CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: latahzan

[Perundangan] Dalam Proses Cerai Fasakh.. [Kes SELESAI]

Close [Copy link]
doa org2 teraniaya nih makbul...cume cepat ngan lambat jer...
Alhamdulillah semua mudah d ...
mammavoque Post at 9-7-2010 17:45

juz nak share salah satu doa yg bole di amalkan

Sabda Rasulullah SAW:

“Sesungguhnya aku ketahui satu kalimah yang apabila dibaca oleh mereka-mereka yang ditimpa bala atau kesusahan, Allah akan lepaskan si pembacanya dari kesusahan. Kalimah tersebut ialah tasbih saudaraku Nabi Yunus AS “La ilaha illa anta subhaanaka inni kuntu minazzholimiin.”

~ Tidak ada Tuhan yang layak disembah melainkan Engkau Ya Allah,Maha Suci Engkau, sesungguhnya aku termasuk orang2 yg manzalimi diri(Surah AlAnbiya ayat 87)

Post Last Edit by manja377 at 12-7-2010 12:32

Salam Kak.
Moga akak terus kuat dan sabar atas segala dugaan dan rintangan. Manja pun lama dah tak masuk forum ni..dan lama dah tak dgr cerita akak. TTg diri manja pula..bby manja dah pandai berjalan..ceria dan mengembirakan melihat keletah bby manja.
Ttg suami manja..dia sering dtg rumah manja. Kakak tahukann manja dah duduk asing. Manja tahu berdosa kalau tolak  permintaan suami...bila suami yakinkan manja yg cinta dan kasih dia masih kuat buat manja dan bby. Suami minta maaf..kerana kesilapan dia yg tanpa dia sedar  telah buat manja dituduh terus tanpa diadili..dan tanpa dia sendiri berfikir dahulu secara waras sebelum membuka mulut bertanya dan mengeluarkan ayat2 yg membuat kan manja terguris dan kecewa.

Info terbaru..kakak2 suami manja dtg dari kelantan seorg demi seorang bergilir..kecuali si  kakak yg bencikan sgt manja tu..kakak yg tuduh manja nak bunuh dia tu. Kakak2 lain yg dtg ke kl..bergilir2 dgn alasan nak shopping lah apa lah..semata2 buat si kakak yg benci manja tu yakin mereka dtg bukan kerana nak jumpa manja.
Sedangkan memang mereka tu dtg jumpa manja and bby manja. Semua yg datang menangis bila tgk manha dan bby..manja dah kering air mata..tak menangis pun dah lagi bila jumpa mereka. Manja dah pasrah..mungkin hati manja dah berserah kepada Allah sahaja. Agaknya suami manja ada cerita kat they all tu...yang manja sanggup minta dilepaskan. Sebab tu mereka dtg bergilir dari kelantan ke KL. Kakak suami yg sulong jer yg berani tanya manja betul ker manja minta lepaskan. Manja jwb.."saya ni kak..bukannya tamak hingga sanggup mengenepikan iman dan mencari neraka dengan berbuat kemukaran, berbuat sihir atau upah org buat sihir kat org lain. Kalau dah rasanya kehadiran saya membuat kan seluruh keluarga suami saya sakit2 dan terganggu..apa lagi yg perlu saya pertahankan. Saya tak buta lagi hati nak merebutkan suami hingga sanggup buat jahat kat suami dan anak3 tiri apatah lagi kat ayah dan mak mertua. Kalau dah berat sgt..saya minta suami lepaskan jer lah saya. Saya pun nak hidup aman sementara menanti mati. Hidup singkat jer kat bumi ni..tak kuasalah saya nak tamak." terkedua kakka sulung suami.
Mak manja sonyap jo lahh..dgr manja menjawab. Suami pun tunduk jerr. Last2 sekali sebelum mereka balik semua minta manja balik kelantan paling tidak pun raya nanti. Mereka kata mak dan ayah selalu tanya manja..setiap kali suami balik kpg tanpa manja. Manja senyum kambing kat kakak 2ipar, manja jwb bukannnya manja tak mahu balik..dah suami tak mahu dan tak bagi manja balik ..manja nak buat macam mana. Mereka kata..tak...takk...apa pun  manja kena balik juga. Balik dehh..balik jumpa ayah dan mak dehh.

Dlm buku Latahzan..ada tertulis..sabar dan memaafkan org lain itu satu perkara yg amat mulia. Kita tidak layak menjatuhkan hukuman atau menganggap org lain itu hina atau keji kerana kita ini mahkluk yg sama yang Alllah ciptakan. Kita tidak layak utk menyakiti hati org lain. Kerana bukan kita yg mencipta mereka. Manja selalu berdoa minta Allah perkuatkan hati manja agar manja tabah dan dapat terima semua ujian yg melanda hidup manja dgn redha. Manja rasa tenang bila mengingatkan bhw..kebahagian dan kehidupan yg indah itu yg kekal hanya di akhirat kelak. Manja harus sabar..dan perkuatkan amalan demi bekalan di alam sana.

Reply 149# manja377

sedihnya....

Reply 150# girlpower

Dahulu memang sedih girl..tapi semakin byk tuduhan2 yg menimpa diri..saya dah hilang sedih..cuma mencari jalan utk bina hidup sendiri. Mencari kepastian yg kita ini hanya hambaNYa yg telah terlalu byk menikmati kesenangan dariNya. Namun tidak dinafikan..hati wanita ammat rapuh..mudah tergores..dan terluka.

