CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nasha62

aku menangis seorang diri...

tt berusaha lah ye...:pompom::pompom:
best bace komen forummer sume..
leh membina semngat aku jua..

kesian...... faham masalah ni wat tensen tahap gaban kan....
sabarla n usaha keja biasa2pon untuk teruskan hidup sambil mohon keja lain ikut kelayakn..

Yalah TT, kadang bila kiter sorg2 tu yg kita akan fikir yg bukan2... Di forum ni, walaupun kite suma tak mengenali tapi masing2 cuba bagi nasihat yg terbaik utk seorang kawan yg kesusahan. Ada baiknya gak tu, coz ko boleh ceritakan masalah ko yg mungkin ko segan nak cerita pd org yg dikenali.
Cuba ko try explain kat ayah ko... if tak nak faham gak, takper la.. usaha kan jer utk cari duit lebih utk bayar hutang tu. If masalah ngan bank, baik ko cuba jumpa officer kat cna utk cari jalan terbaik utk ko settle hutang ko. Buat reschedule ke apa ker... jgn malu bertanya coz takut nnt surat lain lak yg sampai if ko ignore hutang tu...
Pasal kereta tu, since kereta tu daftar nama ko... ko mesti ada surat menyurat berkaitan kan... ko boleh buat laporan polis... ex tunang curi kereta ko.  Maybe ada jalan kat cna utk ko dpt balik kereta tu.... setau sya, tak kisah sapa yg keluar duit utk kereta tu, yg penting pemilikan kereta...
Harap ni dpt membantu skt....

Mia sara, sya pun pernah lalui keadaan lebih kurang cam tu...

Masa tu sya berpisah ngan ex hubby, atas sebab2 tak dapat dielakkan, sya yg keluar rumah dgn 2 org anak. Tak de sya bawa apa2,  kecuali duit rm50- sya guna utk beli susu & pampers anak. Mmg teruk tul keadaan masa tu. Cuma tak sampai minta sedekah jer lagi. Mmg kehidupan susah sgt. Family tak tau sya cam tu coz sya sengaja tak beritahu. Tapi dlm keadaan cam tu, ada gak insan yg sya tak kenal, sudi membantu walaupun sya tak minta. Ada org sggp jagakan anak sementara sya gi keja kilang... anak sya tinggalkan kaat rumah org tu, sya tinggal di hostel... transport ada dr hostel ke kilang jer. so bila nak jumpa anak, saya jalan kaki (dlm sejam perjalanan), duit yg ada sya bagi kat org yg jaga anak...
Klu takde semangat, mmg tak tau la apa jadi. Tapi nasib sya baik sikit dr Mia sara & TT coz sya ada anak2 yg jadi sumber kekuatan pd sya. Alhamdulillah, skg hidup bertambah baik & saya dah mampu berikan apa yg parents lain boleh beri pd anak2 mereka.

TT, kita tak kan tau sejauh mana kekuatan yg ada pd diri kita, sehingga la kita diuji. Suatu hari nnt, if TT ingat balik apa yg jadi, TT akan rasa bangga @ maybe hairan ngan kekuatan yg ada dlm diri TT...  kewangan bukannya satu masalah yg tidak boleh diatasi. So berusaha & berdoa... tawakal ngan tindakan, insya-allah, akan selamat.

47# Mia_Sara

naik semangat aku bila baca posting ni... inilah yg kita cari!!!

Post Last Edit by Mia_Sara at 7-12-2009 12:18

i dont know for a woman at times they can be so shallow and more than words to explained, i would say i am among those yang mmg di uji. Surprisingly Allah masih sayangkan saya and walau banyak kali sy membuat kesilapan Tuhan masih kuatkan semangat saya.

Sekarang ni pun adakala saya wonder macam manalah agaknya saya ni after 10yrs ..but what else i can do other than berharap and work hard.....but i wont let my sorrow killing my soul and saya sbg seorang manusia yang ada hati , akal dan tawakal.

Its ok kalau saya jatuh saya akan bangun, kalau saya jatuh lagi saya akan bangun dan bangun.....insyaAllah

SO....U TOOO CAN!!! ANDA LEBIH KUAT DR YANG ANDA SANGKA SO BE TOUGH !

Follow Us
terimakasih kerana sudi baca dan beri nasihat2.  
bila aku baca pengalaman2 korang semua lagi hebat drpd apa yg aku alami baru aku rasa aku agak bertuah.

mungkin aku rasa masalah ni terlalu berat  ...
nasha62 Post at 5-12-2009 02:38

bank dah tuntut utang ke blm?....inform kat bank skrg!!!

1# nasha62

dugaan sebelum jmpa teman sejati........

hmmmmmmmmm........................

64# happydot

tahniah..................

Byk2 bersabar dengan dugaan hidup.
Tidak ada satu musibah pun yang menimpa seseorang kecuali dengan izin Allah; dan barangsiapa yang beriman kepada Allah, nescaya Dia akan memberi petunjuk dihatinya. (At-Taghabun:11)

so apa perkembangan terbaru TT skrg???

Allah tidak menguji hambaNya jika dia tidak termampu untuk menanggungnya.....bersabar

sabar yaa..ini dugaan ko....mmg berat mata membaca, berat lagi ko menghadapinya..
sabau yaaaa...

sabar ye nasha... teruskan berusaha dan berdoa...

Aku pon menangis nie. Aku ada degree semua keje kena buang. da elok Aku keje 2 tahun setengah boss buang Aku. Pas 2 dpt keje lain probation pulak tak lepas. Aku ni mmg bodoh Bab keje even ada degree. umo da 30an takde siapa nak amik keje. dulu lawa Ada jugak org nak kawin.

MinahMalang replied at 3-1-2023 06:24 PM
Aku pon menangis nie. Aku ada degree semua keje kena buang. da elok Aku keje 2 tahun setengah boss b ...

hang degree dalam bidang apa? stay kat mana la ni?

Hilang kerja..cari kerja baru

Hilang kerja..cari kerja baru..tt ada pengalaman kerja .masih muda..insha Allah takde masalah
Hutang banyak..kalau tak mampu nk utuskan..pergi akpk
Yg lain2..kuatkan semangat..bina hidup baru..saya yakin masa depan tt cerah..insha Allah
Kalau bunuh diri masuk neraka..rugi

Iolsspon skrg rase terbeban.. Rase hopeless sgt... Xnak jumpe org... Tp nak carik seseorg yg boleh dgr masalah... Nak luahkan dekat mak sendiri tp die dah tua....rase mcm nak ke kubur arwah ayah dan luahkan segala masalah yg terbeban.

Nham22 replied at 10-3-2023 09:28 PM
Iolsspon skrg rase terbeban.. Rase hopeless sgt... Xnak jumpe org... Tp nak carik seseorg yg boleh d ...

jangan mcm tu sis ... pejam mata sekejap, try list out apa yg boleh .. insya Allah, akan jumpa jalan,

iols skrg ni pun ada masa mcm stuck tapi cepat2 cari apa yg dptkan hilang sekejap focus pada benda tu. i run or swim or masuk gym. bagi berpeluh at least for that 1-2 hours, its me time. bila berpeluh sikit, terus kepala pun lega sikit.