kuih2 je...lambat sikit je...habis licin...nasi lemak kecik 60 sen...yang besar RM1.00...sedap sangat nasi lemak dia...walaupun simple je...ikan bilis...telur 1/2 biji untuk nasi lemak RM1.00 dan 1/4 biji untuk nasi lemak 60 sen...serta sambal...tapi memang kaww nasi lemak dia...semua terasa...kuih2 dia pun terasa...favourite i...kuih kaswi pandan...package biasa i kalau beli kat dia...kaswi pandan dan nasi lemak besar...yummy...asyik teringat2 je...macam ketagih......

boleh p try nie...tq TT:pompom:

Salam , Saya orang lama tapi baru je aktif balik kat sini , nak tanya sapa sapa orang ni SPT, mana tempat makan breakfast selain dari roti Canai kedai Mamak yang paling sedap dan murah korang rasa.... ...
UsopBangLa Post at 28-1-2010 01:33

apa nama kedai kat berapit tu?

Salam , Saya orang lama tapi baru je aktif balik kat sini , nak tanya sapa sapa orang ni SPT, mana tempat makan breakfast selain dari roti Canai kedai Mamak yang paling sedap dan murah korang rasa.... ...

astaka taman pauh tu kat ne?

paling best bfast kat market seberang jaya.. memacam ada...

5# honeybuchuk

kt sini nak bfast char keteow pun da....

Follow Us
Breakfast nasi lemak kat market seberang jaya. kedai Salsabilla. Sambal sotong kering dan ayam goreng berempah dia best. Sambal kering paru pun best gak... yummm yummm... Every weekend aku mesti gi sana.

breakfasr yg paling aku suka dekat dalam market bm..
nasi lemak dan milo ais

4# matbuq

Minta maaf nama kedai tak tahu le.. tapi anak tuan kedai tu cam OKU sikit... ...

astaka taman pauh tu kat ne?

paling best bfast kat market seberang jaya.. memacam ada...
honeybuchuk Post at 28-1-2010 15:48

Astaka Taman Pauh tu selepas Petronas yang bertentangan dengan Poly... Sebelum juntion seven 7 eleven ada juntion bila waktu petang ada orang juai kuih....
Cubalah.... Gulai daging je campur Ubi... perghhhhhhhhhhhhhhhh...

Ada satu stall nasi lemak kat tempat banyak2 jual breakfast di Taman Alma Jaya...dekat dengan Sekolah Kebangsaan Alma Jaya...2 orang perempuan yang jual...diaorang jual nasi lemak dengan kuih2 je...la ...
shiina Post at 28-1-2010 08:38

Dulu aku duk sewa kat Alma gak ... tak pasan lak... Cuma aku selalu makan nasi berlauk pakcik depan simpang masuk Alma Jaya.. .. Tapi kedai buruk pakcik tu pun dah nak tumbang... dah tak berniaga gamaknya.........

breakfasr yg paling aku suka dekat dalam market bm..
nasi lemak dan milo ais
pbw2775 Post at 29-1-2010 15:54

Dulu aku suka gak makan dekat market tu... kedai yang kongsi ngan kedai china.... sekarang ni dah tak menarik...

Kedai Tepian Pantai kaler kuning... dekat Padang Bola... pun breakfast dia ganas....  tapi bukan taste aku....

kat market Seberang Jaya. Byk pilihan. Nasi Lemak - gerai Salsabila, roti jala ada, char koey teow ada, roti canai, roti arab....pendek kata mcm2 ada la.

Pergi before 8 dapat le parking yg selesa. After 8 kena tinjau2 kat mana nak park, waktu puncak 9 pagi tu...hmmm kena la menapak jauh sikit.

kedai kt berapit tu yg sebelah tanah lapang tu ka? yg dulu2 petang2 jual roti jala, bihun sup tu ka? x penah la plak try gulai pari tu. lauk apa lagi yg sedap? x silap ada yg kata kedai tu nnti akan dirobohkan utk buat landasan berkembar dan stesyen ketapi?

Aku dgn laki aku suka breakfast kt Nasi Kandar Ali
Pepagi mkn heavy dah..hahaha
Dlm pekan BM, sebelah stesen teksi..dpn kedai bunga telor Rose

Satu lagi Nasi Kari Pak Hassan Padang Lalang
Depan Masjid Pdg Lalang..
Kari bawal, Kari Pari mmg sedap..

Aku dgn laki aku suka breakfast kt Nasi Kandar Ali
Pepagi mkn heavy dah..hahaha
Dlm pekan BM, sebelah stesen teksi..dpn kedai bunga telor Rose

Satu lagi Nasi Kari Pak Hassan Padang Lalang
Depan  ...
ji_ji Post at 1-2-2010 11:22

lauk pa yg sedap kt Nasi kandar Ali tu?

lauk pa yg sedap kt Nasi kandar Ali tu?
matbuq Post at 1-2-2010 12:21

Ayam kicap
Dgn Kuah bawang dia..
Kedai nasi kandar lain mmg takdak menu camtu

1# UsopBangLa

gulai pari kalo kt SPT nie aku suka makan kt Abas Mahmod kt titi panjang bukit minyak...kedai dia berdepan ngn kedai tayar bridgestone yg besaq tu......dulu2 kt sini mmg top la....ramai cina mai makan....masa tu adik n abg niaga sekali.....selalu full house la....lepas tu ada masalah apa ntah....gaduh kot...hahaha....salah sorg buka restoran 24 jam dekat dgn simpang bukit minyak nak p juru...gulai kat restoran baru tu pun sedap gak...tp sayang....bisnes dia tak tahan lama....org ramai gk dok p makan tp tak leh nak survive gak.......skrg dh jual kat mamak, dh jd kedai nasi kandar.....

kedai yg asal tu still buka lg...dari bfast sampai lunch time tp lauk dh tak byk choice mcm dulu2...rasa gulai pari still maintain..

skrg bg aku gulai kari paling tip top dapat kt Cargas Cafe Bayan Lepas....

kedai kt berapit tu yg sebelah tanah lapang tu ka? yg dulu2 petang2 jual roti jala, bihun sup tu ka? x penah la plak try gulai pari tu. lauk apa lagi yg sedap? x silap ada yg kata kedai tu nnti ak ...
sicomel Post at 30-1-2010 23:42

Yup , tapi sekarang diorang dah hadang dengan zing....

12Next
Return to list New