Reply  girlpower

Dahulu memang sedih girl..tapi semakin byk tuduhan2 yg menimpa diri..saya ...
manja377 Post at 12-7-2010 12:38

i tak berapa tahu sgt kisah u.... tp i kan selak page yg lepas2... utk lebih memahami kisah u....

i harap u bersabar lah bnyk2...... utk org diluar sana, ini satu pengajaran..... jgn suka tuduh org tanpa bukti yg kukuh...  tak pasal2 sebuah rumahtangga runtuh akibat hasutan dan dengki khianat .... jaga tepi kain sendiri, agar hidup lebih harmoni.....

Salam Kak.
Moga akak terus kuat dan sabar atas segala dugaan dan rintangan. Manja pun lama dah tak  ...
manja377 Post at 12-7-2010 12:22

salam manja...
patut lamer akak x nampak posting manja...

akak doakan Allah permudahkan urusan manja...

jaga diri manja & baby baik2

Follow Us
silky nak tumpang tanye.....silky filekan kes lafaz taklik 1/7 bicara 12/7.........fuhh cepatnye. su ...
ms_silky Post at 5-7-2010 09:46

baru sebutan kes jer tuh... mesti kena sambung bicara sebulan lagi pulak...
sbb kes taklik nih tangguh sbb salunya dikategorikan lafaz x jelas!

Salam Kak.
Moga akak terus kuat dan sabar atas segala dugaan dan rintangan. Manja pun lama dah tak  ...
manja377 Post at 12-7-2010 12:22

ur ex-hubby kelantanese yer?

Reply 155# viva_oren

not ex yet..still my husband. Yupp kelantanese. Why? U pun org kelantan ker?

akak latahzan, boleh share lawyer yg akak amik tu....kos, procedure etc....

Reply 157# cilimerah

salam cili,

nanti akak pm

nak tanya dlm proses nak cerai ni kan....dlm perang dingin ni tapi blom gi pej agama etc.....kalau ada jemputan kenduri ke, korang pegi sama2 tak? mertua saya nak buat kenduri, saya takmo gi, mertua pun tau kitrg perang dingin ni, dia pun tak jemput saya, hasben saya pun jemput saya gi thru sms je....dia kata mak pak dia suh gi....

hasben saya pun bgtau lps saya sms dia tnya psl sesuatu, kalau tak ntah2 ari kenduri baru nak bgtau....saya mmg serius taknak gi...sbb saya dah plan hidup saya...hati saya dah mati, saya takleh dah nak teruskan idup ngan dia....saya tunggu lps raya baru nak gi pej agama....sbb kalau blh takmo la bercerai tgh posa/raya ni....kalau saya takmo gi kenduri tu ada ke saya dikatakan nusyuz?

nak tanya dlm proses nak cerai ni kan....dlm perang dingin ni tapi blom gi pej agama etc.....kalau a ...
cilimerah Post at 14-7-2010 13:37

pegi ajela kenduri tu.. tak taat pada somi leh dikata nusyuz tawww.. alaa pas makan2 ko balik le

ntah...
nie perang dingin ngan hasben.. habis mertua kena...
ko gaduh bukan ada kena mengena pon..
walaupon kau nak gaduh tahap gaban pon.. ko kena pikior... silaturrahim tuh....
sampai kenduri pon x mau p kira tahap berat la

Reply 161# pbw2775

masalah takmo gi tu sbb keuarga mertua semua masuk belah laki aku...blom apa2 dah boikot aku....dtg umah amik anak aku pun, mertua takmo masuk, tggu dlm keta je.....mak mertua aku pesen anak dia je yg betul.....dulu pernah sekali hampir2 nak cerai, 4 thn dulu sbb laki aku jenis lepas tangan, sepanjang 4 thn kawin, dia tak pernah bagi nafkah anak bini, aku tanggung semua expenses umah padahal bukan dia tak keje pun.....parents aku suh pi bincang ngan parents mertua dulu sblm aku failkan kes, tapi mak mertua aku mentah2 dok kata anak dia je yg betul....dia tiaw aku dasat2....ni kalau aku pi lagi, mmg serah leher kat dia je la....dah la aku jauh dr mak bapak sendiri....kali ni nak cerai sbb laki aku ada pompuan lain.....

Reply  pbw2775

masalah takmo gi tu sbb keuarga mertua semua masuk belah laki aku...blom apa2 dah ...
cilimerah Post at 14-7-2010 03:46 PM

ko ada bukti ker semua tuh...jgn pergi kosong jer kalau kau nak bercerai tau...
aku bukan apa kadang2 semua nie leceh dan nak kena buat kerja banyak kali....
nasihat aku lain kali pikiaq 20000000 juta kali pon x pa naaaaaa

Reply 163# pbw2775

alhamdulillah ada.....semua bukti terang lagi nyata.....

anggap je la pegi kenduri utk jumpa mertua buat kali terakhir sbg menantu dia.. takyah nak stres boikot bagai.. sampai tahap camni ko patut wat derk jek.. banyak benda lain lagi dalam idup utk ko pikirkan..

seburuk2 dorang pon, tetap anak ko dari keturunan darah daging dorang gak..

SAYA SOKONG...
JGN SBB MACAM NIE..
HAMBOI..
MATI ANAK X PA KA???
X MAU MATI DENDAM

akak setuju dgn parin & pbw....
selagi blum failkan kes ke court...TT kena gak ikut kata somi selagi x melanggar batas agama...
lagi pun TT kata hati dah kering kan...so pegi jer lah kenduri tu dgn hati kering aka keluarga mertua nak 'sembelih' pun buat x reti jer....

satu lagi somi ader bukti sms jemput TT ke kenduri ...nanti kalo somi jadikan bukti kat court...bole jatuh nusyuz...bila jatuh nusyuz..lagi susah dik...

semuga Allah permudahkan urusan TT

sekian...renung2kan...dan slamat beramal( pinjam tag Prof Izi)