CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Bagi Signal!!!

lagi satu pasal kes tak bagi signal ni,

certain mamat pikir tak cool bagi signal... kata diaorg, "bawak keta modified / kereta power, tapi bagi signal...  macam pompuan" ...

sama kes dgn motor takde sidemirror... to them, nampak macam pompuan bila pakai sidemirror.. :geram:

mmg statement paling bangang...

Ahahaha.. Come on lah OK..

Kalau dah bercakap kat telefon tu sambil pegang handphone..

Do you expect them to GIVE SIGNAL??!!!!!!!!!!!! :kant:

So maksud aku takda maknanya orang2 yg bg signa ...
freekey Post at 29-11-2009 14:20

hehe. beberapa bulan lepas kawan aku sendiri bukak topik bicara (sewaktu memandu )hentam orang tak bagi signal tapi dia sendiri ada balas SMS sewaktu memandu kereta (no doubt balas SMS lagi distracting). jadi dia percaya tentang kebaikan memberi signal tapi tidak percaya bahaya berSMS dalam kereta. aku cuma minta orang seperti itu muhasabah diri sebelum ikut join menghentam.

hehe. beberapa bulan lepas kawan aku sendiri bukak topik bicara (sewaktu memandu )hentam orang tak bagi signal tapi dia sendiri ada balas SMS sewaktu memandu kereta (no doubt balas SMS lagi distra ...
FraidyCat Post at 29-11-2009 14:24

OK sorry..

So kiranya kawan u tu jenis bagi signal lah?

Anyway tak kisah pun kalau korang rasa terror sgt driving sambil reply sms/cakap kt phone.. as long as TAK MENYUSAHKAN ORANG LAIN!

Jangan berperangai selfish driving tak pandang jalan.. Pastu tak bagi signal.. Bawak slow etc.!!!!! :@ :@ :@

Aku boleh dikatakan setiap masa aku bg signal....jrg sesangat aku miss ..kalau miss pun masa nak masuk ke dlm area partyment aku la.....hehehehehe................

ye la kan.....dah kete tu disediakan dgn tombol signal tu....lgpun bukan susah sgt nak bg signal.....bukan kene bayar pun..lg satru utk keselesaan kita dan pemandu kete yg lain...

Aku mmg cukup pantang arr kalau kete lain tak bg signal...:@

Just nak citer pengalaman aku selama memandu lebih kurang 15 tahun ni....

sebagai penunggang motor dan pemandu kereta...aku peratikan kebiasaanya kete2 besar dan hebat ni jarang sangat nak bg signal....nak2 tukar lane kat highay...yg nak change lane masa kat Jalan tgh sesak ni pun kebanyakan kategor kete2 besar ni la....

Masa meenunggang motor...kita susah nak jangka bila kete ni nak tkr lane...derang main sapu je ...jenis bodoh gampang.....kalau kita mengelak sbb derang ni tkr lane mengejut....jenuh dohon nya kita walhal depa tu yg takmo nak guna cermin sisi tu tuk tgk penunggan motor kat belakang....yg bangangnya....cermin sisi tu depa tak guna...tutup je memanjang...macam haram...........:geram::geram:

Tp tulah aku pelik..

Aku tahu, kalau timbulkan isu ni kt forum ni.. Mesti ramai yg bengang dgn org yg jenis tak reti bg signal ni..

Tp kan.. Kenapa in reality mcm RAMAI YANG TAK BAGI SIGNAL pun? ...
freekey Post at 28-11-2009 11:08 PM

bukannya apa Priki....aku andaikan mereka2 yg x bagi signal ni ( dan isu2 lain ..) ..kebanyakan dr mereka ( bukan semua ..mungkin )... yg tak baca porem...dan join forum...mereka hanya bincang dan sembang2 dgn golongan2 yg high class...yg hanya bincang bisness juta2...bincang pasal saham juta....

PERCAYA X KORANG????bg aku ini realiti./..golongan marhain mcm kebanyakan poremer...yg biasanya terdedah dgn kebanyakan mende2 ni....

dan Bg aku mereka ni amat pentingkan diri sendiri....tak bertanggungjawab.....

Follow Us
Ahahaha.. Come on lah OK..

Kalau dah bercakap kat telefon tu sambil pegang handphone..

Do you expect them to GIVE SIGNAL??!!!!!!!!!!!! :kant:

So maksud aku takda maknanya orang2 yg bg signa ...
freekey Post at 29-11-2009 02:20 PM

Yg bawak motor sambi;l berSMS lagi perangai mcm Berok + Gampang + Bahlol+ TOlol+ ngok + mcm2 lagi la..:kant::kant::kant::kant:

Indeed.........Good Topic Priki....you deserve 50 Points of kredit..

Post Last Edit by hainina at 30-11-2009 00:21

mmg paling myampah dgn manusia bengong + bangang yg x pandai guna signal ni....
nina selalu menyumpah org2 camni... mcm la abis batt atau minyak keta guna signal tuh {:3_81:}

Aku vote aku bagi signal all the time..well.most of the time sebenarnya. Mcm yg poremer kat pg sebelah cakap, most of the time mmg bagi signal. Tp kalo dah memang takd ekenderaan lain depan blkg kiri kanan or yg ada pun masih jauh lg ada gak aku ponteng bagi signak ni heheh..

Tp kan aku lg panas kalo bila kita dah bagi signal tu masih ada gak driver2 kiasu yg xnak bagi jalan:@:@..

