CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 14547|Reply: 30

Minyak campur air

Post Last Edit by medangmru at 26-11-2009 18:04

Just nak share dengan kengkawan pengalaman kereta rosak sebab isi minyak yang bercampur dengan air.

Baru2ni gi kelantan dari klang. Dgr cerita kuala krai banjir, so option lalujeli la masa kat gua musang tu. Tgk minyak tinggal dlm separuh je. Tadilak kat pekan gua musang lupa nak isi minyak. So isi minyak kat Kg BaruStar, Gua MUsang. Stesen minyak koboi ni guna jenama Petronas.Bertentang dengan tanah perkuburan Islam.

Selesai je aku fulltank kan tangki aku, aku gerak ke depan tu nak parking sebab anak akunak salin pampers. Tak sampai 3 meter gerak, kereta aku mati tetiba.Dari 6.30pm ke 8.30 pm, datang le org kampung dan local pomen doktolong walaupun mereka tak biasa buat kereta saga baru. Terima kasihbanyak2. Jasamu dikenang.

Member konvoi aku at 9.30pm akhirnyaberjaya dapatkan pomen dari gua musang untuk tolong tarik kereta aku kepekan gua musang. Malam tu terpaksa tidor kat gua musang. Rate ok,dalam RM 80 semalam at Goa Inn. Promo le pulak. At 11.00pm mekanik kolkata tangki minyak aku dipenuhi minyak yang bercampur air selepas diakeluarkan minyak dari tangki minyak aku. Mekanik abang Mi, the onlybengkel yang buka sampai malam di Gua Musang..hoho..promo lagi..abg mi,jasamu dikenang..

Untuk makluman, proton service takdak kat gua musang. Terdekat di grik. Dah kol dan confirm dgn proton i care.
Cucitangki semua kena RM 380.00. Kira ok lah tu. Kereta baru, bos pomen lakyang buat tu. Dulu kereta lama cuci tangki tak sampai seratus pun.Kereta lama mudah buat kut. Saga baru nak cuci tangki kena tanggalekzos dulu..Tengok abg mi pun macam baru first time buat tangki sagabaru..dia buat dengan penuh berhati2..U memang skill la..

Abg misempat tunjuk kat aku fuel pump proton saga baru..ada cop made in*****. Biar betul? Aku sebelum ni mempercayai semua part proton barubuatan malaysia. Aduhlah.. Macam Telekom gak. GLC yang suka pakai modembuatan *****. Pengguna Streamyx mesti tau aku refer negara mana ni.

Akutak claim kat stesen koboi kg baru star tu sebab aku tak confident depanak bayar Rm380.00 kat aku. Silap2 aku kena kejar dgn parang lak.Lagipun yang aku musykil, motor2 dan kereta2 kat situ guna minyak katsitu elok lak, tak tersadai kereta kat situ macam aku. Mungkin sebabkereta mereka guna carburator, aku punya guna fuel injection. Atau ECUkereta tak mau pam minyak sebab detect minyak tak elok? Any comment byengineers or from any critical commentator?

So pengajarannya,jangan percaya sangat dgn stesen minyak koboi. Petronas lak kalau bacaaduan aku ni, please check stesen minyak koboi tu. Bukan setakat stesenminyak itu, tapi selurh malaysia punya stesen koboi. Kes sebeginimenjatuhkan respect aku sikit kat Petronas. Untuk pengetahuan korang,aku ni pengguna petronas tegar. Tapi sebab kes ni, masa ondeway balikdari kota bahru ke kl, aku isi minyak Shell di Pekan Gua Musang. Bukanapa, riso gak kalu sebenarnya memang tangki lori minyak yang hantarminyak yang dah tercemar bercampur air, bukan setakat 1 stesen minyakPetronas di gua musang yang tercemar, tapi seluruh gua musang. Aku justcuba berhati-hati je. Better be safe than be sorry..

Hati-hati.Musim hujan/banjir, orang kata mungkin tangki minyak akan diresapi airhujan. Kemungkinan kedua, memang sengaja jual minyak campur air untukuntung cepat. Pelajaran kedua, sampai je pekan besar, terus isi minyakbagi penuh semula. Jgn tunggu minayk tinggal separuh baru nak isiminyak semula bagi penuh.

