CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nasha62

aku menangis seorang diri...

sad dgr cita kau
any way that s life
aku pernah through hard stage mcm ni
mmg jem n all smua org dekat lari n pandang hina
lumrah dunia mcm tu

just kau be strong n smua org yg senang tu
nasib mereka baik sikit jeee dr kau

regards

TT jgn fkir sngt persaan org lain sedangkn dri kte yg terseksa utamakn dri sendiri dlu bkan nk sruh u jd pnting diri sendiri tp orng x pernah nk fikir perasaan u so u kne fikir perasaan u jgk..
nk bunuh dri 2 jauh kan x bek taw..banykkan berzikir..

lenkali ada keje, try saving or beli valueable mcm emas..nt takde duit bole gadai.solat n berdoa pd tuhan

http://carikkerja.blogspot.com/

g la tinjau2 blog ni..kot2 ade keje kosong yg sesuai dgn tt...

jangan bersedih jika lelaki tak guna tu blah....memang dia bukan lelaki yg tak baik.
nasib baik buat perangai sebelum kahwin.
sekarang ni carilah kekuatan untuk bangun balik.
walaupun ada masalah peribadi..lakukan kerja dan tugas dengan profesional..
tiada siapa yg akan menbela diri kita kecuali kita sendiri...
jgn lah putus asa....walau usia dah 30 an tak bermakna rezeki itu takkan datang..
usaha dan tabahkan hati.
dan jgn takut untuk mencuba walaupun tak minat ngan keja tu asalkan rezeki yang datang  itu halal.

agak2 kalo aku reply, TT panggil aku anjing x cam detektip antu buat

TT tamo try berniaga ke?
wat sementara waktu, wat la kije part time
pastu buat modal n try bisnes something

Follow Us
hemm...bila baca ur thread saya rasa sebak sbb ia mengingatkan apa yang saya alamai back in year 2005. Anda tau sy seorang wanita yang manis perwatakan , lembut dan mudah percaya pada orang. Saya jugak dah banyak kali di tipu dan di aniaya. Tapi saya pikir hidup ni umpama bola...ia akan berputar non stop tapi pada satu tahap ia akan stop jugak. Arah kemana bola tak menuju terpulang kepada pemukul tu..dan saya anggap pemukul itu adalah saya.

Saya anak sulong, saya support semua ahli keluarga saya hingga adik2 saya ada yang dah bekerja kawin pun ada and i would say i am proud to be their sister..paling tidak saya pastikan adik adik saya sekolah yang terbaik. Saya support semua keperluan family bila ayah saya tidak lagi bekerja.

My dad he was somebody untill dunianya jatuh dan hilang semua egonya sbg lelaki yang pernah ada 10k cash dalam kocek setiap masa. Sejak ekonomi down way back in 1990's saya la yang membantu.

Jangan katakan berbuka puasa di dalam gelap, saya tidak punya wang untuk membeli apa apa pun untuk diri saya, berjalan kaki ke tempat kerja sbb nak save duit untuk adik adik duit sekolah. Kereta ayah yang di tarik, api dan rumah di lelong...di tinggalkan lelaki , ditipu....malah saya juga pernah terjerat di dalam situasi yang sy tak mungkin lakukan jika saya berada di dalam keadaan yang waras...saya hampir2 di pukul, di tuduh mcm2la...tido di ofis sbb takde tempat tinggal....menangis seorang diri....

But i survive! saya  tidak biarkan masalah saya menghancurkan saya. ...saya tetap teruskan hidup saya sebaik yg saya mampu.

Kini, semuanya alhamdulillah semakin baik...and saya masih membantu keluarga saya..walau kdg2 parents saya mcm expecting more dari saya...dan saya masih lagi tercari cari hala hidup walau dah nak masuk 33 ni...saya masih lagi di kecewa kan , bercinta dan masih lagi tercari cari akan erti hidup yang tenang dan seperti yang saya harapkan...saya tetap berusaha....

Apa yang ingin saya katakan di sini ialah...jika anda merasakan masalah anda sangat besar..trust me masih ada lagi yang berhadapan masalah yg lagiiiiii besar.

Apa lagi yang kita ada selain HARAPAN?? kalau yang ini pun kita buang...takdela erti hidup tu...pedulikan semuanya ...bangun semula...and trust me ...nothing is impossible...u never know how strong u are until u fight and confront ur fears....

Senyum, semua masalah adalah masa...it comes around and goes around. Tiap kali rasa down, ingat u are not born to be someone yang cepat give up! If i can u can...sama sama kita usaha yg terbaik ok.

