CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maksimrvica

CATS FOR ADOPTION

alahai moi..comey nya baby cats tu...aku lak last saturday secara tak tersengaja teradopt sekor anak kucing..pada mulanye aku ingat kucing aku si bubu..dia ngekor je aku pi dapur seperti biasa..pastu makan cam org tak makan seminggu...pasal bubu ni lapar sangat...pastu nampak ekor dia cam kempis kat hujung (cam ekor basah)..aku pun marah la ha tu la pi main dlm longkang lagi sambil aku basuh pinggan... pastu aku ke depan.. tengok si bubu elok je tengah tido atas meja...eh sapa yg tengah makan kat dapo?...laaaa kucing lain rupernye...

wahhhh best2...besar tuh berapa rega dia tuh...huhuhu ada bau tak? siap ada dinding lagi, tak malu nak membuang...moi takut jadi bahan mainan bebudak kat umah nih je...tikar buluh moi dah tak serupa t ...
moimed Post at 6-4-2010 09:48

Sofa ko berbulu, kusyen sofa aku diganti dengan lapik kadbod kotak!!!!

Nih aku nak bagi budak-budak nih for adoption.......sapa nak, datang umah leh, duduk atas kusyen kadbod kotak aku.

http://a5.vox.com/6a011017fa4a48860e0123de15a40d860c-500pi
Nih aku nak bagi budak-budak nih for adoption.......sapa nak, da ...
Bareen Post at 6-4-2010 14:12

comelnyeeeeeeee...
cepat2.. sape nak ni..

mak aiii bareennn gebus nyeeee...
kenari tuh la, lawak siot ko leh tak cam si bubu ko hehehe...weh semua meh jemput pi bod gathering, kali nh kat umah aku...meh semua 1 mei 2010 cuti hari buruh...kenari, bareen, kak hete, kak leo mehhh leeee join gathering

sape2 nak pi terbang ke sarawak.......

muahahaha...saghawak jauh nyaaaaaa....hehehe

Follow Us
Post Last Edit by myea_sha at 6-4-2010 18:08

ala kat sarawak ker? sy nak la bereen .. pos ke bleh ke? kui3

125# moimed

akak beli dah lama... masa beli dulu ada la about RM65 tapi rasanya harga sekarang dah naik kut...
bau memang kurang la kalau pakai litter box ni tapi kalau bukak "flap" (daun pint ...
boocik04 Post at 6-4-2010 10:06

saya beli last year. harga still RM60++. mmg worth buying utk kurang kan bau. plus looks cute too. tp benda hitam kat atas tu, x koyak2 sikit psl dorang kadang2 lepak pulak kt atas tu. dpt beli baru ke benda tu? mcm mana nk ganti?

[img][/img]

nway, i pernah cuba letak alas kaki kt entrance litter box tu, tp masih bersepah pasir2 tu. so instead as u can see in the pics, i letak the bekas green tu. much2 better.

Rate

1

http://a5.vox.com/6a011017fa4a48860e0123de15a40d860c-500pi
Nih aku nak bagi budak-budak nih for adoption.......sapa nak, da ...
Bareen Post at 6-4-2010 14:12

ya Allah. cute nya! mcm di'photoshop' pulak. eheh

136# iamalady

lady.... i rasa harga litter box yang boocik beli tu memang dah naik harga sebab besar sikit dari you punya - saiz XL...

mmg harus moi akan survey benda jamban nih huhuu...kompem la mula2 jadi tempat main nyorok2 dulu huhuhu...ujung mggu nih pi survey la sbb mmg nak beli pasir, moi dah leh redeem pasir fussy cat sbb dah cukup bar kod hehehe...

129# Bareen

omeiiiiiiiiiiiiiiiiii bederet2

136# iamalady

lady.... i rasa harga litter box yang boocik beli tu memang dah naik harga sebab besar sikit dari you punya - saiz XL...
boocik04 Post at 7-4-2010 08:29

ada size ek? ms beli, tengok satu size jer.

mmg harus moi akan survey benda jamban nih huhuu...kompem la mula2 jadi tempat main nyorok2 dulu huhuhu...ujung mggu nih pi survey la sbb mmg nak beli pasir, moi dah leh redeem pasir fussy cat sbb dah ...
moimed Post at 7-4-2010 09:51

mio, mmg u kena beli. Dats the first thing I beli ms mula2adopt kucing. Unless lah, u ada jamban duduk. I penah baca, kucing someone dlmforum ni pandai buang dalam jamban duduk. Kan senang kalau mcm tue kan? Flushterus settle.

ada size ek? ms beli, tengok satu size jer.
iamalady Post at 7/4/2010 10:51

yup! ada saiz... macam cat carrier pun ada saiz S, M, L and XL...

hai nob... lama x update psal minah & omot... Minah dh selamat melahirkan 5 ekor anak yg comey2 pada 25/03/10 (2putih, 2 oren & 1 belang).. tp malang hanya 3 sahaja yg hidup, 2 lg x cukup kuat untuk (1 putih & 1 oren)... Omot pulak semakin hari semakin manja kl blh satu muka ayang dia nk cium & jilat. kl dpt lutut, lutut pn dia jilat... nti ayang ltk gmbr2 anak minah... yg seronoknya tiga2 mcm nk ikut bulu bapaknya kembang...

Post Last Edit by myea_sha at 6-4-2010 18:08

ala kat sarawak ker? sy nak la bereen .. pos ke bleh ke? kui3
myea_sha Post at 6-4-2010 18:07

SMS lagi cepat sampai

Aku guna litterbox yang biasa jer utk 20 kucing aku. Yang ada hud dah tak berhud dah. Guna yang bawah jer. Bagi aku lah, guna pasir memang sepah punya. Jadi, untuk tackle masalah ni aku guna shreded paper jer. Dulu mula nak guna memang ragu-ragu, takut kucing buat mainlah, takut kucing sepah-sepahlah. Bila dah guna, memang sepah-sepah main-main pun tapi tak lama. Bila kertas dah kena kencing, takda dia main lagi. Kalau yang fresh tu, jenuh gaklah nak menegur.

Litterbox yang ada hud tu, kalau sekor, takpa. Tapi kenalah consider bau yang terkumpul dalam tu, punca kucing tak nak masuk. Kalau rajin nak mengurusnya tak pa lah. Baik guna yang ada rim, letak tempat yang open atau bilik yang ada ventilation fan. Litterbox aku, taruh bawah sink jer. Guna pasir atau kertas apa pun kalau dah kencing dan taik berbau tu, memang problem tak sudah. Sebaiknya kalau nak solve problem bau nih, tackle dari diet kucing, kena monitor apa yang dia makan.

Cara akulah dealing ngan bau tahi ngan kencing, aku bagi kucing aku makan ayam kisar mentah campur sekali hati, jantung, kulit, tulang. Tambah sedikit carrot parut ngan brokoli. Serve ngan wet food atau kibble dgn ratio 2:1. Ini akan mengeraskan tahi dan mengurangkan bau. Enzim dalam daging mentah menolong menghasilkan bakteria dalam perut kucing untuk mengurangkan bau busuk. Kalau dapat bagi 100% tak campur kibble komercial lagi bagus. Memang puas hati, gerenti. Tahi kucing aku, masa aku scoop buang ke toilet, aku hidu dekat hidung pun tak menyentak bau nya.

Rate

1

ler.. thread adoption dah jd tmpt diskas litter tray/box.. hahaha..