CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10914|Reply: 10

hutang line Celcom tapi tak pernah pakai line tu?

Adatak sesiapa yang pernah dapat surat atau panggilan telefon dari celcom yang mengatakan anda ada hutang tertunggak line celcom..line lain tak pernah plak dapat cam tu.. masalahnya sekarang saya tak de pakai @ tak pernah pun register line celcom.. macam mana ade hutang line celcom lak?.. pening la... sekarang asyik dapat surat dari celcom suruh bayar jumlah tertunggak tu.. yang peliknya kenapa nak suruh bayar baru sampai surat.. yang bulan2 nyer bill tak de plak dapat... boleh ker buat report polis?...

Rate

1

Masalah ni sebenarnya dah ada yg komplen dalam media...dlm paper....tup2 depa dapat bil yg tak munasabah..lebih menggerunkan....mereka tak pernah pun langgan line tu....

Ada ke poremer kat sini hadapi masalah ni???kalau ada kongsi bersama2 cara nak atasi masalh ni...

kena call diorang dulu,tanya macam mana boleh ade hutang ngan diorang...
kadang2 diorang ni bagi bil salah alamat.sebab asha pernah kn skli..call je dulu diorang,pastu kalau x dapat,baru buat report polis..

aku takde la sampai dpt surat...tp dpt sms dr celcom
sebabnye, nombor aku nih recycle dr no postpaid yg org lama tuu terminate
aku suruh pegawai celcom tu check owner asal...n problem settled

nasihat aku, ko pegi wat report polis..
aku takut ada org yg guna ic ko n register atas nama ko
ko penah ilang ic ke?

4# fariepari

dapat sms pun ade jugak.. yang peliknya..org celcom tapi pakai lain maxis.. siap bagi diskaun lagi kalau bayar..

3# asha
kalau salah alamat tak kan nama yang ditulis tu betul... kalau nama org lain tu maybe salah alamat la..ni sampai 2 bil satu 019 and satu lagi 013.. yang bestnye.. semua line celcom .. padahal saya pakai line maxis bertahun tahun.. prepaid la tapi.. mula2 antar bil 019 kat alamat kg.. and now 013 antar kat alamat umah kat kl lak.. musykil sungguh la!

Follow Us
Can't seem to understand a lot on this thread. Could someone from here translate some words LOL!Regards,Kelly AnnPret travaux

Can't seem to understand a lot on this thread. Could someone from here translate some words LOL!

Regards,
Kelly Ann
Pret travaux

Masalah dengan celcom ini pernah saya hadapi 2 tahun yang lalu.  Sya tak pernah pun guna line celcom tapi nama saya dah pun digunakan oleh pihak yang tidak bertanggungjawab.  Saya dapat tahu hal tu masa nak mendaftar utk plan 1+3 celcom tu.  Pihak celcom dapati saya dah ada 2 akaun (no berbeza) yang tertunggak.  So nama saya memang kena black list.  Atas nasihat pihak celcom, saya buat laporan ke Pusat Celcom negeri.  Bila diperiksa, memang sah ada orang guna salinan ic saya utk daftar line celcom.  Sebabnya, nama ibu yang diberikan oleh 'hantu' tu x sama dengan nama ibu saya yang sebenarnya.  Itu lah bukti dari celcom.  Beberapa bulan juga masa yang diambil oleh celcom utk mencari 'hantu' berkenaan dan memang akhirnya dapat.  Salinan ic tu diambil semasa saya menguruskan hal tanah aruah bapa saya.  Kerja orang pejabat tanah la..., Akhirnya nama saya pun clear dan dapat menggunakan line celcom.  Nasihat saya pada tuan tanah, bawa bil tu ke pejabat celcom negeri, lps tu diorang akan check no akaun tu dan jumlah tunggakan.  Celcom akan suruh buat laporan polis, dan lepas tu kes tu akan dibawa sebagai 'fraud case'.  Dalam tempoh siasatan itu lah celcom akan maklumkan pada kita hal sebenar....... harap ini dapat membantu tuan tanah..

Rate

1

TQ Edina sbb share the story...

3# asha  
kalau salah alamat tak kan nama yang ditulis tu betul... kalau nama org lain tu maybe salah alamat la..ni sampai 2 bil satu 019 and satu lagi 013.. yang bestnye.. semua line celcom .. pada ...
adhylis Post at 9-12-2009 21:09

xpn,de orang yang guna nama awak.kena hati2 pasal maklumat peribadi ni.kalau de orang lain tau,nanti diorang ambil kesempatan.x kisah la sedara ke,kawan ke,jiran sebelah ke.baik awak cek dulu..
btw,da setel lom problem awak tu?