Teringat aku sekali ni penah la keluar dr laluan paling kiri nak ke lorong paling kanan sebab atas sikit jalan tu na kena U-turn, aku bagi la signal. Then dari belakang tu aku tgk ada kereta ni slow je bawak so aku bajet sempatla gi lorong kanan tu. Korang tau apa dia buat??Boleh plak dia pecut semata2 tanak bagi aku masuk. Tp sbb ada ruang aku sempat masuk gak. Drebar bangang ni apa lagi hon aku laaaa. Tambah plak aku kena slow down sebab lepas tu mmg aku kena u-turn. Dia hon aku pun hon la....

So aku salah ke??Aku kena gak masuk tu sbb dah dekat sgt aku nak wat u-turn tu...Panas tol hati. Kita dah elok signal dia lak kiasu bBI. Mati ke ko kalo bagi aku masuk??:@:@

Rate

1

aku bleh dikatekan bab2 signal nih cukup jaga la...aku takut kot2 aku miss kasi signal terciom lak ngan motor...lahai buang karen jek sbb mende kecik jd beso...x ker kurang cerdik tuh...

aku paling nyampah ngan makhluk2 beraqal yg hampeh bilamane aku tercangok menunggu nak kuar simpang tup2 kete tuh masuk simpang yg aku duk melangok tunggu:kant:...sah2 molot aku yg comel nih menyebut bait2 indah tuk drebar kete ittuh...biasanye ayat aku ialahhhhh "bodoh"... aku sebut by da time dia pandang aku dan sah2 dia tau aku sumpah dia...ade ku kesah dia tua ker muda sbb manes bab jalan raya dan menghormati org lain x der...hamjadah tol... yg aku duk perati bab2 kurang asam bw kete teksi la..hatta x sumer pemandu teksi yg hampeh tp yg salu dan kerap aku jumpe byk yg hampeh...potong suka suki... masuk line cam dia sorang bayo road tax, masuk simpang haram nak kasi signal....

yg aku heran ape malas sgt nak kasi signal bukan patah pun jari nak tekan mendalah signal tuh..kalo rs2 x mo gune signal tuh nape ms beli kete tuh x buang awal2 x pun rekues kat penjual kete yg korang malas dan x mo gune signal tuh...idak ler org lain susah dan  menyampah tahap gunung himalaya ngan kurangnye sivik kaki2 malas kasi signal nih... mende kecik tp bley bg impak beso pd org lain... byk kecuaian jalan raya jadi dek kurangnye manes jalan raya ms bw kete... betape hampehnye pemandu2 mesia yg aku hadap tetiap ari nih...

Rate

1

tu la mamma kan...mende2 kecik ni slalunya mengurangkan pahal kita...dan menambahkan dosa je sbb bait2 indah yg kuar dr mulut tu.....tp mmg betul....aku cukup pantang kalau ada kete yg berenti kat selekoh nak masuk dan selepas selekoh...parking le kat depan skit...ini bebetul kat selekoh...haram betui..

aku slalo je kasi signal. klo aku tgk kat blakang xde kete baru aku x kasi signal. tp tu bese kat kawasan2 perumahan la.

tu la mamma kan...mende2 kecik ni slalunya mengurangkan pahal kita...dan menambahkan dosa je sbb bait2 indah yg kuar dr mulut tu.....tp mmg betul....aku cukup pantang kalau ada kete yg berenti kat sel ...
medangmru Post at 30-11-2009 02:14 PM

sbb tuh ape2 yg kite buat kene amek kire org lain sbb jalanraya nih bukan kite sorang jek ponya....
aku sanggup berdosa sbb mende yg bakal melibatkn kemalangan jiwa med...
mmg la idup mati Allah yg tentukan...
dan manusia nih kan suke cari penyebab...
nak ker penyebab tuh berpunca dr diri sdiri yg amek mudah bab safety...
hatta Allah dah tentukan cara kematian kite cam tuh cam nih...
but jgn la kite iggy jek cara kite jalani idup nih...
aniting can hapen bila kite x berhati2 dan tolarate...
walhal lam kite berhati2 pun masih ade mende x elok jadi...
nih kan lam keadaan kite yg mmg saje x amek pot psl mende nih...
anitime can hapen med...

ape jua aku merapu dipetang innih .... tetiba aku blur la polak med:kant:

mamma jadik ustazah petang ni....bagus tuh...

[quote]
Well.. Walaupun ko tak bg signal sentiasa.. Tp terima kasihlah banyak2 sebab masih ada perasaan untuk bagi signal sebab fikirkan driver lain..

Cuma aku jus ...
freekey Post at 29-11-2009 13:42

betullah tu kengkadang cuai gak nak bg terutama klu jln lengang... tp klu aku terlambat bg signal pun ape2 hal aku akn bg org kuar simpang tu jln dulu...

aku setuju memang rakyat malaysia jarang bagi signal dan ini berbahaya, tapi yang lagi berbahaya ialah yang jenis guna handphone waktu memandu. guna handphone waktu memandu (non handsfree) akan affect ...
FraidyCat Post at 29-11-2009 14:01

betulll tu... nak plak die tgh gayut .. pastu berada di line tengah dan kanan:@ :@ .. kite potong die pastu pandang jelah yg bole wat coz kengkadang die tak sedar pun coz leka bergayut..

satu lagi...

tekan brek dulu.... baru bri signal...

aaaaarrrrrrrggggggggghhhhhhhh :@

tp kan...

kat penang...
mmg derang tak guna pun signal ni...
hanya kita (yg pegi melawat je) yg guna signal...

dan ni diakui sndiri oleh riders penang...

eeee takutnya...

berbakul2 aku maki org yg tak reti2 nk bagi signal nihhh
nambahkan dosa aku je   
kalau turun tingkap lagi best, bleh jeling2 sambil bagi jari dan mulut menyumpah seranah
hahahahahahahaha