CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Da_ceria

Normal ke Curang SMS?

kalau xde awek...  mana boleh kata curang..

ada satu cerita,
seorang kawan,
meluah rasa,
buat puteri,
pujaan hati,
di malam hari,
esok hari,
fajar menyins ...
Agul Post at 20-12-2009 21:55

........ ana kawen tiga

senang jerk nk jage ati laki ni... masak mende yg die suke dan cube buat die happy:-

bagi present ke(model kereta, gundam, 6" figures, kasut futsal, novel science fiction, baju

yg design cm polo sport, swiss knife or etc.. 85% derang akan setia kalau u gurls fhm

sensitivity laki2 ni.. kalo dah laki tu mulut manis dan msg syg2 kt orang lain.. better blah

awal2, tu jenis yg tk bg optimum komitmen tu...

emm... dah kawen pon leh ajak pompuan kuarrr agik..

pompuan kene faham .. menggatal camtu bukan bermaksud curang ... cuba check diri memasing...manalah tahu ade yang terkurang sampaikan pakwe bermesra dengan pompuan lain... kalau asyik moody , x romant ...
fazamania Post at 18-12-2009 08:42 AM

Aku rase klau ppuan tu dh xromantik, mesti lelaki tu dh xnak kapel ngn dia awal2 lg. Moody plak, xtau org lain..tp aku xkan marah2 xtentu psl klau xder yg buat hal. Bukan semuanya salah ppuan klau lelaki tiba2 buat hal.

Hairan jgk, klau suami cari lain, org mesti ckp "mesti isteri xpandai jaga suami"...padahal ade byk lg sebab2 lain.

bila dah kahwin nanti berilah perhatian sepenuhnya kat dia, layan secukupnya jangan bagi peluang dia cari lain, kalau boleh beri lebih segala galanya pada dia supaya dia rasa tak ada yang setand ...
king\'s Post at 20-12-2009 04:11 PM

worait2...tq 4 de tips...hrp2 dpt suami yg suke & xkisah kalo aku himpit2 dia slalu

emm... dah kawen pon leh ajak pompuan kuarrr agik..
limau Post at 23-12-2009 12:08 AM

seronok dier ekk...:@

Follow Us
senang jerk nk jage ati laki ni... masak mende yg die suke dan cube buat die happy:-

bagi present ke(model kereta, gundam, 6" figures, kasut futsal, novel science fiction, baju

yg design cm pol ...
allsparks Post at 21-12-2009 10:36 PM

masak tu dh slalu sgt.. Hmmm..swiss knife? gud idea!

mia pun slalu kengkawan opis yg dh kawen pggil syg2
but kite kne ign0re n jgnla balas pggil de0rg kanda or abg balik
bg mia org laki ni kdg2 saje2 je...diorg nk tgk kite pompuan nie jenis yg cpt cair ke
or mcmane bile diorg wat mcmtu
kalau ade p0mpuan yg membalas....time nile 'skandal' akan b'laku
ini pendapat saye jer~

Rate

1

Aku rase klau ppuan tu dh xromantik, mesti lelaki tu dh xnak kapel ngn dia awal2 lg. Moody plak, xtau org lain..tp aku xkan marah2 xtentu psl klau xder yg buat hal. Bukan semuanya salah ppuan klau ...
Da_ceria Post at 27-12-2009 00:23

biasala kan sebelum kawen semua berlakon..

Berlakon baik pun kalau hati busuk aniaya orang lain, buat apa?

dua hari lepas aku dapat sms...
bunyinya macam ni...

tak ingat kat saya lagi ke bang? ni ayang ni...abang ni abgang fauzi kan? sila jawab...kay

aku terkedu masa mula2 baca mesej ni...apa tak nya...nombor prepaid ni aku beli tak la lama sangat..dlm 2-3 bulan lepas kat kedai hp..plannya saja utk backup kalau2 telefon line aku kene barring bila kredit limit dah mencanak...aku jarang sangat guna no ni kecuali emergency kes aje..

aku nak tanya...adakah no maxis aku ni no klon/recycle? sbb selalu dapat misscall ...no ni takde org tahu..kadang2 aku sendiri pun x ingat no hp ni..

satu lagi pertanyaan aku...
adakah aku ni dpt sms curang?

Rate

1

71# matlampir

Bro. setau sy pas 4 bulan #fon tu dh xdipakai/xaktif, mmg dorang akn recycle smule # tu. Sbb penah query kt maxis, nape dh 2 tahun pkai # tu pn, ader g yg cari org sama.

68# mia_sara305

Btul gk tu mia.  Org laki ni mmg suke main2 je ek. Kalo menjadik tu kire power la. Adehhh...takutnye nk kawin  

71# matlampir

Bro. setau sy pas 4 bulan #fon tu dh xdipakai/xaktif, mmg dorang akn recycle smule # tu. Sbb penah query kt maxis, nape dh 2 tahun pkai # tu pn, ader g yg cari org sama.
Da_ceria Post at 27-12-2009 20:38

oo..macam tu yer..
aku tak tau sbb aku pakai celcom..
setau aku no lama aku yg dah 10 tahun lepas masih kosong lagi sampai skrg..xde recycle pun..