Adios!

hemm...bila baca ur thread saya rasa sebak sbb ia mengingatkan apa yang saya alamai back in year 2005. Anda tau sy seorang wanita yang manis perwatakan , lembut dan mudah percaya pada orang. Saya juga ...
Mia_Sara Post at 3-12-2009 18:11

i really impress...terlalu cekal bg seorang wanita...

aku pun penah jadi beggar tau, tapi sehari je, duit utk modal kerja,
penah kerja ulangalik jalan kaki  2 km utk save $, mkn bercatu dll,
kesusahan membuat kan aku lebih berhati2 dlm perbelanjaan
simpanan emergenci tu sgt penting utk standby $ kena buang kerja /sakit/keperluan family
simpanan emergency tu sgt penting = RM perbelanjaan 2 bulan tanpa kerja (ulang 3 x)

try la kerja part time dulu.. jgn pilih2.. kalau takut malu jumpa kekawan lama, pindah tempat lain.. cari rumah sewa.. kena pandai bwk diri..
sekurang2nya TT ni bwk diri sendiri jek...  pernah tak dgr kisah janda anak 8 hidup merempat.. itu lagi sedih kan..

. aku faham lelaki hanya suka ambik kesempatan bila aku berduit dan kawan hanya waktu gembira sahaja!
nasha62 Post at 3-12-2009 01:32

x semua lelaki yg mcm ko nyatakan tu..

ade lelaki baik la... mukan semua adelah kaki kikis:@ kawan aku sangat baik

buat sementara TT cuba cari kedai part time, rasa2 nya tak susah cari keje part time. pastu pelan2 hantar resume ke syarikat2 lain, ikut kelayakan TT.

pasal org sekitar tu jgn amik pusing sgt, diorg bukan tau apa kita rasa kan. time susah ni la TT akan kenal siapa kawan sebenar

good luck TT

yer TT.. kalau masa kita susah, ingat..ada orang yang lagi susah dari kita..
camtu gak kalau kita senang.ingat, ada orang yang lagi senang dari kita..
Allah x suka hambaNya berputus asa..
selalu mintak dengan DIA..

itulah..betul cakap orang..
" no money no love"

sekarang nier kalau kita banyak duit..ramai yang dekati dan sayangi kita
bila kita susah sorang pun tak nampak gaya nak membantu kita...

tapi kita tahu dan perlu sedari kita Ada YANG MAHA ESA untuk membantu kita keluar dari masalah kita..teruskan berdoa kepadaNYA supaya memudah dan memurahkan rezeki kita untuk kita meneruskan kehidupan di didunia ini..

bila duit mengaburi kita..itulah yang menjadi masalahnya..semua orang gila duit...tengok orang kaya..semua orang respect ngan diorang..seboleh2 nak mengimpit orang kaya..kalau orang tak berapa ada duit macam kita nier...sapa nak kawan...itu la...

susahnya cakap zaman sekarang nier...
semuanya duit...ada duit orang sayang..tak der duit orang melayang..huuhu...

yang penting..ko jadikan ini iktibar...dan berhati-hati dengan golongan macam nier...
tak percaya...tunggu ko berduit esok...berbunyilah telepon ko tue..huhuh

**aku mengalaminyer sepanjang kehidupan ku....
aku pasrah dan terima dugaan dari NYA...

ish jgn la smpai nk bunuh diri...dosa besar n ko bkn dapat pape nnt pn...xkn nk idup ssh kt akhirat gak...benda ni berlaku de hikmahnye gak...skrg bl dh jd br ko tau bf ko 2 syg o x kat ko...so ko leh lupekan die...sal famili ko cube diskus ngn dorg...ko cube buktikan ko ni bkn x gune...satu hari nnt kalo ko dh senang n dorg dh susah baru dorg tau cmne rsnye..sabar jela...ingat tuhan xkn uji umat Nya tanpa sebab n melebihi kemampuan ko...so sabar jela n lihat sume ni dr sudut yg positif k

terimakasih kerana sudi baca dan beri nasihat2.  
bila aku baca pengalaman2 korang semua lagi hebat drpd apa yg aku alami baru aku rasa aku agak bertuah.

mungkin aku rasa masalah ni terlalu berat sebab moral aku jatuh bila duduk sorang2 dibilik sewa dan tempat baru sebab tu aku rasa sedih, tersisih dan tertekan!

aku tak pilih kerja sekarang ni pun aku buat part time kat supermarket nak bayar sewa bilik dan keperluan hidup.  setiap hari aku berpuasa nak jimat cermat. lagipun duit simpanan aku tak banyak. aku guna duit makan dan duit tuk org tua aku. adik beradik lain kurang memberi sebab mereka sudah berkeluarga.

siang hari aku pergi interbiu cari kerja yg boleh aku bayar tunggakan semua tu dan duit
aku amat stress bila surat2 hutang/ saman  bank datang rumah mak ayah aku mula bising2, sebab banyak bill aku tak lunaskan lebih tiga bulan.

lagi buatkan aku kecewa bila bakal tunang aku hilang dengan kereta yg berdaftar atas nama aku.

tapi aku rasa  ringan bila baca komen2 dan nasihat2 kalian semua. sekurang2nya aku boleh luahkan walaupun aku tak kenal korang semua! terima kasih!

anybdy here?

mana tuan tanah?

Assalaamu'alaikum TT.

Berat juga dugaan yg nko terima, aku bersimpati  tapi semua manusia akan diduga dgn cara masing2 dan perlu redha . Aku pernah terbaca untuk murah rezeki jangan sekali kali membenci ibubapa . Doakanlah mereka selalu dan insyaAllah kau akan dimurahkan rezeki dan mendapat pekerjaan yang baik .