CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5054|Reply: 38

Profesor Madya Abdul Razak Mohaidin

Profesor Madya Abdul Razak Mohaidin telah mengarah berpuluh-puluh filem sejak 1996. Walau bagaimanapun dia mula di kenali sebagai pengarah filem berjaya setelah kejayaan Anak Mami The Movie (2001). Soalan aku..dalam banyak-banyak filem Profesor Madya Abdul Razak Mohaidin..filem apakah yang anda rasa paling best atau bagus hasil buah tangannya?

none....enough said...

semua macam sampah:@

seme tahap masuk longkang jeh ...:kant:

kekadang aku pellik ngan title prof die tuh..seme pelem die mmg macam haram jeh..

pelem syok sendri..

Post Last Edit by Detektif_Hantu at 19-12-2009 00:51

Gemerlapan dgn Mami Jarum jer ok...

gambar buruk...
suara lari...
lawak yang teramatlah bodoh dangkalnye...
gambar buruk ngan suara lari tu saje je aku tambah tapi yang takleh blah macam kosong citer die..citer tahapehape..
filem tak membangunkan minda langsung...
AFDLIN SYAUKI forever!! semua filem mumpunyai mesej tersirat yang baik...

Follow Us
semua filem dia crap...

pada pandangan aku.. ahmad idham jauh jauh teramat la jauh  lebih baik dari dia ni dalam skill mengarah filem

7# Lordraziel

tapi ahmad Idham tu sapa? Dia ni Profesor taw..Profesor MADYA lg..kira org bijak pandai la dlm ilmu buat filem..

6# pawangBuaya

tak juga..filem Buli Balik takde lah sebagus mana..spt filem Buli yg memang bagus...lagi satu..aku menguap berapa kali masa tgk filem Sumo-Lah..

Entahlah kebanyakan filem prof ni ok je bg aku..xdela teruk sgt..
just klu seharian bekerja atau yg penat studi tu nak
release tensyen bley je layan..
Tp aku lby prefer filem keluaran ahmad idham dan kru..
nmpk production kedua2 ni bekerja keras menghasilkan filem
yg agak bermutu..

6# pawangBuaya

tak juga..filem Buli Balik takde lah sebagus mana..spt filem Buli yg memang bagus...lagi satu..aku menguap berapa kali masa tgk filem Sumo-Lah..
island_insane Post at 19-12-2009 00:44

yela memang tak semua...
tapi kan satu aku pelik.. nape filem malaysia ni gambar giler giler punye buruk?
dengan suara nye lari... mat saleh dah sampai tahap HD dah...
yang aku pelik .agi pulak, cerekarama tu cun je gambar ngan suara tapi sampai filem gambar ngan suara hancur...

7# Lordraziel

tapi ahmad Idham tu sapa? Dia ni Profesor taw..Profesor MADYA lg..kira org bijak pandai la dlm ilmu buat filem..
island_insane Post at 19-12-2009 00:42

antara title prof dgn prof madya, prof lg tinggi pangkatnye dari prof madya...klu xsilap aku la..mase aku blaja dulu..hehe

11# pawangBuaya

oh..ko tak tahu eh..camni..actually aku pernah ambil kos seni layar di bawah Prof Razak Mohaidin ni..tu sbb tahu skit2 ilmu psl filem..yg ko tengok kat TV tu..drama2 kat TV...semua rakaman suara di ambil dr set sebenar..tapi utk filem..ia tidak guna suara sebenar ketika berlakon..tp utk filem ada satu proses yg di namakan dubbing..dubbing ini ialah proses memasukkan suara..means ketika ko berlakon hari ni..esok lak proses rakaman suara ko..lusa lak org2 teknikal akan memasukkan rakaman suara ko (hari kedua) dlm rakaman lakonan (hari first)...

Post Last Edit by island_insane at 19-12-2009 01:50

11# pawangBuaya

ko pernah tgk filem kat pawagam kan? Cantik tak gambar dier? Maksud aku bukan dr segi yg ada kesan calar malar tu..tp dari segi kepaduan warna yg pelbagai..apa yg blh aku kata..jika drama2 kat TV tu di tayangkan kat pawagam..ia akan jd hasil yg sgt2 buruk..tu sbb kamera utk rakaman drama dan filem lain..dan kenapa drama just memakan kos pembikinan sebanyak puluhan ribu..sedangkan filem mencapai RM1 juta...

11# pawangBuaya

Filem2 mat salah dgn filem msia sama jer kalo di tayangkan kat pawagam..maksud aku dr segi kesan gambar..
cume filem mat saleh biasanya bile hendak di masukkan ke DVD..dia akan guna satu proses pemindahan yg aku tak pasti apa namanya..tapi mahal la..sedangkan filem Msia takde camtu..kalo dri filem nak pindah ke versi DVD @ VCD..terus pindah jer tanpa melalui apa2 proses spt Mat saleh punya movies..

dengar nama dia ni, terus aku nak

oooh..dubbing ke?
pptla aku cam rasa pelakon cakap laju mcm kne fast forward..
ala2 chipmunk jek..

yang dalam wayang memang aku akui la gambar buruk nak mampos even mat saleh pun.. ade aku terbace kat mane tak ingat tapi salah satu tujuan dorang wat filem instead of cd kat pawagam sebab  tanak bagi ade salinan secara haram.. kiranye kalau fgune fillem memang brani mati r nak salin.. kalau dalam cd senang nak cilok bawak kuar skejap pastu copy.. salah 1 la sebab yang aku bace(personal opinion penulis tu)..

aku pun jarang tengok wayang skarang ni.. bese aku tunggu 3 4 minggu sampai HD kuar pastu download.. wayang gambar die kelip kelip r... aku rase sebab peralihan frame ke frame kot.. kan?

17# rext_xt

tapi kalo tgk filem US...walaupun diorang guna dubbing juga tp nampak macam ia adalah rakaman pd waktu sebenar (ketika berlakon)...tp salah satu punca aku jarang tgk filem Msia sbb kelemahan masa dubbing la...selalu sgt suara tak sama dgn mulut terutama filem2 Msia tahun 1980-an...skrg pun ada juga...

7# Lordraziel

island_insane Post at 19-12-2009 00:42

razak maidin bkn prof pun... unibersiti yg bg tu.... bkn ade phd pun...
lgpun razak maiden ade ilmu dlm aspek teknikal pilem kalu tak silap.... bkn pembikin pilem tulen... die hanya pengarah buat duit sajork... paling asas tgk mutu lakonan pelakon2 di bwh arahan die...tgk rita rudaini mengilai cam 3 suku dlm mistik.... tgk lakonan erra dlm hingga hujung nyawa.... student die pun malu dpt pensyarah mcm nih

12Next
Return to list New