ade gk pkai prepaid celcom, pastu xactive dh 7 bulan.  Check tgk, dia kta dh recycle gak, kredit dlm tu pn hangus woo... Celcom ckp xleh track kt mne dh # tu sbb dh distribute kt sluruh negara kan...xder amik s/n pn hantar ke mane

motip melayan???
sAKuRa_204 Post at 14-12-2009 12:20

Nk isi masa terluang! Hehehe...

kehkehkehkeh aku laki.. awek(ex) aku lu camni gek.. kompius tak pepasal.. bese la, aku pun ada masa otak nak rilek2 gak.. takkan ngan sorang pompuan je kot kat dunia aku boley kenal.. stakat muah2 miss u tu bende normal je kot.. kat member laki pun ada gak kehkeh..

walaupun da berjuta ribu riban kali aku btau, yg hati aku cuma syg pada dia je, tapi dia mcm x caye n tak ley terima.. aku paling x ske bebankan otak ngan bende2 remeh camni.. gudbye je la.. sonang cite.. malas nak bwat drama gado lelama.. kehkehkeh.. yer lah, kalo orang da tak percaya kita, watpe kite nak stay lagi.. lagipun bagi aku, gurl camtu tak kewl la hoho..

sori juz my doposen heh

{:3_84:}

Rate

1

kehkehkehkeh aku laki.. awek(ex) aku lu camni gek.. kompius tak pepasal.. bese la, aku pun ada masa otak nak rilek2 gak.. takkan ngan sorang pompuan je kot kat dunia aku boley kenal.. stakat muah2 mis ...
stay008 Post at 29-12-2009 10:59

aduh..aduh..sedapnya cik abang berkata..abeh kalo time gf/wife cik abang kepala gila..so boleh la dia call ex-bf ker..opismate lelaki ke..tackle pakwe kat shopping complex ke bagai..takkan sorang laki mcm cik abang jek dia boleh kenal..and then sampai bila nk buat perangai camtu..sampai ke tua..???

all this thing adalah addiction..perkara yg selalu dibuat dn lama2 menjadi habit..
bila kantoi..tobat la kejap..pastu mula la rasa nk buat balik..
sebab apa..?? sebab dh terbiasa...
dan dh lupa halal haram..
sebab apa..?? sebab seronok melayan hati yang dh di bisik syaitan...

Rate

1

aduh..aduh..sedapnya cik abang berkata..abeh kalo time gf/wife cik abang kepala gila..so boleh la dia call ex-bf ker..opismate lelaki ke..tackle pakwe kat shopping complex ke bagai..takkan sorang  ...
anne_kronix Post at 29-12-2009 15:15

hhehehehe cik abang tak berkata.. cik abg menaip je.. sob sob sob..

berdarah cik abang membaca teguran cik adik {:3_84:}

abeh kalo time gf/wife cik abang kepala gila..so boleh la dia callex-bf ker..opismate lelaki ke..tackle pakwe kat shopping complex kebagai..takkan sorang laki mcm cik abang jek dia boleh kenal..

laki n gurl berbeza.. yg tu cik adik sendiri boley paham.. dunia maju, minda maju tapi agama tetap pegangan wokeh

bila kantoi..tobat la kejap..pastu mula la rasa nk buat balik..
sebab apa..?? sebab dh terbiasa...
dan dh lupa halal haram..
sebab apa..?? sebab seronok melayan hati yang dh di bisik syaitan...

hehehe yg ni cik adik bwat cik abang tergelak jek.. hehe.. kenapa nak bertobat ye kalo kita hanya nak berkawan ?? dosa eh caring pada kawan ?? syg kawan ?? berkawan dengan semua org ?? .. hanya sebab perkataan, semua bende nak susah hati.. takley la camtu.. hidup kat dunia ni bukan kita sorang..

heh pada aku lew, ni semua atas niat masing2 la.. kalo setakat bergurau bermesra sesama kengkawan, apadahal.. kengkadang pompuan ni je yg wat leceh.. kalo bebetol ragu2, cari la yg betol2 sejati.. kalo syg, terima lew seadanya..

Rate

1

laki n gurl berbeza.. yg tu cik adik sendiri boley paham.. du ...
stay008 Post at 29-12-2009 16:26

fitrahnya mmg lelaki dn perempuan berbeza..
tp itu tk bermaksud lelaki boleh sesuka hati flirting around with other girls..
kenapa lelaki dibenarkan untuk berflirting..?? sbb dia boleh tambah cawangan even dh kawen..??
begitu..??

it is not about bergurau ke apa..tp hormati perasaan kami sebagai kaum pasangan anda..
tak realize kah bf/fiance/suami..jika mereka berflirting/curang itu sedikit sebanyak
mencalarkan maruah gf/fiance/wife mereka...
org menuding kami PEREMPUAN yg tidak pandai melayan/menjaga kamu kaum LELAKI
malah perempuan lain @ yg kamu layan juga merendah2kan kami..x pandai itu dan ini..
apa perasaan kami..
sdgkan kamu hanya tersengeh2 gembira melayan kegatalan diri sendiri..

pengalaman mematangkan anne untuk menilai lelaki..bukan menuduh x tentu pasal..
hmm...malas dh nak comment..sbb lelaki pasal kawan perempuan neh..mmg akan sentiasa menang..
kita ajelah yg dikatakan cemburu..risau x bertempat..overeacted and so on..
tp ingat lah pulak kalau kes neh kene kat emak/akak/adik perempuan sendiri...
jgn awak pulak overacted x bertempat..pikir2kan...