Ini perjalanan kedua aku ke kelantandgn kenderaan sendiri. Pengalaman kali pertama, dah rasa serik sebabjalan belok2 dan bukit bukau. Pening dan takut. Wa driver maaa.. Masatu lalu kuala kangsar dan grik. Sekarang lak rasa trauma. Hopeperjalanan ketiga ke kota bharu pada pertengahan bulan 12 ni manis lepulak...Doa2 kan lah ya..

Rate

1

erk....

ermmm....myb kesan banjir tu..myb tank bwh tanah stesen tu bocoq... waahh..water pam made in *****...ish2... larik tajuk aih proton nih.....

fuel pump bro..kat tangki minyak tu..bukan water pump..

penah dgar gak menda gini.. terutamanya stesen minyak kt area kampung kampung

6# adabintang u pernah kena ke?....boleh bagi list tak, supaya we all tahu....

Follow Us
Aku mmg x percaya langsung dgn Stesyen minyak kecik ala2 koboi ni.....tak konpiden aku nengok.....biasanya kalau balik Kg....kopnpem aku isik minyak sepenuh2nya....

erk....
richard303 Post at 26-11-2009 01:10 PM

Errrrrrrrr...naper sampai richard....pernah terisi ke minyak stesyen2 koboi ni???

aku ader gak isi minyak yg kwsn kampung koboii.. alamak ade mslh ke dikemudian hari ?

yuki....ini semua bergantung kepada kejujuran Tuan Punya Steysen minyak Koboi tu....kalau berniaga secara jujur,,,takder hal punya...ini tokei stesyen minyak nak untung cepat...tokei lahanat ...dia tahu yg sesebuah kereta tu hanya berhenti sekali kot seumur dup kat steyen minyak tu ( bukan regular customer )...so peduli apa dia ...yg bad imagenya...jenama minyak tu la...:@

yg aku tahu petronal jual kualiti rendah punya petrol kat local market dan jual our produk yg kualiti tinggi kat buyer oversea, heard from my petronas frienz, baru boleh buat untung kaw2, that why i x brp pkai petronas punya minyak,prefer sheell

yg wa nak tau made in dotdotdot tu made in mana

yg wa nak tau made in dotdotdot tu made in mana
jfq Post at 29-11-2009 07:46

confirm china la, br blh cut cost kaw2

Motif jfq dah 29.11.2009??

aku isi shell...skrg mmg tak kose nk isi petronas...minyak die cam kotor sket

macam mana nak tau minyak petronas kotor? sebab aku sentiasa guna minyak petronas untuk saga aku ni, perjalanan dalam 24,000 km dah..dan bila cuci tangki minyak haritu tak nampak kotor macam hitam ke apa ke..cuma minyak tu berair. ..ke definisi sebenar minyak kotor tu campur air je?  ada definisi lain?

Aku pun penah kene, tapi time tu aku naik moto lagi sekitar taun 2001/2002 kat area Seremban.. kat petronas jalan seremban menghala pd, stesen petronas tu belakngnya perumahan seremban 3, sebelah kubur je.. memang hazab moto aku time tu, jalan x sampai 2 km, sib baik rosak x jauh dari bengkel moto kat mambau nun..

Segala enjin moto tu barai tauke tu buka nak tau pasai pa, last2 dapat tau rupanya minyak x elok campur air.. :@ enjin jad jem, terpaksa call member suh ambik kat bengkel nun, moto tinggal sana sehari sebab dah lewat malam dah, esok tnghari den dapat call tauke suh ambik motor, x memasal kono caj rm120.. :cry: kopak duit mara den time tu, den memula ingat kono korat ngan apek tu, tp den rikie gak tanyo kat bengkel lain, hak tu juga harganya..

aku prefer shell... klu dh takde sgt baru cari petronass

ummi guna shell...kalu dh nazak sgt pun x jumpa shell..ummi cari caltex ataupun esso...kalu guna petronas...tekan minyak sampai ke lantai..still rase kete cam x gerak je.. mcm bawa teksi 60km/sejam..hehehe....

12Next
Return to list New